Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 26-08-12, 13:44   #3391
squid

Stage 5
 
squid's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,059
Member of:
[BMW]
[2 Roti]
[Street 4 Cars]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Daca e scumpa o sa scapam de aglomeratie,cu totul
squid is offline   Reply With Quote
Old 14-09-12, 10:08   #3392
Snoopy

Stage 5
 
Snoopy's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 522
Member of:
[Moderators]
[No Limits racing team]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Saptamana trecuta am avut un drum in Moldova,respectiv pana in Suceava.Ce ma mirat a fost faptul ca exista diferente "mari" de preturi intre benzinarii.Langa Gura Humor am vazut cred ca pentru ultima oara motorina la 5.89 ron iar la statiile socar 6.08. In Satu Mare de exemplu sub 6.18 nu exista motorina...
Snoopy is offline   Reply With Quote
Old 15-09-12, 22:22   #3393
IULY-CLA

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 943
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Da si la Tulcea cel mai mic pret e la Mol 6,25
IULY-CLA is offline   Reply With Quote
Old 15-09-12, 22:32   #3394
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

man , mai e putin si ajunge 6.5 lei Benzina 95 ...daca ne uitam in Bucuresti in fiecare dimineata si dupe masa cand pleaca si vine lumea de la munca e BARA la BARA ..si inca nu sau inceput scolile !

daca NE MAI UITAM O DATA vom observa ca in fiecare masina in 90% din ele e o singura persoana la volan exceptand cei ce sunt de la firme si mai vezi 2-4 insi in masini ...

GRESESC cu ceva ???
__________________

anvelope IARNA import Germania Elvetia 13"-22" tel: 0768 885511 , 0762 333322
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 15-09-12, 23:43   #3395
IULY-CLA

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 943
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Da nu toate orasele din tara e Bucurestiul unde masinile circula zilnic goale numai soferul
IULY-CLA is offline   Reply With Quote
Old 15-09-12, 23:58   #3396
SeRee

Stage 5
 
SeRee's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 516
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Vedem cate un om in fiecare masina din comoditate..nu manca si pun benzina/motorina si tot merg cu masina ..cand nu o sa mai vad atatea masini zilnic prin trafic atunci am sa zic cu adevarat ca este scumpa :P
__________________
Ai o prietena care vrea unghii cu gel intra pe http://www.unghiigeliasi.info

SeRee is offline   Reply With Quote
Old 19-09-12, 01:15   #3397
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by SeRee View Post
Vedem cate un om in fiecare masina din comoditate..nu manca si pun benzina/motorina si tot merg cu masina ..cand nu o sa mai vad atatea masini zilnic prin trafic atunci am sa zic cu adevarat ca este scumpa :P
omule , exista un Bulevard in Bucuresti mai principal se cheama STEFAN CEL MARE ....asa ...ca sa intri pe acesta se trece de un Pasaj ..se cheama Bucur Obor ( pentru Bucuresteni )

intre Bucur Obor si Stefan cel mare intersectie cu DOROBANTI sunt 3 KM ...imaginati-va ca in fiecare DIMINEATA este BARA la BARA !! si la fel intre 5-7seara INAPOI ...apoi intre OBOR si IANCULUI .....pana la VATRA LUMINOASA ....CATE 3 benzi bara la bara ..ca sa fentezi tre sa mergi pe CONTRASENS pe sina de tranvai ...ca cealalta sina devine a 4 banda !!!

CAM asta e lipsa de bani a ROMANILOR !!!
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 19-09-12, 08:33   #3398
andutzu_com

Stage 5
 
andutzu_com's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 2,587
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Si pe langa faptul ca e scump carburantul....nu inteleg cum suporta traficul GREU zi de zi ! Adica mergi o zi,doua,trei vezi ca intarzii la serviciu,faci o ora pe km si tu tot continui sa mergi cu masina.Prefer RATB,METROU si in week merg cu masina ...
andutzu_com is offline   Reply With Quote
Old 19-09-12, 11:17   #3399
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by andutzu_com View Post
Si pe langa faptul ca e scump carburantul....nu inteleg cum suporta traficul GREU zi de zi ! Adica mergi o zi,doua,trei vezi ca intarzii la serviciu,faci o ora pe km si tu tot continui sa mergi cu masina.Prefer RATB,METROU si in week merg cu masina ...

omule ....eu de nevoie am apelat luni la RATB .....s-au schimbat multe ) eu ceream bilet ..aia NU EXISTA ..doamna vreau 2 calatorii sa iau RATB ..nu mai este
trebuie sa iti cumperi CARD ... miam cumparat card si am incarcat pe el 5 calatorii !!!
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 19-09-12, 11:28   #3400
andutzu_com

Stage 5
 
andutzu_com's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 2,587
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

s-au schimbat ,s-au scumpit abonamentele ( dublat) dar ajung la timp , nu imi mai fac nervi si mai economisesti si bani !
andutzu_com is offline   Reply With Quote
Old 19-09-12, 12:06   #3401
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

da ideea e ca Petrom a ieftinit benzina AZI ...sa vedem cu cat o SCUMPESTE de Luni incolo
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 19-09-12, 12:20   #3402
andutzu_com

Stage 5
 
andutzu_com's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 2,587
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

da,a ieftinit-o ( 7 bani), dar peste o saptamana sunt sigur ca se va scumpi cu cel putin 9-10 bani
andutzu_com is offline   Reply With Quote
Old 19-09-12, 13:45   #3403
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

au anuntat azi pe Realitatea la stiri sa ne bucuram de aceasta ieftinire si sa ne pregatim pentru ca in scurt timp va creste DIN NOU ! )) deja suntem obisnuiti cu asa ceva !
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 25-09-12, 22:55   #3404
m1hai_18

Stage 2
 
Join Date: May 2009
Posts: 64
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Doamne ajuta sa nu o scumpeasca prea rau ca sa-mi scot si eu masina din service sa apuc sa ma plimb putin cu ea =)), bah frate romanul e fudul sa o recunoastem macar pe asta, eu am mers saptamana trecuta doar cu metroul, pfuu ce sa zic e ciudat, vezi oameni multi, am lucrat si de dimineata ceea ce este si mai ciudat dupa 2 ani de munca numai de noapte, adica e foaaarte ciudat oricum, trafic este si la metrou si pe strazi. Peste tot e aglomerat, suntem nervosi fugim dupa bani ca disperatii si chestii d'astea oricum nu o sa schimbam noi nimic aici, o idee ar fi sa plecam de aici zic eu.
m1hai_18 is offline   Reply With Quote
Old 24-10-12, 15:47   #3405
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

sunt curios ce or face romanii cand va ajunge si la noi benzina ca peste tot in UE adica 1.55-1.90 eurocenti ? de ex in Grecia e si 2 euro litru

Last edited by rover_cabrio; 24-10-12 at 15:50.
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -