Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HYUNDAI

HYUNDAI Forum Hyundai - dedicat posesorilor de Hyundai: Masina mea, Tuning, Anunturi vanzare-cumparare, Zona Tehnica

Reply
 
Thread Tools
Old 11-09-16, 17:17   #1
adamjohnson

Stage 2
 
Join Date: Jun 2016
Posts: 30
Default Mufa OBD2 Accent

Sincer vorbind, daca stau bine si ma gandesc mi se par extrordinare 2 lucruri de la inventia surubului si a rotii incoace:1 si respectiv 2.1 automobilul si 2 calculatorul :clapping.Bun nimic rau pana aici,dar ce s-ar intampla daca am combina cele 2 elemente intrunul singur????Raspuns banal:ar rezulta fara doar si poate un orgasm intelectual al barbatului sec 21, ca si simplu muritor de rand.Oricine poseda un calc,o sufa seriala la el si putin skill,rabadre si pasiune pt ambele poate incerca.Ce propun?!O schema de mufa OBD2 pt conectarea EMC ului Hyundai-ului la un RS232 din orice calc,la care adaugam cu stoicism un mic programel de culegere a datelor.Problema cu care ma confrunt e ca nu am o schema de cablu obd2 pe care sa o ansamblez si sa o incerc.Stiind ca accentul foloseste un protocol ISO 9141(e un tip de modulatie al semnalelor)ma adresez voua cu rugamintea de a face public daca aveti o skema de astfel de cablu. Pare interesant?biggrin.gif Eu zic ca merita incercat...astept reply-uri

Tags: hyundai county dong vang, toyota camry 2016, hyundai hd72 dong vang
adamjohnson is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -