Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 26-05-08, 18:35   #121
bobo3s

Stock
 
bobo3s's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9
Default Re: Auto-tuning Show 2 Satu Mare

ultimele
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Resize of DSCF1549.JPG
Views:	66
Size:	74.9 KB
ID:	547258   Click image for larger version

Name:	Resize of DSCF1550.JPG
Views:	58
Size:	71.2 KB
ID:	547259   Click image for larger version

Name:	Resize of DSCF1551.JPG
Views:	122
Size:	69.8 KB
ID:	547260  

Click image for larger version

Name:	Resize of DSCF1552.JPG
Views:	130
Size:	59.9 KB
ID:	547261   Click image for larger version

Name:	Resize of DSCF1553.JPG
Views:	48
Size:	69.7 KB
ID:	547262   Click image for larger version

Name:	Resize of DSCF1554.JPG
Views:	64
Size:	74.6 KB
ID:	547263  

Click image for larger version

Name:	Resize of DSCF1555.JPG
Views:	121
Size:	63.9 KB
ID:	547264   Click image for larger version

Name:	Resize of DSCF1556.JPG
Views:	55
Size:	65.6 KB
ID:	547265   Click image for larger version

Name:	Resize of DSCF1557.JPG
Views:	46
Size:	75.3 KB
ID:	547266  

Click image for larger version

Name:	Resize of DSCF1558.JPG
Views:	62
Size:	68.6 KB
ID:	547267   Click image for larger version

Name:	Resize of DSCF1560.JPG
Views:	66
Size:	74.5 KB
ID:	547268   Click image for larger version

Name:	Resize of DSCF1561.JPG
Views:	53
Size:	73.0 KB
ID:	547269  

Click image for larger version

Name:	Resize of DSCF1562.JPG
Views:	55
Size:	72.3 KB
ID:	547270   Click image for larger version

Name:	Resize of DSCF1563.JPG
Views:	50
Size:	66.7 KB
ID:	547271   Click image for larger version

Name:	Resize of DSCF1564.JPG
Views:	55
Size:	81.9 KB
ID:	547272  

Click image for larger version

Name:	Resize of DSCF1565.JPG
Views:	50
Size:	81.3 KB
ID:	547273   Click image for larger version

Name:	Resize of DSCF1566.JPG
Views:	64
Size:	79.4 KB
ID:	547274   Click image for larger version

Name:	Resize of DSCF1567.JPG
Views:	91
Size:	65.2 KB
ID:	547275  

Click image for larger version

Name:	Resize of DSCF1568.JPG
Views:	74
Size:	65.9 KB
ID:	547276   Click image for larger version

Name:	Resize of DSCF1570.JPG
Views:	70
Size:	60.8 KB
ID:	547277  
bobo3s is offline   Reply With Quote
Old 26-05-08, 19:04   #122
gergo

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 456
Default Re: Auto-tuning Show 2 Satu Mare

Am fost destul de obosit ieri si am făcut multumirile staffului incomplet:

Deci, încă odată, multumiri pentru:
-grupul "oldboys": Nelu Nastor, Seletye David si echipa ACR, Vajda "Bajnok" Zsolt, Vajda Dori, Zsiga, Csoma, Butka Sándor, (tatal meu), Timike de la secretariat, Ovi Matioc, si toti cei din "extern" care au contribuit la succesul evenimentului.

-Echipa de organizare: Samby, Bobo, Nicu, Princz, BootAttila, Alex2Fast4U, Devi, Robi, Steph, Attici, Jasontaylor, Freddy, Wasted, Janos, sper că nu a rămas nimeni pe afară. Si, totodată sper ca din această echipă să se nască un cerc de prieteni care vor organiza concursuri legale si actiuni in continuare pentru sătmăreni si pentru invitaţii noştri.

In curand, alte poze, video, si multe alte lucruri frumoase.
gergo is offline   Reply With Quote
Old 26-05-08, 20:35   #123
Skunk2

Stage 2
 
Skunk2's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 29
Default Re: Auto-tuning Show 2 Satu Mare

Pt toti neintelegaturii !!!!
Nu stiu pentru voi ce inseamna masina "drag" dar puteti sa va linistiti ca masina Honda Civic SKUNK2 nu este drag....

Masina are motor de Honda Integra 1800 cm3 , 720 kg , 220-230 CP....

Cei care au plans au avut masini cu mult mai tari, dar daca ei au frica la un concurs sa concureze cu o masina facut pt concurs ...sa concureze pe starda cu masini sub 50 Cp si sa fie mandru de el insusi......

FELICITARI PT SATU MARE
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	corvette killer.jpg
Views:	134
Size:	121.4 KB
ID:	547365  
Skunk2 is offline   Reply With Quote
Old 26-05-08, 20:40   #124
GODLESS
Colectionar Machete

Stage 5
 
GODLESS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 433
Default Re: Auto-tuning Show 2 Satu Mare

Quote:
Originally Posted by IonutzMFF View Post
Aici cred ca te referi la Cluj ...La show'ul din baia mare a trebuit sa mai pun eu cativa bani din buzunar avand in vedere costurile mari ....Costul inchirierii unui aeroport cu utilitati e 400 euro / ora si calculezi cate ore ...am contractul sa dovedesc sa nu existe dubii ...La cluj stiu ca a fost tiganeala ..au crescut pretul , dupa i'au lasat sa intre gratis ..etc

la baia mare e valabila partea a doua ... Daca cautai sponsori sa acopere cheltuelile putea sa fie si 1000 E /ora inchiriera aeroportului si nu mai trebuia sa aduci bani din buzunar , si daca era intarea libera pun pariu pe cat vrei ca era de 4 sau 5 ori mai multa lume ...
Si sponsorii vin doar atunci cand stiu ca sunt vazuti de multa lume ... e un cerc vicios ... Vrei sponsori trebuie sa ai multa lume sa ai lume trebuie sa fie gratis si f bine promovat ... nu cu 5 zile inainte ci cu 1 luna inainte ...
GODLESS is offline   Reply With Quote
Old 26-05-08, 20:54   #125
tristan

Presedinte RACING SYNDICATE

Stage 5
 
tristan's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,358
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Racing Syndicate]
[VW]
Default Re: Auto-tuning Show 2 Satu Mare

Si cine au fost castigatorii? S-a mai tinut cont de grupe?
tristan is offline   Reply With Quote
Old 26-05-08, 21:26   #126
GODLESS
Colectionar Machete

Stage 5
 
GODLESS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 433
Default Re: Auto-tuning Show 2 Satu Mare

Quote:
Originally Posted by Skunk2 View Post
Pt toti neintelegaturii !!!!
Nu stiu pentru voi ce inseamna masina "drag" dar puteti sa va linistiti ca masina Honda Civic SKUNK2 nu este drag....

Masina are motor de Honda Integra 1800 cm3 , 720 kg , 220-230 CP....

Cei care au plans au avut masini cu mult mai tari, dar daca ei au frica la un concurs sa concureze cu o masina facut pt concurs ...sa concureze pe starda cu masini sub 50 Cp si sa fie mandru de el insusi......

FELICITARI PT SATU MARE
Hai ca m-ai spart ... acum o za zici ca e si masina bunicii cu care merge la piata sa cumpere patrunjel ...
Pai tocmai asta e ideea pe care nu o intelegi tu ... Sa facut SHOW-ul sa se promoveze ""AICI SA CONCUREZI, NU PE STRADA !" ca masinile de strada sa poata concura organizat, supravegheat ,unde proprietari de masini de zi cu zi sa verse adrenalina intr-un loc organizat si nu intre semafoare ilegal sau nu mai stiu unde ...
Banuiesc ca sa simtit foarte mandu de realizarea lui ,ca, cu "masina bunici de mers la piata " a facut varza o multime de masini de serie ... Foarte tare si il felicit pentru asta !!!


Quote:
Originally Posted by tm8bnz View Post
Masinile "de strada" nu trebuie sa aiba pretentii la victorie ! Daca ar exista competitii pt masini nemodificate ar fi inutile,ele putand fi categorisite din start pe hartie din timpi dati in testele fabricantului !
Elementul surpriza,asta trebuie urmarit,iar o masina nemodificata nu are element surpriza !
Elementul surpriza la o masina nemodificata este intodeauna piesa dintre volan si scaun ... si asta sa putut vedea si la Satu Mare ...
GODLESS is offline   Reply With Quote
Old 26-05-08, 21:59   #127
phenomiq

Stage 2
 
phenomiq's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 49
Talking Re: Auto-tuning Show 2 Satu Mare

Quote:
Originally Posted by GODLESS View Post
Hai ca m-ai spart ... acum o za zici ca e si masina bunicii cu care merge la piata sa cumpere patrunjel ...

************************************************** *********

Elementul surpriza la o masina nemodificata este intodeauna piesa dintre volan si scaun ... si asta sa putut vedea si la Satu Mare ...
phenomiq is offline   Reply With Quote
Old 26-05-08, 22:20   #128
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: Auto-tuning Show 2 Satu Mare

Quote:
Originally Posted by GODLESS View Post
la baia mare e valabila partea a doua ... Daca cautai sponsori sa acopere cheltuelile putea sa fie si 1000 E /ora inchiriera aeroportului si nu mai trebuia sa aduci bani din buzunar , si daca era intarea libera pun pariu pe cat vrei ca era de 4 sau 5 ori mai multa lume ...
Si sponsorii vin doar atunci cand stiu ca sunt vazuti de multa lume ... e un cerc vicios ... Vrei sponsori trebuie sa ai multa lume sa ai lume trebuie sa fie gratis si f bine promovat ... nu cu 5 zile inainte ci cu 1 luna inainte ...

Nu toate le poti avea pe gratis

Last edited by IonutzMFF; 26-05-08 at 22:23.
IonutzMFF is offline   Reply With Quote
Old 26-05-08, 23:03   #129
attilaboot

Stage 4
 
attilaboot's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 288
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Auto-tuning Show 2 Satu Mare

Ptr mine (si multi altii) oricum HONDA CIVIC Skunk2 ramine castigatorul si Number One a showului.

RESPECT SKUNK2
attilaboot is offline   Reply With Quote
Old 26-05-08, 23:10   #130
phenomiq

Stage 2
 
phenomiq's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 49
Default Re: Auto-tuning Show 2 Satu Mare

Dah ... jos cu palaria, BIG SURPRISE ... poate un duel SKUNK vs. BNZ era binevenit .. sau nu am vazut eu bine si a fost? )

PS: al meu favorit R5 BNZ!
phenomiq is offline   Reply With Quote
Old 26-05-08, 23:31   #131
attilaboot

Stage 4
 
attilaboot's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 288
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Auto-tuning Show 2 Satu Mare

Nu va suparati da ca si organizator cred ca in acest topic am dreptul sa scriu parerea mea fara sa mai fie sters.

Deci repet, Ptr mine (si multi altii) oricum HONDA CIVIC Skunk2 ramine castigatorul si Number One a showului.

A fost o masina puternica cu un sofer pe masura.

RESPECT SKUNK2
__________________
http://www.365hp.ro
attilaboot is offline   Reply With Quote
Old 26-05-08, 23:43   #132
Skunk2

Stage 2
 
Skunk2's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 29
Default Re: Auto-tuning Show 2 Satu Mare

Din pacate BNZ-ul a avut probleme technice , dar totusi a aratat destul sa se vada ca este o masina si un sofer professionist...
Felicitari pt el...
Skunk2 is offline   Reply With Quote
Old 26-05-08, 23:58   #133
faraidentitate

Stock
 
Join Date: May 2008
Posts: 7
Post Re: Auto-tuning Show 2 Satu Mare

Quote:
Originally Posted by IonutzMFF View Post
Nu toate le poti avea pe gratis
Cu toate ca as dori sa imi pastrez anomimatul, as comenta totusi cate ceva la motivele ridicate de organizatorii showului din Baia Mare.
Baia Mare are un mare avantaj al spatiului in care se poate desfasura un asemenea eveniment. La Satu Mare aeroportul este in primul rand mult in afara orasului, in al doilea rand beneficiaza de un management incompetent. Sa nu uitam ca dl. director, inainte era director la ACR, pe care l-a condus cu mandrie timp de peste un an fara sa posede permis de conducere macar.
Un alt atu la Baia Mare este si popularitatea si multitudinea de concursuri auto ce se organizeaza acolo an de an. Sa nu spun altceva decat Raliul Siromex, sau acum totusi nu prea multi ani Raliul Romaniei. Basca alte competitii mici, sau nu asa mici transfrontaliere.
Primarul din Baia Mare, Cristian Anghel, este un fan auto de foarte multi ani si se implica in toate evenimentele legate de automobilism.
Mediul economic datator de sponsori din Baia Mare este mult peste cel din Satu Mare.
Lumea media din Baia Mare este mult mai permisiva si mai larga decat cea din Satu Mare.

Avand in vedere cele de mai sus, fara sa minimizez in vreun fel eforturile de laudat ale organizatorilor din Baia Mare, combat totusi declaratia din quote, si sustin ca da, se poate avea un tuning show extrem de reusit la Baia Mare, cu intrare gratuita, mult mediatizata, full de lume, care sa iasa in profit nu in pierdere.
Imi permit sa afirm astea pentru ca nu sunt un outsider, ci unul care a organizat sa spunem diverse chestii de la 30 oameni la altele cu 50.000 de participanti si stiu ce eforturi implica din partea organizatorilor asa ceva.

Daca revenim la Satu Mare, eforturile de anul trecut au fost imense, la fel si anul acesta, si s-a vazut calitatea mult imbunatatita a editiei 2008. Felicitari inca o data organizatorilor principali din Satu Mare: Sambi si Gergo.
Referitor la profesionalismul celor de la start, "dirijorul" a fost declarat cel mai bun cronometror de mai multe ori, fiind oficial de competitii de rang inalt. El a fost "acompaniat" de alti oficiali de aceeasi talie, iar in anonimat concurenti titrati au urmarit starturile pentru a identifica un eventual start furat. Start furat in seamna furt. O data ti se intampla, a doua oara o faci intentionat.
De la toaletele ecologice, pana la garduletele de protectie, de la comentatorul ce a fost plin de informatii tehnice la obiect pana la standurile sponsorilor, de la obtinerea domeniului public practic tot centrul orasului in plina campanie electorala, colaborarea cu politia, agentii de securitate pana la asigurarea impecabila a sunetului, de la afisele de atentionare aplicate zile in sir pe masinile ce parcheaza in zona pana la stabilirea solutiilor cu serviciul de starea civila si localurile din zona privind eventualii nuntasi care ar trebui sa intre in zona de concurs, totul a fost executat bine. Nu pentru ca au avut noroc, ci pentru ca au stiut sa organizeze un eveniment de succes, au pus ego-ul in buzunar, au fost atenti la sfaturile altora, iar unde s-au intalnit cu lucruri noi, nu s-au sfiit sa intrebe sau sa ceara ajutor. Cu deosebita placere o sa ii ajut si cu alte ocazii.

Felicitari inca o data si succes tuturor organizatorilor si participantilor.
faraidentitate is offline   Reply With Quote
Old 27-05-08, 00:09   #134
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Auto-tuning Show 2 Satu Mare

Cunosc Civicul Skunk2 de la Ksicunlakshasza (sper ca am scris corect) si masina merge in ~12 secunde sfertul de mila,eu merg in ~14,as fi mers demonstrativ,firesc,dar ma recunosc invins din start !

Felicitari pt un 1.8 aspirat de 12s,performanta e intr-adevar notabila ! Sper ca in sfarsit s-a demonstrat ca NU NUMAI CAII PUTERE CONTEAZA !

P.S. Skunk2 daca tu esti proprietarul Civicului,si il conosti pe colegul cu Integra transmitei te rog felicitari si multumirile mele ca a acceptat provocarea mea,din pacate esuata datorita ruperei planetarei ! Dar poate ne vedem la Kisk...hasza pe 15 iunie !
__________________
Driving a race car is like sex,all men think they're good at it ! ... Jay Leno
tm8bnz is offline   Reply With Quote
Old 27-05-08, 10:34   #135
juana_man
No Limits racing team Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
[VW]
Default Re: Auto-tuning Show 2 Satu Mare

alte poze...japonezeeeeee
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	dscn0014.jpg
Views:	77
Size:	148.0 KB
ID:	547746   Click image for larger version

Name:	dscn0112.jpg
Views:	81
Size:	183.4 KB
ID:	547747   Click image for larger version

Name:	dscn0113.jpg
Views:	93
Size:	117.7 KB
ID:	547748  

Click image for larger version

Name:	dscn0114.jpg
Views:	73
Size:	119.9 KB
ID:	547749  
juana_man is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -