Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 16-01-12, 13:53   #3316
bodo

Stage 5
 
bodo's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 647
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

asta-i mentalitatea unor romani cacateai in ea
bodo is offline   Reply With Quote
Old 16-01-12, 14:03   #3317
bodo

Stage 5
 
bodo's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 647
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

preluat de pe alt forum
bodo is offline   Reply With Quote
Old 16-01-12, 14:13   #3318
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by bodo View Post
preluat de pe alt forum

doamne ce tampiti , oricum diseara se lasa fooarte rau !!! am inteles ca vine lumea din BRASOV , ies din nou STUDENTII , cadrele didactice , si mai multi SUPORTERI HULIGANI cum ii numeste lumea !!!

si noi cu sotiile si prietenele vom fi din nou in strada !!!
__________________

anvelope IARNA import Germania Elvetia 13"-22" tel: 0768 885511 , 0762 333322
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 16-01-12, 14:19   #3319
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

sti ce imi este cel mai scarba ??? ma uit la imaginea aia si numi vine sa cred cata lume a iesit in strada sa vada acel CACAT de brad sau calcat in picioare ...nu aveai loc sa fumezi o tigara.....

sa nu uitam cum MINERII au putut sa skimbe ceva , o mana de oameni care au manifestat pana la bucuresti AIA OAMENI cu onoare si noi nu suntem in stare sa ne strangem SA CASCAM GURA ca de aia suntem in stare SA CASCAM GURA in oras sa fim alaturi de CEILALTI , sa cascam gurile ca niste .maimute ..la un cacat de BRAD .....

SA VA FIE RUSINE !!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	protest 15.01.2012 (23).JPG
Views:	77
Size:	2.21 MB
ID:	2295652  

Last edited by rover_cabrio; 16-01-12 at 14:23.
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 16-01-12, 14:37   #3320
bodo

Stage 5
 
bodo's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 647
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

dar in primul rand lumea nu trebuie sa uite pt. ce au venit sa protesteze,nu cum au venit niste retarzi ca altfel nu pot sa le zic,dadeau cu pietre in masina de pompieri,daca ii intrebau reporteri pt. ce au venit se balbaiau
bodo is offline   Reply With Quote
Old 16-01-12, 14:47   #3321
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by bodo View Post
dar in primul rand lumea nu trebuie sa uite pt. ce au venit sa protesteze,nu cum au venit niste retarzi ca altfel nu pot sa le zic,dadeau cu pietre in masina de pompieri,daca ii intrebau reporteri pt. ce au venit se balbaiau
noi tinerii ...avem 3 motive simple : scumpirea benzinei FARA ROST incontinuu !!! TAXA AUTO ilegala + LOCUL de munca lipsa pentru tineri !!!

Stdentii au motivele lor . pensionarii motivele lor ..TOTI suntem NEMULTUMITI mai rau ca niciodata din 89 pana in 2012 !!!
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 16-01-12, 15:13   #3322
maverick1508

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,315
Member of:
[Fiat]
[RENAULT]
[2 Roti]
[SEAT]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by bodo View Post
dar in primul rand lumea nu trebuie sa uite pt. ce au venit sa protesteze,nu cum au venit niste retarzi ca altfel nu pot sa le zic,dadeau cu pietre in masina de pompieri,daca ii intrebau reporteri pt. ce au venit se balbaiau
Nu stiu la care post TV te-ai uitat dar eu am vazut vreo 2 "protestatari huligani" care vorbeau ca un profesor universitar cand le-au luat interviu.
Lumea n-a uitat pentru ce a iesit in strada, fiecare are niste suparari, pentru ca in toti anii astia s-au adunat O GRAMADA de nesimtiri facute populatiei.
Si pt astia care tipa ca vaaaai s-au devastat 3 cosuri de gunoi, asta nu e nici 1% din cat au furat astia "de sus" pana acum din buzunarele noastre si pe langa asta unde ati vazut voi ca sa demisioneze presedintele cand te duci cu o scrisorica si un buchet de flori la el rugandu-te cu glas umil ?! Treaba e simpla, v-am votat, v-ati batut joc de noi, acum se intoarce roata, trebuie sa va fie frica de noi ca suntem 22 de milioane, ne-am saturat si nu aveti cum sa ne faceti fata cand suntem toti uniti, nu acceptam la infinit sa ne furati!

"Acum, cei care își manifestă violent frustrările și lipsurile, sunt numiți de presă huligani. Cu o abnegație demnă de tineretul comunist, protestatarii care se luptă cu mâna armată a puterii, jandarmeria, sunt înfierați la televizor mai ceva ca pe vremea lui Dej. Doar despre asta se vorbește: despre suporteri, despre galerii, despre huligani. Despre cum au deturnat sensul adevărat al mitingurilor de către aceste elemente periferice ale societății. Nu contează că sunt și ei oameni, că au familii, părinți pensionari, slujbe prost plătite, că nu au viitor, că singura lor șansă de a trăi decent este emigrarea"

Batranul asta din ce grup de suporteri face parte ? http://www.jurnalul.ro/observator/pr...rmi-601457.htm

Uitati si o poza cu unul dintre cei care au facut zeci de abuzuri aseara, batut oameni nevinovati cu copii care mergeau linistiti pe strada si i-au luat la sectie si amendat etc.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	XXXXXXXXX.jpg
Views:	80
Size:	158.8 KB
ID:	2295721  

Last edited by maverick1508; 16-01-12 at 15:27.
maverick1508 is offline   Reply With Quote
Old 16-01-12, 15:18   #3323
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

colegu , din ce am inteles , diseara o sa fie mai nasol ....am inteles ca se vor reuni marile galerii , mana de la mana toti frati ....se vor i... si ei sa aiba cu ce sa dea si o sa fie mai rau ca aseara

JANDARMERIA romana merita calcata in PICIOARE asa cum a calcat si ei pe fratii nostri asaera !!!

SA VA SPUN CEVA .....daca o mana de oameni leau dat de FURCA ...dar sa iesim un sfert de bucuresti o sa fuga ca SOBOLANIIIIIII !!!
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 16-01-12, 17:57   #3324
All4Speed

Stage 4
 
All4Speed's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 187
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

20:00 ne strangem in PIATA IANCULUI BUCURESTI sa mergem la UNIVERSITATE !!!
All4Speed is offline   Reply With Quote
Old 17-01-12, 12:24   #3325
Danutz Bratosin
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,595
Member of:
[Moderators]
[Oltcit]
[Fiat]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by rover_cabrio View Post
colegu , din ce am inteles , diseara o sa fie mai nasol ....am inteles ca se vor reuni marile galerii , mana de la mana toti frati ....se vor i... si ei sa aiba cu ce sa dea si o sa fie mai rau ca aseara

JANDARMERIA romana merita calcata in PICIOARE asa cum a calcat si ei pe fratii nostri asaera !!!

SA VA SPUN CEVA .....daca o mana de oameni leau dat de FURCA ...dar sa iesim un sfert de bucuresti o sa fuga ca SOBOLANIIIIIII !!!
E clar ca unii dintre voi merg la protest doar pentru a castiga ''razboiul'' contra jandarmeriei. Poza de mai sus e clar ca e fake...si automat, mi se pare normal ca dupa cate pietre au luat in cap sa se descarce si ei pe cine prind, nu? Poate ca sunt ei datii dracu' da nici chiar asa sa prinda un tata cu copii pe strada si sa-l cotonogeasca

ps: mai era si reporteru ala de cacao de la Antena 3 paremi-se...care a intrat in direct cu un ochi inchis...se vedea clar ca nu are absolut nimic, cu o seara inainte isi daduse cu bulion pe cap sa faca audienta cat mai mare deci...
__________________
Oltcit Club 11 RM
Fiat Marea
Fiat Stilo

Last edited by Danutz Bratosin; 17-01-12 at 12:27.
Danutz Bratosin is offline   Reply With Quote
Old 17-01-12, 12:29   #3326
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Danutz Bratosin View Post
E clar ca unii dintre voi merg la protest doar pentru a castiga ''razboiul'' contra jandarmeriei. Poza de mai sus e clar ca e fake...si automat, mi se pare normal ca dupa cate pietre au luat in cap sa se descarce si ei pe cine prind, nu? Poate ca sunt ei datii dracu' da nici chiar asa sa prinda un tata cu copii pe strada si sa-l cotonogeasca

ps: mai era si reporteru ala de cacao de la Antena 3 paremi-se...care a intrat in direct cu un ochi inchis...se vedea clar ca nu are absolut nimic, cu o seara inainte isi daduse cu bulion pe cap sa faca audienta cat mai mare deci...
cand sia luato in cap MAESTRU NEGRU de la antena , eram acolo intre Unirii si Universitate , ca multi tipau hai la UNIRII ..si se ducea lumea intruna ...apoi mie si sotiei mi sa parut ceva ciudat ca se duceau numai tinerii ...si am facut cale intoarsa ce incepuse acolo ...numai stiam incotro so mai iau cu ea , masina era prin spate pe la coltea , mai exact la cercetari penale in parcare
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 18-01-12, 16:49   #3327
maverick1508

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,315
Member of:
[Fiat]
[RENAULT]
[2 Roti]
[SEAT]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Cititi toti !

http://shaysthoughtbox.blogspot.com/...ia-romana.html

PS. Mai am si alte povesti, doar cereti link-uri
maverick1508 is offline   Reply With Quote
Old 23-01-12, 11:23   #3328
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

După ce a cedat Cheliosul cu Legea (ne)sănătăţii, cedează şi Ungurul de la Mediu (varianta locală a Blondei de la Drept):

Ministrul Mediului, Laszlo Borbely, a cerut coalitiei de guvernare ca taxa auto de prima vanzare pentru masinile inmatriculate inainte de ianuarie 2007 sa fie suspendata cu un an, interval in care sa fie achitata doar taxa de poluare auto, redusa cu 25%, au declarat pentru agentia Mediafax surse oficiale.

Propunerea a fost avansata in sedinta de luni a coalitiei si ar urma sa fie promovata prin ordonanta de urgenta.

"Ministrul a cerut reanalizarea Legii privind taxa auto si amanarea cu aproximativ un an, pana la 1 ianuarie 2013, a articolului care impune plata taxei de prima vanzare pentru masinile inregistrate inainte de 1 ianuarie 2007. Motivul invocat a fost ca, desi noua taxa a fost anuntata cu mai multe luni in urma, proprietarii de masini vechi nu au inteles complet sistemul si nu au avut, astfel, timp suficient sa isi vanda autovehiculele. Un alt argument a fost acela ca foarte multe persoane vor sa vanda masinile vechi, insa taxa pe care trebuie sa o achite cumparatorul depaseste de multe ori valoarea autovehiculului", au afirmat sursele citate.

Propunerea a fost prezentata coalitiei in contextul in care una dintre revendicarile formulate in timpul protestelor organizate in ultimele zile in Bucuresti si alte orase ale tarii vizeaza eliminarea taxei auto.


Sursa: http://economie.hotnews.ro/stiri-aut...area-legii.htm

De, până acum îşi permiteau să ne călărească aşa cum au vrut, fiindcă nimeni nu spunea nimic - sau când am avut şi noi ceva de spus, au dat năvală vuvuzelele portocalii, cu "ăştia e ţigani, e cocalari, e maimuţoi, nu merită ei să aibe maşini că este nişte fomişti, d-aia protestează cu monede". Întâmplător sau nu, acelaşi limbaj pe care îl foloseau senatorul Urban şi vuvuzela Axinte: "ăştia care nu e de acord cu legea sănătăţii e nişte viermi, nişte boi, nişte dobitoci, nu ştiu nici să citească..." Limbajul îi dă de gol

Numai că nici ulciorul nu le merge de multe ori la apă.

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 23-01-12, 12:12   #3329
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Trebuie insistat acuma si cu blocarea benzinariilor bulangii puteau cere de la UE o derogare de la majorarea accizelor dar lacustele viseaza doar miliarde din accize si TVA!!!
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 24-01-12, 08:59   #3330
capricosti

Stage 5
 
capricosti's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,190
Member of:
[FORD]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Ministrul a cerut reanalizarea Legii privind taxa auto si amanarea cu aproximativ un an, pana la 1 ianuarie 2013, a articolului care impune plata taxei de prima vanzare pentru masinile inregistrate inainte de 1 ianuarie 2007. Motivul invocat a fost ca, desi noua taxa a fost anuntata cu mai multe luni in urma, proprietarii de masini vechi nu au inteles complet sistemul si nu au avut, astfel, timp suficient sa isi vanda autovehiculele. Un alt argument a fost acela ca foarte multe persoane vor sa vanda masinile vechi, insa taxa pe care trebuie sa o achite cumparatorul depaseste de multe ori valoarea autovehiculului", au afirmat sursele citate

Deci legea a ramas aceiasi, doar s-a amanat cu un an aplicarea ei...
E un castig mic, dar e totusi un castig. Corect era sa se anuleze taxa asta de cacat, unica in Europa...
capricosti is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -