Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 31-03-11, 17:48   #2926
maverick1508

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,315
Member of:
[Fiat]
[RENAULT]
[2 Roti]
[SEAT]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Tara e frumoasa...pacat ca e locuita.
Mi-e rusine ca sunt roman... Peste tot in lume ies tineri/batrani/studenti etc. si fac proteste serioase nu iesit cu 2 pancarte...numai la noi nu se poate.
Lasa, stati cu mana undeva ca o sa vina Becali intr-o zi, o sa dea de 2 ori din maini si o sa faca minuni ca sa traim noi mai bine... NOT !
Ala care s-a aruncat de la balcon si-a riscat viata degeaba... In alte tari, populatia ar fi luat exemplu, s-ar fi mobilizat si ar fi facut o treaba.. dar in Romania deja este uitat gestul lui si ne vedem de viata in continuare (cat mai putem pana cand o sa ne puna taxe si pe aerul poluat respirat + o sa murim de foame).
Asa ne trebuie.
maverick1508 is offline   Reply With Quote
Old 31-03-11, 18:38   #2927
D-FENS

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 486
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Mamaliga explodeaza greu...
D-FENS is offline   Reply With Quote
Old 31-03-11, 18:47   #2928
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by D-FENS View Post
Mamaliga explodeaza greu...
La noi nu explodeaza deloc.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 31-03-11, 21:28   #2929
Daci

Stage 5
 
Daci's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 549
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by D-FENS View Post
Mamaliga explodeaza greu...
Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
La noi nu explodeaza deloc.
Eu zic s-o mai lasam pe foc, ca pana la urma explodeaza tare de tot de ii va arde pe cei ce nu se asteapta.
Daci is offline   Reply With Quote
Old 31-03-11, 21:42   #2930
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

cred ca o sa mai umplem 100 de pagini cu "sa facem ceva"
In primul rand sa ne intrebam ce putem face?Singurul lucru care ar conta ar fi o greva generala si fiscala si cateva zile de manifestati dar ne vor arunca gogoasa ca e criza si asa e peste tot!!Sau inca o revolutie dar nu mai sunt aceiasi oameni curajosi ca atuncea..
Tot ce ne ramane e votul negativ sau sa apara o formatiune care sa ne reprezinte pe noi tinerii pana in 35 de ani!!
__________________
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 31-03-11, 22:02   #2931
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Daca la inceput cand era destula lume implicata, nu am stat cum trebuie pe pozitii, acum cand mai toata lumea a si uitat nu va merge nimic.

Noi, cei care am incercat, putem spune ca am incercat...cu forta nu putem face nimic. MAJORITATEA au alte griji: isi fac rugaciuni.
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 31-03-11, 23:16   #2932
badea_laurentiu88
Renault Driver

Stage 5
 
badea_laurentiu88's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 536
Member of:
[RENAULT]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

unii poate au murit dar eu inca va urmaresc, daca va fi ceva voi fi prezent
badea_laurentiu88 is offline   Reply With Quote
Old 01-04-11, 00:41   #2933
phaeton
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
phaeton's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 954
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SKODA]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

de ce nu s a continuat cu acele proteste de la inceput, boicotarea benzinariilor ?
eu spun ca totusi au avut impactul dorit, si anume mediatizarea lor. despre alte efecte cum ar fi scaderea preturilor nu putem vorbi inca, sper ca realizam.
phaeton is offline   Reply With Quote
Old 01-04-11, 09:48   #2934
badea_laurentiu88
Renault Driver

Stage 5
 
badea_laurentiu88's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 536
Member of:
[RENAULT]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

da phaeton, stii cati am fost la ultima tentativa de protest?6 masini si ne-au tremurat coaiele prin parcare ce sa faci cu 6 masini??
badea_laurentiu88 is offline   Reply With Quote
Old 01-04-11, 11:19   #2935
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Poate daca mai da caldura, vor fi mai multi acum in cazul in care se mai fac proteste desi nu e asta solutia. Solutia e sa nu se mai alimenteze.
Oricum tin sa cred ca traficul din Buc s-a mai eliberat datorita scumpirilor sau protestelor celor care au ales alte variante de transport.
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 01-04-11, 13:16   #2936
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Record: OPEC va cāştiga 1.000 miliarde USD īn 2011, dacă barilul stă la peste 100 dolari

Dacă preţul va rămāne la peste 100 de dolari, īn medie, de-a lungul īntregului an, veniturile celor 12 ţări din OPEC din exporturi vor depăşi un trilion de dolari, ceea ce este un record al tuturor timpurilor, scrie e-nergia.ro.
OPEC a estimat veniturile totale ale membrilor săi la 1,002 trilioane de dolari īn 2008. Anul următor, veniturile au scăzut la 575,3 miliarde.

AIE menţionează că, īn condiţiile īn care ţările membre ale carteulului vor avea de cāştigat īn urma ţiţeiului scump, acesta ar putea fi o ameninţare la adresa economiei globale. La un preţ mediu de 100 USD pe baril īn acest an, ţările membre OECD vor plăti la fel de mult ca īn anul 2008, an īn care lumea a intrat īn criză. Citeşte mai mult pe e-nergia
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 01-04-11, 13:41   #2937
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

nu mai fac frate protest
ca mie i-mi convine pretul carburantilor,abia sunt drumurile mai libere.
singurul adevar este ca ne meritam soarta pentru ca suntem niste prosti.
cangri is offline   Reply With Quote
Old 01-04-11, 14:09   #2938
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Aşa au zis toţi, că drumurile vor fi libere, dar fiindcă au zis toţi īn acelaşi timp, nu sunt

Şi chiar dacă ai avea un consum pe oră mai mic şi ai da mai puţini bani pe carburant, cartoful tot 1 EUR pe kilogram este, celelalte alimente tot scumpe sunt, inflaţia e tot acolo. De mers cu maşina poţi merge mai puţin, de māncat tot trebuie să mănānci.

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 01-04-11, 14:18   #2939
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

si asta cu ''sa nu alimentam'' de la petrom si omv.. in afara de noi cativa care chiar ne tinem de aceasta treaba,majoritatea tot acolo se duc...am incercat sa conving multi dar in zadar..oamenii nu vor sa inteleaga..de aia sunt petrom-urile pline peste tot.. mareee efect..
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 01-04-11, 15:53   #2940
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Topicul asta devine "Flori Fete si Baieti". Nu o sa facem nimic si e clar ca noi, cei de pe 4tuning, suntem prea putini pentru a schimba ceva in tara asta.

Eu repet: pe cocalarul cu q7 nu o sa il intereseze nici ca e scumpa benzina, nici ca dat 10 euro pe kilu' de cartofi. Si, in mod stupid, cocalaru' cu q7 e baiatu' lui putulicableaga din PSD/PD-L sau nepotu' lui.
El e unul... care nu simte.

Vine generatia a doua de oameni care moare de foame, tipa la tv de morti, raniti, sfinti cand vede stirile... spune ca trebuie scandal, revolutie, revolta, incendieri de mai are putin si face crize de nervi... iar cand iese pe strada plateste mandru 10 ron pe litrul de benzina fara sa faca nimic. Se simte careva de pe forum? Hai... ca sunt multi care au zis pe aici ca fac, ca dreg, ca taie si bla bla bla... si fug de proteste "ca caii" aia!

Si mai avem generatia a treia de oameni care sunt foamea-n glanda la propriu si nu inteleg de ce oamenii protesteaza impotriva scumpirii benzinei, in loc sa urle impotriva scumpirii mancarii. Daca le explici ca benzina intra in pretul salamului, el spune ca esti nebun si ca te certi degeaba cu petrolistii.

Repet intrebarea: de ce sa ma mai strofoc pentru altii, daca ei nu vor sa puna umarul la schimbarea tarii si ma f... pe mine in gura ca incerc sa fac ceva bun in tara asta?!
Mustang is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -