Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 25-02-09, 16:38   #16
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Fifth Gear a testat noul Focus RS

nice..really..nice... one of the best hothatches in the world!!!!

n-ar strica albastru .. dar nici verde nu-i rau.

Sa vedem ce or sa scoata si rivalii... mie imi place mult masina!
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 18:59   #17
YGD-sef

Stage 5
 
YGD-sef's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,260
Default Re: Fifth Gear a testat noul Focus RS

Super-tare si mai ales are un design deosebit!
YGD-sef is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 19:53   #18
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Fifth Gear a testat noul Focus RS

cel mai hot hatcback....si noua mazda 3 MPS mi s-a parut interesanta sa asteptam datele oficiale..
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 19:56   #19
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: Fifth Gear a testat noul Focus RS

Quote:
Originally Posted by herea_costin View Post
pretul este cam mare... iar ca este un fwd cu 300 de cai... s-a mai vazut, nu e nici o inventie lsd-ul.
Pretul ....25000 de lire, e cam mare insa la ce ofera, este destul de echilibrat.
Puterea generata de 300cp acum pe piata e cea mai mare din categoria hatch, iar LSD din fabrica este foarte rar (tot in aceasta gama).
Quote:
Eu cred ca masina tzipa boyracer...
Oare nu e evident .... "tipa" a masina de curse adusa pe sosea.
Quote:
si nu este la fel de echilibrata si rafinata ca un gti de ex.
Saracul GTI nu e suficient de rafinat din punct de vedere al comportamenului rutier nici cu un Focus normal (cu pachetul optional sport de fabrica - de ST nici nu amintesc - RS e deja un vis "umed").
Quote:
iar faptul ca are turbo lag iar este un minus mare din pct. meu de vedere
Acel lag se pare ca e pus cu cap acolo, face masina sa fie mai docila altfel puterea aia scapata de sub control pe punte fata motoare .... cam e clar "rezultatul".
PS: face suta sub 6 sec si are reprize fulminante, oare exista vreo problema, eu zic ca nu.
__________________
Ford Mondeo MK3 DuratecHE --- BMW E46 FL 320D --- Daewoo Cielo Executive DOHC 16V
uita-te bine in oglinda, aparentele insala
NWZeu is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 20:12   #20
ADY28

Stage 3
 
ADY28's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 156
Default Re: Fifth Gear a testat noul Focus RS

Quote:
Originally Posted by herea_costin View Post
pretul este cam mare... iar ca este un fwd cu 300 de cai... s-a mai vazut, nu e nici o inventie lsd-ul. Eu cred ca masina tzipa boyracer... si nu este la fel de echilibrata si rafinata ca un gti de ex. , iar faptul ca are turbo lag iar este un minus mare din pct. meu de vedere. Iar apropo de televizor... sa stiti ca nu tot ce zboara sau se emite este comestibil sau adevarat... exista marketing si profit... ( ia ca ex. concursul loterie de-l face fifth gear, si cam ala este caracterul lor ).
daca un ST, sta mai bine pe drum decat un GTI era si 'normal' ca RS-ul sa fie sub GTI! sau te oftici asa rau cand sti ca un ford cu motor de 2.5 si fwd, bate la fund masina visurilor tale (R32 care e si 4motion)?
aici numai e vorba de focus ws gti pentru ca nu le poti compara
asa e daca avea un 'w' in bot era o masina foarte buna, dar e un ford si u sti ca doar volkswagen face masini bune ))

verdere pentru RS este ca si portocaliul pentru ST, il face o masina mia 'rara'
ADY28 is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 20:37   #21
R0b3r71n0

Stage 5
 
R0b3r71n0's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 571
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Fifth Gear a testat noul Focus RS

cand vezii asa ceva ...si te gandesti ca e un ford .. ti se umple inima de bucurie ... pacat ca are un consum pe masura
R0b3r71n0 is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 21:03   #22
robertinho
VW Driver

Stage 5
 
robertinho's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 632
Member of:
[VW]
Default Re: Fifth Gear a testat noul Focus RS

Quote:
Originally Posted by ADY28 View Post
daca un ST, sta mai bine pe drum decat un GTI era si 'normal' ca RS-ul sa fie sub GTI! sau te oftici asa rau cand sti ca un ford cu motor de 2.5 si fwd, bate la fund masina visurilor tale (R32 care e si 4motion)?
aici numai e vorba de focus ws gti pentru ca nu le poti compara
asa e daca avea un 'w' in bot era o masina foarte buna, dar e un ford si u sti ca doar volkswagen face masini bune ))

verdere pentru RS este ca si portocaliul pentru ST, il face o masina mia 'rara'
...stii macar ca tu compari turbo cu aspirat? ai macar idee ce se intampla cand te apuci sa modifici un r32 si un st/rs? care crezi ca suporta putere mai mare si se descurca mai bine sa o puna pe asfalt? nu e vorba de vw vs ford ,nu are nici o legatura ,cum nu are legatura nici ce a zis respectivul "ca nu se compara cu un gti",e o aberatie ,aici deja e alta liga iar gti nu are nici o treaba...am spus si repet vreau sa vad focus rs in comparatie cu r20 si noul s3 si dupa o sa imi fac o parere
__________________
~Intermedieri vanzari/cumparari/inchirieri de studio-uri/garosoniere/apartamente in cea mai frumoasa statiune de vacanta de pe litoralul bulgaresc :SUNNY BEACH.PRETURI FOARTE MICI!!! Pentru detalii,informatii suplimentare sau chiar viizonari-0733 936 864-Dl.Mihaila Robert~
~turism intern,turism extern,curse charter,bilete avion,rezervari hoteliere oriunde in lume.vacante,excursii si weekenduri de vis la preturi avantajoase.Pentru detalii-0733936864-Dl Mihaila Robert~
robertinho is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 21:37   #23
ADY28

Stage 3
 
ADY28's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 156
Default Re: Fifth Gear a testat noul Focus RS

in primu rand u ai deschis subiectul cu gti'ul ca e mai echilibrat si acu o dai ca nu are elegatura si am comparat r32-ul pentru ca e cel mai puternic golf cu rs-ul pentru ca este cel mai puternic focus aici e vorba de masini stock
om trai sa apara si r20-ul si vedem ce si cum!
acest topic este dedicat rs-ului nu ca sa aberati voi cu gti-uri, opc-uri sau mai stiu yo ce 'super masini'
ADY28 is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 21:51   #24
TZG@

Stage 5
 
TZG@'s Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 695
Member of:
[RENAULT]
[Old School Cars]
Default Re: Fifth Gear a testat noul Focus RS

E foarte ieftina in comparatie cu alte masini de 300 cp 2009,ca performante e pe-acolo... Foarte tare...
TZG@ is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 21:52   #25
KillYourSelf

Stage 5
 
KillYourSelf's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 319
Default Re: Fifth Gear a testat noul Focus RS

maiculita...asta da tehnologie...nu-mi vine sa cred
KillYourSelf is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 22:19   #26
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Fifth Gear a testat noul Focus RS

boy_wonder ...dar topicul facut de mine? Unde e? A zburat? Nu stiam ca aici zboara topicurile fara macar sa zici ceva...Si vorba aia... am si eu ceva scris colea` sub nume...nu?

Oricum merci esti un dragutz!
__________________

Eşti prost ? Aprinde proiectoarele de ceaţă, cu xenon ! Eşti cel mai prost ? Aprinde şi stopul de ceaţă cu led !
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 22:30   #27
robertinho
VW Driver

Stage 5
 
robertinho's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 632
Member of:
[VW]
Default Re: Fifth Gear a testat noul Focus RS

Quote:
Originally Posted by ADY28 View Post
in primu rand u ai deschis subiectul cu gti'ul ca e mai echilibrat si acu o dai ca nu are elegatura si am comparat r32-ul pentru ca e cel mai puternic golf cu rs-ul pentru ca este cel mai puternic focus aici e vorba de masini stock
om trai sa apara si r20-ul si vedem ce si cum!
acest topic este dedicat rs-ului nu ca sa aberati voi cu gti-uri, opc-uri sau mai stiu yo ce 'super masini'
...vezi ca nici macar nu stii cu cine vb? eu nu am zis de gti nimic cu altcineva ai purtat discutia aia:P
robertinho is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 23:11   #28
ADY28

Stage 3
 
ADY28's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 156
Default Re: Fifth Gear a testat noul Focus RS

Quote:
Originally Posted by robertinho View Post
...vezi ca nici macar nu stii cu cine vb? eu nu am zis de gti nimic cu altcineva ai purtat discutia aia:P
dap scuze nu am fost atent(dar m-am saturat de frustrati care au numai vw in cap) l-a faza cu aspiratul vs turbo, nu e vina mea ca unii producatori prefera o cilindree mai mare in loc de turbo am explicat si m-ai sus
ADY28 is offline   Reply With Quote
Old 27-02-09, 23:10   #29
Nemes Ion

Stage 5
 
Nemes Ion's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 388
Member of:
[Toyota]
Default Re: Fifth Gear a testat noul Focus RS

mare pacat ca nu are tractiune integrala acest lucru este un mare minus pt cine a mers cu 4wd sigur nu mai vrea altceva si asta pe toate suprafetele ma refer pt ca testul a fost facut pe asfalt curat si cu gume pe 17-18 cu / 235 sau mai mult dar pe asfalt ud ce se intampla cum este pusa jos tractiunea sau sta tot timpul aprins becul [ sau semnul ] de la ESP [ controlul tractiuni ] sau cum se o fi chemand la ford . dar pe macadam / zapada / ce se intampla ??? de ce 300 de cai pe o singura punte intr un viraj mai strans sau " ac de par " cu controlul tractiuni scos daca pui gazu' ce se intampla ??? eu cred ca are un caracter subvirator violent oricat de ecilibrata ar fi masina .
__________________
SERVICE AUTO & INTRETINERE autorizat R.A.R & DIAGNOZA DE ULTIMA GENERATIE & MAGAZIN PIESE & ACESORII AUTO & TUNING & CURATATORIE TAPITERII - PRETURI PROMOTIONALE !!! Mecanic auto si de curse [ V.T.M ] tel.0723/485.989 si 0757/417.378
Nemes Ion is offline   Reply With Quote
Old 27-02-09, 23:13   #30
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Fifth Gear a testat noul Focus RS

si cu 4x4 cu aceeasi putere cu controlu tractiunii scos.. pe asfalt umed in ac de par..oare ce se intampla?
dolb is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -