Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 16-07-09, 22:44   #16
D.Y ¬

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,490
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Sportwagenmeeting Nordheide 2009

Am fost si anul trecut. A fost extraordinar!!

Acum deabia astept sa vad bestiile!!
D.Y ¬ is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 23:08   #17
laur_nsl

Stage 4
 
laur_nsl's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 275
Default Re: Sportwagenmeeting Nordheide 2009

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
DMC = De'Lorean, un esec irlandez īn cooperare cu GM, masina din filmul "Back to the future" cu Michael J. Fox, are caroserie de INOX, aproape 3 tone (numai barele bumper sīnt de plastic), motor pe spate, slab, aprox. 95 CP de 4 cilindri īn linie (exista si o versiune V6) la 75 m/h īsi da duhul ca mai mult nu fuge (aprox 140 km/h), usi escamotabile īn sus (nu lambo ci gull-wing doors).
Cam astea ar fi datele cu aproximatie.

din cīte stiu sau construit numai cam 15.000 de unitati (exemplare) sīnt al dracului de rare si īn ziua de azi destul de cautate la colectionari. Una perfecta si restaurata n-o iei nici mort sub 40.000 EURO.

Vezi http://www.delorean.com/ si pe WIKIPEDIA

Ultimele tipuri au motor PRV (Peugeot / RENAULT / Volvo) = DACIE ĪN PIELE DE INOX (versiunea cu motor V 6 )
merci mult. am mai aflat ceva nou dar vad ca e cam varza masina.
laur_nsl is offline   Reply With Quote
Old 17-07-09, 05:38   #18
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Sportwagenmeeting Nordheide 2009

Quote:
Originally Posted by laur_nsl View Post
merci mult. am mai aflat ceva nou dar vad ca e cam varza masina.
E si motivul de ce n-a cumparat-o nici dracu cu toate ca design-ul e destul de simpatic.

Daca vrei sa ai un DMC asa cum trebuie, e cam mult de lucru. Primul lucru ce trebuie facut, e schimbat motorul cu un V 8 ceva cu cel putin 300 CP ca sa ai si randamentul dorit, la caroserie lasata numai structura de rezistenta si podul original ca-i de inox si nu rugineste, restul dat jos si pusa fibra s-o mai usurezi cu vreo 800 kg cel putin ca alt fel te lasa-n ploaie la semafor si un LASTUN
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -