Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 18-05-09, 20:14   #16
Big_Slim

Stage 3
 
Big_Slim's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 93
Default Re: MTM RS6 în acţiune

Quote:
Originally Posted by m20b27 View Post
rs6 din care s-a stors si ultimul calut cu M5 stock. cam aiurea comparatia.
As fi curios de o cursa intre MTM RS6 si M5 G-Power...si atunci mai discutam.
Inca nu s-a "nascut" acel audi stock sa-l faca pe un bmw stock(eventual pe primii 50 de metrii cu ajutorul expiratului Quattro)
https://www.youtube.com/watch?v=MiwshPfbywM uite o comparatie care poate o sa te multumeasca
Big_Slim is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 20:15   #17
Pik_TDI

Stage 2
 
Pik_TDI's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 46
Default Re: MTM RS6 în acţiune

wow..ce masini
Pik_TDI is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 20:21   #18
best_fan

Stage 4
 
best_fan's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 186
Default Re: MTM RS6 în acţiune

s-a tinut destul de bine pt un audi dupa porsche si lambo , dar celelate mergeau modificate mai mult cu a facut mtm cu audi , si atunci sa vedem comparatie
best_fan is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 20:34   #19
kempo

Stage 2
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 32
Default Re: MTM RS6 în acţiune

ADEVARUL E K CEA MAI BUNA COMPARATIE AR FI FOST RS6 MTM VS BMW M5 G-POWER VS CLS AMG ROCKET...TOATE MASINILE FIIND RACTIC STOARSE LA LIMITA
kempo is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 21:14   #20
fulgerash

Stage 3
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 82
Default Re: MTM RS6 în acţiune

O avea tupeu sa se dea cu asta https://www.youtube.com/watch?v=86HWAni3wic , sa nu mai zic de asta https://www.youtube.com/watch?v=ugrrhCeUL_8 (este vorba de un opel manta) , totusi RS6 e tare si stoc .

Last edited by fulgerash; 18-05-09 at 21:41.
fulgerash is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 21:25   #21
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: MTM RS6 în acţiune

pt "fanii" bmw (care nu stiu alceva decat sa intre pe forum si sa arunce 2 sau 3 posturi de genul : "bmw rullz") :

m5-ul nu era stock, Headers + mufflers + ecu = se poate deduce un castig de 60-70 cp + ca are avantajul RWD, oricum rs6-le pleaca atat de tare incat trebuie dat zoom dupa haudi

pt cei care " rs6 este "naspa" stock " : https://www.youtube.com/watch?v=0bdAp...eature=channel - inca odata m5-ul nu era stock : "Dinan exhaust and also aftermarket ECU"
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 21:25   #22
bogdanxe

Stage 2
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 45
Default Re: MTM RS6 în acţiune

Quote:
Originally Posted by B-06-PUI View Post
n`ai inteles..ei daca ai observat nu au pe cineva care dau startu ,au niste jaloane pe jos la o anumita distanta se termina si pleaca amandoua masinile ,dar pana cand se termina jaloanele trebuie sa ajunga amandoua masinile la 60km/h simultan ca sa fie ca un start normal ! daca observi 911`le era primu la viteza de 60 iar rs6`le la dus putin capu` si a calculat ca in momentul cand trece de jaloane sa aibe 60km/h dar el era deja cu pedala "blana" a avut un avantaj zic yo !! Nu stiu daca am fost inteles sau am zis vreo aberatie ! Daca am gresit astept reply`uri ! stima
ai dreptate ...eu zic ca soferul din RS6 era mai experimentat....cand trecea prin dreptul jaloanelor era in plina viteza....la start de pe loc nu facea lamborghini cu tot quattro al lui.
bogdanxe is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 21:35   #23
glevidj

Stage 5
 
glevidj's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 314
Default Re: MTM RS6 în acţiune

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Nu te obliga nimeni. Pana la urma tu ai idee ce sunt 700 CP ? Plus ca asa e RS6 de la mama lui cu Quattro de ce sa un fie comparat cu M5 ? Comparatiile sunt foarte reusite ca sa iti faci o idee de cat este de rapida, nu mai suferiti. Plus ca s-au intrecut din mers asa anuland avantajul Quattro. Daca plecau de pe loc era mai nasoala treaba pentru bemeu. Mai putem adauga ca si M5-ul touring avea modifcari daca belesti bine ochii in video ala o sa vezi si asta. La fel si GT2 care nu este stock.
am inteles ce ai vrut sa zici si sa stii k imi place rs 6 care este un supercar
glevidj is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 21:56   #24
bogdanxe

Stage 2
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 45
Default Re: MTM RS6 în acţiune

https://www.youtube.com/watch?v=fFP-6...eature=related
bogdanxe is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 21:57   #25
dog99

Stage 5
 
dog99's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 6,400
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[VW]
Default Re: MTM RS6 în acţiune

ce de animale la un locsuper rs6
dog99 is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 22:06   #26
Calu_Montana

Stage 3
 
Calu_Montana's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 76
Default Re: MTM RS6 în acţiune

Zicea cineva mai sus ca nu s-a nascut Audi stock care sa arda un Bmw stock, unpic cam aberanta treaba ...tinand cont ca un RS are deja turbo, biturbo si alte abureli fata de un M care are aproape aceiasi cai dar fara turbo, astept urmatoarele modele de M care vor fi scoase cu turbo sau cu ce surpriza vor scoate cei de la Bmw si atunci se va discuta de o disputa Audi Bmw in adevaratul sens al cuvantului . Pana acum disputele dintre Audi , Mercedes si Bmw nu au nici o legatura parerea mea, e o comparatie dintre o masina Rs care are turbo si integrala , intre un Amg care e limuzina in primul rand si nu are ce cauta in lupta asta cu toate ca are "n" cai si un M care a dus traditia motoarelor aspirate destul de departe si reuseste sa se tina de gatul unor rachete, mie asta mi se pare ca e de apreciat, iar pentru viitoarele modele de M...pregatiti-va ca nu stiti ce va asteapta. Peace
__________________
Fara poezie... Viata e pustiu.
Calu_Montana is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 22:34   #27
Marius_mym89

Stage 5
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,620
Member of:
[VW]
Default Re: MTM RS6 în acţiune

foarte tare RS6-le si stock. Oricum nu avea cum sa bata GT2-u la viteze mari pe langa CP mai coneaza si aerodinamica. CP de la RS6 s-au vazut pe prima suta de metrii apoi tehnologia porsche a intervenit :P
Marius_mym89 is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 22:35   #28
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: MTM RS6 în acţiune

Quote:
Originally Posted by ROBERT_88ROB View Post
parerea mea ca la 700CP trabuia sa bata porsche
la 612 CP bate porsche https://www.youtube.com/watch?v=j6h5S...eature=channel
https://www.youtube.com/watch?v=J76uN...eature=related
cum a mai zis cineva mai sus o comparatie intre M5 G-POWER si CLS BRABUS ROCKET
te rog lasa forumul asta , scuza-ma ca iti spun dar esti paralel cu domeniul auto, pai ce legatura are s65 vs carrera 2s cu masinile din topic? Porsche 911 nu este doar un singur model exista multe variante...
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 22:53   #29
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: MTM RS6 în acţiune

Fan BMW...din cate stiu, RS6 stock e mai rapid decat BMW M5, datorita cuplului monstruos pe care motorul urias biturbo il scote. Dar pt asta platesti 20-30.000 de euro (o masina buna)...doar pt performantza in linie dreapta, ca pe circuit treaba se inverseaza (datorita masei de tancheta a Audiului). Oricum masina din clip trage ca o bestie.
UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 23:26   #30
paco_florin

Stage 2
 
paco_florin's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 52
Member of:
[AUDI]
Default Re: MTM RS6 în acţiune

era de asteptat sa apara si in acest topic frustratii fani bmw pt ca vezi Doamne un audi le-a facut de ras minuntatie de M... fratilor...stati calmi a fost doar o cursa...un "rolling start" in care audi-ul nu are nici un avantaj datorita faptului k are quattro(dimpotriva,tractiunea integrala incetineste o masina la viteze mari)...nu patineaza nici o roata la bmw-urile alea din cate vad eu... Era normal sa bata RS6-le cu aproape 200 cp in plus! iar pus langa Gallardo si gt2 nu are sanse datorita masei si aerodinamicii cum a mai precizat cineva mai sus!!
paco_florin is offline   Reply With Quote
Reply
Thread Tools


- Copyright 2024 4Tuning -