Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 21-12-10, 19:36   #121
Guwy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,809
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
tu ai anturaj mare,cauta sa vii cu cat mai multi, degeaba venim singuri...
daca ... doamne fereste,nu sare nimeni ptr nimeni, cred, desi sper sa se sara, daca vi cu 5-6-10-20-30 de prieteni,esti in siguranta.
In cazul in care sare lumea la bataie , atunci schimbam foaie ... scoatem arsenalul si le dam o corectie , dar printre noi mai sunt si unii care cauta cearta aiurea si nu are rost sa bati oameni nevinovati practic .
In cazul in care cineva cauta cearta aiurea eu personal spun CA NU VOI SARII IN APARAREA LUI fiindca mai am " antecedente " pentru prostii de genul si nu mai am cheful si nici banii necesari de a scapa de inca un dosar .
Ca sa dau si un exemplu : daca cineva va claxoneaza din spate in timp ce alimentati si va spune sa va grabiti , nu va duceti la el si il injurati ca mai sunte-ti cu inca 20 de oameni in spate , fiindca nu stii de ce sunt in stare oamenii aia ( multora le este frica de bataie , ai ramas singur , iar in modul acesta vei lua bataie , nu ai de unde sa stii de cine dai ... dai de cineva gen Dobre [ ca doar il stiti cativa dintre voi ] si te bate pana se plictiseste ) .
Nu ma intelegi gresit , dar nu vom rezolva nimic prin scandaluri etc. , daca va uita-ti atent au trecut 21 de ani de la Revolutie iar noi in loc sa evoluam am dat inapoi , oamenii aia au murit degeaba PACAT .
Acum avem benzina cata vrem dar nu avem bani sa o cumparam , avem masini tari la dispozitie dar la fel nu avem bani sa cumparam , avem carne din belsug in macelarii dar multi nu isi permit sa isi cumpere mai mult de 3 kg pe luna si lista este lunga ... IAR DESPRE TAXE SA NU MAI VORBIM , este aberant ca la o masina cu motor 2.500 cmc sa platesti impozit 10 mil pe an si 760 ron asigurare , sa nu mai vorbim de o masina cu motor de 5000 cmc atunci chiar este nevoie sa faci la sfarsitul anului un imprumut bancar s-au sa-ti vinzi ceva din casa sa platesti impozitul si asigurarea .
STATUL , PARLAMENTUL , GUVERNUL ... CU TOTII SUNT NEBUNI , lor nu le pasa de POPOR le pasa doar de ei .
16 milioane de euro au pentru innoirea parcului auto , bani pentru protocoale etc. au dar a trebuit sa taie din salariile si pensiile oamenilor . DE CE AU TAIAT DIN ELE ? PENTRU A PLATII DATORIA CATRE FMI ? VRAJEALA au taiat ca sa-si faca ei mofturile mancaiar pamantu' pe toti .
Toti au furat si vandut iar acum cand nu mai au ce vinde si fura au recurs la aceste modalitati : MARIREA TAXELOR , TAIEREA PENSILOR SI SALARIILOR CU 25% ETC.
NOI ROMANII SUNTEM VINOVATI CA NU IESIM IN STRADA SA MAI FACEM INCA O REVOLUTIE .
DE CE NU IESIM ? DATORITA MULTOR OAMENI LASI SI MULTORA CU BANI CARE ISI PERMIT UN TRAI DECENT , dar nu se gandesc la ceilalti si ca se poate intoarce roata si pentru ei .
Ma gandesc la un pensionar care a muncit 40 de ani pentru STATUL ROMAN si statul il fwute in cwur Ii da un *** de pensie de 7-8 mil .
Din ce sa traiasca ? cand da 3-4 mil ( lumina , apa , gaze , intretinere , antena ) , cu ce sa mai manance , cu ce sa isi mai i-a medicamente ? )
MULTI NU INCEARCA SA I-A NICI O MASURA . DE CE ? FIINDCA GANDESC CA NISTE PISDE " CU CE POT SCHIMBA EU TOATE ASTEA ? " DACA NU INCERCAM NOI TOTI NU VOM SCHIMBA NICIODATA NIMIC , MAI AU PUTIN SI NE I-A FEMEILE DIN CASA SA LE PROSTITUEZE PENTRU A LE ADUCE LOR BANI .
NOI TOTI INGHITIM MIZERIILE LOR , DE CE ? CA SUNTEM LASI .

Last edited by Guwy; 21-12-10 at 19:59.
Guwy is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 19:56   #122
CataL

Stage 3
 
CataL's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 113
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Nu va mai ganditi la violenta.

Pur si simplu,bagi de 10-20 de lei,te faci ca uiti banii in masina,mai cumperi ceva din magazin,o cola ceva,mai stergi un parbriz,o luneta,toate geamurile (nu e interzis nu??) Asta intr-un stil foarte degajat. Si vor fii si oameni normali care nu vor baga asta in seama si vor incepe sa claxoneze,sa tipe,sa faca ca toate cele...e simplu, IGNORANTA !

Iar ceilalti care asteapta (care protesteaza) mai zic si ei o remarca de genu: "ce domne`,te grabesti?"
__________________
CataL is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 19:57   #123
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by trafy-vr6 View Post
Ma dar....e protest ca au scumpit benzina dar voi le faceti un favor..bagati benzina deci platiti...si plus de asta ca sa va deplasati va trebuie benzina...deci iarati bagati

Oricum...multa bafta si sper sa reusiti. Se vede ca sunteti uniti acolo in Bucuresti...
pardon,in vreme ce se tin pompele blocate ei ar fi incasat 10.000 de lei, sa zicem, fiecare om alimenteaza de 10 lei
do the math
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 19:59   #124
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
pardon,in vreme ce se tin pompele blocate ei ar fi incasat 10.000 de lei, sa zicem, fiecare om alimenteaza de 10 lei
do the math
si asta e adevarat. Oricum...in perioada aia voi fi acolo...daca voi avea timp ma voi alatura cat pot
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 20:00   #125
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by CataL View Post
Nu va mai ganditi la violenta.

Pur si simplu,bagi de 10-20 de lei,te faci ca uiti banii in masina,mai cumperi ceva din magazin,o cola ceva,mai stergi un parbriz,o luneta,toate geamurile (nu e interzis nu??) Asta intr-un stil foarte degajat. Si vor fii si oameni normali care nu vor baga asta in seama si vor incepe sa claxoneze,sa tipe,sa faca ca toate cele...e simplu, IGNORANTA !

Iar ceilalti care asteapta (care protesteaza) mai zic si ei o remarca de genu: "ce domne`,te grabesti?"
repet
20 de masini intr-o benzinarie = blocaj
nu mai intra nimeni altcineva sa alimenteze deoarece vede ca e coada!
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 20:03   #126
CataL

Stage 3
 
CataL's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 113
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Ideea e ca acea coada sa tina cat mai mult
CataL is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 20:03   #127
Guwy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,809
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by trafy-vr6 View Post
si asta e adevarat. Oricum...in perioada aia voi fi acolo...daca voi avea timp ma voi alatura cat pot
Ar fi frumos , ca doar nu o facem numai pentru noi ... o facem pentru toti conducatorii auto , doar nu ne vor scade numai noua pretul la benzina .
Guwy is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 20:19   #128
Champion

Stage 5
 
Champion's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,513
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by Guwy View Post
Ar fi frumos , ca doar nu o facem numai pentru noi ... o facem pentru toti conducatorii auto , doar nu ne vor scade numai noua pretul la benzina .
Ar fi ceva sa scada pretul doar celor care merg la protest, sa vezi ala protest dupa aia =))) cea mai buna idee e sa nu alimenteze nimeni, dar na, asta e cam imposibil in romania pt ca sunt aia cu ceafa lata care au ML-uri X5, Q7, S-klasse etc trecute pe persoane cu dizabilitati si nu platesc impozit, asa ca si ideea cu alimentatul de 1 leu si platit cu monezi apoi revenit in pompa aia sau alta tot tu sa alimentezi tot asa nu e rau, insa is curios daca sa zicem vin 300 la protest, doar nu o sa stea toti la o benzinarie, si o sa se plece si la celelalte benzinarii, asa nu o sa mai fie unit grupul, ce se intampla? sau cum se face in cazult asta? o alta idee ar fi blocarea tuturor drumurilor ce ies sau intra din bucuresti, va dati seama ce panica o sa fie, doar e 24 decembrie, multi pleaca la rude in afara orasului sa-si petreaca sarbatorile si/sau pleaca in vacante la munte, s-ar crea un haos de nedescris.



Cadou de la mosu pentru voi(parlamentarii), un protest organizat de noi.
__________________
dati-mi un ciocan sa-mi indrept comportamentul
If I'm going to Hell ... I'm going in an BMW
the joint makes me high, but BMW makes me fly
In a BMW, happiness isn't around the corner, happiness is in the corner.
Champion is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 20:39   #129
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Treaba cu benzinariile eu zic ca se poate face mai des...si dupa anul nou. Mai des = sa facem un obicei din asta. Frate, vineri seara, ora 6 cand e full si mere lumea acasa (si e cam full prin benzinarii)...PAC, 20 baieti, 1 benzinarie. E gata...e pe stop benzinaria aia.

Asa, poate o sa vada altii la noi (poate media o sa aiba o parere buna sa speram despre aceste initiative) si o sa faca si ei. Si daca se face o moda din blocatul benzinariilor cred ca in final un rezultat tot o sa il aiba.

Repet, cum am fost "oameni" si alimentam cat mai repede, cat mai multicel...spalam geamul dupa pompa si nu la pompa...fugeam spre casa, etc...se poate si invers ei e PERFECT LEGAL.

In functie de cum evolueaza pe 24 treaba cu benzinariile propun sa facem un obicei din asta.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 21:15   #130
Guwy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,809
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Incercati sa nu veniti cu masini modificate , sa nu aiba militienii motiv sa se i-a de voi .
Masini normale , cu toate actele in regula sa nu aiba nimeni ce sa ne zica .
Daca intreaba de ce mergem incet " Mergem la consum sefule , ca e 5.2 lei/L de benzina , nu ne mai permitem masini cu motoare mari sa mergem cu 50km/h . "
Guwy is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 21:15   #131
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by Guwy View Post
Incercati sa nu veniti cu masini modificate , sa nu aiba militienii motiv sa se i-a de voi .
Masini normale , cu toate actele in regula sa nu aiba nimeni ce sa ne zica .
Daca intreaba de ce mergem incet " Mergem la consum sefule , ca e 5.2 lei/L de benzina , nu ne mai permitem masini cu motoare mari sa mergem cu 50km/h . "
exact,+1
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 21:27   #132
maverick1508

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,315
Member of:
[Fiat]
[RENAULT]
[2 Roti]
[SEAT]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Guwy suntem vecini, mai vin si eu cu cineva, poate plecam toti incolo, vorbim daca vrei.
Eu nu mai alimentez de vreo 2 luni si asta va tine pana mi se va termina procesul pentru taxa ilegala, asa ca...
maverick1508 is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 21:41   #133
Guwy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,809
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by maverick1508 View Post
Guwy suntem vecini, mai vin si eu cu cineva, poate plecam toti incolo, vorbim daca vrei.
Eu nu mai alimentez de vreo 2 luni si asta va tine pana mi se va termina procesul pentru taxa ilegala, asa ca...
Ma cunosti personal ? Cum vrei tu , daca vrei plecam toti , daca nu ne intalnim acolo .
Uite numarul meu de telefon : 0724.251.928 suna-ma vineri pe la 12.00 daca te hotarasti sa mergem impreuna .

Last edited by Guwy; 21-12-10 at 21:44.
Guwy is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 21:44   #134
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

SĂ NU VĂ AŞTEPTAŢI SĂ SE REZOLVE CEVA DACĂ STAŢI ACASĂ !!!! Atāt am de zis momentan , o să mă descarc destul pe 24 ) ) )
__________________
STEAM - KLawxith
YOUTUBE - ELITE INC.
INSTAGRAM - klawxith666

PHOTOGRAPHY SITE - http://klawxith.wixsite.com/elite-inc

US/RO
DTH is offline   Reply With Quote
Old 21-12-10, 22:03   #135
sil4tuning

Purtator cuvant SUN RACERS

Stage 5
 
sil4tuning's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,847
Member of:
[Sun Racers]
[Opel]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

cel mai bun mod de a bloca o benzinarie este sambata intre 8 si 11 la cele care se afla la iesirile din bucuresti, in special petrom ca de la ei baga cele mai multe persoane ( cele mai aglomerate statii petrom : salajan, muncii in spate la biserica, sos alexandriei rahova, dn1 dupa miorita, bd aviatorilor, pipera )
prezent
__________________

CDTI
sil4tuning is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -