Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 19-05-09, 18:16   #46
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: MTM RS6 în acţiune

Quote:
Originally Posted by taz rider View Post
Legende de 80 ani...pusti de 26 ani...
Incaltari vechi...(apropo, quattro nu se scrie cu majuscula, confunzi cu modelul Quattro) asta asa...din cultura generala
Eu iti las aiai o poza pe care o poti admira, poti cauta despre masina asta si cand vei gasi, sa-mi spui ce facea BMW la vremea aia

Daca nu te descurci, poti da click aici http://en.wikipedia.org/wiki/Audi_Quattro

Am incheiat lectia de istorie
ar trebui sa o mai termini cu masina asta a facut si Audi o masina care nici nu era macar de strada si tot o ridici in slavi..BMW avea atuncea o masina de F1 de 1500 de cp care castiga titlu mondial..si iti spun eu ca inainte de S1 bmw facea prin ani 70 un supercar M1 dar tu nu ai de unde stii ca esti fan audi .asa pot sa fiu si eu ironic sa spun despre Mclaren F1 si sa intreb ce facea audi atuncea?
__________________
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 19-05-09, 18:24   #47
taz rider
Audi Driver

Stage 3
 
taz rider's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 126
Member of:
[AUDI]
Default Re: MTM RS6 în acţiune

Eu iti inteleg frustrarea...esti fan BMW
Ar trebui sa va obisnuiti cu ideea ca audi la ora actuala bate BMW-urile...
Nu mai suferiti atat de voi...nu are sens. Ia-ti tu BMW ca eu tot la audi cu vechiul sistem quattro (pe care bmw doar in vise-l poate avea) xDrive...sa fim seriosi.
__________________
Vorsprung durch Technik
AudiSportClub
taz rider is offline   Reply With Quote
Old 19-05-09, 18:47   #48
PvDTranceAddicted

Stage 4
 
PvDTranceAddicted's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 274
Default Re: MTM RS6 în acţiune

Scurt si la obiect...plus ca Xdrive n-are nici o sansa in fata "invechitului" Quattro Torsen 3 cu diferential spate de pe S4 si S5 Cabriolet...ahh am uitat alea sunt prea bine balansate si au o neutralitate de vis ceea ce bmw nu poate avea!Punct.
PvDTranceAddicted is offline   Reply With Quote
Old 19-05-09, 18:53   #49
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: MTM RS6 în acţiune

mai degraba voi sunteti frustrati dupa cum am mai zis aveti 2 masini care bat BMW audi R8 V10 si audi RS6 in rest......

Last edited by adrian78bmw; 19-05-09 at 18:57.
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 19-05-09, 18:56   #50
PvDTranceAddicted

Stage 4
 
PvDTranceAddicted's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 274
Default Re: MTM RS6 în acţiune

TT-RS rupe in doua vechiul Z4M si noul Z4 care oricum nu mai exista M si nu va mai exista ca NU EXISTA CERERE PT EL, TT-S bate de stinge Z4 35i, S4 vs 335i si 335xi, S3 vs 130i...S5 Coupe vs 335i si 335xi coupe, astea ce sunt?)) Ahh si vine si RS5 Coupe acum acum sa indoaie definitiv M3 sa i-o dea bine!
PvDTranceAddicted is offline   Reply With Quote
Old 19-05-09, 18:59   #51
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: MTM RS6 în acţiune

Quote:
Originally Posted by PvDTranceAddicted View Post
TT-RS rupe in doua vechiul Z4M si noul Z4 care oricum nu mai exista M si nu va mai exista ca NU EXISTA CERERE PT EL, TT-S bate de stinge Z4 35i, S4 vs 335i si 335xi, S3 vs 130i...S5 Coupe vs 335i si 335xi coupe, astea ce sunt?)) Ahh si vine si RS5 Coupe acum acum sa indoaie definitiv M3 sa i-o dea bine!
tu chiar te-ai tampit la cap compari modele S cu modele standard?vezi cat costa un bmw Z4M si cat costa un TTRS ?oricum la banii aia de pe TTRS iti iei noul Z4 cu motor de 306 cp si mai raman si bani sa scoti lejer 400 de cp din el..LA REVEDERE

Last edited by adrian78bmw; 19-05-09 at 19:01.
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 19-05-09, 19:02   #52
PvDTranceAddicted

Stage 4
 
PvDTranceAddicted's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 274
Default Re: MTM RS6 în acţiune

Bai omule S-urile de la Audi sunt lansate special pt versiunile inainte de M, asa ca u nu manca rahat, ca stiu mai bine ca tine. Si zice in comunicatul de presa Audi ca au ca rival 335i pt S5 si S4, TT-RS cu Z4M si tot asa...ce naiba esti nebun la cap?! Mai intereseaza-te intai, plus ca Audi e singurul care are o gama sport si supersport si de-aia au o denumire mai sportiva acele S-uri, deci nu-mi vb mie de Audi ca nu stii mai bine!In toate comparativele S-urile sunt rivalele BMW-urile cu motoarele inainte de M, poti intreba asta pe oricine!
PvDTranceAddicted is offline   Reply With Quote
Old 19-05-09, 19:13   #53
taz rider
Audi Driver

Stage 3
 
taz rider's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 126
Member of:
[AUDI]
Default Re: MTM RS6 în acţiune

Nu e cazul sa transformati discutia intr-o disputa. E clar ca un fan BMW va fi intotdeauna frustrat de faptul ca un audi poate bate un bmw.
Ramaneti totusi in limita bunului simt.
taz rider is offline   Reply With Quote
Old 19-05-09, 19:21   #54
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: MTM RS6 în acţiune

Quote:
Originally Posted by taz rider View Post
Nu e cazul sa transformati discutia intr-o disputa. E clar ca un fan BMW va fi intotdeauna frustrat de faptul ca un audi poate bate un bmw.
Ramaneti totusi in limita bunului simt.
nu sunt frustrat fiecare constructor are modele mai bune ca celalalt..dar dupa cum spune PVDtrance ar trebuii sa va simtiti umiliti daca voi faceti modele S varf de gama care se bat cu modele standard BMW asta e..si xdrive ala de cacao pe bmw x5 bate laudatul vostru quattro pe q7 si sa nu veniti sa imi spuneti ca ala e 4 mottion..daca ati fost asa buni de ce ati asteptat ca VW sa cumpere lamborgini sa aveti si voi un motor V10..am uitat aveti V10 TDI...singurul vostru model cu Quattro care merita tot respectu e vechiul audi ALLROAD ..numa de bine
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 19-05-09, 19:58   #55
Brynk

Stage 5
 
Brynk's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 448
Default Re: MTM RS6 în acţiune

RS6 avant best car in the world!!!RUUUUPEEEEEE!!!!
Brynk is offline   Reply With Quote
Old 19-05-09, 20:13   #56
taz rider
Audi Driver

Stage 3
 
taz rider's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 126
Member of:
[AUDI]
Default Re: MTM RS6 în acţiune

Quote:
Originally Posted by adrian78bmw View Post
nu sunt frustrat fiecare constructor are modele mai bune ca celalalt..dar dupa cum spune PVDtrance ar trebuii sa va simtiti umiliti daca voi faceti modele S varf de gama care se bat cu modele standard BMW asta e..si xdrive ala de cacao pe bmw x5 bate laudatul vostru quattro pe q7 si sa nu veniti sa imi spuneti ca ala e 4 mottion..daca ati fost asa buni de ce ati asteptat ca VW sa cumpere lamborgini sa aveti si voi un motor V10..am uitat aveti V10 TDI...singurul vostru model cu Quattro care merita tot respectu e vechiul audi ALLROAD ..numa de bine
okay, audi S4 334 hp, fara turbo, e un audi A4 B6 cu motor benzina...nimic in plus. Cu ce se bate de la bmw?
Nu uita ca e o masina construita intre 2001 si 2006
Cand spun nimic in +, fac referire la RS4 care nu e acelasi lucru.
Vreau o demonstratie prin care sa sustii ca xDrive de pe X5 bate quattro de pe Q7, nu doar vorbe.
Cine vreodata a sustinut ca quattro de pe Q7 ar fi 4motion? Cine a zis asta, a spus o mare imbecilitate. Nu se compara.
Cat despre afirmatia ta cu asteptatul...chiar ai impresia ca trebuia sa cumpere vw ca sa scoata audi motor V10? E o inpetie ceea ce spui

Last edited by taz rider; 19-05-09 at 20:16.
taz rider is offline   Reply With Quote
Old 19-05-09, 20:15   #57
PvDTranceAddicted

Stage 4
 
PvDTranceAddicted's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 274
Default Re: MTM RS6 în acţiune

Aderenta in viraje si la plecarile de pe loc si nu numai...Cauta Q7 V12 TDI vs M5 si ai sa vezi acolo aderenta maxima!Si asta la 1000NM, plus ca X5 e praf in off-road, iar Q7 e chiar bunicel! Daca o masina de 500CP, 1000NM si 2.6tone se bate de la egal cu un sedan de 1780kg cu 507CP, ce mai e de zis atunci?
Asa cum pana acum S4 n-avea rival si a aparut 335i dupa asa si M3 nu avea corespondent gen RS4 pana la prima generatie RS!Eu vb de prezent nu de trecut!

Last edited by PvDTranceAddicted; 19-05-09 at 20:20.
PvDTranceAddicted is offline   Reply With Quote
Old 19-05-09, 21:00   #58
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: MTM RS6 în acţiune

Quote:
Originally Posted by taz rider View Post
okay, audi S4 334 hp, fara turbo, e un audi A4 B6 cu motor benzina...nimic in plus. Cu ce se bate de la bmw?
Nu uita ca e o masina construita intre 2001 si 2006
Cand spun nimic in +, fac referire la RS4 care nu e acelasi lucru.
Vreau o demonstratie prin care sa sustii ca xDrive de pe X5 bate quattro de pe Q7, nu doar vorbe.
Cine vreodata a sustinut ca quattro de pe Q7 ar fi 4motion? Cine a zis asta, a spus o mare imbecilitate. Nu se compara.
Cat despre afirmatia ta cu asteptatul...chiar ai impresia ca trebuia sa cumpere vw ca sa scoata audi motor V10? E o inpetie ceea ce spui
aoloeeee mai esti si fan audi si habar nu ai ca S4 ala avea 344 de cp din 4.2..si si-a luat-o de la M3 E46 si pe circuit ud...
X5 e net superior lui Q7 sa nu mai vb de X6..
PVD comparatia aia era facuta pe asfalt ud si totusi Q7 ala e v12 si are 1000 NM
PVD ce tot o bazai cu S4 ca nu are rival S4 B8 a aparut anu asta ,335 in 2006 deci nu au nici o treaba unu cu altu..

Last edited by adrian78bmw; 19-05-09 at 21:20.
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 19-05-09, 21:23   #59
PvDTranceAddicted

Stage 4
 
PvDTranceAddicted's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 274
Default Re: MTM RS6 în acţiune

Am spus eu ca S4 nu avea 344CP adik modelul B7?!Era 4.2 normal aspirat 344 CP, iar noul S4 B8 are V6 compresor 333CP...asa ca nu stiu ce insinuezi acolo!
Iar eu faceam diferenta de tractiune intre un Audi si un BMW, unde Audi se simte ca pe asfalt uscat cand circula pe asfalt alunecos! Si nu-mi spune mie ce tractiune ultra eficienta are u S4 si toate masinile Quattro!
PvDTranceAddicted is offline   Reply With Quote
Old 19-05-09, 21:38   #60
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: MTM RS6 în acţiune

Quote:
Originally Posted by PvDTranceAddicted View Post
Am spus eu ca S4 nu avea 344CP adik modelul B7?!Era 4.2 normal aspirat 344 CP, iar noul S4 B8 are V6 compresor 333CP...asa ca nu stiu ce insinuezi acolo!
Iar eu faceam diferenta de tractiune intre un Audi si un BMW, unde Audi se simte ca pe asfalt uscat cand circula pe asfalt alunecos! Si nu-mi spune mie ce tractiune ultra eficienta are u S4 si toate masinile Quattro!
nu tu taz...daca esti asa destept ar trebui sa mai stii ca tractiunea aia stralucita Quattro la fel ca si orice tractiune 4x4 mai are si dezavantaje comportament subvirator consum mare si la acel S4 masa mai grea pe puntea fata...si mai lasama cu asfalt alunecos ca nu traim in finlanda sau in muntii alpi
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -