Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 31-12-10, 01:24   #1096
valitataye


Stage 5
 
valitataye's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 3,465
Member of:
[Competitor CNCA]
[SEAT]
[4Tuning International]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Si eu tot la fel sper,fiindca in timpul zilei foarte multe persoane inca sunt la servici
valitataye is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 01:46   #1097
GTXR

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,803
Member of:
[Opel]
[FORD]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Eu zic ca va grabiti,ar trebuii de exemplu ca sa stabilim o data fixa si o ora fixa, de exemplu ca in 2 saptamnai pe data de ,de ora X la ora Y sa se faca in toata tara,adica in toate orasele,ar trebuii si timp ca lumea sa se mobilizeze.Parerea mea e ca daca nu facem toti o data nu facem nimic.
GTXR is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 01:49   #1098
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Pai asta spun si eu. Am crezut ca pana luni e timp sa ne mobilizam!

Atunci pe ce data sa o facem?
eMH is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 05:15   #1099
coRneLush

Stage 2
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 53
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

hop si eu la urmatoarea vin shi eu
coRneLush is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 05:54   #1100
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

De acord si eu dupa ora 17:00...vreau sa ajung si eu

Pe 2 ian nu e bine ?
Alex30 is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 08:12   #1101
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Duminica e cam aiurea, zic eu. Oricum pentru unii este prea in scurt. Eu zic cel mai bine luni dupa serviciu.
eMH is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 09:16   #1102
sharpe

Purtator cuvant MR Craiova

Stage 5
 
sharpe's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 397
Member of:
[Midnight Racers]
[BMW]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

sustin ideea de luni,3 Ian dupa ora 17:00
sustin ideea blocarii statiilor Petrom&OMV
si o sugestie : cineva care are timp sa stranga toate materialele (foto&video+link-uri de pe sait-urile de presa care ne-au prezentat protestul) pe un blog pe care sa-l punem si in semnatura pe forumuri,e mai greu de urmarit threadul asta de catre cineva care aude ACUM de miscarea de protest si vrea sa vada ce s-a facut pana acum decat un blog in care totul e ordonat si unde nu se impiedica de discutii sterile si specimene de Gica-Contra care vor doar sa se dea in spectacol
ia sa vedem...ia cineva initiativa?
__________________
muČ
sharpe is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 09:41   #1103
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

CEA MAI MARE PALMA trebuie TRASA in BRASOV si imprejurimi in data de 3 ianuarie in jurul orelor 17:-20 cand lumea pleaca acasa !!! acolo ar trebui BLOCATE cel putin 2-3 benzinarii !!!

DACA ERAU bani si economii POATE plecam 30 de masini si din Bucuresti si cei de langa BRASOV dar la ...5 lei LITRU + ca de la ora 24:00 se SCUMPESTE iar benzina !!!
__________________

anvelope IARNA import Germania Elvetia 13"-22" tel: 0768 885511 , 0762 333322
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 09:43   #1104
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Bucuresti , Tulcea , PLOIESTI , Focsani , Maramures ....CRAIOVA , PITESTI , BRAILA , TIMISOARE nu se aude !!! care mai sunteti , HAIDETI sa ne MOBILIZAM toti si la data DE ....sa blocam TOTI in intervalul CAT POSIBIL aceleasi BENZINARII PETROM sau OMV !!!

NOI aici cu totii stabilim o data 3-4-5-6-7 IANUARIE 2011 !!!
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 09:52   #1105
B.81.WGX
Dacia Driver

Stage 4
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 215
Member of:
[DACIA]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Nu se poate vorbi cu marii transportatori? sunt sigur ca nici lor nu le convine pretul combustibilului umflat asa de mare. Si tre' nimerita data in care oamenii se vor intoarce acasa dupa sarbatori, sa vada si ei ca noi totusi facem ceva, nu ca ei , stam indiferenti.
B.81.WGX is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 09:59   #1106
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by rover_cabrio View Post
CEA MAI MARE PALMA trebuie TRASA in BRASOV si imprejurimi in data de 3 ianuarie in jurul orelor 17:-20 cand lumea pleaca acasa !!! acolo ar trebui BLOCATE cel putin 2-3 benzinarii !!!

DACA ERAU bani si economii POATE plecam 30 de masini si din Bucuresti si cei de langa BRASOV dar la ...5 lei LITRU + ca de la ora 24:00 se SCUMPESTE iar benzina !!!


Zilele trecute au scumpit o , diseara la 12 noaptea la fel , o sa ajunga la 10 de lei litru , de ce ? pentru ca ne au mirosit pe noi poporul au vazut ca suntem prea fricosi sa ne cerem drepturile , traim in bataia loc de joc . Poporul deja a inceput sa o duc prost chiar foarte prost . Aud pe la TV ca pretul la benzina este ok ca in toate tarile din UE . Asa este dar noi avem un salariu de 100 de euro MAXIM ! in schimb celelalte tari ce salariu au ? de la 1000 de euro in sus . Pai la 43 de mil pe luna i mi permit sa dau 5 lei pe un litru de benzina . Suntem prea fricosi ca sa iesim in strada sa ne cerem drepturile , o sa ne fie din ce in ce mai rau . Am vazut cand EVL Santos a fost la realitatea tv , si ce a zis ? 10 cuvinte atat ! De ce ? ca imputitii aia de invitati au venit cu vorbe si fel si fel de fraze incat evl nu a putut sa mai zica nimic . Nici acolo nu ne au lasat sa ne zicem oful . Eu sustin acest protest numit Boicot in benzinarie , si imi pare rau ca nu am cu cine sa fac aici in Teleorman ... Din cate am citit acest protest inceput de la EVL si din partea mea are nota 10 pentru aceasta initiativa . Eu zic ca e timpul sa nu mai stam cu mainile in san si sa dansam pe muzica lor ! E timpul sa ne cerem drepturile si sa traim si noi normal , nu cu frica ca nu mai aveam ce pune maine pe masa .
Daniel_Toa is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 10:02   #1107
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by B.81.WGX View Post
Nu se poate vorbi cu marii transportatori? sunt sigur ca nici lor nu le convine pretul combustibilului umflat asa de mare. Si tre' nimerita data in care oamenii se vor intoarce acasa dupa sarbatori, sa vada si ei ca noi totusi facem ceva, nu ca ei , stam indiferenti.
DACA VATI UITAT la EMISIUNEA DE LA REALITATEA editie speciala "POMPA de BANI" , SANTOS si DANI au fost invitati acolo !!!

Ministrul TRANSPORTURILOR sau cine era ....in pauza a vb cu DANI si PARCA ar iesi dar nu prea a avut EFECT initiativa noastra la PROTEST DAR 30 de insi din BUCURESTI a reusit sa faca o PROBLEMA NATIONALA imediat cu EMISII speciale la TV , ziarele si televiziunile DUPE NOI + ca au inceput in mai multe orase din tara !!!

DACA continuam asa in 2011 si din ce in ce mai MULTI FITI SIGURI ca o sa iasa si TAXIMETRISTII , TRANSPORTATORII si de ce nu TIRISTII !!!
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 10:38   #1108
ALEX_BZN

Stage 5
 
ALEX_BZN's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,456
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by rover_cabrio View Post
Bucuresti , Tulcea , PLOIESTI , Focsani , Maramures ....CRAIOVA , PITESTI , BRAILA , TIMISOARE nu se aude !!! care mai sunteti , HAIDETI sa ne MOBILIZAM toti si la data DE ....sa blocam TOTI in intervalul CAT POSIBIL aceleasi BENZINARII PETROM sau OMV !!!

NOI aici cu totii stabilim o data 3-4-5-6-7 IANUARIE 2011 !!!
La Ploiesti s-a facut pe 29 si mai urmeaza pe 3.....incet incet ca nu e graba)
ALEX_BZN is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 10:43   #1109
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Lumea poate ne crede NEBUNI , FRAIERI , PROSTI , nu avem ce face cU timpul DAR mai PROSTI si INCHISI la minte SUNT CEI CE STAU ACASA si inghite in SEC !!! aia ...le e frica de umbra lor !!!

TAXA AUTO 1500 euro pentru o masina din 1994 PLATIM !!! NOI bagam masinile pe Bulgaria !!
UN IMPZIT DE 2 ORI MARIT platesc oamenii ce sa faca !!! NOI platim 25 euro pe an la BULGARI !!!

O NOUA TAXA in ROMANIA pe langa VINIETI !!! PLATIM ce sa facem dar sa spuna CE ii doare nar spune !!!

NISTE LASI !!!

IMPORTANT e sa iesim in fata si sa spunem CE NE DOARE !!!
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 10:48   #1110
Tazmaniak

Stage 5
 
Tazmaniak's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 870
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Baiatule,fara nici o suparare,dar nu pot sa ma abtin...de ce nu inveti tu in primul rand sa scrii cum trebuie?
Tazmaniak is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -