Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HYUNDAI

HYUNDAI Forum Hyundai - dedicat posesorilor de Hyundai: Masina mea, Tuning, Anunturi vanzare-cumparare, Zona Tehnica

Reply
 
Thread Tools
Old 13-07-16, 11:00   #1
adamjohnson

Stage 2
 
Join Date: Jun 2016
Posts: 30
Default Service Hyundai Romania-DEZASTRU!

Salut!

Fratilor, service-ul Hyundai din Bdul Expozitiei este un dezastru! Hai sa va spun ce probleme am avut ca sa stiti cum merg treburile.

Am un Hyundai Accent 2004. In vara asta am avut un accident cu el in urma caruia ambele usi de pe dreapta, aripa spate si pragurile au fost avariate. In plus, directia tragea puternic stanga. Am facut comanda de usi si aripa, pentru ca baietii n-au pe stoc mai nimic. A durat 2 saptamani pana au venit. Am dus-o in service, le-am specificat clar ca directia e stramba si doresc s-o repare (totul era pe CASCO) si m-am pus pe asteptat. O saptamana, doua... Nici o veste. Am sunat eu, vreo doua ore, pana am reusit sa dau de gigelul care se ocupa de masina. Mi-a spus ca inca nu e gata si ca mai dureaza. Peste inca 2 saptamani, tot eu l-am sunat. De data asta, mi-a spus ca masina e gata dar... e o problema: nu au pe stoc chieder ca sa puna la loc luneta! A mai durat inca 2 saptamani ca sa vina un nenorocit de chieder. In total, masina a stat in service 6 saptamani! Si inca n-am terminat. Cand in sfarsit m-a chemat s-o iau, am constatat cu stupoare ca directia era la fel de stramba ca si atunci cand am dus-o la ei. Asta era vineri dupa-masa. Evident, m-au programat luni pentru verificare si reparatie. Alta zi pierduta, alti nervi. Rezultatul: au descoperit ca amortizorul pe spate era strambat si trebuia inlocuit. Evident, nu aveau pe stoc. A mai durat inca 2 saptamani pana sa vina. In sfarsit, a venit, l-au inlocuit, au facut (zic ei) geometria rotilor si... rezultatul este ca acum masina trage dreapta in loc de stanga! Trebuie iar s-o duc la geometrie, dar nu ma mai prind nemernicii si nesimtitii aia pe-acolo. Prefer sa dau din buzunar cateva sute de mii dar sa stiu ca se face ca lumea.

Asa ca va dau un sfat pentru cei care aveti Hyundai: circulati cu ochii-n 4 ca daca Doamne-fereste aveti vreun accident, mai multi nervi si sange-rau va faceti la service decat la politie si asigurari la un loc. Eu unul de-acum inainte nu mai sfatuiesc pe nimeni sa-si cumpere Hyundai. Masina e buna, nu zic nu, dar serviciile post-vanzare sunt execrabile!

Tags: toyota altis 2016 nhap khau, hyundai county nhap khau, toyota camry 2016 nhap khau
adamjohnson is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -