Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 16-08-10, 20:09   #166
Low_Ridah

Stage 5
 
Low_Ridah's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,248
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: curse 402m si expo tuing la suceava (vatra dornei) pe 14-15 AUGUST

Nu cred ca razvan se supara ... nu a avut alta alternativa ...pe caldura aia in care 75% am ajuns friptura arsa acasa sincer slapii erau singura varianta ....
Poze sunt cateva mii cred ... dar fotografii sunt profi iar pozele apar ceva mai tarziu din cauza editarii lor .
Daca nu vor aparea pe acest topic mai mult ca sigur va aparea un link aici in care veti regasi pozele .
Iar pentru cei ce nu stiu , toate cursele de la SV , si aproape toate evenimentele de la Suceava au fost organizate cu ajutorul acestei maini de oameni .
__________________
This here is Opel country ... On a quiet day you can almoast here de VW rusting and falling apart ...
Low_Ridah is offline   Reply With Quote
Old 16-08-10, 20:48   #167
Tony626

Stage 5
 
Tony626's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 423
Member of:
[Nissan]
[MERCEDES]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: curse 402m si expo tuing la suceava (vatra dornei) pe 14-15 AUGUST

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
...si am revenit. Pentru inceput vreau sa felicit pe Razvan LKN pentru aportul adus (mare), Fritz & Crazy Drivers! Au organizat BINE acest eveniment, totusi cu mici scapari. (detaliem). Mai vreau sa ii felicit pe cei care au participat, pe cei care au fost fair-play, pe cei care au castigat!!!

Deci bune: Vreme, Masini, Fete, Locatie iar fete , curse.
Rele:

1)
Pacat ca pista nu a fost de 402m + franare ci 300...sapte zeci + franare...mare pacat caci sincer nu prea poti spune ca a fost fotofinish...(cand cel care recupera cam castiga daca era pe 402m...sau nu!)
2) A fost deranjant cand am vazut ca accesul publicului era doar pe final si ca toata treaba era la final...gen microfon & stuff...si la start era un simplu semafor cu 1 "arbitru" & 2 masini care pleaca. Frumusetea si zona CEA MAI SAFE e la plecare...la finish e zona cea mai putin SAFE indiferent cat de stanga/dreapta stau spectatorii...dar whatever...ieseau spectatorii multisor (in dreapta) pe pista si daca stateai in zona delimitata vedeai doar 2 masini care deja franeaza (desi nu au trecut linia de finish...370m...)
3)
Grupele...mda! Sincer, cum au fost facute si calculate grupele astea cand subaru a castigat 2 grupe? OK, am inteles treaba...castigi grupa, mergi mai departe...dar nu era vb. ca daca ai mers mai departe AUTOMAT intri in prima cursa din grupa mai mare? Scriu acest lucru pentru ca MIGu a intrat...a stat a stat a stat, a asteptat si sa dat doar la final (nici decum din 1 cursa, cum a fost regula pentru restu')...pe cand baiatu cu AUDI (mult respect omule!!!) sa dat cu toata grupa pana cand a ajuns in finala si a pierdut finala datorita avariilor suferite la masina in timp CE CUCEREA grupa si nu o primea pe tava.
4) "Expo"...a fost? Nu a fost? Ce masini au fost jurizate? Cine a primit premiile?

..........si ar mai fi dar astea's asa...mai grave, sa zicem. E o parere a mea, subiectiva probabil, obiectiva posibil. Sper ca acest post sa fie luat constructiv si sa nu'mi fie sters. A fost un eveniment la care sau meritat cei 10 lei dati la poarta (din plin), cei 50 lei (pentru cei care sau dat), drumul si ziua alocata. A fost un mod fff frumos de a'ti petrece o zi de duminica.

Inca odata felicitari CrazyDrivers, Razvan (trebuie si tu sa mai exersezi putin la mic, mister "gheteI") & Fritz & restul care au facut posibila aceasta zi faina.

PACAT ca nu a fost prezenta mai mare! (la drag & expo)...probabil atunci era si mai si dar intotdeauna este loc de si mai bine!!!

Va salut, much respect si inca odata va rog sa luati aceste sesizari in mod constructiv, pentru eventurile urmatoare...
Imi place de tine,ai gasit ocazia sa mai scrii un roman,daca vroiai ceva mai performant trebuia sa te duci la Satu Mare,aveai ce vedea si aveai unde sa-ti expui masina,a am uitat nu te lasau organizatorii sa montezi cortul langa pista si probabil acest lucru te-a deranjat atat de tare incat nu te-ai dus,nu cred ca esti in masura sa critici pe nici unul dintre organizatori pentru anumit "lipsuri",
cand ai sa reusesti si tu sa organizezi un eveniment de cel putin acest nivel atunci sa comentezi si da sfaturi.
PANA ATUNCI TE ROG SA TE ABTII!!!!!!!!
ON
BRAVO BAETI,la cat mai multe evenimente.
Tony626 is offline   Reply With Quote
Old 16-08-10, 20:58   #168
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: curse 402m si expo tuing la suceava (vatra dornei) pe 14-15 AUGUST

Se stie ca Suceava da startul la aceste evenimente din Moldova..Bravo baieti..O companie placuta tot timpul..
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 16-08-10, 21:01   #169
fritz-sv

Stage 5
 
fritz-sv's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 4,210
Member of:
[SEAT]
Arrow Re: curse 402m si expo tuing la suceava (vatra dornei) pe 14-15 AUGUST

Multumim ... fara voi nu am fi reusit nimic ...
fritz-sv is offline   Reply With Quote
Old 16-08-10, 21:02   #170
fritz-sv

Stage 5
 
fritz-sv's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 4,210
Member of:
[SEAT]
Arrow Re: curse 402m si expo tuing la suceava (vatra dornei) pe 14-15 AUGUST

o sa ne straduim mai mult poate o sa l multumim si pe prozatorul nostru ..
fritz-sv is offline   Reply With Quote
Old 16-08-10, 21:33   #171
HotWheels

Stage 4
 
HotWheels's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 201
Default Re: curse 402m si expo tuing la suceava (vatra dornei) pe 14-15 AUGUST

Un mic preview.

https://www.youtube.com/watch?v=enOLiYcwrcg
HotWheels is offline   Reply With Quote
Old 16-08-10, 22:25   #172
vlad87
Peugeot Driver

Stage 5
 
vlad87's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 342
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: curse 402m si expo tuing la suceava (vatra dornei) pe 14-15 AUGUST

my hero )
Abia astept sa vad restul filmuletelor
vlad87 is offline   Reply With Quote
Old 16-08-10, 22:37   #173
Tim
FOTO Member

Stage 5
 
Tim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 653
Member of:
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: curse 402m si expo tuing la suceava (vatra dornei) pe 14-15 AUGUST

Restul pozelor aici
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Cursa_Accelerare_vatra_dornei (6).jpg
Views:	80
Size:	89.7 KB
ID:	1613487   Click image for larger version

Name:	Cursa_Accelerare_vatra_dornei (76).jpg
Views:	94
Size:	92.8 KB
ID:	1613488   Click image for larger version

Name:	Cursa_Accelerare_vatra_dornei (33).jpg
Views:	64
Size:	91.9 KB
ID:	1613489  

Click image for larger version

Name:	Cursa_Accelerare_vatra_dornei (92).jpg
Views:	57
Size:	113.8 KB
ID:	1613490  
Tim is offline   Reply With Quote
Old 16-08-10, 23:06   #174
John_Doe_cj

Stage 2
 
John_Doe_cj's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 57
Default Re: curse 402m si expo tuing la suceava (vatra dornei) pe 14-15 AUGUST

A fost foarte tare . Felicitari organizatorilor. M-am simtit bine ,mai ales sambata cand au fost antrenamentele si cand parca a mers treaba ceva mai cursiv decat duminica . Singurul regret pe care il am eu personal legat de eviiment este ca duminica am ales foarte prost adversarul din prima cursa ........care a fost de fapt si ultima .Dar asta e .......... organizarea a fost ok si daca se mai organizeaza voi fii din nou prezent.
__________________
SAAB 900 TURBO BLACK
John_Doe_cj is offline   Reply With Quote
Old 16-08-10, 23:08   #175
geti

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,121
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: curse 402m si expo tuing la suceava (vatra dornei) pe 14-15 AUGUST

Nu am decat cuvinte de lauda. Bravo organizatorilor care au reusit si de aceasta data sa organizeze un eveniment de sprint paralel in adevartul sens. Bravo si nu in ultimul rand felicitari concurentilor. Asteptam cu nerabadare un nou eveniment, speram cat de curand, cel putin la fel de spectaculos.
geti is offline   Reply With Quote
Old 17-08-10, 00:11   #176
Low_Ridah

Stage 5
 
Low_Ridah's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,248
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: curse 402m si expo tuing la suceava (vatra dornei) pe 14-15 AUGUST

Multumimi lui Tim , HotWheels , si SSorin pentru poze si filme .
Si cred ca mai mult ca orice baietilor si fetelor care au venit din toate colturile tarii si au dat ce aveau mai bun , ei si masinile lor .
Nu zic ca e gresit sa critici organizarea unui eveniment . Cateodata ajuta , dar cred ca toti au venit sa se simta bine la Dorna , si sper ca toti au plecat acasa fericiti ....
Nu vreau sa fiu rautacios ....dar dupa 5 ani de evenimente , neam cam saturat de carcotasi de genul ... Morpheus ... tin sa te rog sa analizezi mai mult data viitoare cand postezi o ofensa sau o critica ... Si te rog ca pana la urmatorul eveniment sa ajungi cu masina sa avem ce juriza si noi la randul nostru , pentru ca daca nu vin masini la orice fel de categorie , fie expo, sound , drag , drift ...nu este eveniment...Unii oameni care au ajuns , participat au facut eforturi enorme , fie financiare , fie ca era vorba de timp , familie etc. Corect sau nu ...
Oricum ...sper ca la mai multe evenimente cu cortul pe marginea pistei alaturi de prieteni si impatimiti ...eu unul am ajuns acasa fara nici un resentiment . Chiar daca am digerat la propriu sambata noapte , iar duminica am ars ca un pui la rotisor si neam deshidratat cu totii ...a fost superb .
Low_Ridah is offline   Reply With Quote
Old 17-08-10, 00:15   #177
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: curse 402m si expo tuing la suceava (vatra dornei) pe 14-15 AUGUST

cel mai tare eveniment de drag la care am participat.... atmosfera relaxanta, organizare buna, ce mai.... data viitoare vreau la cort, neaparat...

p.s. ursu de boston avea motorul de m5 e34, dar a fost o mica scapare, si asa, daca intra la grupa lui, se dadea de unu singur
__________________
got smoke, will travel
bakal is offline   Reply With Quote
Old 17-08-10, 00:24   #178
Low_Ridah

Stage 5
 
Low_Ridah's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,248
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: curse 402m si expo tuing la suceava (vatra dornei) pe 14-15 AUGUST

Am zis eu bine ca era 3.6 ...
Low_Ridah is offline   Reply With Quote
Old 17-08-10, 01:13   #179
CoCaine
Audi Driver


Stage 5
 
CoCaine's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,291
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[4Tuning International]
Default Re: curse 402m si expo tuing la suceava (vatra dornei) pe 14-15 AUGUST

Fara suparare,dar Morph are dreptate cand a spus de distanta.. nu e frumos sa se anunte cursa pe 402m si sa fie 350-370 si franarea fff din scurt.. pe alt forum s-a intrebat insistent pe tema asta si s-a raspuns faptul ca vor fi 402m..

Felicitari pentru organizare,ca nu oricine e in stare sa faca asa ceva,fara doar si poate,dar nu cred ca va costa nimic sa anuntati distanta exacta..
__________________
Audi S2

Last edited by CoCaine; 17-08-10 at 01:18.
CoCaine is offline   Reply With Quote
Old 17-08-10, 02:55   #180
Low_Ridah

Stage 5
 
Low_Ridah's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,248
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: curse 402m si expo tuing la suceava (vatra dornei) pe 14-15 AUGUST

Sincer ....am sa raspund cu aceelasi ton pe care la afisat si morph ... Pista are 600 si ceva de metri, asta era anuntat de la inceput 600-402 = 198 ....era si inca este loc de 402 m ... Se putea da si in conditiile in care mai erau 200m de franare ... se opreau masinile ...dar nu cred ca toate ... Si nu a cerut nimeni sa se dea 402m . Putea sa ceara oricine asta , doar era pe propria raspundere . Majoritatea au considerat ca au venit sa se distreze , nu sa plece acasa suparati si asa ca sa considerat ca e mai ok sa se mareasca din suprafata de franare .
Nu am auzit pe aceest forum niciunul din participanti sa se planga atat de mult precum un spectator .

Last edited by Low_Ridah; 17-08-10 at 02:59.
Low_Ridah is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -