Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

View Poll Results: Audi Q7 V12 TDI sau BMW M5?
Audi Q7 V12 TDI 53 27.46%
BMW M5 140 72.54%
Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 28-04-09, 13:27   #61
bogg

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 576
Default Re: Drag Race: Audi Q7 V12 TDI vs. BMW M5

Quote:
Originally Posted by Drag_Event_Addict View Post
nu percep asa ceva....x drive mai bun ca quattro.......adica cei de la audi au quattro de aproape 40 de ani,si acum de 3-4 ani de cand are bmw-ul x-drive se gaseste melteanu sa zica,ca este mai bun! si nu stiu sincer dar daca cei de la audi faceau rs4 mai puternic si mai usor nu cred ca m3-ul mai avea vre-o seansa,toata diferenta o facea in curbe cu sistemul quattro nu sunt fan bmw dar imi plac e30-urile si x5-ul pentru confort dar my love ramane tot audi
Daca iubirea ta ramane Audi ar fii trebuit sa stii ca prima generatie de quattro a fost utilizata in intervalul de timp 1981 - 1987.(acum 28 de ani mai exact)
Si sistemul quattro al celor de la Audi a evoluat in timp pe parcursul a mai multor generatii precum, si sistemul 4x4 de la BMW a evoluat in ceea ce numesc ei azi X-Drive.
BMW a folosit tractiunea integrala pe modelul 325ix in 1986.
Cat despre comparatia rs4 - m3 aici macar Audi joaca corect.
Nu ca in cazul lui S6 in care au fost nevoiti sa-i bage doua turbine sa se tina dupa M5 si E63. Cele doua din urma fiind aspirate fata de RS6...
bogg is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 08:38   #62
run_forest

Stage 3
 
Join Date: May 2008
Posts: 138
Default Re: Drag Race: Audi Q7 V12 TDI vs. BMW M5

Quote:
Originally Posted by johhny View Post
O comparatie nu tocmai perfecta, intradevar dezavantajul bmw-ului a fost carosabilul ud, dezavantajele q7-lui greutate in plus, benzina contra diesel.. iar un tanc diesel nu e tocmai potrivit pentru liniute..
Daca era vs rs6 ma intreb ce mai ramanea din m-ul ala...



cu siguranta trebuie sa te indoiesti de cele spuse aici. r8-ul il mananca pe m5 pe circuit, m5-ul nu e tocmai potrivit de circuit, la drum intins sa liniute poate dar pe circuit nicio sansa, r8-ul are o tenta mult mai sportiva, aerodinamica, motorul amplasat central deci un centru de greutate mult mai bun iar cum circuitul nu e linie dreapta i-ti dai seama cine iese invingator.
guys....q7 cu m5 nu e o comparatie corecta la fel cum nici r8 nu e o comparatie corecta cu m5.puneti voi orice audi vs orice bmw din aceeasi clasa.repet aceeasi clasa sa va convingeti care este adevarul.audi tinde sa devina un fel de muscle car american.fortza bruta si...cam atat.si da arata-mi u un sedan care nu vrea sa invinga m5-ul si nu mai zic nimic.pana atunci voi ciocu mic.m5-ul ramane tatal lor.nu degeaba este "WORLD FASTEST SALOON CAR!" got it?
run_forest is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 08:58   #63
Drag_Event_Addict

Stage 5
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 305
Member of:
[4Rally]
Default Re: Drag Race: Audi Q7 V12 TDI vs. BMW M5

Quote:
Originally Posted by run_forest View Post
guys....q7 cu m5 nu e o comparatie corecta la fel cum nici r8 nu e o comparatie corecta cu m5.puneti voi orice audi vs orice bmw din aceeasi clasa.repet aceeasi clasa sa va convingeti care este adevarul.audi tinde sa devina un fel de muscle car american.fortza bruta si...cam atat.si da arata-mi u un sedan care nu vrea sa invinga m5-ul si nu mai zic nimic.pana atunci voi ciocu mic.m5-ul ramane tatal lor.nu degeaba este "WORLD FASTEST SALOON CAR!" got it?
stai tu ce vrei sa zici,k audi din cauza integrari superchargerului devine un muscle car sau cum?te simpti mai sigur intr-un m5 500cp si tractiune spate decat intr-un rs4 cu quattro? cred ca doar tu sti ce vorbesti )
__________________
Textile antiderapante pentru iarna la super preturi : https://forum.4tuning.ro/529-firme-ja...ante-isse.html
Membru -Speed4U-
Audi owner!
Drag_Event_Addict is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 10:10   #64
run_forest

Stage 3
 
Join Date: May 2008
Posts: 138
Default Re: Drag Race: Audi Q7 V12 TDI vs. BMW M5

Quote:
Originally Posted by Drag_Event_Addict View Post
stai tu ce vrei sa zici,k audi din cauza integrari superchargerului devine un muscle car sau cum?te simpti mai sigur intr-un m5 500cp si tractiune spate decat intr-un rs4 cu quattro? cred ca doar tu sti ce vorbesti )
nu omule.zic ca audi crede ca performantza se rezuma doar la liniutze.pe cand un cunoscator stie ca o masina degeaba are 1000 cp daca pe circuit e praf.un dodge viper rupe gura bmw-ului.dar punele pe circuit sa vezi ce inseamna tehnologia bmw fatza de n cai putere....nu intotdeauna cp fac o masina performanta.la fel cum un bmw de 500 cp nu poate fatza unui porsche....voi credeti ca gata...mama are 700 de cp e baza masina.de ex campionatul european de touring din cate stiu au maxim 2000 cm3 cilindreea....dar restul face diferenta.corecteaza-ma daca ma insel
run_forest is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 12:47   #65
Gaby_Slo

Stage 4
 
Gaby_Slo's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 281
Member of:
[DACIA]
Default Re: Drag Race: Audi Q7 V12 TDI vs. BMW M5

crede`ma ca pe circuit r8 este mai in largul lui decat un m5
Gaby_Slo is offline   Reply With Quote
Old 07-05-09, 12:42   #66
glevidj

Stage 5
 
glevidj's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 314
Default Re: Drag Race: Audi Q7 V12 TDI vs. BMW M5

Quote:
Originally Posted by crazy-unique View Post
bai baieti voi ati innebunit?a mers vreunu cu tractiune spate si dupa aia cu 4x4 pe ud sa vedeti ce diferenta e?si sa nu ma luati cu analogii gen quattro nu e 4x4 e integrala k stiu si eu ce e quattro,eu va zic k am avut bmw seria 3,normal,si cu x drive, si am vazut diferenta de plecare pe ud,deci,ca sa fie o cursa corecta ,trebuia,cel putin sa fie uscat pe jos si nu se mai tinea nici un q7 dupa m5 ii dadea 3 masini numai din plecare.
exact asta e adevarul carosabilul conteaza foarte mult nici un q7 nu comenteaza catre m5 pe uscat
glevidj is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -