Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 19-05-09, 21:55   #61
paco_florin

Stage 2
 
paco_florin's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 52
Member of:
[AUDI]
Default Re: MTM RS6 în acţiune

dupa cum spuneam au aparut fanii BMW frustrati ca de obicei care nu pot sa isi tina gura atunci cand un audi este peste un bmw indiferent daca este preparat sau nu... Respect motoarele facute de bmw si de altfel si sasiurile acestora dar un bmw puternic se simte mai in largul lui pe circuit nu pe strazi(mai ales ale noastre) si nu stiu cate din bmw de la noi din tara in special M-urile vor vedea vreodata un circuit asa k linistiti-va...Audi bate Bmw la ora actuala din toate punctele de vedere...Somn usor!
paco_florin is offline   Reply With Quote
Old 19-05-09, 21:59   #62
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: MTM RS6 în acţiune

Quote:
Originally Posted by paco_florin View Post
dupa cum spuneam au aparut fanii BMW frustrati ca de obicei care nu pot sa isi tina gura atunci cand un audi este peste un bmw indiferent daca este preparat sau nu... Respect motoarele facute de bmw si de altfel si sasiurile acestora dar un bmw puternic se simte mai in largul lui pe circuit nu pe strazi(mai ales ale noastre) si nu stiu cate din bmw de la noi din tara in special M-urile vor vedea vreodata un circuit asa k linistiti-va...Audi bate Bmw la ora actuala din toate punctele de vedere...Somn usor!
in visele voastre poate da...cand BMW va fi sub vanzarile AUDI atunci o sa recunosc si eu ca e mai bun "din toate punctele de vedere"pana atuncea noapte buna..si atunci cand un BMW se simte mai bine pe circuite ce faci tu cu un RS6 de 580 de cp in romania ?
__________________

Last edited by adrian78bmw; 19-05-09 at 22:02.
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 19-05-09, 22:16   #63
paco_florin

Stage 2
 
paco_florin's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 52
Member of:
[AUDI]
Default Re: MTM RS6 în acţiune

fac pipi pe toate bmw-urile din romania pe orice drum si in orice conditii(nu eu ca nu sunt pilot)
paco_florin is offline   Reply With Quote
Old 19-05-09, 22:29   #64
taz rider
Audi Driver

Stage 3
 
taz rider's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 126
Member of:
[AUDI]
Default Re: MTM RS6 în acţiune

Quote:
Originally Posted by adrian78bmw View Post
aoloeeee mai esti si fan audi si habar nu ai ca S4 ala avea 344 de cp din 4.2..si si-a luat-o de la M3 E46 si pe circuit ud...
X5 e net superior lui Q7 sa nu mai vb de X6..
PVD comparatia aia era facuta pe asfalt ud si totusi Q7 ala e v12 si are 1000 NM
PVD ce tot o bazai cu S4 ca nu are rival S4 B8 a aparut anu asta ,335 in 2006 deci nu au nici o treaba unu cu altu..
Mi-e destul de clar ca esti putin batut in frunte daca ai concluzionat ca nu stiam ce motor are un S4 pe el Ma rog, nu continui polemica cu un fan BMW...
Din ce se vede azi, audi incepe sa bata rau BMW-urile...care din punctul meu de vedere sunt masini absolut OK insa conduse de multi gaozari plini de figuri.
Cat despre comparatia X5, X6 vs Q7...doar sustinand fara probe, nu-mi dovedesti nimic

Sunt curios, si cu asta promit ca inchei discutiile contradictorii, ce masina ai/conduci? Te intreb pt ca eu conduc o masina cu tractiune quattro si vb in cunostinta de cauza.
__________________
Vorsprung durch Technik
AudiSportClub

Last edited by taz rider; 19-05-09 at 22:37.
taz rider is offline   Reply With Quote
Old 19-05-09, 22:37   #65
paco_florin

Stage 2
 
paco_florin's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 52
Member of:
[AUDI]
Default Re: MTM RS6 în acţiune

asta incercam si eu sa ii spun omului...Bmw face masini tari cu motoare puternice si economice,nici la calitate nu stau rau deloc si unele sunt chiar frumoase dar posesorii lor(nu toti) sunt ultimele scursuri de oameni si de aceea pote am ajuns sa si urasc aceste masini! si daca e faceti comparatie intre X5 si Q7...X6 e un jeg de masina fara rost pentru parveniti!
paco_florin is offline   Reply With Quote
Old 19-05-09, 23:41   #66
vasi_bmw89

Stage 5
 
vasi_bmw89's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 498
Member of:
[RENAULT]
Default Re: MTM RS6 în acţiune

Quote:
Originally Posted by paco_florin View Post
asta incercam si eu sa ii spun omului...Bmw face masini tari cu motoare puternice si economice,nici la calitate nu stau rau deloc si unele sunt chiar frumoase dar posesorii lor(nu toti) sunt ultimele scursuri de oameni si de aceea pote am ajuns sa si urasc aceste masini! si daca e faceti comparatie intre X5 si Q7...X6 e un jeg de masina fara rost pentru parveniti!
...chiar nu inteleg de ce va certati!!pentru niste masini ..deja cand vad titluri AUDI vs BMW ..clar ca o sa se lase cu cearta......GROW UP....
vasi_bmw89 is offline   Reply With Quote
Old 20-05-09, 01:36   #67
sebilica455
Audi Driver

Stage 5
 
sebilica455's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 384
Member of:
[AUDI]
Default Re: MTM RS6 în acţiune

super
sebilica455 is offline   Reply With Quote
Old 20-05-09, 06:51   #68
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: MTM RS6 în acţiune

e trist sa vezi cum un rs6 de 650 de cai de abia bate un m5 aspirat vai si break ) penibil.
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 20-05-09, 08:54   #69
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: MTM RS6 în acţiune

Quote:
Originally Posted by shadowro View Post
e trist sa vezi cum un rs6 de 650 de cai de abia bate un m5 aspirat vai si break ) penibil.
auleooooo ce mor eu pe voi astea care habar nu aveti ce tot scrieti pe aici...
1 la mana are 730 cp
si 2 la mana sper sa va intre in cap o data pt totdeauna un RS6 Stock bate un m5 - in linie dreapta!!!!
chiar trebuie sa spun asta pe fiecare pagina...wtf?!
__________________
Menorah Hora
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 20-05-09, 09:02   #70
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: MTM RS6 în acţiune

nu se intalege sasha, chiar le-am pus clip-ul celor de la m5board unde se vede ca pierde M-ul.

Comparand masinile date rs6-le este mult mai potent, mai rapid, mai practic, mai spatios, din pacate costa foarte mult, nu stiu ce cauta un A6 pana la urma cu pret de lista de peste 100.000 euro.
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 20-05-09, 12:22   #71
taz rider
Audi Driver

Stage 3
 
taz rider's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 126
Member of:
[AUDI]
Default Re: MTM RS6 în acţiune

Eu, din pacate, am ajuns la concluzia ca multi vb in necunostinta de cauza. Nu au pus vreodata-n viata lor cu*u in vreo astfel de masina dar isi dau cu parerea si isi sustin tampeniile pe care le debiteaza. In concluzie...fiecare ramane cu ce are in cap...
taz rider is offline   Reply With Quote
Old 20-05-09, 12:57   #72
gabit

Stage 3
 
gabit's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 159
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: MTM RS6 în acţiune

RS6 MTM sta in fata la masini de 400 cp si 900 kg( vezi cursa PEPY in Ungaria) . Nici una din masinile din comparatie nu este de serie, scrie in film pentru cine are rabdarea sa le urmareasca si dupa sa faca comentarii. Este o supermasina , bate rau M5 in linie dreapta , probabil sta langa GT2 daca nu ar fi penalizat ingrozitor de masa enorma.

PS: moderatorul e fan bmw ?
gabit is offline   Reply With Quote
Old 20-05-09, 15:17   #73
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: MTM RS6 în acţiune

Porscheu-l si Gallardo i-au dat fum ,iar comparatia aia cu M5 stock e nefondata !Daca era G-Power Hurricane ,Audi nu avea nici o sansa!
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Old 20-05-09, 15:45   #74
keejay

Stage 2
 
Join Date: May 2009
Posts: 69
Default Re: MTM RS6 în acţiune

toate masinile sunt super....dar dc comparati masini stock k una modificata
keejay is offline   Reply With Quote
Old 20-05-09, 15:57   #75
kempo

Stage 2
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 32
Default Re: MTM RS6 în acţiune

mai aveti putin si va luati la bataie. sunt (in principiu) fan BMW dar eu nu il ridic in slavi. da! au casitigat vre-o 4 ani la rand pt cel mai bun motor dar asta nu inseamna k e cea mai buna masina si cea mai tare! audi rs6 e peste m5 amandoua stock! comparatia nu prea e buna si am mai spus k trebuiau sa faca cu m5 g-power si amg cls rocket. nu stiu ce atatea orgolii parca ati avea voi masinile astea...iar in cazul asta iesiti pe soarelui si vedeti care cum sta treaba! deja s-a ajuns sa se bata campii
kempo is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -