Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 06-01-11, 13:10   #1486
bau88g3
VW Driver

Stage 4
 
bau88g3's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 205
Member of:
[VW]
Thumbs up Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Fantomel4u View Post
multumiri pentru deschidere bau88g3
@Fantomel4u nu ai pentru ce !Sa va mearga voua treaba acolo si sa auzim vesti bune!!!Bafta!
bau88g3 is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 14:35   #1487
Shuba88
VW Driver

Stage 5
 
Shuba88's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 364
Member of:
[VW]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by D-I-U View Post
...... SA NU INTRE NIMENI IN NICIO BENZINARIE - pe 17-18-19 ianuarie. Sa mergem cu auzobuzul, cu bicicletele sau pe jos, sau alimentati inainte...
Terminati odata cu massurile astea si cu tampenia asta de "nealimentare" pe 17-18-19.. e ceva penibil.. cica sa alimentam inainte dar nu pe datele respective...ha ha ha.. pai eu de exemplu bag din 2 in 2 zile de 30 de lei, eu daca atunci bag pe 16 de 90 de lei si dupaia nu mai bag 3 zile ce dreq am rezolvat? Ei tre sa scoata sa zicem 10000 de lei pe zi, si pe 17,18,19 scot 0, dar pe 16 si 20 scot 25000 si 25000.. deci?
__________________
While I was waiting there for my mind to turn clear, I was listening to the blood rushing through my ears, and there was something else that I could hear.. Have you seen the girl with the red hat, she got lost one day, and never came back, turned here back on the world and black and white, now she walks with bunnies hopping at here side...
Shuba88 is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 14:39   #1488
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Protestul din data de 17-18-19 ianuarie de a BOICOTA TOTAL BENZINARIILE...circula cu foarte mare succes pe toate caile,inclusiv media.
Astazi ora 16.00 voi fi prezent la emisunea deschide lumea de pe Realitatea TV pentru a vorbi despre acesta.
Succes celor din Cluj astazi si speram intr-un nmar cat mai mare prezenti acolo
dany12epz is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 15:03   #1489
Shuba88
VW Driver

Stage 5
 
Shuba88's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 364
Member of:
[VW]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by dany12epz View Post
Protestul din data de 17-18-19 ianuarie de a BOICOTA TOTAL BENZINARIILE...circula cu foarte mare succes pe toate caile,inclusiv media.
Astazi ora 16.00 voi fi prezent la emisunea deschide lumea de pe Realitatea TV pentru a vorbi despre acesta.
Succes celor din Cluj astazi si speram intr-un nmar cat mai mare prezenti acolo
Ce nu-ti face media pentru a avea audienta
Astept sa primesc un raspuns concret la "ce dracu rezolvam?" inafara faptului de a oferi angajatiilor o zi plina de plictiseala..
Shuba88 is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 15:23   #1490
bau88g3
VW Driver

Stage 4
 
bau88g3's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 205
Member of:
[VW]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Shuba88 View Post
Ce nu-ti face media pentru a avea audienta
Astept sa primesc un raspuns concret la "ce dracu rezolvam?" inafara faptului de a oferi angajatiilor o zi plina de plictiseala..
Da tu ce rezolvi fratimiu ca stai pe aici???Ce rost are sa stai si sa te iei in gura cu niste nebuni?!
Mai bine fugi repede la benzinarie si mai baga de 5 lei ca iar se scumpeste si nu ai cu ce sa plimbi fetele!!!

NU VREI sa alimentezi pe 17,18,19-BRAVO!!!

VREI sa alimentezi pe 17,18,19 sa iti fie rusine ca nu facem asta numai pentru noi!

Facem si pentru tine ca sa poti sa circuli cu masina mai ieftin si sa nu te uiti mereu in acul de la benzina daca e jos pe cuisor!!!

Ai inteles puiut sau trebuie sa desenez o schema???
bau88g3 is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 15:27   #1491
B.81.WGX
Dacia Driver

Stage 4
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 215
Member of:
[DACIA]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by bau88g3 View Post
Da tu ce rezolvi fratimiu ca stai pe aici???Ce rost are sa stai si sa te iei in gura cu niste nebuni?!
Mai bine fugi repede la benzinarie si mai baga de 5 lei ca iar se scumpeste si nu ai cu ce sa plimbi fetele!!!

NU VREI sa alimentezi pe 17,18,19-BRAVO!!!

VREI sa alimentezi pe 17,18,19 sa iti fie rusine ca nu facem asta numai pentru noi!

Facem si pentru tine ca sa poti sa circuli cu masina mai ieftin si sa nu te uiti mereu in acul de la benzina daca e jos pe cuisor!!!

Ai inteles puiut sau trebuie sa desenez o schema???
el mere pe gpl, nu ai inteles? are masina "tare" si se plimba cu butelia in portbagaj, cred ca ii convine mai mult asa
off-topic: cine are un adaptor pentru micro-sd . imi tre la un aparat foto
B.81.WGX is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 15:42   #1492
Shuba88
VW Driver

Stage 5
 
Shuba88's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 364
Member of:
[VW]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by bau88g3 View Post
Da tu ce rezolvi fratimiu ca stai pe aici???Ce rost are sa stai si sa te iei in gura cu niste nebuni?!
Mai bine fugi repede la benzinarie si mai baga de 5 lei ca iar se scumpeste si nu ai cu ce sa plimbi fetele!!!

NU VREI sa alimentezi pe 17,18,19-BRAVO!!!

VREI sa alimentezi pe 17,18,19 sa iti fie rusine ca nu facem asta numai pentru noi!

Facem si pentru tine ca sa poti sa circuli cu masina mai ieftin si sa nu te uiti mereu in acul de la benzina daca e jos pe cuisor!!!

Ai inteles puiut sau trebuie sa desenez o schema???
Puiut,puiut,nu am nici gpl, nu plimb nici fetele, si nu stiu unde ai vazut tu ca eu sa fi zis ca voi alimenta mare si tare pe datele respective. Ai scris mult dar nai zis nimic..am pus o intrebare logica dar cum nu aveti un raspuns sariti pe mine.. tipic romanesc, si tipic forum 4t
Shuba88 is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 15:58   #1493
bau88g3
VW Driver

Stage 4
 
bau88g3's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 205
Member of:
[VW]
Exclamation Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Shuba88 View Post
Puiut,puiut,nu am nici gpl, nu plimb nici fetele, si nu stiu unde ai vazut tu ca eu sa fi zis ca voi alimenta mare si tare pe datele respective. Ai scris mult dar nai zis nimic..am pus o intrebare logica dar cum nu aveti un raspuns sariti pe mine.. tipic romanesc, si tipic forum 4t
Ca sa numai stau sa ma cert cu tine o sa iti raspund la intrebarea ta: CE DRACU REZOLVAM?!

Pai speram sa tragem niste semnale de alarma celor din Senat si Guvern,celor din Ministere!Speram sa scada pretul benzinei astfel incat sa poata alimenta romanul de rand pentru ca stii prea bine ca noi avem taxe si preturi de UE dar salarii de Romania!Daca pretul carburantului creste automat va creste si pretul alimentelor pentru ca transportatorul de paine,iti dau un exemplu,daca el baga de 100RON benzina si vinde 500 de paini cu acea cantitate de combustibil,automat daca benzina/motorina se scumpeste el trebuie sa ridice pretul painii pentru a livra tot 500 de paini si sa aiba acelasi profit ca si inainte de a se scumpi carburantul!Si "painea" este dor unul din exemplele pe care le-am dat!!!Firmele de transport depind foarte mut de asta!Cum a spus si domnul Hagiu intr-o emisiune orice pret al unui produs depinde in mare masura de pretul combustibilului!!!In concluzie : carburant mai scump,preturi mai mari!!!Dar salariile romanilor la fel de mici!Acum stau si ma intreb cand vor creste si salariile din Romania si nu doar taxele,impozitele,accizele!

Am vrut in UE,acum trebuie sa suportam sau...NU!!!

Ps:sper ca ai inteles si ca nu o sa mai apara pe aici certuri si contraziceri!!!
bau88g3 is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 16:10   #1494
Shuba88
VW Driver

Stage 5
 
Shuba88's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 364
Member of:
[VW]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by bau88g3 View Post
Ca sa numai stau sa ma cert cu tine o sa iti raspund la intrebarea ta: CE DRACU REZOLVAM?!

Pai speram sa tragem niste semnale de alarma celor din Senat si Guvern,celor din Ministere!Speram sa scada pretul benzinei astfel incat sa poata alimenta romanul de rand pentru ca stii prea bine ca noi avem taxe si preturi de UE dar salarii de Romania!Daca pretul carburantului creste automat va creste si pretul alimentelor pentru ca transportatorul de paine,iti dau un exemplu,daca el baga de 100RON benzina si vinde 500 de paini cu acea cantitate de combustibil,automat daca benzina/motorina se scumpeste el trebuie sa ridice pretul painii pentru a livra tot 500 de paini si sa aiba acelasi profit ca si inainte de a se scumpi carburantul!Si "painea" este dor unul din exemplele pe care le-am dat!!!Firmele de transport depind foarte mut de asta!Cum a spus si domnul Hagiu intr-o emisiune orice pret al unui produs depinde in mare masura de pretul combustibilului!!!In concluzie : carburant mai scump,preturi mai mari!!!Dar salariile romanilor la fel de mici!Acum stau si ma intreb cand vor creste si salariile din Romania si nu doar taxele,impozitele,accizele!

Am vrut in UE,acum trebuie sa suportam sau...NU!!!

Ps:sper ca ai inteles si ca nu o sa mai apara pe aici certuri si contraziceri!!!
.. pe mine ca sa nu ma intelegeti gresit si sa nu credeti ca sunt contra voastra ma revoltat faptul cand am vazut in massuri ca eventual "alimentati inainte", si am dat si un exemplu mai sus ca "asa" NU facem nimic. Daca nu am alimenta nici inainte atunci am rezolva ceva. Pur si simplu sa nu ne folosim de masina personala in zilele respective. Ce ai scris tu mai sus e 100% adevarat, si sunt perfect deacord cu tine..dar intreabarea mea "ce dracu rezolvam" sa adresat..sa fiu mai concret: Ce dracu rezolvam daca nu alimentam pe 17-18-19 daca tot alimentam pentru zilele respective pe 16 sau pe 20??? Sper ca acum m-am facut inteles..
Shuba88 is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 16:39   #1495
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

NISTE POZE de la GIURGIU ???

nimeni de pe acest forum nu este din GIURGIU sa puna si el niste poze ? ca in baza lui varmiu ajung eu acolo maine si el tot nu pune )
__________________

anvelope IARNA import Germania Elvetia 13"-22" tel: 0768 885511 , 0762 333322
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 16:52   #1496
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by Geox` View Post
Sant0S nu poti face nimic in privinta asta?

Cred ca Santos a facut deja foarte multe...
denver is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 16:56   #1497
B.81.WGX
Dacia Driver

Stage 4
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 215
Member of:
[DACIA]
Smile Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

ma inseala auzul, sau transportatorilor a inceput sa le sara mustarul cu scumpirea carburantilor?
B.81.WGX is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 17:41   #1498
Ruff_Ryders
Opel Driver

Stage 5
 
Ruff_Ryders's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 775
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

da se pare ca in sfarsit se trezesc si ei la realitate
Ruff_Ryders is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 17:45   #1499
B.81.WGX
Dacia Driver

Stage 4
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 215
Member of:
[DACIA]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

in sfarsit, dorinta mea (daca nu si a altora) se va indeplini
B.81.WGX is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 18:36   #1500
mariusika_jak

Stage 2
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 40
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

am fost astazi la PROTEST si miam alimentat de 0.70 de bani,turbau aia din benzinarie
mariusika_jak is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -