Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 08-01-11, 12:53   #1606
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Haideti sa nu transformam topicul in blogul lui zoso....un nimic merita un scuipat. E un fel de " bate shaua sa priceapa iapa ". Propun sa se schimbe numele topicului din PROTEST in BOICOT
__________________
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 13:02   #1607
vreau_bani

Stage 2
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 29
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

si totusi boicotul asta cu maruntis s-ar putea sa nu dea roade. de ce nu "boicotam" cu cate un molotov la pompe?
vreau_bani is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 14:01   #1608
mitza1

Stock
 
mitza1's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 8
Exclamation Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

da ideea este buna cu un MOLOTOV dar cand vom fi 2-3 milioane de oameni s a protestam,ca acuma 30 de oameni la 40 de militieni cred ca ne-o luam rau.Pastreaza ideea pentru cand vom fi mai multi! si 3 melodii care ar trebuii sa mai scolae romanul din amorteala din prosteala:


https://www.youtube.com/watch?v=285OKea14Sc



https://www.youtube.com/watch?v=hj1opsic6kg



http://www.bugmafiaoficial.ro/stiri/...eoclip-oficial


poate ne mai trezim dupa ce ascultam aceste melodii. Mult noroc ROMANIA!
mitza1 is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 14:40   #1609
ALEX_BZN

Stage 5
 
ALEX_BZN's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,456
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

https://www.youtube.com/watch?v=UEjx6...layer_embedded un filmulet mai amplu de la fotograful adus special de noi, care a imortalizat toate secventele principale si apoi a editat acest filmulet si a iesit ce vedeti!!!
ALEX_BZN is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 14:55   #1610
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by ALEX_BZN View Post
https://www.youtube.com/watch?v=UEjx6...layer_embedded un filmulet mai amplu de la fotograful adus special de noi, care a imortalizat toate secventele principale si apoi a editat acest filmulet si a iesit ce vedeti!!!

fooarte bine !!! tinetio tot asa !!!
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 14:57   #1611
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,406
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Observator Antena 1:
http://observator.a1.ro/social/Prote...nua_27710.html
Geox` is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 15:12   #1612
MaliBuGTI

Stage 4
 
MaliBuGTI's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 169
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Vad ca fenomenul a luat amploare in toata tara. Felicitari!
MaliBuGTI is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 15:18   #1613
giubau_v8


Stage 5
 
giubau_v8's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,787
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[MACS]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Uite din filmarea de la antena reiese si faptul ca nu stiti sa ascultati.
Datul cu huo si afisele lipite pe masini+ o adunare de oameni = protest, iar pentru protest aveti nevoie de aprobari....fara aprobari se vor imparti amenzi...
Inchisul pompelor este foarte favorabil noua....cu cat tin mai mult pompele inchise, cu atat profitul lor o sa scada mai mult, nealimentand nimeni nici de macar acei 15 banuti.
giubau_v8 is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 15:20   #1614
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Nu bagati in seama bloggerii de genul asta...asta e meseria lor si din ce bani le dau anumite firme din aia traiesc...el este cel mai bine cotat in acest moment si cred ca a incasat ceva bani mai ales ca ne-a dat atentie in articole...pentru mine e clar la comanda cui sunt scrise toate,daca scria unul mai ziecam dar sa scrii deja inseamna inversunare si ura fata de noi
dany12epz is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 15:33   #1615
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,406
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by giubau_v8 View Post
Uite din filmarea de la antena reiese si faptul ca nu stiti sa ascultati.
Datul cu huo si afisele lipite pe masini+ o adunare de oameni = protest, iar pentru protest aveti nevoie de aprobari....fara aprobari se vor imparti amenzi...
Inchisul pompelor este foarte favorabil noua....cu cat tin mai mult pompele inchise, cu atat profitul lor o sa scada mai mult, nealimentand nimeni nici de macar acei 15 banuti.
Tulcea nu a avut nici un afisi oricum a fost nevoie doar prima data oricum cei de acolo stiu ei de ce venim!
Geox` is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 15:37   #1616
bau88g3
VW Driver

Stage 4
 
bau88g3's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 205
Member of:
[VW]
Exclamation Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by ClaudyuNSL View Post
observ ca si pe 18 mai este unul in capitala.....
https://www.facebook.com/event.php?eid=135190806542367
@ClaudyuNSL ala nu stiu cat de adevarat e!Poate este exact cum a fost cu petitia de pe golf-club.ro!Daca deschidem 15000 de pagini de Fb pentru protest,1000 de topicuri pe aici lumea o sa innebuneasca!Nu vor stii unde sa mai intre pe net,ce sa mai faca!O sa fie in mintea lor:"alta zi","inca una","ia uite a fost si ieri si nu am stiut"?!

@Dany12epz numai deschide si tu alt topic cum a facut "Ionescu Stefan" pe FB ca ametim lumea!Incercati sa pastrati aceeasi pagina de Fb cu care lumea e obisnuita si acelasi topic de pe 4tuning!Multi stiu ca pe aceste link-uri se discuta si mai rau ii bagati in ceata!Lumea deja s-a familiarizat cu acest topic,stie cu cine sta de vorba,stie cine suntem,stie de unde sa ia mereu cele mai bune stiri legate de boicotare si stie ca aici mereu vor aparea "oficial" detalii despre intalniri!!!

@Criminales evita frate sa mai scrii cu acele caractere enorm de mari ca nu suntem orbi sa nu putem vedea!Te inteleg ca ai nervi si iti vine sa zbieri dar nu o face pe noi!!!

MESAJ PENTRU TOTI DIN BUCURESTI:

Urmatoarea intalnire cu scopul de a boicota benzinariile din Capitala va fi pe data de 14 ianuarie 2011 la ora 17:00 la Fantana Miorita din Baneasa!!!

Nu va fi la alta ora si in alta locatie!!!
bau88g3 is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 15:45   #1617
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by bau88g3 View Post
@ClaudyuNSL ala nu stiu cat de adevarat e!Poate este exact cum a fost cu petitia de pe golf-club.ro!Daca deschidem 15000 de pagini de Fb pentru protest,1000 de topicuri pe aici lumea o sa innebuneasca!Nu vor stii unde sa mai intre pe net,ce sa mai faca!O sa fie in mintea lor:"alta zi","inca una","ia uite a fost si ieri si nu am stiut"?!

@Dany12epz numai deschide si tu alt topic cum a facut "Ionescu Stefan" pe FB ca ametim lumea!Incercati sa pastrati aceeasi pagina de Fb cu care lumea e obisnuita si acelasi topic de pe 4tuning!Multi stiu ca pe aceste link-uri se discuta si mai rau ii bagati in ceata!Lumea deja s-a familiarizat cu acest topic,stie cu cine sta de vorba,stie cine suntem,stie de unde sa ia mereu cele mai bune stiri legate de boicotare si stie ca aici mereu vor aparea "oficial" detalii despre intalniri!!!

@Criminales evita frate sa mai scrii cu acele caractere enorm de mari ca nu suntem orbi sa nu putem vedea!Te inteleg ca ai nervi si iti vine sa zbieri dar nu o face pe noi!!!

MESAJ PENTRU TOTI DIN BUCURESTI:

Urmatoarea intalnire cu scopul de a boicota benzinariile din Capitala va fi pe data de 14 ianuarie 2011 la ora 17:00 la Fantana Miorita din Baneasa!!!

Nu va fi la alta ora si in alta locatie!!!
ce facebook????? eu nu am facut nici o pagina...
dany12epz is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 16:03   #1618
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Il stie cineva pe acest Ionescu Stefan,deja creeem confuzie ...la nivel national s-a anuntat ca pe data de 17-18-19 ianuarie nimeni nu mai intra in benzinarii....el tocmai invers.
S-a creat o miscare a celor ce au iesit pana acum si avem eveniment anuntat pe 14.01.2011 deja incepem sa ne dezbinam pe tipicul romanesc???
dany12epz is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 16:10   #1619
morandi2more

Stage 2
 
morandi2more's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 69
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Nu este nevoie de nici un afis sa continuam ce am inceput. Cum ne-am miscat pana acum fara afise ne putem misca si in continuare. BAFTA la toti care au indurat frigul in benzinarii pentru bulangii care au stat acasa la caldura.
__________________
morandi2more is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 16:24   #1620
bogo4all

Stage 5
 
bogo4all's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,392
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Pe antena 1 a fost din nou stirea acum la ora 16 si s-au anuntat din nou datele de 17,18,19. Atunci dati amploare doar zilelor astora daca chiar vreti sa iasa ceva adevarat, iar daca va decideti sa facem ceva si in 14 atunci sa puna careva piciorul in prag si sa dea de stire cu adevarat.
__________________
bogo4all is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -