Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 09-10-09, 07:46   #106
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default re: Delta Speedline Challenge 3 - AMANATA pt. 25 Octombrie 2009

Quote:
Originally Posted by Andreea13 View Post
poate sa ramane doar volanul , preferabil si tu...
"Afara" nu prea ramane la aceeasi grupa .

Masina ar trebui sa fie complet echipata inclusiv roata de rezerva daca este prevazuta de fabrica.
X-Ray-Eyes is offline   Reply With Quote
Old 09-10-09, 07:49   #107
neo871

Stage 2
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 37
Default re: Delta Speedline Challenge 3 - AMANATA pt. 25 Octombrie 2009

Quote:
Originally Posted by daniwmk View Post
te poti da cu oricine doresti in calificari
dar finalisti vor fi alesi in functie de timpii obtinuti si finalele se desfasoara cu concurenti din grupa din care faci parte
aha....ok!
neo871 is offline   Reply With Quote
Old 09-10-09, 08:06   #108
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default re: Delta Speedline Challenge 3 - AMANATA pt. 25 Octombrie 2009

De ce mereu mereu trebuie sa comentam grupele ??
Aceasta legala (pe care acesti baieti s-au chinuit sa o organizeze) ne da prilejul sa ne mai destindem si noi intr-un cadru legal...

Cel mai bine este ca atunci cand se anunta o legala sa fie topicul inchis...Se prezinta tot ce trebuie grupe,taxa,locatie,etc si se inchide, ca sa nu mai apara 10 pagini de discutii, contraziceri si plm....
kimi is offline   Reply With Quote
Old 09-10-09, 08:06   #109
MauS

Stage 5
 
MauS's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,375
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
[Anonymous Motorsport ]
Default re: Delta Speedline Challenge 3 - AMANATA pt. 25 Octombrie 2009

Evenimentul ia amploare

Central European Drag Racing News and Info in english.
MauS is offline   Reply With Quote
Old 09-10-09, 08:20   #110
Iulian_GTO

Stage 2
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 34
Default re: Delta Speedline Challenge 3 - AMANATA pt. 25 Octombrie 2009

Pentru cei ce au Diesel!!!...
NU a spus nimeni ca nu poti sa te dai alaturi de benzina....regulamentul si impartirea grupelor,apartine de decizia Organizatorilor,dar pentru cei ce nu au fost la editia trecuta,in precalificari cat si la Lbere,alegerea adversarului,era la altitudina concurentilor...nu s-a impus sa te tai numai cu masinile care apartine grupei tale.....si sa te tina bine masina si sa ai combustibil de dat,cat timp a fost favorabil data trecuta la Tulcea,pentru toti participantii
...nu vreau sa fac comparatii cu alte evenimente,care am batut sute de Km,sa apuc sa ma dau o data sau max doua.....
Unul din marile avantaje,este daca de data asta chiar v-a fii o cronometrare adevarata si vor fii afisate,ne vom apropia si noi de realitate si vom stii ce masini au timpii cei mai buni....indiferent daca e Diesel sau Benzina.
Intotdeauna vor exista minusuri si nemultumiri,dar sa o luam si pe partea aia,care vor grupe dupa capacitate si putere....De ex grupele si regulamentul de L.R(eliminatoriu "piramidal")....acolo poti pica chiar mai rau,sa te trezesti la primul start,langa un amarat de diesel,care la baza are aceeasi putere de fabrica si esti nemultumit ca masina ta pe benzina nu a trecut nici de prima etapa...si ai batut atat drum,doar pentru o singura participare....ai dat bani,ai luat bataie,pleci acasa.
Iulian_GTO is offline   Reply With Quote
Old 09-10-09, 08:27   #111
t@uru
Renault Driver

Stage 5
 
t@uru's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,126
Member of:
[RENAULT]
[PEUGEOT]
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: Delta Speedline Challenge 3 - AMANATA pt. 25 Octombrie 2009

Quote:
Originally Posted by X-Ray-Eyes View Post
"Afara" nu prea ramane la aceeasi grupa .

Masina ar trebui sa fie complet echipata inclusiv roata de rezerva daca este prevazuta de fabrica.
E o cursa de drag racing cu masini pregatite pentru asa ceva, nu o cursa cu masini de mers la piata (eventual in drum faci si pana ca sa ai nevoie de roata de rezerva).

Last edited by t@uru; 09-10-09 at 08:30.
t@uru is offline   Reply With Quote
Old 09-10-09, 08:32   #112
MauS

Stage 5
 
MauS's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,375
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
[Anonymous Motorsport ]
Default re: Delta Speedline Challenge 3 - AMANATA pt. 25 Octombrie 2009

Quote:
Originally Posted by t@uru View Post
E o cursa de drag racing cu masini pregatite pentru asa ceva, nu o cursa cu masini de mers la piatza (eventual in drum faci si pana ca sa ai nevoie de roata de rezerva).
Are dreptate sa stii Sunt 2 categorii: Street si Profi, iar noi, momentan intram la street deci: Full Interior si tot ce trebuie. La noi inca mai merge treaba asta cu "usuratul" asa ca nu este o problema momentan. Daca te duceai la curse in Ungaria, ai fi vazut ca daca nu ai interior, nu te poti inscrie decat la grupa test, T1 sau la profi, unde sunt masini de la 10 secunde in jos.
__________________
MauS is offline   Reply With Quote
Old 09-10-09, 08:41   #113
t@uru
Renault Driver

Stage 5
 
t@uru's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,126
Member of:
[RENAULT]
[PEUGEOT]
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: Delta Speedline Challenge 3 - AMANATA pt. 25 Octombrie 2009

Deocamdata traim in Romania si asta ne mananca tot timpul....

Cand o sa avem ce au si ungurii atunci o sa putem aplica si regulamentul lor, dar deocamdata adaptam si noi cum putem la conditiile din tara si la masinile existente.

Pana una alta aceste legale se fac pentru a mai vedea niste timpi, mai vezi cum e sa te dai pe lumina , nu sunt conditii de drag din ungaria....

Sunt de acord cu grupele de la unguri, dar cand o sa ajungem si noi la nivelul lor si in primul rand cand masinile de la noi o sa fie facute dupa grupele alea.
Momentan sunt si grupe LR si grupe gen unguri, multi isi fac masinile dupa grupele LR....nu ai ce face.

Momentan pt tulcea nu am vazut nimik in regualment cum ca nu ai voie cu masina usurata sau goala. Pana una la urma cum e?
t@uru is offline   Reply With Quote
Old 09-10-09, 09:05   #114
MauS

Stage 5
 
MauS's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,375
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
[Anonymous Motorsport ]
Default re: Delta Speedline Challenge 3 - AMANATA pt. 25 Octombrie 2009

Poti veni fara interior la Tulcea
MauS is offline   Reply With Quote
Old 09-10-09, 09:31   #115
crystip84

Stage 5
 
crystip84's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 333
Default re: Delta Speedline Challenge 3 - AMANATA pt. 25 Octombrie 2009

din pacate nu o sa termin masina pana atunci..mutumesc courtenay sport ca au mi-au trimis pistoanele dupa 3 sapt de la plata lor... c'est la vie// in schimb o sa-l ajut pe prietenul TIGER Cupra/GTC cu leonul cupra mup de buzau cu niste slick-uri si inca o surpriza ... tineti-va bine ...acum sper sa-si puna si el masina la punct ..adik arborele...
crystip84 is offline   Reply With Quote
Old 09-10-09, 09:52   #116
Cubanez84

Stage 5
 
Cubanez84's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 319
Member of:
[DACIA]
[Delta Racing Crew]
Default re: Delta Speedline Challenge 3 - AMANATA pt. 25 Octombrie 2009

Nu vad de ce unii nu sunt deacord cu grupele de diesel.Lasa frate sa se distreze toata lumea, cu ce deranjeaza grupa de diesel?Fiecare cu grupa lui si la libere fiecare cu cine vrea.In grupele LR a1 a si b chiar si c mai tot timpul castiga un diesel.Nu mi se pare corect si va spun si de ce.O masina cu motor aspirat dupa ceva$$$$ investitii in ea ajungea sa piarda in fata unui diesel care avea doar un soft.Si inca un exemplu eu cu 1.6 16v 120hp intram dupa LR la grupa b deci numai avea rost sa ma inscriu ca nu apucam decat odata sa ma dau(drum inscriere+alte cheltuieli pt o cursa de 1 min nu mersi) deci cu alte cuvinte grupele sunt cele mai avantajoase pentru toata lumea La diesel s-au facut 2 grupe pt a multumi pe toata lumea.
Cubanez84 is offline   Reply With Quote
Old 09-10-09, 10:54   #117
crystip84

Stage 5
 
crystip84's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 333
Default re: Delta Speedline Challenge 3 - AMANATA pt. 25 Octombrie 2009

Quote:
Originally Posted by Cubanez84 View Post
Nu vad de ce unii nu sunt deacord cu grupele de diesel.Lasa frate sa se distreze toata lumea, cu ce deranjeaza grupa de diesel?Fiecare cu grupa lui si la libere fiecare cu cine vrea.In grupele LR a1 a si b chiar si c mai tot timpul castiga un diesel.Nu mi se pare corect si va spun si de ce.O masina cu motor aspirat dupa ceva$$$$ investitii in ea ajungea sa piarda in fata unui diesel care avea doar un soft.Si inca un exemplu eu cu 1.6 16v 120hp intram dupa LR la grupa b deci numai avea rost sa ma inscriu ca nu apucam decat odata sa ma dau(drum inscriere+alte cheltuieli pt o cursa de 1 min nu mersi) deci cu alte cuvinte grupele sunt cele mai avantajoase pentru toata lumea La diesel s-au facut 2 grupe pt a multumi pe toata lumea.
dc se fac grupe doar pentru benzina aspirate , ma bag si eu cu un megane 1 1.6 16v 107 cp...
ar fii f bine fara tdi-urile softate
crystip84 is offline   Reply With Quote
Old 09-10-09, 11:11   #118
neo871

Stage 2
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 37
Default re: Delta Speedline Challenge 3 - AMANATA pt. 25 Octombrie 2009

Din punctul meu de vedere pot fi orice fel de grupe atat timp cat poti sa te dai si la liber...
Cand cursele de drag din Romania vor avea anvergura celor din Ungaria atunci o sa mai vedem....daca mai apucam vremea aceea...Pana atunci eu zic sa ne multumim cu ce avem...
neo871 is offline   Reply With Quote
Old 09-10-09, 11:44   #119
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default re: Delta Speedline Challenge 3 - AMANATA pt. 25 Octombrie 2009

Nu cred ca mai e cazul sa ne victimizam in comparatie cu Ungaria... deja Romania are reprezentare numeroasa constanta la etapele unguresti si cu rezultate bune, iar la noi au inceput sa se organizeze curse cu mod de desfasurate si regulament similar (Tulcea, Baia mare) care au iesit destul de bine.

Deci, daca organizatorii au ales calea asta - de a se apropia de sistemul vecinilor - hai sa nu mai comentam modul de incadrare in grupe, mai ales ca e un mod de desfasurare care permite tuturor sa se dea de cat mai multe ori
RoSonic is offline   Reply With Quote
Old 09-10-09, 11:53   #120
t@uru
Renault Driver

Stage 5
 
t@uru's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,126
Member of:
[RENAULT]
[PEUGEOT]
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: Delta Speedline Challenge 3 - AMANATA pt. 25 Octombrie 2009

Quote:
Originally Posted by crystip84 View Post
dc se fac grupe doar pentru benzina aspirate , ma bag si eu cu un megane 1 1.6 16v 107 cp...
ar fii f bine fara tdi-urile softate
Imi pare rau sa iti zic dar sincer ce ai zis aici este efectiv o ineptie.
Este o cursa de drag, cum sa faci GRUPE (plural am citit) doar pt aspirate.
Si eventual sa fie o unitate mobila care sa verifice toate TDI-urile daca au soft sau nu. Eventual inainte se face o lista cu tipurile de motoare si organizatorii sa isi faca o lista cu softurile care tre sa le aiba masinile...........

Scuza-ma ca am fost atat de acid dar dupa atatea discutii chiar e o chestie aiurea rau sa propui asa ceva.
t@uru is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -