Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 18-12-10, 19:14   #31
G0rdy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 478
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by minimal.madness View Post
Parerea mea e sa va calmati ca nu rezolvati absolut nimic...ba dimpotriva mai mult consumati benzina/motorina degeaba.Preturile asa vor ramane pentru mult timp.Guvernu si'a batut joc de noi.
sunt de acord cu ce spui..DAR...poporu' asta al nostru de idioti ce suntem daca am fi cat de cat uniti chiar am mai face ceva ,pana atunci trage fiecare cum poate. sunt curios insa ce o sa iasa
G0rdy is offline   Reply With Quote
Old 18-12-10, 19:18   #32
Gixer
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 913
Member of:
[2 Roti]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by Cristea 21 View Post
PREZENT nu mai rezist imi vine sa bag benzina si sa fug de la pompa am ajuns in halul asta numai din cauza lor
Pai si eu de multe ori am dilema asta, si chiar si mai extrem, eu fiind de fel mai outlaw; si anume, mi-as lua o masina de teren precum Patrolul, Land-cruiser sau G-klasse mai vechi, bineinteles cu motor mare(4.2, 4.5 sau 5.0) la care pe langa ca e taxa mare, impozitul si mai si, si astfel imi zic pai sa platesc 10 mii de E doar ca sa-mi deie permisiunea sa platesc inca un impozit fantastic de aberant si sa trebuiasca Itp, asigurare, rovineta?!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Si toate astea pt a te putea identifica mai bine in caz ca mergi cu fenomelalul 64 kmph in oras sau 160 pe A2 pe care cica vor sa mai bage si taxe!!!!!!!!!
......pai asa mai bine ma fwk in gunoaiele lor de autostrazi si merg numai pe teren ca pe langa ca ies mai ieftin, poate ajung si mai repede(mai ales in zona sarbatorilor garantat e asa) plus e muuult mai fun!
Pai asa la 10 miiE inmatriculare, si 2000E pe an parca m-as risca sa umblu cu o masina de teren neinmatriculata.....astfel si benzina mi-ar fi gratis daca fac putini km, sau o pun si pe gaz O sa ziceti ca-mi fac baraj .....cu ce? cu loganu la ditamai G-u pe care mai si-l ranforsez?!
....ce-mi place faza asta: https://www.youtube.com/watch?v=Ihl38rzhXh4
Gixer is offline   Reply With Quote
Old 18-12-10, 19:43   #33
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by Gixer View Post
Pai si eu de multe ori am dilema asta, si chiar si mai extrem, eu fiind de fel mai outlaw; si anume, mi-as lua o masina de teren precum Patrolul, Land-cruiser sau G-klasse mai vechi, bineinteles cu motor mare(4.2, 4.5 sau 5.0) la care pe langa ca e taxa mare, impozitul si mai si, si astfel imi zic pai sa platesc 10 mii de E doar ca sa-mi deie permisiunea sa platesc inca un impozit fantastic de aberant si sa trebuiasca Itp, asigurare, rovineta?!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Si toate astea pt a te putea identifica mai bine in caz ca mergi cu fenomelalul 64 kmph in oras sau 160 pe A2 pe care cica vor sa mai bage si taxe!!!!!!!!!
......pai asa mai bine ma fwk in gunoaiele lor de autostrazi si merg numai pe teren ca pe langa ca ies mai ieftin, poate ajung si mai repede(mai ales in zona sarbatorilor garantat e asa) plus e muuult mai fun!
Pai asa la 10 miiE inmatriculare, si 2000E pe an parca m-as risca sa umblu cu o masina de teren neinmatriculata.....astfel si benzina mi-ar fi gratis daca fac putini km, sau o pun si pe gaz O sa ziceti ca-mi fac baraj .....cu ce? cu loganu la ditamai G-u pe care mai si-l ranforsez?!
....ce-mi place faza asta: https://www.youtube.com/watch?v=Ihl38rzhXh4

sau asa crazy buldozer
cangri is offline   Reply With Quote
Old 18-12-10, 20:47   #34
maverick1508

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,315
Member of:
[Fiat]
[RENAULT]
[2 Roti]
[SEAT]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Am postat prin cateva locuri, si voi continua.
La mai multi !
Ne gasim acolo !
maverick1508 is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 05:08   #35
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by minimal.madness View Post
Parerea mea e sa va calmati ca nu rezolvati absolut nimic...ba dimpotriva mai mult consumati benzina/motorina degeaba.Preturile asa vor ramane pentru mult timp.Guvernu si'a batut joc de noi.
iarta-ma ca-ti zic, da mi-e sila sa-ti citesc postul, realmente, mi se face greatza...
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 08:58   #36
Champion

Stage 5
 
Champion's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,513
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Succes cu prostestu, speram cu toti sa rezolvam ceva, cu mentalitatea "degeaba protestam ca nu rezolvam nimic" chiar nu rezolvam nimic, uitati-va in toate tarile mai dezvoltate ca noi, din Europa, cum se da o lege ce nu convine poporului cum se iese in strada si dupa ce se distrug ceva bunuri, se modifica legea (ex: Franta, Anglia, Grecia etc).Daca nu iesim si noi in strada (in numar foarte mare) nu vom rezolva nimic niciodata si vom permite in continuoare guvernului sa-si bata joc de noi.

"... facem REVOLUTIE, e ULTIMA SOLUTIE" - Grasu XXL
__________________
dati-mi un ciocan sa-mi indrept comportamentul
If I'm going to Hell ... I'm going in an BMW
the joint makes me high, but BMW makes me fly
In a BMW, happiness isn't around the corner, happiness is in the corner.
Champion is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 09:36   #37
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by minimal.madness View Post
Parerea mea e sa va calmati ca nu rezolvati absolut nimic...ba dimpotriva mai mult consumati benzina/motorina degeaba.Preturile asa vor ramane pentru mult timp.Guvernu si'a batut joc de noi.

Drag coleg , puterea este in mainile poporului , in ale noastre mai exact , postul tau este la fel de inutil pe cat este privitul fara sa facem nimic , asa ca poti sta linistit acasa sa nu cumva sa-ti consumi calorii aiurea ca doar e criza si trebuie sa ne conformam , ideea e ca au vorbit de o scumpire si s-a ajuns la alta , asta e chiar nesimtire (cu toate ca exagereaza deja pe fata asa cu preturile ), orice protest la noi a fost diminuat prin spaga data initiatorului , insa acum chiar nu este cazul , ne-au dat pe toti peste cap , ce mai trebuie sa va treziti la realitate ?
__________________
1962 Fiat 600D
1981 Fiat 131 (1991-2000/2009-prezent)
1987 Lancia Delta HF 1.6
Fiat Coupe 20VT Plus
2005 Iveco Daily

Carpe noctem
denver is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 10:00   #38
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

prezent!!!!poate reusesc sa mai aduc si alte masini din ploiesti....buna initiativa
T@zMania is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 11:16   #39
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

vineri dimineata ies din tura...daca prind un somn de 2-3 ore vin si eu,desi merg pe gaz...si gazu s-a scumpit tui para masii de treaba
__________________
Julaikos customs

Turbos make torque and torque makes fun!
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 11:42   #40
minimal.madness
Opel Driver

Stage 5
 
minimal.madness's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,604
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by Champion View Post
Succes cu prostestu, speram cu toti sa rezolvam ceva, cu mentalitatea "degeaba protestam ca nu rezolvam nimic" chiar nu rezolvam nimic, uitati-va in toate tarile mai dezvoltate ca noi, din Europa, cum se da o lege ce nu convine poporului cum se iese in strada si dupa ce se distrug ceva bunuri, se modifica legea (ex: Franta, Anglia, Grecia etc).Daca nu iesim si noi in strada (in numar foarte mare) nu vom rezolva nimic niciodata si vom permite in continuoare guvernului sa-si bata joc de noi.

"... facem REVOLUTIE, e ULTIMA SOLUTIE" - Grasu XXL

cam ai dreptate.imi cer scuze nu am analizat'o si din punctu asta de vedere.
din pacate eu sunt din valcea ,si mi'e cam greu sa ajung in bucuresti mai ales cu vremea asta de rahat.daca ar fi fost facuta mai pe primavara-vara,am fi fost prezenti multi din valcea
va urez mult succes si asteptam poze/filmulete .
NUMAI BINE !
minimal.madness is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 12:02   #41
tenn

Stock
 
tenn's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 9
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

baieti eu vin sigur dar nu vor fi probleme oare? adica nu trebuie o aprobare ceva?
tenn is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 12:10   #42
WooKezZ

Stage 4
 
Join Date: May 2009
Posts: 188
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

ma`m saturat ca sa tot bag benzina de 10-15 lei bag pwla in ei de rupti....am drum zilnic la tra la 6Km de orash si in fiecare zii bag benzina....cred ca pana la urma voi pune un numar de inmatriculare fals si fac un plin...NU SE MAI POATE.

On: as veni si eu dar sunt din zalau.. si vremea asta..
WooKezZ is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 13:15   #43
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Eu, īncepānd de ieri 18.12.2010 nu mai alimentez cu niciun fel de carburant pānă după 1 ianuarie. Merg pe jos sau cu RATB

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 13:47   #44
minimal.madness
Opel Driver

Stage 5
 
minimal.madness's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,604
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by Nautilus View Post
Eu, īncepānd de ieri 18.12.2010 nu mai alimentez cu niciun fel de carburant pānă după 1 ianuarie. Merg pe jos sau cu RATB

~Nautilus
DE CE ?
minimal.madness is offline   Reply With Quote
Old 19-12-10, 14:43   #45
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

protestul nu are autorizatie cum nici ei nu au autorizatie sa fure cat fura.
daca va e frica stati acasa, de fricosi n-avem nevoie
daca sunteti din alte orase decat bucuresti,faceti la voi in oras, nu veniti in bucuresti, decat daca sunteti aproape, gen ploiesti si etc.
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -