Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 03-06-09, 12:35   #271
bogo4all

Stage 5
 
bogo4all's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,392
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Clar n-am zis ca nu este o chestie nelegala, e meritul lui acea remapare, da eu vorbeam de cum toata lumea e nemultumita de cum au cazut in grupe de aceea am dat un exemplu daca e sa o luam cum o iau ceilalti.
__________________

Last edited by bogo4all; 03-06-09 at 12:38.
bogo4all is offline  
Old 03-06-09, 14:30   #272
barracuda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
barracuda's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 315
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

[QUOTE=morghen;2376055]R3volution1988...ziceai ca ai clio 1 de 1.2 da? Cum ai ajuns tu la 75 de cai?..ca motoarele alea produc putzin sub 60 de cai....masina ta are 830 de Kg...iar a lui costel avea 870 din fabrica. Motorul lui Costel a avut 75 de cai cand a pus el mana prima oara pe el...acum dupa cum se poate observa e mai puternic...

baracuda & friends...cand va simtzitzi incoltzitzi recurgetzi la cuvinte murdare si va comportatzi indecent...sincer eu m-am saturat sa fiu intzelegator si om serios cu voi...vad ca nu se poate....voi acuzatzi....noi va spunem ca nu e asa...atatzia oameni seriosi..oameni cu greutate in acest curent al curselor auto va spun ca nu v-am trisat la timpi si ca masinile noastre respecta regulamentul. Daca nu vretzi sa intzelegetzi asta e..ni se rupe ce credetzi voi..singurul motiv pentru care am scris aici a fost pentru ca nu cumva sa va las sa va facetzi de cap pe aici...stii cum e..omul citeste pe forum si tinde sa
u esti si tantalau nu e vb de masina mea de citroen mai am un fiat care cica a scos timp mai prost decat a lui costel masina care are sincer sa fiu are de doua ori mai multi cai k si ai lui o tehnologie mult mai avansata si o forma mult mai aerodinamica k si masina lui costel asta e problema nu e vb de citroen k citroenul e o masina pe care eu o tin sa ma distrez cu ea nu e masina de mers la piata sau la lucru cum fac multi dintre voi nu o folosesc numai pt asa ceva k sa mai imi eliberez si eu adrenalina costel a scos un timp apropiat fff apropiat de cel a lui ionutz mff masina care are si ea ceva caluti si un motor pe masura aici nu da bn lasa-ma u pe mine cati bani a bagat costel in masina si cu vrajeala de asta acra pe un motor in care s-a bagat bani nu isi leaga filtru de aer cu banda dar depinde ce inseamna pt voi bani bagati iintr-un motor k vezi u poate banii ce ii considerati voi banii pt altii sunt banii marunti si in al 2 lea rand te uti si la om si cam iti dai seama si mai taci dreaq din gura k u esti o sageata tot bati din gura dar nu te-am vazut niciodata la start prezinta si u bidonul tau de unica folosinta si pune-l la start mai bn decat sa tot vb aiurea te bagi k chiloti-n fund
__________________

Last edited by barracuda; 03-06-09 at 15:29.
barracuda is offline  
Old 03-06-09, 14:38   #273
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Adevarul e ca a avut loc un miracol Dumnezeiesc !(semn de punctuatie,inchei o propozitie)
Fortele divine si Cerul au conspirat impotriva voastra,(virgula - se foloseste pt a genera o PAUZA de respiro) cei de la clasa A1,(din nou VIRGULA - pt a reveni la ideea principala) in asa fel incat sa il scoata pe Favoritul Divin castigator.(punctul - se foloseste atunci cand inchei o propozitie)
__________________
Driving a race car is like sex,all men think they're good at it ! ... Jay Leno
tm8bnz is offline  
Old 03-06-09, 14:50   #274
barracuda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
barracuda's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 315
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by Costel-TBO View Post
bai frate cat stres....nu va dor degetele??
se pare ca fiatu nu mere prea bine....
poti sa faci ce vrei la citroen, cat timp esti in grupa asta eu o sa fiu acolo TOTDEAUNA inaintea ta
ne vedem la satu mare
daca scot acelasi timp, oare cine o trisat?
totdeauna locul 1
nu am nimik cu tine atata timp cat esti corect bravo tie dar nu mai exagera de doua ori la rand te-am rupt bn inainte sa iti bagi in benzina sti u numai la urmatorul eveniment mi-am dat eu seama care era problema cand scuturai de masina k sa se amestece benzina cu.....si sa sti k nu ma supar cand pierd ma supar cand nu e cinstit la noi pe masini noi lucram cu un inginer el ne indruma ce si cum sa facem asa k nu ne mai lua k u esti mecanic daca ai negru sub unghie asta nu inseamna k esti mecanic bun si iti doresc de acuma sa fi mereu pe primul loc in clasa a1 dar fiatul pe mananca... asculta eu v-am tot propus si iti mai zic odata te dai cu fiatu la satu mare?daca castigi iti tot las masina la tine cu amandoua cheile pregatesc de acasa contractul de vanzare numai cat sa il semnezi si iti dau si bani de benzina dar daca pierzi cu fiatul inseama k nu ai scost timp mai bun si k ai trisat iar daca pierzi nu vreau nimik de la voi nici bani nici masini doar sa va cereti scuze si sa recunoasteti k a-ti fost mincinosi k a-ti trisat si k nu se mai intampla iti zic eu astea se trag toate de anul trecut tritan stie mai bn prietene macar de se facea pe bani inteleg k foame e mare e si criza asa va intelegeam dar asa......numai sa ma anunti inainte daca te dai cu fiatul k sa stiu cu care masina sa vin daca nu te dai cu el inseamna k am dreptate si am sa vin cu citroenul

Last edited by barracuda; 03-06-09 at 15:38.
barracuda is offline  
Old 03-06-09, 14:59   #275
Calin_UKU
Dacia Driver

Stage 5
 
Calin_UKU's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 972
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Racing Syndicate]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Morghen tare faza cu autobuzul, dar parca era vorba de 2 nu de 1 ).
Calin_UKU is offline  
Old 03-06-09, 15:17   #276
barracuda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
barracuda's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 315
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by tristan View Post
M-am gandit sa nu scriu dar totusi voi posta o singura data si te rog nu imi da reply ca nu mai raspund!!!

Este foarte usor sa improsti cu noroi cand iti dai seama de neputinta ta.... sau poate nu iti dai seama si randurile acestea nu isi mai au rostul....

1. Eu sincer iti inteleg frustrarea... de cand a aparut Costel_TBO la orizont cu Golf-ul lui nu ai mai reusit sa iei locul 1... este deja a treia oara!!! Nu? Omul ala a trecut prin foarte multe modificari la masina inclusiv carburatoare orizontale si admisie pentru 8V comandata din Anglia (investitie de aprox 500 eur care nu prea au dat roade si acum sunt la vanzare). In fine...
2. Despre cronometru ... am facut investitii de peste 2000 de EUR + munca mea pentru ca sa aduc curselor din Romania un plus si eu cred ca am reusit si in plus nu am reusit sa imi recuperez banii!!! Am cronometrat cursele de la Oradea din 2007, Baia Mare 2007, Baia Mare mai 2008 Baia Mare august 2008, Arad mai 2009 si Baia Mare acum si nu mi s-a intamplat niciodata sa fiu acuzat de furt!!!

3. Am rabdat in frig si in ploaie la Baia Mare ca sa reusesc sa refac legaturile de cablu ca restul masinilor de la grupa F G H si VIP sa se poata cronometra... I-am promis lui Ionutz(om pe care il respect foarte mult si il consider prieten) ca vin sa cronometrez cursele desi stiam ca va fi o vreme nasoala dinainte cu o saptamana dar daca am promis am promis... Eu nici nu am stat a calculator ci a stat prietenamea care a rabdat frig si acum sta in pat cu pastilele de Coldrex langa ea...

4. Exista o poza din cursa TBO vs. UKU (care a castigat locul 2) in care se vede foarte clar distanta dintre masini concretizata in timpi.

5. La urmatoarele curse la care voi fi chemat una dintre conditii va fi ca tu sa vii sa stai la calculator si sa cronometrezi grupa!!!

6. Cine nu este convins de corectitudinea cronometrarii este rugat sa vina sa imi spuna si eu il las sa cronometreze grupa din care face parte sau orice grupa... in plus ii ofer si 10 RON/grupa cronometrata.

Mai mult nu cred ca are rost sa iti scriu... in rest numai bine!


Inca ceva era sa uit... Felicitari tuturor participantilor!!!
1)ff multe modificari admisie de aproximativ 500 euro comandate din anglia care nu au dat roade si sunt puse la vanzare ) dar bn k acuma are pe masina cica carburator de pe audi de 2.2l care il cumperi din dezmembrari cu max 100 ron dar ala de 500 de euro carb orizontale special pt masina lui nu merg ma u chiar asa prosti ne crezi esti jenant cred k ai o problema cu softul) te contrazici singur
2)apreciez munca pe care ai depuso sa construiesti o asemenea improvizatie k nu poti sa o numesti aparatura profesionala pt curtea scolii merge nu te-a intrebat nimeni cat a costat dar daca tot ai adus vb senzorii sunt ieftini laptopul ce e mai scump programul si cablul de 400m iar timpi ar trebui afisati pe loc sau dupa terminarea concursului nu dupa o zi sau mai multe pe net dupa ce i-ai lucrat in exel
3)frigul si ploaia nu ai rabdato degeaba asa cum lasi u sa se vada ai rabdato pt bani k d aia ai si venit nu de dragul lui ionut sau de dragul curselor de masini sau al publicului
4)calculeaza diferenta de timp intre costel si uku tine cont de viteza la care s-a ajuns pe 400m si apoi vezi cata distanta aproximativa ar fi trebuit sa fie si apoi revino cu date si apoi sa vb e mult 200 milisecunde dar.....
5)la urmatoarele curse sa speram k nu te va mai chema nimeni iar daca chiar nu v-a fi nici o alta solutie fi sigur k unul de la mine va sta cu tine la calculator
6) 10 ron/fiecare cursa cronometrata) sincer nu te urasc asa tare k ma faci sa rad de tine cam slab platesti nu te supara iti dau eu de la mine 20 ron pt fiecare grupa la care nu trisezi timpi)))
7)si de acuma sa numai vi cu locul trei acasa daa? ne-am inteles?)))

Last edited by barracuda; 03-06-09 at 15:20.
barracuda is offline  
Old 03-06-09, 15:27   #277
barracuda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
barracuda's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 315
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by tm8bnz View Post
Adevarul e ca a avut loc un miracol Dumnezeiesc !(semn de punctuatie,inchei o propozitie)
Fortele divine si Cerul au conspirat impotriva voastra,(virgula - se foloseste pt a genera o PAUZA de respiro) cei de la clasa A1,(din nou VIRGULA - pt a reveni la ideea principala) in asa fel incat sa il scoata pe Favoritul Divin castigator.(punctul - se foloseste atunci cand inchei o propozitie)
pe langa programari predai si la clasele primare gramatica si ortografia limbi romane) inseamna k nu simti criza cu atatea joburi
barracuda is offline  
Old 03-06-09, 15:55   #278
RinSpeed Z B G

Stage 3
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 81
Member of:
[RENAULT]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by bogo4all View Post
Poi daca se tot vorbeste aici de trisat si alte chestii, el ce-a cautat la grupa A? Nu ca as avea ceva cu tine sau te evidentiez pe tine, dar pur si simplu eu n-as putea fi bucuros ca am un loc 2 necinstit.
deci eu am trisat ca am o amarata de remapare si o evacuare goala dar ala cu opelul care a zis ca a schimbat tot in motorul acela ce a facut si a luat locul 1.?
hai sa fim seriosi
RinSpeed Z B G is offline  
Old 03-06-09, 16:07   #279
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

ai inteles gresit. nu era vorba de tine, ca ti-ai remapat motorul.
Spark is offline  
Old 03-06-09, 16:12   #280
mishuBMW

Stage 3
 
mishuBMW's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 130
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

hai ma impacati-va odata si lasati masinile sa vorbeasca la satu mare
nu mai are rost sa va tot certati
mishuBMW is offline  
Old 03-06-09, 16:58   #281
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by barracuda View Post
pe langa programari predai si la clasele primare gramatica si ortografia limbi romane) inseamna k nu simti criza cu atatea joburi
Cand vad o oportunitate dar si elevi ce duc lipsa de gramatica si ortografie imi ofer serviciile ! Ai vazut chiar si Abecedarul,trebuie inceput de jos de la baza
De data asta au fost gratis,data viitoare platesti ! (pregateste contractu,cheile,alea...ca sunt scump)
tm8bnz is offline  
Old 03-06-09, 17:03   #282
DjTheDriv3r

Stock
 
DjTheDriv3r's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 8
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Care o fost premiiile pana la urma?
Ca eu nu am stat pana la sfarsit.Ms anticipat
DjTheDriv3r is offline  
Old 03-06-09, 17:45   #283
R3volution1988

Stage 2
 
R3volution1988's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 67
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

O medalie din BADOG ...si O hartie igienica...mai mare o fost stresu si frustrarea...
R3volution1988 is offline  
Old 03-06-09, 17:57   #284
Calin_UKU
Dacia Driver

Stage 5
 
Calin_UKU's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 972
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Racing Syndicate]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by R3volution1988 View Post
O medalie din BADOG ...si O hartie igienica...mai mare o fost stresu si frustrarea...
Fara suparare, dar ce te astepta-i sa deie o cupa din aur sau argint.
Premiile sunt simbolice nu conteaza valoare materiala ci aia sentimentala.
Calin_UKU is offline  
Old 03-06-09, 18:03   #285
R3volution1988

Stage 2
 
R3volution1988's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 67
Wink Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by Calin_UKU View Post
Fara suparare, dar ce te astepta-i sa deie o cupa din aur sau argint.
Premiile sunt simbolice nu conteaza valoare materiala ci aia sentimentala.
nu caline nu ma intelege gresit ...dar acuma realizez ce era daca chiar erau premii =)) era revolutie....creca din cauza crizei...)bafta la examen
R3volution1988 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -