Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 01-01-11, 15:23   #1246
tirtau

Stage 1
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 21
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

hohohohohoho avem de lucru fratilor iete aicea
motorina 4,92
benzina 5,01 si 5,4 si astea sunt de PETROM
HOHOHOHOHOHOHOHOHO:r olleyes2
tirtau is offline   Reply With Quote
Old 01-01-11, 15:27   #1247
buldogu

Stage 5
 
buldogu's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 422
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

da, dar ar fi bine sa vina muuulta lume
buldogu is offline   Reply With Quote
Old 01-01-11, 15:41   #1248
1Evil

Stage 3
 
1Evil's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 98
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Deci, o mai lalaiti mult sau stabiliti o data cand trebuie sa ii lovim ?

Trebuiesc lovite benzinariile cu cel mai mult profit : cea de la iesire spre A1, petrom Pantelimon, petrom Giurgiului, .....hai veniti cu idei nu va smiorcaiti ca "aaaa, uite cu cat s-a mai scumpit"
__________________
"Domnu' Presedinte, in jurul dumneavoastra nu creste nici iarba"

Last edited by 1Evil; 01-01-11 at 15:44.
1Evil is offline   Reply With Quote
Old 01-01-11, 16:07   #1249
a3ds

Stage 5
 
a3ds's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,304
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

La multi ani. Am o veste proasta, dupa cat am vazut pe aici, protestul este inutil, din pacate pentru noi toti. Ca si la faza cu taxa auto, cand a triplat-o Tariceanu dupa ce minitise in campanie ca o scoate, nu a iesit nimeni in strada in afara de o mana de oameni, restu' au stat si s-au uitat la TV. La fel si acum, o masura care ii afecteaza pe toti nu reuseste sa mobilizeze mai mult de 15-20 de masini intr-un oras ca Bucuresti unde sunt minim 1 000 000 de automobile. Un protest ca lumea cu 500 de masini, care sunt nimic practic pentru un oras ca Bucuresti, ar bloca toate benzinariile din Bucuresti, absolut toate. 1000 de masini ar bloca tot centrul si ar putea sa se faca auziti la televiziunile mari. Dar, repet, din pacate, cu romanii poti face orice, te poti pisa pe ei, se sterg la gura si mai beau un mic si o bere. Nu se intampla absolut nimic pozitiv in .ro pentru ca romanii sunt cel mai de cacat popor din partea asta a europei, manelisti, tigani, solidaritatea nu exista, este 0. Toata istoria noastra s-a pisat pe noi cine a vrut. Acum se pise pana si romanii pe ei, unii pe altii. Nu va mai faceti iluzii, este totul degeaba.
__________________
Understeer is when you hit the wall with the front of the car.Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.Horsepower is how fast you hit the wall.
Torque is how far you take the wall with you.
a3ds is offline   Reply With Quote
Old 01-01-11, 16:43   #1250
dony ddc

Stage 5
 
dony ddc's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 861
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by buldogu View Post
mult...600 de lei scumpire mult..inca 3-4 scumpiri d-astea si ajunge benzina un lux. noroc ca nu mananca mult masina...daca aveam vreun 2.5 sau 2.8...cred ca ma bateam singur
Mai e putin si politia o sa vanda loganurile si o sa isi cumpere biciclete....
dony ddc is offline   Reply With Quote
Old 01-01-11, 18:26   #1251
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by a3ds View Post
La multi ani. Am o veste proasta, dupa cat am vazut pe aici, protestul este inutil, din pacate pentru noi toti. Ca si la faza cu taxa auto, cand a triplat-o Tariceanu dupa ce minitise in campanie ca o scoate, nu a iesit nimeni in strada in afara de o mana de oameni, restu' au stat si s-au uitat la TV. La fel si acum, o masura care ii afecteaza pe toti nu reuseste sa mobilizeze mai mult de 15-20 de masini intr-un oras ca Bucuresti unde sunt minim 1 000 000 de automobile. Un protest ca lumea cu 500 de masini, care sunt nimic practic pentru un oras ca Bucuresti, ar bloca toate benzinariile din Bucuresti, absolut toate. 1000 de masini ar bloca tot centrul si ar putea sa se faca auziti la televiziunile mari. Dar, repet, din pacate, cu romanii poti face orice, te poti pisa pe ei, se sterg la gura si mai beau un mic si o bere. Nu se intampla absolut nimic pozitiv in .ro pentru ca romanii sunt cel mai de cacat popor din partea asta a europei, manelisti, tigani, solidaritatea nu exista, este 0. Toata istoria noastra s-a pisat pe noi cine a vrut. Acum se pise pana si romanii pe ei, unii pe altii. Nu va mai faceti iluzii, este totul degeaba.
La multi ani!
Din pacate, sunt asentimentul tau.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 01-01-11, 18:45   #1252
morph_e30
Dacia Driver

Stage 3
 
morph_e30's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 125
Member of:
[DACIA]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by a3ds View Post
La multi ani. Am o veste proasta, dupa cat am vazut pe aici, protestul este inutil, din pacate pentru noi toti. Ca si la faza cu taxa auto, cand a triplat-o Tariceanu dupa ce minitise in campanie ca o scoate, nu a iesit nimeni in strada in afara de o mana de oameni, restu' au stat si s-au uitat la TV. La fel si acum, o masura care ii afecteaza pe toti nu reuseste sa mobilizeze mai mult de 15-20 de masini intr-un oras ca Bucuresti unde sunt minim 1 000 000 de automobile. Un protest ca lumea cu 500 de masini, care sunt nimic practic pentru un oras ca Bucuresti, ar bloca toate benzinariile din Bucuresti, absolut toate. 1000 de masini ar bloca tot centrul si ar putea sa se faca auziti la televiziunile mari. Dar, repet, din pacate, cu romanii poti face orice, te poti pisa pe ei, se sterg la gura si mai beau un mic si o bere. Nu se intampla absolut nimic pozitiv in .ro pentru ca romanii sunt cel mai de cacat popor din partea asta a europei, manelisti, tigani, solidaritatea nu exista, este 0. Toata istoria noastra s-a pisat pe noi cine a vrut. Acum se pise pana si romanii pe ei, unii pe altii. Nu va mai faceti iluzii, este totul degeaba.

Bai poate unii nu se uita la tv sa vada gen protestu nostru sau poate ca vrea sa se alature dar nu stiu cum sa afle unde si cand se fac intalnirile astea
deaia gen ziceam sa facem niste amarate de fly'ere sa le impartim prin scari de bloc printre prieteni etcSi nu mai spune tu ca romani nu sunt solidari..=))...daca nu erau nu SE STRAGEAU ASTEA 20-30 DE MASINI SA PROTESTEZE PRIETENE:d...sTATEAU TOTI ACASA.DECI CONCLUZIA E CA SE POATE,TREBUIE DOAR SA GASIM O SOLUTIE SA II MOBILIZAM PE TOTI
__________________


<3 E30 & E36
morph_e30 is offline   Reply With Quote
Old 01-01-11, 19:45   #1253
tzamby
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Va cācāţi pe voi ca nu or sa fie masini, ca veti fi putini si nu stiu ce, dar voi nu sunteti in stare sa stabiliti o zi in care sa fie "protestul". Dati vina pe noi dar din moment ce spuneti ba o data, ba stai ca mergem dupa 5 zile .. ba ca nu stiu cand.. pai imi bag picioarele in el de protest, stabiliti o zi si cine vine, vine si asta e.
Din moment ce nu este nici pic de organizare normal ca nu vine nimeni, ar fi o pierdere de vreme.
  Reply With Quote
Old 01-01-11, 20:12   #1254
mircione

Stage 2
 
mircione's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 48
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Sunt multi taximetristi care lucreaza in ture,care lucreaza doar noaptea,sau la 12 ore cei care sunt liberi sunt bine veniti, pana la urma idea cu fluturasii este buna , initial nu eram de acord dar merita sa incercam,sa le punem in parbriz fiecare in zona care sta si la taximetristii care sunt in statiile lor in special care nu sunt pe gpl. Cei care au statii pe masini ar putea face un apel la ceilalti soferi si dece nu la cei cu tir-uri sau masini mari care vor sa se alature si sa mergem la statiile de la iesirile din oras. Haide-ti sa ne mobilizam mai mult. Creati un fel de model de fluturasi cat mai cu putinta soft sa nu instige la violenta ci mai mult sa indrume lumea catre metodele de informare legat de organizarea protestului pasnic, si la urma il postati pe forum si copiem modelul si fiecare il printeaza pe unde poate cum poate. Bafta all, si hai Romania cu guvernanti mai buni. FORZZA BAIETI SI FETE.
mircione is offline   Reply With Quote
Old 01-01-11, 20:51   #1255
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Ideea cu fluturaşi ( părerea mea ) = cu 0 ...īn fine , cine are chef să facă e liber
DTH is offline   Reply With Quote
Old 01-01-11, 21:02   #1256
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

nu mai bine va alegeti un grup de lideri (Santos&others)? si sa se impuna...in data X facem chestia urmatoare.
ca sa nu faca fiecare de capu lui....ca devine prea interesant, prea dezorganizat
valib is offline   Reply With Quote
Old 01-01-11, 21:08   #1257
Christian_307

Stock
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 7
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Cred ca ar fi mai bine daca s-ar alatura si taximetristii protestelor noastre, cred ca ei sunt si mai nemultumiti de scumpiri si poate s-ar putea face ceva cu ei, gen protest comun.
ps: ei sunt nr mai mare si mai hotarati, cred
Christian_307 is offline   Reply With Quote
Old 01-01-11, 21:17   #1258
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by valib View Post
nu mai bine va alegeti un grup de lideri (Santos&others)? si sa se impuna...in data X facem chestia urmatoare.
ca sa nu faca fiecare de capu lui....ca devine prea interesant, prea dezorganizat
Nu mai bine citeşti de la īnceput să vezi despre ce este vorba ..? Ce ai scris tu acolo ...mai bine te gāndeşti de 2x īnainte să postezi sincer Mai pe scurt ...a fost şi este destul de organizat ...are cine să se ocupe stai calm
__________________
STEAM - KLawxith
YOUTUBE - ELITE INC.
INSTAGRAM - klawxith666

PHOTOGRAPHY SITE - http://klawxith.wixsite.com/elite-inc

US/RO
DTH is offline   Reply With Quote
Old 01-01-11, 21:52   #1259
dony ddc

Stage 5
 
dony ddc's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 861
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Pana la urma sa scumpit carburantu?Ca de azi 01.01.2011 a zis ca se scumpeste?!
dony ddc is offline   Reply With Quote
Old 01-01-11, 21:53   #1260
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

da...vad cat de organizat e
stai linistita ca am citit tot topicul, citesc in fiecare zi noutatile.

Da unu vrea fluturasi, altu vrea taximetristi, altu vrea camionagii
Si va tziganiti si cu data viitorului protest.

bla bla bla`
valib is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -