Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 02-06-09, 08:34   #196
R3volution1988

Stage 2
 
R3volution1988's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 67
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by morghen View Post
R3volution1988, nu te supara dar cine te pune sa vii "descultz" la un maraton?
ai putea sa enumeri modificarile aduse masinii tale?

zilele in care veneai la curse cu un filtru de aer conic si o toba finala galagioasa si castigai s-au terminat de mult!

cand bnz a zis plangaciosi s-a referit la totzi care se comporta ca si tine....stii vorba aia...nu te tzine? stai acasa ! si la oradea acum catziva ani era o LADA care scotea tot 16 secunde pe 400 de metrii..si era perfect "legala"...voi venitzi cu 18+ si facetzi gargara pe aici...patetic.

noi tzinem foarte mult sa fim in concordantza cu regulamentul....ca altfel TBO avea de mult chiuloasa 16V si alte dracovenii...nu va duce capul sa va ganditzi la asta?
vrei sa iti enumar modificarile...?nare rost mai bn hai la satu mare si-o sa le vezi si inca ceva...masina mea nu-i de 18 sec...faza e ca nu ne-a lasat sa ne eliminam...am facut o linie...cu fiatu ...prima linie...la a doua recunosc am ratat a doua ca daca nu era jale...cei ce ma cunosc stiu cum pleaca masinutza...asa ca nu imi zice mie de lada sau alta magarii...ca am vazut trabant ce-o scos 14,8 sec... si??? avea motor de golf 2....sunte-ti preteni buni cu costel sau ce...?daca o batut timpul clasei C ti se pare normal....unde te crezi mah...in filme...laso balta...nu-s plangacios nu ma intelege gresit...si am sa vin la curse...si-o sa vezi ca nu e cum ziceti voi...mai "incaltatilor"
R3volution1988 is offline  
Old 02-06-09, 09:02   #197
R3volution1988

Stage 2
 
R3volution1988's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 67
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by Calin_UKU View Post
Nu inteleg ce va tot luati de TBO, daca masina aia merge si scoate un timp bun care ii problema ??? Eu cred ca ar fi primul care ar trebui sa ma plang ca o fost in A1, dar nu o fac pentru ca de data a asta a fost el mai bun, pe viitor multe se pot schimba.
Credeti ca pentru a castiga o grupa trebuie eliminati aia mai buni, eu zic ca trebuie sa ii bateti pe aia mai buni.
tot respectu UkU ...meritai prima pozitie...pacat...si diferentele sunt mari...ar trebui sa le vezi...bafta pe viitor...chiar imi place daciuca aia...imi pare rau ca nu ne-am putut da...eram curios:P vi la satu mare?ca poate om avea ocazia:P
R3volution1988 is offline  
Old 02-06-09, 09:13   #198
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Timpul de la clasa B : 14.8
Timpul de la clasa C : 14.39
Timpul de la clasa D : 13.92

Ia zi,cum a batut TBO timpi de la clasele B,C chiar si D cum susti tu acolo ?

P.S. Si de data asta scrie dracului totul intr-un sigur post !
__________________
Driving a race car is like sex,all men think they're good at it ! ... Jay Leno
tm8bnz is offline  
Old 02-06-09, 09:19   #199
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Si cum zici tu ca nu e de 18 secunde? cat ai scos? ai scos sub 18? ma uit acum pe timpi si doar UKU a scos 18.1
Eu zic ca are rost sa enumeri modificarile....si pe langa asta am sa vin la satu mare sa-tzi vad masina...sa vad de ce faci atata valva.
morghen is offline  
Old 02-06-09, 09:26   #200
R3volution1988

Stage 2
 
R3volution1988's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 67
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by morghen View Post
Si cum zici tu ca nu e de 18 secunde? cat ai scos? ai scos sub 18? ma uit acum pe timpi si doar UKU a scos 18.1
Eu zic ca are rost sa enumeri modificarile....si pe langa asta am sa vin la satu mare sa-tzi vad masina...sa vad de ce faci atata valva.
e un motor 1.2 energy proaspat refacut...cu injectia si ecu de pe un 1.4...evacuare sport din fata pana in spate...clima scoasa afara...modificata fulia...plus ca masina are 840kg in certificat...si era goala...scot 100 de km in 10,2 sec...
R3volution1988 is offline  
Old 02-06-09, 10:45   #201
jozsi555
VW Driver

Stage 5
 
jozsi555's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 989
Member of:
[VW]
[4Rally]
[Opel]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

sa va amintiti ca unele clase au mers si pe ploaie si vedeai numai fum la plecare, asa nu faci mare lucru cat timp este cronometrat.
jozsi555 is offline  
Old 02-06-09, 10:46   #202
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

excelent, dupa cum se vede din timpi si din ceea ce spui tu(0-100)...inca esti departe de performantzele TBO...la fel cum e baracuda cu citroenul lui.

in concluzie sari la cearta acuzi si comentezi ca de ce ii merge la ala masina asa de bine...cand tu ai doar injectzia(ce..? injectoarele) si ecu de pe un motor mai mare...si o evacuare...sa zicem sport(nu neaparat o tzeava mai groasa e mai buna)...practic ai doua modificari pe care te bazezi...si un motor infim de mic....nu itzeleg ce nu itzi e clar in diferentza la timpi..

inca odata intreb...ce fel de oameni suntetzi voi mah?
morghen is offline  
Old 02-06-09, 10:48   #203
R3volution1988

Stage 2
 
R3volution1988's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 67
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

ok ///gata sa terminat...o fo bine cum o fost...degeaba ne strofocam acum sa zicem care pe care...trebe sa si demonstram...sincer la urma urmei cu totii suntem prieteni nu are rost sa ne mai certam pt o bucata de fier si o hartie...
R3volution1988 is offline  
Old 02-06-09, 10:49   #204
R3volution1988

Stage 2
 
R3volution1988's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 67
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by morghen View Post
excelent, dupa cum se vede din timpi si din ceea ce spui tu(0-100)...inca esti departe de performantzele TBO...la fel cum e baracuda cu citroenul lui.

in concluzie sari la cearta acuzi si comentezi ca de ce ii merge la ala masina asa de bine...cand tu ai doar injectzia(ce..? injectoarele) si ecu de pe un motor mai mare...si o evacuare...sa zicem sport(nu neaparat o tzeava mai groasa e mai buna)...practic ai doua modificari pe care te bazezi...si un motor infim de mic....nu itzeleg ce nu itzi e clar in diferentza la timpi..

inca odata intreb...ce fel de oameni suntetzi voi mah?
auzi da el ce motor are sincer...?ca eu unu nush...
R3volution1988 is offline  
Old 02-06-09, 11:59   #205
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

are motorul din talon(se poate verifica si serie si tot)..chiuloasa din talon...daca te intereseaza detalii va trebui sa vorbesti cu el personal sa vezi ce iti spune...eu nu pot sa vorbesc pentru el despre acest subiect.
morghen is offline  
Old 02-06-09, 12:20   #206
canny

Stage 5
 
canny's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,160
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

atata valva si ciuda de cand sunt eu
atat timp cat motorul lui are de fabrica 75 de cai intra la grupa mica, daca el a reusit sa faca un cacat de gII sa va dea tiruri in fata, cei care ati pierdut ar trebui sa luati in calcul ca omul a stiut ce sa modifice si sa scoata ce e mai bun din motorul lui iar dupa care sa mai luati niste carti (pe forumuri atatea prostii cum se cresc caii am citit...) sa cititi ce trebuie facut si sa va apucati de treaba , pana cand veti ajunge sa obtineti locul intai si atunci sa va pregatiti de 10 ori mai mult ca va veni cineva din spate care va va depasii daca nu munciti
Cu toate ca am batut km multi pt o vreme cumplita m-am bucurat ca a fost competitie si s-a avut ce vedea.
Felicitari participantilor , felicitari organizatorilor pt ca ati facut tot ce va stat in putinta sa organizati un show in ciuda tuturor piedicilor !!
canny is offline  
Old 02-06-09, 12:20   #207
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by R3volution1988 View Post
e un motor 1.2 energy proaspat refacut...cu injectia si ecu de pe un 1.4...evacuare sport din fata pana in spate...clima scoasa afara...modificata fulia...plus ca masina are 840kg in certificat...si era goala...scot 100 de km in 10,2 sec...
pai ti tu cata putere crezi ca ai scos in plus din modificarile astea de esti atat de optimist ?

Last edited by tm8bnz; 02-06-09 at 12:25.
tm8bnz is offline  
Old 02-06-09, 13:24   #208
barracuda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
barracuda's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 315
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by morghen View Post
excelent, dupa cum se vede din timpi si din ceea ce spui tu(0-100)...inca esti departe de performantzele TBO...la fel cum e baracuda cu citroenul lui.

in concluzie sari la cearta acuzi si comentezi ca de ce ii merge la ala masina asa de bine...cand tu ai doar injectzia(ce..? injectoarele) si ecu de pe un motor mai mare...si o evacuare...sa zicem sport(nu neaparat o tzeava mai groasa e mai buna)...practic ai doua modificari pe care te bazezi...si un motor infim de mic....nu itzeleg ce nu itzi e clar in diferentza la timpi..

inca odata intreb...ce fel de oameni suntetzi voi mah?
pretene o fi cum zici u dar i-a zi u costel ce modificari o adus la un astfel de motor cum are costel astfel incat sa scoata timp mai bun decat coupeul meu care e 16 valve si are de doua ori mai multi cai cat are costel si plus un cuplu mult mai mare decat masina lui costel si km putini asta e problema nu ma deranjeaza k ma face cand sunt cu citroenul e ok bravo lui dar sincer coupeul e numai mai competitiv si mai sportiv din toate pc de vedere decat o masina de familei cu 4 usi pe care nu are mai nimik nici la motor si cum iti explici k uku a scis timp mai bun asta e a doua problema am vb cu uku si de anul trecut de cand m-am dat cu el cand i-am dat 2-3 masini nu a facut mai nimik si-a adus filtru mai aproape de far cica sa aspire aer mai rece?(nu vreau sa fiu rautacios dar asta nu iti da mai nimik)evacuare sport care si aia daca are ink catalizatorul pe masina si nu e calculata e doar sunetul si si-a resoftat calc dar anu trecut cand m-am dat cu el era resoftat si i-am dat 2-3 masini care este explicatia? iti zic eu anu trecut m-am certat cu tristan tot pe un motiv de genu asta nici atunci nu l-a intrebat nimeni nimik si s-a bagat el in seama de acolo se trag toate si acuma mi-a aruncat si mie locu 3 sa imi inchida gura k nu avea cum sa ma bage sub loc 3 k se vede vizibil k pleaca bn masina pt categoria ei tinand cont si de faptul k tine cu masinile de la ei din club care nu ar avea ce cauta in concurs atata timp cat voi sunteti cu timpii k si cum ai pune un arbitru roman la un meci romania-xxxxx clar k romania ar fi avantajata de la bun inceput dar nu se face asa arbitrul este neutru dar cum a-ti gandit voi lasa k bine a fi k nu isi dau ei seaman
__________________
barracuda is offline  
Old 02-06-09, 14:02   #209
Didy

Stage 2
 
Didy's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 62
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by R3volution1988 View Post
u ce conduci didy?
O Dacie 1310 TLX Galbena

Quote:
Originally Posted by tm8bnz View Post
Timpul de la clasa B : 14.8
Timpul de la clasa C : 14.39
Timpul de la clasa D : 13.92

Ia zi,cum a batut TBO timpi de la clasele B,C chiar si D cum susti tu acolo ?

P.S. Si de data asta scrie dracului totul intr-un sigur post !
Uita-te mai jos in clasamentu' de la timpi... nu am zis ca pe cel mai bun timp l-a batut, ci ca a batut timpi de la categoriile respective, si apropo cum scoate TBO cu "pana in 75 de cai" timp mai bun decat masinile din D care au intre 165-200 de cai. Imi poti explica? Te rog frumos.
Didy is offline  
Old 02-06-09, 14:05   #210
R3volution1988

Stage 2
 
R3volution1988's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 67
Red face Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by Didy View Post
O Dacie 1310 TLX Galbena



Uita-te mai jos in clasamentu' de la timpi... nu am zis ca pe cel mai bun timp l-a batut, ci ca a batut timpi de la categoriile respective, si apropo cum scoate TBO cu "pana in 75 de cai" timp mai bun decat masinile din D care au intre 165-200 de cai. Imi poti explica? Te rog frumos.
nu mai are rost...crezi ca rezolvi ceva...aiurea...sa terminat , asa moare...om vedea la nu cum va fi...pana atunci numai bine...
R3volution1988 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -