Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 29-07-10, 18:45   #16
fritz-sv

Stage 5
 
fritz-sv's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 4,210
Member of:
[SEAT]
Default Re: curse 402m si expo tuing la suceava (vatra dornei) pe 14-15 AUGUST

dragos o sa vedem ce se poate face la demo cu masina ta normal din start am plecat doar cu misu si razvan o sa avem nevoie de tine la controlul masinilor dar sa fie mai strict controlate
fritz-sv is offline   Reply With Quote
Old 29-07-10, 20:21   #17
Heparu_Boy
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Heparu_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 929
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: curse 402m si expo tuing la suceava (vatra dornei) pe 14-15 AUGUST

Quote:
Originally Posted by bakal View Post
pai daca e 402 m... ne dam si acolo, ca tot cai avem si noi nu... si in plus, mishoo.. cu cea mai mare placere le fac pe amandoua.... si vroiam sa zic si eu de o demonstratie de drift... dar daca nu e loc....ma limitez la ce imi zic organizatoriii....

ups.. stai...ca noi suntem organizatorii...
Eu zic sa va axati pe partea de drag mai bine !!!
Heparu_Boy is offline   Reply With Quote
Old 30-07-10, 15:37   #18
TIGER Cupra/GTC

Stage 5
 
TIGER Cupra/GTC's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 487
Default Re: curse 402m si expo tuing la suceava (vatra dornei) pe 14-15 AUGUST

nu se aplica coeficientii legal racing la grupe?adik 0.95 fwd ,1 rwd si 1,15 awd, nu de alta dar la 209 cp fwd cat are masina mea as vrea sa intru cu tfsi urile de 400cp(care intra la grupa 166-200cp )
TIGER Cupra/GTC is offline   Reply With Quote
Old 31-07-10, 01:07   #19
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: curse 402m si expo tuing la suceava (vatra dornei) pe 14-15 AUGUST

Quote:
Originally Posted by TIGER Cupra/GTC View Post
nu se aplica coeficientii legal racing la grupe?adik 0.95 fwd ,1 rwd si 1,15 awd, nu de alta dar la 209 cp fwd cat are masina mea as vrea sa intru cu tfsi urile de 400cp(care intra la grupa 166-200cp )
tfsi-urile sunt ale mele.. te rog frumos...
si nu, nu se aplica coeficientul decat pt 4x4....dar pana la fata locului mai e loc de schimbari
bakal is offline   Reply With Quote
Old 01-08-10, 14:11   #20
Calin_UKU
Dacia Driver

Stage 5
 
Calin_UKU's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 972
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Racing Syndicate]
Default Re: curse 402m si expo tuing la suceava (vatra dornei) pe 14-15 AUGUST

ceva detalii despre desfasurarea curselor pentru ca vad ca evenimentul se extinde pe doua zile. O sa fie cu calificari si primi X merg mai departe sau o sa fie piramidal.
Bafta.
Calin_UKU is offline   Reply With Quote
Old 01-08-10, 14:22   #21
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: curse 402m si expo tuing la suceava (vatra dornei) pe 14-15 AUGUST

Salut baieti...ma intereseaza si pe mine starea drumului de acces spre locul de expo. Este drum de tara, drum asfaltat ca'n palma...drum bun dar cu o zona plina de cratere...Intreb pentru ca vreau sa stiu daca pot intra cu o masina care are garda la sol umpic mai mare decat un kent 100 sau nu??? Mie o sa'mi fie destul de dificil si sa ajung cu ea pe acolo, sa o las la strada undeva dupa tot efortul...mai bine o las acasa si vin simplu spectator la drag.

Am vazut PDF atasat de Fritz dar nimeni nu a scris nimic despre drumul de acces. Vorbesc din experienta...drumul spre aeroport Tulcea a mai fost cum a fost...dar drumul de acces spre "pista" de la Alexeni a fost total impracticabil cu asa garda so pleaaase MTV pimpy my ride ) (ati inteles voi)


Oricum ar fi...ne vedem acolo!!!

Later edit: AM REVENIT! Traiasca google earthu' ca am gasit aeroportu

In pozele uploadate e marcat in pozitia A (drumul e5...intrebarea mea este...care din drumuri este mai potrivit? Cel prin Targu Neamt>Gura Humorului sau cel prin Poiana Teiului? (ca stare a asfaltului)...sau ambele's praf?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	v1.jpg
Views:	133
Size:	154.1 KB
ID:	1591881   Click image for larger version

Name:	v2.jpg
Views:	115
Size:	130.4 KB
ID:	1591882   Click image for larger version

Name:	aeroport.jpg
Views:	93
Size:	225.7 KB
ID:	1591883  


Last edited by morpheusmaster; 01-08-10 at 14:41.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 01-08-10, 15:49   #22
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: curse 402m si expo tuing la suceava (vatra dornei) pe 14-15 AUGUST

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Salut baieti...ma intereseaza si pe mine starea drumului de acces spre locul de expo. Este drum de tara, drum asfaltat ca'n palma...drum bun dar cu o zona plina de cratere...Intreb pentru ca vreau sa stiu daca pot intra cu o masina care are garda la sol umpic mai mare decat un kent 100 sau nu??? Mie o sa'mi fie destul de dificil si sa ajung cu ea pe acolo, sa o las la strada undeva dupa tot efortul...mai bine o las acasa si vin simplu spectator la drag.

Am vazut PDF atasat de Fritz dar nimeni nu a scris nimic despre drumul de acces. Vorbesc din experienta...drumul spre aeroport Tulcea a mai fost cum a fost...dar drumul de acces spre "pista" de la Alexeni a fost total impracticabil cu asa garda so pleaaase MTV pimpy my ride ) (ati inteles voi)


Oricum ar fi...ne vedem acolo!!!

Later edit: AM REVENIT! Traiasca google earthu' ca am gasit aeroportu

In pozele uploadate e marcat in pozitia A (drumul e5...intrebarea mea este...care din drumuri este mai potrivit? Cel prin Targu Neamt>Gura Humorului sau cel prin Poiana Teiului? (ca stare a asfaltului)...sau ambele's praf?
Stiam ca de la Campulung e in lucru ...acum nu stiu strea lui...pe Valea Bistritei nu recomand oricum ...varza!!!
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 01-08-10, 16:05   #23
KAmikazee2005


Stage 5
 
KAmikazee2005's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,147
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: curse 402m si expo tuing la suceava (vatra dornei) pe 14-15 AUGUST

drumu de la Gura humorului pana la vatra dornei e ca in palma... l-au refacut pe tot deci recomand prin gura humorului.
KAmikazee2005 is offline   Reply With Quote
Old 01-08-10, 20:14   #24
Red Celica

Stage 5
 
Red Celica's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,908
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: curse 402m si expo tuing la suceava (vatra dornei) pe 14-15 AUGUST

sunt bine facute grupele... eu ma incarez perfect cu 2,8-ul la 166-200 cp....

BaKal: mai vrei sa ne dam sau ti-ai revenit... ca la bucurest vroiai sa ma scoti la interval pe autostrada...acum ai ocazia...
__________________
E36 M3 EVO TURBO 500+ CP- Razvan LKN -!!! LIVE LIFE SIDEWAYS !!!!!
Red Celica is offline   Reply With Quote
Old 01-08-10, 21:25   #25
Costel-TBO
Racing Syndicate Member

Stage 5
 
Costel-TBO's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 308
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Racing Syndicate]
[VW]
Default Re: curse 402m si expo tuing la suceava (vatra dornei) pe 14-15 AUGUST

salutari
ceva poze cu suprafata de joc daca se poate
bafta in organizare....
Costel-TBO is offline   Reply With Quote
Old 01-08-10, 22:19   #26
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: curse 402m si expo tuing la suceava (vatra dornei) pe 14-15 AUGUST

Quote:
Originally Posted by Red Celica View Post
sunt bine facute grupele... eu ma incarez perfect cu 2,8-ul la 166-200 cp....

BaKal: mai vrei sa ne dam sau ti-ai revenit... ca la bucurest vroiai sa ma scoti la interval pe autostrada...acum ai ocazia...
cum sa imi revin nu cred ca mai am vre-un leac... si da, vreau sa ne dam.... ce naiba razvane, distractie sa fie
bakal is offline   Reply With Quote
Old 01-08-10, 22:20   #27
fritz-sv

Stage 5
 
fritz-sv's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 4,210
Member of:
[SEAT]
Default Re: curse 402m si expo tuing la suceava (vatra dornei) pe 14-15 AUGUST

salut
vb de drumu de la suceava la aerodromu din vatra dornei
am facut pina acum 3 drumuri pina acolo
el este foarte bun nu sint terminate 2 poduri dar aveti drum pe linga ele asfaltate ocolitoare si tre sa fiti mai atenti la trecerile de cale ferata fara astea este foarte bun pina la vatra dornei si la aeroport voi reveni cu poze cu intrarea in aeroport si pina acolo ce am euintrarea in aeroport este asfaltata si mai este 150 de m de drum cu balastru dar este la nivel si foarte bun
fritz-sv is offline   Reply With Quote
Old 01-08-10, 22:24   #28
fritz-sv

Stage 5
 
fritz-sv's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 4,210
Member of:
[SEAT]
Default Re: curse 402m si expo tuing la suceava (vatra dornei) pe 14-15 AUGUST

Salut baieti...ma intereseaza si pe mine starea drumului de acces spre locul de expo. Este drum de tara, drum asfaltat ca'n palma...drum bun dar cu o zona plina de cratere...Intreb pentru ca vreau sa stiu daca pot intra cu o masina care are garda la sol umpic mai mare decat un kent 100 sau nu??? Mie o sa'mi fie destul de dificil si sa ajung cu ea pe acolo, sa o las la strada undeva dupa tot efortul...mai bine o las acasa si vin simplu spectator la drag.

Am vazut PDF atasat de Fritz dar nimeni nu a scris nimic despre drumul de acces. Vorbesc din experienta...drumul spre aeroport Tulcea a mai fost cum a fost...dar drumul de acces spre "pista" de la Alexeni a fost total impracticabil cu asa garda so pleaaase MTV pimpy my ride ) (ati inteles voi)


Oricum ar fi...ne vedem acolo!!!

Later edit: AM REVENIT! Traiasca google earthu' ca am gasit aeroportu

In pozele uploadate e marcat in pozitia A (drumul e5...intrebarea mea este...care din drumuri este mai potrivit? Cel prin Targu Neamt>Gura Humorului sau cel prin Poiana Teiului? (ca stare a asfaltului)...sau ambele's praf?


recomand cel prin gura humorului 100%
fritz-sv is offline   Reply With Quote
Old 01-08-10, 23:07   #29
miler21
VW Driver

Stage 5
 
miler21's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 465
Member of:
[VW]
[Accelarate Club]
[Old School Cars]
Thumbs up Re: curse 402m si expo tuing la suceava (vatra dornei) pe 14-15 AUGUST

Astazi am plecat in concediu intr-un tur al Romaniei si am plecat pe ruta Suceava-Gura Humorului-Vatra Dornei-Sighetu Marmatiei etc. Vreau sa va spun ca drumul asa cum a zis si Fritz e foarte bun, deci vi-l recomand
miler21 is offline   Reply With Quote
Old 02-08-10, 14:03   #30
Red Celica

Stage 5
 
Red Celica's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,908
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: curse 402m si expo tuing la suceava (vatra dornei) pe 14-15 AUGUST

Dragi participanti,

In urma experientei pe care o avem in organizarea evenimentelor de acest gen si avand in vedere ca in zona asta anul acesta nu au mai avut loc "liniute" si ca toti sunteti dornici de adrenalina si afirmare, va spun de la inceput ca cine nu va respecta intr-utotul indicatiile organizatorilor, va fi descalificat pe loc fara a i se returna taxa achitata.

Ma refer la burn out, cerculete, sau orice alta abatere care poate pune in pericol securitatea celor prezenti.

Am vorbit cu colegii organizatori si am stabilit ca la demonstratiile de drift vom fi 4 piloti din Campionatul National de Drift:

1. Razvan LKN
2. Mihai Maxim
3. Dragos Stacescu
4. Razvan Bakal

Avand in vedere ca este un eveniment intins pe 2 zile si sa va sta la cort, (ceea ce este senzational) noapte in care clar ca se va consuma si ceva alcool, am rugamintea ca cei care participa dumica sa fie moderati pentru a nu avea surpriza eliminarii din concurs.

Am fost in acest week end la etapa de drift KOE in Ungaria si vreau sa va zic ca am pierdut o jumatate de zi de antrenamente pentru ca arbitrii m-au vazut cu o bere in mana... ceea ce mi se pare extrem de corect....

sunt convins ca daca toata lumea se comporta civilizat si cu bun simt, va fi cel mai frumos eveniment din zone, desi va fi greu sa-l egaleze pe cel de la SV de la ultima etapa nationala de drift.... dar putem incerca...

Va steptam pe toti...

Razvan LKN
Red Celica is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -