Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 06-10-09, 15:59   #436
CoCaine
Audi Driver


Stage 5
 
CoCaine's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,291
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[4Tuning International]
Default Re: Eveniment Auto la Shopping City Suceava - 26 - 27.09.2009

))))))))))))))))))))))
CoCaine is offline   Reply With Quote
Old 06-10-09, 16:00   #437
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Eveniment Auto la Shopping City Suceava - 26 - 27.09.2009

Hmm.. nu cunosc masina. Un thread ceva nu deschizi ? Poate o recunosc din poze.
SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 06-10-09, 16:00   #438
Turbotiger

Stage 1
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 14
Default Re: Eveniment Auto la Shopping City Suceava - 26 - 27.09.2009

imi faci si mie? ai un PM!
Turbotiger is offline   Reply With Quote
Old 06-10-09, 16:05   #439
Turbotiger

Stage 1
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 14
Default Re: Eveniment Auto la Shopping City Suceava - 26 - 27.09.2009

Quote:
Originally Posted by SV25MBN View Post
Hmm.. nu cunosc masina. Un thread ceva nu deschizi ? Poate o recunosc din poze.
jmechera masina...am inteles ca abia a terminato...am vb cu omul si mi-a zis ca s-ar mai fi dat si in grupele mai mari dar se incalzea prea tare uleiul 180grade...cam mult nu?
Turbotiger is offline   Reply With Quote
Old 06-10-09, 16:41   #440
CoCaine
Audi Driver


Stage 5
 
CoCaine's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,291
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[4Tuning International]
Default Re: Eveniment Auto la Shopping City Suceava - 26 - 27.09.2009

Quote:
Originally Posted by SV25MBN View Post
Hmm.. nu cunosc masina. Un thread ceva nu deschizi ? Poate o recunosc din poze.
A se observa caterinca.
CoCaine is offline   Reply With Quote
Old 06-10-09, 16:57   #441
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Eveniment Auto la Shopping City Suceava - 26 - 27.09.2009

Adica ?
SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 06-10-09, 17:08   #442
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Eveniment Auto la Shopping City Suceava - 26 - 27.09.2009

El poate face cam tot ce a scris acolo, daca vrea şi merită, dar postul lui de aici a fost doar un răspuns la prostiile care s-au tot debitat pe aici, un pamflet.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 06-10-09, 19:18   #443
DrU'KleYn

Stock
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 5
Default Re: Eveniment Auto la Shopping City Suceava - 26 - 27.09.2009

Am avut noroc k m-au ajutat baietii (turbotiger, madcow si B9379 sa-mi umplu masina cu heliu k pe un balon sa o mai usurez si mai ales sa o racesc cu NOS sa mi se mai ridice relantiul din baia de ulei...


Apropo, totul este un pamflet cu exceptia clasamentului postat de mine...cu scuzele de rigoare k am fost offtopic dar am vrut sa ne mai amuzam si noi......

Golful are doar soft facut intr-o mica sau mai mare masura de 3 minti luminate cica...)...mai multe detalii la Dragos-Uga sau B39798, sau ce nick o mai avea el pe aici...

Last edited by DrU'KleYn; 06-10-09 at 19:20.
DrU'KleYn is offline   Reply With Quote
Old 06-10-09, 19:30   #444
CiRiNeL

Stage 4
 
CiRiNeL's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 254
Member of:
[Crazy Drivers]
[VW]
Default Re: Eveniment Auto la Shopping City Suceava - 26 - 27.09.2009

oricum felicitari....ai mers super bine
CiRiNeL is offline   Reply With Quote
Old 07-10-09, 10:09   #445
audi4ever

Stage 3
 
audi4ever's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 78
Exclamation Re: Eveniment Auto la Shopping City Suceava - 26 - 27.09.2009

Cronica personala:
1. Bine ca s-a intrerupt cursa de accelerare. O minte luminata, responsabila a hotarat acest lucru si nu pot decat sa-l felicit. Restul sunteti iresponsabili...
2. In orice stat civilizat, in orice competitie legata de sporturile cu motor, SIGURANTA e pe primul plan. Vorba americanului "Safety first..." si cu asta am spus tot ce am avut de spus.
3. Succesul unei manifestatii de acest gen nu depinde de nr. cat mai mare de participanti, cum gresit au inteles marea majoritate, ci de calitatea evenimentului privita din toate punctele de vedere.
4. Comentariile unora gen "oile din suceava" sau " la aia din BT ce poti sa le ceri" nu denota decat "inteligenta artificiala" cu care sunt inzestrati.
5. Organizatorii au fost pur si simplu coplesiti de nesimtirea de care au dat dovada cei care in nenumarate randuri si la urma definitiv au trecut de banda de hartie care delimita accesul. Si totul s-a petrecut sub ochii organizatorilor care abia faceau fata in haosul creat la linia de start. Se dadea ceva "moka" acolo mai baieti ca trebuia sa stati gramada acolo?
6. M-a "amuzat" teribil si etapa de decernare a premiilor si cupelor cand un participant, cred ca din Bucuresti (un domn brunet mai bine facut) a primit o cupa care era acordata pentru sectiunea "AUDIO" desi respectivul participant castigase premiul la cu totul alta sectiune. Ce sa-i faci domnule, nu fii trist.... e tot o cupa. Unul din organizatori (nu dau nume dar probabil se simte singur) a zis ca nu e vina lui, s-a "evaporat" si l-a lasat pe respectivul domn cu ochii in soare.
7. Si o remarca pozitiva... a mai crescut cu cateva procente calitatea evenimentelor organizate la Suceava.

Felicitari lui Tengu care in ciuda evolutiei spectaculoase s-a ferit sa faca si alt fel de "spectacol". Poate unii nu inteleg ce vreau sa zic... dar va mai dau un indiciu: e oare normal ca dupa ce iti inchei reprezentatia artistica sa te dai jos din masina, sa o "pedepsesti" urcandu-te pe ea si "calcand-o" in picioare? Poate pe viitor vom vedea si "drifteri" care din cauza extazului sa se dea jos din masina, sa ia din spate un baros( sau poate un flex) si sa dea in masina precum rockerii care isi sparg chitarele pe scena la final de reprezentatie.
Felicitari si pentru posesorul VW Scirocco din BT care cu un motor 1.8 16 valve, normal aspirat a reusit sa ne impresioneze intr-un mod extrem de placut.

Salutari din Cetatea de Scaun a Moldovei - Stefan cel Mare.
audi4ever is offline   Reply With Quote
Old 07-10-09, 10:46   #446
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Eveniment Auto la Shopping City Suceava - 26 - 27.09.2009

Quote:
Originally Posted by audi4ever View Post
6. M-a "amuzat" teribil si etapa de decernare a premiilor si cupelor cand un participant, cred ca din Bucuresti (un domn brunet mai bine facut) a primit o cupa care era acordata pentru sectiunea "AUDIO" desi respectivul participant castigase premiul la cu totul alta sectiune. Ce sa-i faci domnule, nu fii trist.... e tot o cupa. Unul din organizatori (nu dau nume dar probabil se simte singur) a zis ca nu e vina lui, s-a "evaporat" si l-a lasat pe respectivul domn cu ochii in soare.
Una din cupele decernate de 4tuning a fost inversată, dar cupa s-a schimbat, pentru că băiatul a venit imediat după premiere la maşina organizatorilor şi ne-a spus despre ce e vorba. Daca cel de-al doilea premiat, despre care presupun că tu ne spui acum, n-a zis nimic, probabil ca a rămas aşa. Cine ştie cu cine o fi vorbit, sau cum o fi spus treaba, pentru că, minune, cu cel de-al doilea, cu care s-a īncurcat cupa, s-a rezolvat problema după o discuţie de 30 de secunde.
Da, organizatorii sunt vinovaţi, desigur, nişte incompentenţi care nu baga concurenţii īn seamă. Ce vă mai place să aruncati cu noroi, romāneşte aşa...

Last edited by aleks; 07-10-09 at 10:51.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 07-10-09, 13:22   #447
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Eveniment Auto la Shopping City Suceava - 26 - 27.09.2009

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Una din cupele decernate de 4tuning a fost inversată, dar cupa s-a schimbat, pentru că băiatul a venit imediat după premiere la maşina organizatorilor şi ne-a spus despre ce e vorba. Daca cel de-al doilea premiat, despre care presupun că tu ne spui acum, n-a zis nimic, probabil ca a rămas aşa. Cine ştie cu cine o fi vorbit, sau cum o fi spus treaba, pentru că, minune, cu cel de-al doilea, cu care s-a īncurcat cupa, s-a rezolvat problema după o discuţie de 30 de secunde.
Da, organizatorii sunt vinovaţi, desigur, nişte incompentenţi care nu baga concurenţii īn seamă. Ce vă mai place să aruncati cu noroi, romāneşte aşa...
Treaba cu cupele s-a rezolvat. Am primit imediat telefon de la KNZ si am stabilit 'trade-ul' de cupe! Simplu si elegant! A fost o greseala minora ca re s-a rezolvat...intr-un final !
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 07-10-09, 17:44   #448
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Eveniment Auto la Shopping City Suceava - 26 - 27.09.2009

Pai eu am luat pe bune clasamentul si tot ce s-a zis pt ca nu am fost prezent la Suceava, fiind la Bucuresti, si chiar eram curios de ceea ce s-a intamplat ( stiind doar de nefericitul accident care a avut loc ).
__________________


SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 07-10-09, 19:12   #449
KAmikazee2005


Stage 5
 
KAmikazee2005's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,147
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Eveniment Auto la Shopping City Suceava - 26 - 27.09.2009

Quote:
Originally Posted by audi4ever View Post
Cronica personala:
1. Bine ca s-a intrerupt cursa de accelerare. O minte luminata, responsabila a hotarat acest lucru si nu pot decat sa-l felicit. Restul sunteti iresponsabili...
2. In orice stat civilizat, in orice competitie legata de sporturile cu motor, SIGURANTA e pe primul plan. Vorba americanului "Safety first..." si cu asta am spus tot ce am avut de spus.
3. Succesul unei manifestatii de acest gen nu depinde de nr. cat mai mare de participanti, cum gresit au inteles marea majoritate, ci de calitatea evenimentului privita din toate punctele de vedere.
4. Comentariile unora gen "oile din suceava" sau " la aia din BT ce poti sa le ceri" nu denota decat "inteligenta artificiala" cu care sunt inzestrati.
5. Organizatorii au fost pur si simplu coplesiti de nesimtirea de care au dat dovada cei care in nenumarate randuri si la urma definitiv au trecut de banda de hartie care delimita accesul. Si totul s-a petrecut sub ochii organizatorilor care abia faceau fata in haosul creat la linia de start. Se dadea ceva "moka" acolo mai baieti ca trebuia sa stati gramada acolo?
6. M-a "amuzat" teribil si etapa de decernare a premiilor si cupelor cand un participant, cred ca din Bucuresti (un domn brunet mai bine facut) a primit o cupa care era acordata pentru sectiunea "AUDIO" desi respectivul participant castigase premiul la cu totul alta sectiune. Ce sa-i faci domnule, nu fii trist.... e tot o cupa. Unul din organizatori (nu dau nume dar probabil se simte singur) a zis ca nu e vina lui, s-a "evaporat" si l-a lasat pe respectivul domn cu ochii in soare.
7. Si o remarca pozitiva... a mai crescut cu cateva procente calitatea evenimentelor organizate la Suceava.

Felicitari lui Tengu care in ciuda evolutiei spectaculoase s-a ferit sa faca si alt fel de "spectacol". Poate unii nu inteleg ce vreau sa zic... dar va mai dau un indiciu: e oare normal ca dupa ce iti inchei reprezentatia artistica sa te dai jos din masina, sa o "pedepsesti" urcandu-te pe ea si "calcand-o" in picioare? Poate pe viitor vom vedea si "drifteri" care din cauza extazului sa se dea jos din masina, sa ia din spate un baros( sau poate un flex) si sa dea in masina precum rockerii care isi sparg chitarele pe scena la final de reprezentatie.
Felicitari si pentru posesorul VW Scirocco din BT care cu un motor 1.8 16 valve, normal aspirat a reusit sa ne impresioneze intr-un mod extrem de placut.

Salutari din Cetatea de Scaun a Moldovei - Stefan cel Mare.

Promit eu ca data viitoare tu vei fi organizatoru principal sa te vedem dak implicat in organizare o sa mai faci atatea comentarii... peste tot si mai ales la toate evenimentele facute in sv au exista oameni inafara de participanti si organizatori care au inceput cu aia nu e bine ca ailalta la fel... frate pune dracului mana si organizeaza tu sa te vdm atunci iar in leg cu saftey.. intradevar pista .... nu era una pt curse... dar nu te supara pe mine... cu taranii din suceava (si aici ma refer exclusiv la public) niciodata nu se va face nik safe.... si ca sa va aduc aminte etapele organizate pe aeroport unde desi erau jandarmi, garduri sau orice alt ceva... oile ca altfel sincer nu pot sa le zic treceau chiar unii din ei la 10 metrii de masina care venea in viteza...

Deci dak in sv o sa se trezeasca un alt organizator inafara de cei care deja ne stim... o sa ii uram toti multa bafta si o sa va tinem pumnii sa fiti the best
KAmikazee2005 is offline   Reply With Quote
Old 07-10-09, 20:18   #450
DrU'KleYn

Stock
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 5
Default Re: Eveniment Auto la Shopping City Suceava - 26 - 27.09.2009

Quote:
Originally Posted by SV25MBN View Post
Pai eu am luat pe bune clasamentul si tot ce s-a zis pt ca nu am fost prezent la Suceava, fiind la Bucuresti, si chiar eram curios de ceea ce s-a intamplat ( stiind doar de nefericitul accident care a avut loc ).
Clasamentul e cel bun...
DrU'KleYn is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -