Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 14-05-12, 13:34   #151
pyttbull

Stage 5
 
pyttbull's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,392
Default Re: Cora Tuning & Sound la Targul Auto Cora - 12-13 Mai 2012!

Loganul rosu si skoda fabia de la ghetto tuning m-au impresionat , in rest unele din masini nu aveau ce cauta acolo
pyttbull is offline   Reply With Quote
Old 14-05-12, 15:03   #152
dan_eclipse4g63t

Stage 5
 
dan_eclipse4g63t's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 649
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Cora Tuning & Sound la Targul Auto Cora - 12-13 Mai 2012!

Cat despre persoanele care considera ca o masina nu are ce cauta la mai mult de 3 saloane cu acelasi tuning exterior/interior... faceti-va voi masinile si inlocuiti-i pe cei "vechi" si "expirati". Pana atunci, gurita inchisa si spor la treaba![/QUOTE]

Prietene aici nu era vorba de 3 saloane .era discutia de 3 ani.
Se pot aduce modificari si alte gadgeturi si la kiturile vechi.dar asta este alta discutie.Daca vrei poti sa vii cu ceva nou in fiecare an.acum depinde si de ce vrea propietarul.Vopsitul in fiecare an ,nu este o optiune de tuning neaparat.
Suntem in 2012 si la noi tot se merge doar pe stilul asta de tuning ieftin si bun in cele mai multe cazuri.dar nu prea iese.Acum bineinteles este vorba si de potentialul fiecaruia ,atat material cat si platforma de lucru.
Cand vii la o expozitie iti asumi un anumit risc de critici s-au laude in functie de proiect,ca doar de aia ai adus-o,sa o faci publica.Asa ca daca ,crezi ca o sa fii crticat mai bine nu o expui si atunci nu mai ies discutii.
Daca nu poti sustine material un proiect iar nu este indicat sa vii la o expozitie doar cu jante vopsite ,folie pe geamuri si un tub de bass in portbagaj,chiar daca nu te opreste nimeni sa participi.Dar aici este alegerea fiecaruia.Ca sa nu mai zic de deschis capotacum se poarta mai nou de cativa ani.Un tuning la motor costa cat 2-3 exterioare si interioare la un loc,si problema este ca nici nu se vede,doar se simte pe strada;

PS.DECI ,DACA SE CRITICA S-AU SE LAUDA O MASINA ESTE UN LUCRU CONSTRUCTIV PANA LA URMA.DACA NU VA CONVINE ,NU VA MAI BAGATI MASINILE LA EXPO.SI NU O SA VA MAI ZICA NIMENI NIMIC.
PANA LA URMATORUL SHOW VA DORESC ASFALT USCAT SI SPOR LA TREABA CU MODIFICARILE ,CA SLAVA DOMNULUI VARIANTE SUNT INFINITE

Last edited by dan_eclipse4g63t; 14-05-12 at 15:11.
dan_eclipse4g63t is offline   Reply With Quote
Old 14-05-12, 16:36   #153
gbrheaton

Stage 5
 
gbrheaton's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 852
Member of:
[FORD]
[VW]
Default Re: Cora Tuning & Sound la Targul Auto Cora - 12-13 Mai 2012!

bine zis dan
gbrheaton is offline   Reply With Quote
Old 14-05-12, 17:56   #154
ionut16

Stock
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 7
Default Re: Cora Tuning & Sound la Targul Auto Cora - 12-13 Mai 2012!

Quote:
Originally Posted by ReLLaXX View Post
Ai unul cadou de la mine. Sper sa nu le uit.
salutari , mai ramane valabila oferta cu stickerul din pacate nu am citit bine anuntul si am ajuns la cora lujerului duminica , eu stauprin 13 septembrie , daca inca vrei sa imi oferi un sticker poate vorbim . Ms
ionut16 is offline   Reply With Quote
Old 14-05-12, 19:01   #155
spartaans

Stage 5
 
spartaans's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 374
Default Re: Cora Tuning & Sound la Targul Auto Cora - 12-13 Mai 2012!

Clubul Bertone Romania tine sa multumeasca tuturor celor care ne-au apreciat munca depusa pentru a participa la acest evniment, anuntat asa din scurt.

Am incercat sa respectam reteta din afara, am avut pavilion cu tot ce trebuie, masini, muzica nu mai era cazul, poze, voie buna si a fost distractie cat cuprinde. Am vrut sa aducem ceva nou in domeniu tuningului autohton, am venit cu 4 masini sambata, iar duminica cu alte 3 masini pentru acest eveniment si am dat si o mana de ajutor (sa nu mai fie locuri libere in parcare). Respect pentru toti cei care au participat.

Pozele cat de curand.

Contact: bertoneromania@yahoo.com si www.bertone.ro
__________________
Proud Member of Bertone MotorSport
www.bertone.ro



Pot aduce :

IRMSCHER
OPC LINE

Last edited by spartaans; 14-05-12 at 19:19.
spartaans is offline   Reply With Quote
Old 14-05-12, 19:27   #156
DjMadalin

Stock
 
Join Date: May 2012
Posts: 3
Talking Re: Cora Tuning & Sound la Targul Auto Cora - 12-13 Mai 2012!

Am si eu ceva filmulete:

https://www.youtube.com/watch?v=yA_0xCT5Lqw

https://www.youtube.com/watch?v=ErXhjpGiZM4

https://www.youtube.com/watch?v=kB3EIwXpFlU

https://www.youtube.com/watch?v=Yf0LaBuI3do
DjMadalin is offline   Reply With Quote
Old 14-05-12, 21:02   #157
rwdrulez

Stage 3
 
Join Date: May 2011
Posts: 163
Default Re: Cora Tuning & Sound la Targul Auto Cora - 12-13 Mai 2012!

Am si eu ''cateva'' poze aici

https://www.facebook.com/media/set/?...9167184&type=3

daca va recunoasteti masina imi dati un PM .. ca am mai multe fotografii decat ce se vede in album
__________________
How hard can it be? (J.Clarkson)
rwdrulez is offline   Reply With Quote
Old 14-05-12, 21:07   #158
marian92

Stage 5
 
marian92's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 614
Default Re: Cora Tuning & Sound la Targul Auto Cora - 12-13 Mai 2012!

Quote:
Originally Posted by rwdrulez View Post
Am si eu ''cateva'' poze aici

https://www.facebook.com/media/set/?...9167184&type=3

daca va recunoasteti masina imi dati un PM .. ca am mai multe fotografii decat ce se vede in album
Nu merge link-ul
marian92 is offline   Reply With Quote
Old 14-05-12, 21:30   #159
rwdrulez

Stage 3
 
Join Date: May 2011
Posts: 163
Default Re: Cora Tuning & Sound la Targul Auto Cora - 12-13 Mai 2012!

https://www.facebook.com/imperial.skillz daca nici asa nu merge .. e urat dati-mi cerere de prietenie .. daca vreti
rwdrulez is offline   Reply With Quote
Old 14-05-12, 21:36   #160
matheo66c

Stage 5
 
matheo66c's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 376
Member of:
[DACIA]
Arrow Re: Cora Tuning & Sound la Targul Auto Cora - 12-13 Mai 2012!

Quote:
Originally Posted by rwdrulez View Post
Am si eu ''cateva'' poze aici

https://www.facebook.com/media/set/?...9167184&type=3

daca va recunoasteti masina imi dati un PM .. ca am mai multe fotografii decat ce se vede in album
la mine a mers,ce browser folosesti?
matheo66c is offline   Reply With Quote
Old 14-05-12, 22:01   #161
marian92

Stage 5
 
marian92's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 614
Default Re: Cora Tuning & Sound la Targul Auto Cora - 12-13 Mai 2012!

Quote:
Originally Posted by matheo66c View Post
la mine a mers,ce browser folosesti?
Mozilla
marian92 is offline   Reply With Quote
Old 14-05-12, 22:02   #162
matheo66c

Stage 5
 
matheo66c's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 376
Member of:
[DACIA]
Arrow Re: Cora Tuning & Sound la Targul Auto Cora - 12-13 Mai 2012!

Incearca cu opera sau google chrome
matheo66c is offline   Reply With Quote
Old 14-05-12, 22:04   #163
marian92

Stage 5
 
marian92's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 614
Default Re: Cora Tuning & Sound la Targul Auto Cora - 12-13 Mai 2012!

Quote:
Originally Posted by matheo66c View Post
Incearca cu opera sau google chrome
Mersi
marian92 is offline   Reply With Quote
Old 14-05-12, 22:07   #164
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cora Tuning & Sound la Targul Auto Cora - 12-13 Mai 2012!

Quote:
Originally Posted by dan_eclipse4g63t View Post
Prietene aici nu era vorba de 3 saloane .era discutia de 3 ani.
Se pot aduce modificari si alte gadgeturi si la kiturile vechi.dar asta este alta discutie.Daca vrei poti sa vii cu ceva nou in fiecare an.acum depinde si de ce vrea propietarul.Vopsitul in fiecare an ,nu este o optiune de tuning neaparat.
Suntem in 2012 si la noi tot se merge doar pe stilul asta de tuning ieftin si bun in cele mai multe cazuri.dar nu prea iese.Acum bineinteles este vorba si de potentialul fiecaruia ,atat material cat si platforma de lucru.
Cand vii la o expozitie iti asumi un anumit risc de critici s-au laude in functie de proiect,ca doar de aia ai adus-o,sa o faci publica.Asa ca daca ,crezi ca o sa fii crticat mai bine nu o expui si atunci nu mai ies discutii.
Daca nu poti sustine material un proiect iar nu este indicat sa vii la o expozitie doar cu jante vopsite ,folie pe geamuri si un tub de bass in portbagaj,chiar daca nu te opreste nimeni sa participi.Dar aici este alegerea fiecaruia.Ca sa nu mai zic de deschis capotacum se poarta mai nou de cativa ani.Un tuning la motor costa cat 2-3 exterioare si interioare la un loc,si problema este ca nici nu se vede,doar se simte pe strada;

PS.DECI ,DACA SE CRITICA S-AU SE LAUDA O MASINA ESTE UN LUCRU CONSTRUCTIV PANA LA URMA.DACA NU VA CONVINE ,NU VA MAI BAGATI MASINILE LA EXPO.SI NU O SA VA MAI ZICA NIMENI NIMIC.
PANA LA URMATORUL SHOW VA DORESC ASFALT USCAT SI SPOR LA TREABA CU MODIFICARILE ,CA SLAVA DOMNULUI VARIANTE SUNT INFINITE
Salut!

Cred ca nu ai urmarit atent firul discutiei sau propozitia mea: spuneam clar de persoanele care au venit cu critica neconstructiva de genul "ala nu mai face nimic la masina aia, e aceeasi chestie de 3 ani si tot o baga in fata. d-aia nici nu o mai prezenta interes pentru lume" (3 ani, 3 saloane - era mai mult o metafora). Cu alte cuvinte mustram persoanele care au o masina stock si cu jante de tabla, dar se gasesc sa critice o persoana care a ajuns la nivelul maxim de tuning cu masina proprie si pe care o aduce la fiecare salon de ceva timp incoace. E dreptul lui sa o aduca, atat timp cat organizatorul considera ca isi merita locul la expozitie.

Sunt de acord cu criticile atat timp cat sunt fondate si cu o idee de imbunatatire in spate. Sa vii sa spui "asta e veche, e anosta pentru populatia romaneasca" sau "kitsch" (pentru ca nu ii place lui) nu cred ca se poate numi critica constructiva. In cele mai mutle cazuri se va numi de catre cei din jur "invidie" sau... altfel.

Cam atat cu offtopicul meu pe aici, imi cer scuze, dar au fost niste elemente care trebuiau scrise.

Last edited by Mustang; 14-05-12 at 22:09.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 15-05-12, 00:10   #165
dan_eclipse4g63t

Stage 5
 
dan_eclipse4g63t's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 649
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Cora Tuning & Sound la Targul Auto Cora - 12-13 Mai 2012!

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
Salut!

Cred ca nu ai urmarit atent firul discutiei sau propozitia mea: spuneam clar de persoanele care au venit cu critica neconstructiva de genul "ala nu mai face nimic la masina aia, e aceeasi chestie de 3 ani si tot o baga in fata. d-aia nici nu o mai prezenta interes pentru lume" (3 ani, 3 saloane - era mai mult o metafora). Cu alte cuvinte mustram persoanele care au o masina stock si cu jante de tabla, dar se gasesc sa critice o persoana care a ajuns la nivelul maxim de tuning cu masina proprie si pe care o aduce la fiecare salon de ceva timp incoace. E dreptul lui sa o aduca, atat timp cat organizatorul considera ca isi merita locul la expozitie.

Sunt de acord cu criticile atat timp cat sunt fondate si cu o idee de imbunatatire in spate. Sa vii sa spui "asta e veche, e anosta pentru populatia romaneasca" sau "kitsch" (pentru ca nu ii place lui) nu cred ca se poate numi critica constructiva. In cele mai mutle cazuri se va numi de catre cei din jur "invidie" sau... altfel.

Cam atat cu offtopicul meu pe aici, imi cer scuze, dar au fost niste elemente care trebuiau scrise.
Sunt de acord cu ce ai scris .nu trebuie sa iti ceri scuze.
Dar crede-ma ,ca sa vii 2-3 ani cu aceeasi masina fara sa mai faci nimik la ea
chiar este depasita atunci cand vine vorba de expozitie.pe strada poate sa mearga 10 ani fara sa-i mai faca nimic.
ESTE USOR SA AJUNGI LA UN NIVEL RIDICAT DAR ESTE FOARTE GREU SA TE MENTII SUS.

Normal ca un organizator vrea cat mai multe masini de expus,dar aici tine doar de propietar cat de mult doreste sa fie aclamat s-au criticattu daca ai vede o masina de 3-4 ori intr-un an 2-3 ani la rand fara nimik schimbat tot ai zice ca omul a muncit si a pus suflet?iti spun eu ca tot ai stramba putin din nas.Asta este fenomenul ,si este un fenomen care cere schimbare tot timpul.bafta si numai bine
dan_eclipse4g63t is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -