Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 28-03-11, 21:26   #2911
IULY-CLA

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 943
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Domnule tara are zacamint de petrol ...dar statul a vindut companiile stainilor ....deci mare parte din profit pleaca afara ...de aici e pretul mare la carburant .....nu din razboiul de la arabi asta e o mare vrajeala ....atunci cine e de vina NU STATU CUMVA
IULY-CLA is offline   Reply With Quote
Old 28-03-11, 21:30   #2912
IULY-CLA

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 943
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

luk-oil,agip,omv,sheel,pertom toate vind carburant romanesc ...DIN TARA NOASTRA....nu de la ei din tara
IULY-CLA is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 00:19   #2913
alnebun

Stage 1
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 18
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by IULY-CLA View Post
Trebue sa mai facem, nu un protest cit mai multe si cit mai serioase sa nu fie cu bascalie tiganie si panarama ca astfel nu obtinem nimic si iar ne rad astea in nas ca de fiecare data
Cand incepem ?
alnebun is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 00:23   #2914
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

nu mai blocam benzinariile..ci sa blocam strazile cum fac bulgarii..daca multi nu au iesit ca a fost frig sau ca nu au vrut sa blocheze benzinarii acum poate vor iesi..sa blocam oraseele..tara..sa ni se alature si transportatorii..la un mars de 5 km pe ora cu zeci de masini si politia se va uita crucis..
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 08:05   #2915
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Oameni buni... revin si eu pe aciulea dupa x timp.
Tot se discuta despre nebunia asta cu blocarile strazilor, cu proteste, cu spanac. Una-doua proteste, dar cand se organizeaza vreunul, toata lumea fuge si nu vine nici dracu'. Facem campanii sa nu se mai cumpere de la OMV/PETROM... benzinariile sunt pline de fiecare data. Romanul de rand nu stie sa fie unit si nici solidar unei cauze.

Va intreb: ce rost mai are sa urlati si sa blocati strazile? O sa primiti titulatura de huligani (cei care veti participa) si cam atat. Nu vedeti ca pe romanul de rand il doare in spate la 3 metri de scumpiri si protesteaza doar intre 4 pereti, la el in camera, uitandu-se la televizor?

Fac pariu ca si cei care au niste junghiuri de Dacii (fara sa jignesc anumiti posesori) ar fugi la benzinarii sa bage de 50-100 ron, chit ca va fi un pret de 10ron/L. Pentru ca suntem comozi si mergem pe principiul: "Hai... las' sa faca ala scandal!".

Asa ca... lasati protestele ca nu aveti cu cine. Deja toate protestele devin inutile in tara asta de cacat. Daca unele persoane nu respecta hotarari judecatoresti irevocabile (ceea ce constituie caz penal, deja), cine sa respecte si sa sprijine un protest in "masa" facut cu 500.000 de oameni anuntati pe foi, dar cu 20 de persoane prezente faptic?

Am participat la proteste in viata mea si am fost dezamagit complet:
1. protestul impotriva taxei triple de inmatriculare propusa de Tariceanu: se anuntau jdemii de oameni in piata Victoriei... abia au fost 200, iar 95% din ei nu erau din Bucuresti.
2. protestele de la benzinarii: se anuntau minim 100 de baietasi in aceeasi piata... in prima zi de protest am fost 17 insi si 14 masini. La fel si cu celelalte 2 - numarul maxim de protestatari cu autoturisme nu cred ca a depasit 50, in Bucuresti - cel mai mare oras din Romania!

Sunt dezamagit si din acest motiv pot spune "linistit" ca ne meritam soarta atat timp cat nu stim sa fim solidari.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 09:08   #2916
Daci

Stage 5
 
Daci's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 549
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Eu cred ca romanul inca mai suporta bataia de joc, majorari de pret, masuri de austeritate, etc.
Sper ca atunci cand va fi mai rau sa se trezeasca si romanul si sa iasa in strada fara a mai tine cont de lege, frica de politie ori jandarmerie, sa inteleaga ca poporul e puterea si el hotaraste, nu sa ne supunem unor alesi votati (pe bune sau nu) de noi care ar trebui sa ne reprezinte interesele noastre, fiind platiti din contributiile noastre.
Daci is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 11:57   #2917
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Petrom şi-a bugetat afaceri în scădere cu 9%, dar profit mai mare cu 28%
ieri, 23:55

http://www.zf.ro/burse-fonduri-mutua...-cu-28-8106006
__________________
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 13:16   #2918
Snoopy

Stage 5
 
Snoopy's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 522
Member of:
[Moderators]
[No Limits racing team]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Deci asa pe fata...Vinde mai putin dar banii bagati in buzunar sunt cu mult mai multi!!
Snoopy is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 20:21   #2919
Lario_LcD

Stage 2
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 31
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Asa ca... lasati protestele ca nu aveti cu cine. Deja toate protestele devin inutile in tara asta de cacat. Daca unele persoane nu respecta hotarari judecatoresti irevocabile (ceea ce constituie caz penal, deja), cine sa respecte si sa sprijine un protest in "masa" facut cu 500.000 de oameni anuntati pe foi, dar cu 20 de persoane prezente faptic?

Am participat la proteste in viata mea si am fost dezamagit complet:
1. protestul impotriva taxei triple de inmatriculare propusa de Tariceanu: se anuntau jdemii de oameni in piata Victoriei... abia au fost 200, iar 95% din ei nu erau din Bucuresti.
2. protestele de la benzinarii: se anuntau minim 100 de baietasi in aceeasi piata... in prima zi de protest am fost 17 insi si 14 masini. La fel si cu celelalte 2 - numarul maxim de protestatari cu autoturisme nu cred ca a depasit 50, in Bucuresti - cel mai mare oras din Romania!

Sunt dezamagit si din acest motiv pot spune "linistit" ca ne meritam soarta atat timp cat nu stim sa fim solidari.[/QUOTE]



Intradevar asta e realitatea...
Lario_LcD is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 21:31   #2920
IULY-CLA

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 943
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Da domnilor dar tineretul ar trebui sa puna piciorul in prag .....sau asteptati cumva la pensionari sa ia abtitudine.....care au pensiide rahat CUMVA
IULY-CLA is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 21:38   #2921
Daci

Stage 5
 
Daci's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 549
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Deocamdata tinerilor le e frica si sunt influentati de cei mai batrani (parinti, bunici) sa nu faca nimic, dupa principiul ca "las' ca nu rezolvi nimic". Chiar azi am avut o discutie mai aprinsa cu mama unei fete de 25 de ani care la fel sustinea ca nu merita sa te implici, ci sa iti vezi de treaba. Am vazut ca asa fac majoritatea si tocmai din acest motiv in tara asta cei de la conducere pot face ce vor, sa nu respecte constitutia, sa-si asume legi, sa santajeze, etc. pentru ca poporul tace. Eu zic ca va fi mai rau, si de abia atunci poate (de fapt sper) ca se va mobiliza cetateanul platitor de taxe si impozite al statului roman.

@Lario_LCD, in Arad la cele doua proteste ne-am adunat parca 15 masini, iar la al doilea 22-25 de masini. Gasesti mai multe detalii pe topicul comunitatii aradene.
Daci is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 22:17   #2922
D-FENS

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 486
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Lario_LcD View Post
....Sunt dezamagit si din acest motiv pot spune "linistit" ca ne meritam soarta atat timp cat nu stim sa fim solidari.


Intradevar asta e realitatea...

Urmaream ieri pe un post tv de stiri un invitat care zicea la un moment dat ca, noi romanii suntem urati de straini si ne uram si noi intre noi,nu suntem solidari impotriva celor care ne vor raul.
Deci?De ce ne mai mira ca trecem prin aceste vremuri grele?
Suntem vanduti de cei care ar trebui sa ne apere ...
D-FENS is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 22:23   #2923
IULY-CLA

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 943
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Asa e in tara asta e multa prostie ,prosti es la suprafata si destepti tac
IULY-CLA is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 22:41   #2924
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by IULY-CLA View Post
Asa e in tara asta e multa prostie ,prosti es la suprafata si destepti tac
Nu stiu care sunt desteptii si prostii mai degraba desteptii sunt fosti securistii politicienii ,sefii de sindicate ,vamesii toti cei care au firme si fura statul sau lucra cu statul si noi suntem prostii care platim impozite si taxe si suportam toate astea
Cum sa mai protestam cand daca incerci ceva sa scrii si pe o foaie ceva si sa te manifesti iti iei bastoane in cap si amenzi din excesul de zel al unor asa zisi oameni ai legii deveniti peste noapte politisti si jandarmi.Poate daca ne adunam intr-o asociatie civica sa facem ceva si incercam sa schimbam mentalitatea celor tineri sa schimbam toata clasa politica sa ajunga in parlament oameni normali ca noi si banii nostri sa ajunga acolo unde trebuie sa nu mai fie furati si in primul rand sa fim respectati in tara noastra!!
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 30-03-11, 09:35   #2925
avatar3d

Stage 3
 
avatar3d's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 131
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

hai cu un protest inpotriva cresteri la carburanti
avatar3d is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -