Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 20-05-09, 21:46   #496
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - editia a doua - 17 Mai 09 - TULCEA

Quote:
Originally Posted by czt-u View Post
Nu am afirmat ca OPC are 260 de cai nu pot sa declar pentru masina altuia, eu am afirmat ca masina mea are 260 de cai (declarati de producator).
OPCul a afirmat ca a ratat a doua, si se vede pe filmare ca nu minte, a pierdut mult pe schimbat de a doua. Am eu curiozitatea sa vad masina mea stock vs OPC ca sa stiu de ce am ales GT si nu OPC acum pacat ca nu ne ies cursele la perfectie tot timpu.
Facem o reglare de conturi in bucuresti nu e problema, daca ii acorzi revansa..

Numai bine..
kimi is offline   Reply With Quote
Old 20-05-09, 22:07   #497
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - editia a doua - 17 Mai 09 - TULCEA

Quote:
Originally Posted by DoDo Ionut View Post
CZT-ul a luat clio cu 1m aproximativ,toata cursa a stat in fata lui fix la finish la depasit
cand s-a dat cu clio czt a uitat sa plece de pe loc. cand s-a pus in miscare czt clio avea deja 3 masini in fata.
adica a recuperat 3-4 masini.
e mai limpede acum ?
__________________
Honda
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 20-05-09, 22:44   #499
Iulian GTO

Stage 4
 
Iulian GTO's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 180
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Streetline-CCC]
Default Re: DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - editia a doua - 17 Mai 09 - TULCEA

Quote:
Originally Posted by ianyST View Post
rezultatele

Eu nu va inteleg pe voi si pe asa zis "arbitrii",va-ti facut de tot *** si nu ati putut da o explicatie concreta nici pana in ziua de azi.Acum faptul e consumat,dar esti nesimtit la felul cum ai putut sa dai din umeri si te faceai ca nu stii nimic,cand te-am intrebat:
-dar finala?...
si mi-ai raspun:
-"asta a fost."..si imi aratai cum s-au asezat A6+BMW-ul la start...
si te-am intrebat putin nelamurit...
-sa inteleg ca e finala mica,dar eu cand ma dau?
raspunsul tau a fost:
-"asta a fost finala mare,daca vrei intreaba pe arbitrii."..
si cand m-am dus la nenea arbitru,cel din masina,imi flutura o foaie si-mi zice:
ai pierdut.
....mi-a picat fata...
As vrea sa stiu si eu cine era la finish,in momentul cand s-au facut acele calificari...piramidale.

Cei de la finish m-au aplaudat si m-au felicitat!
Cum e posibil ca cei de la linia de start sa ia decizii de capul lor????

nu comentez timpii...sunt aberanti,cred ca au cronometrat cand au vrut si cum au vrut.

Inca o intrebare mai am la tine:
-Cum poti sa scrii AB...sa inteleg ca am abandonat???...eu? Care am start la linia de start sa ma dau si ma tot plimbati cu vorba...

Acum o mie de vorbe,un ban nu fac!
Sa inteleg ca sunt anumite persoane favorizate si au vrut cu orice scop sa iasa in evidenta???...sau ar trebuii sa ma asez la start cu vreo scula de masina de zeci de mii de euro???...ma p...sh pe iei si cu una de cateva sute!!!

Cum se face ca nu exista nici o penalitate la nici o masina din toate graficele???
Sa inteleg ca nu s-a furat nici un start,sau celulele de la linia de start erau doar de ornament???

Eu ma bucur ca am ajuns la aceasta etapa,am participat,multumesc organizatorilor pentru efortul depus....sa speram ca data viitoare veti fi putin mai atenti la minusurile care au fost.
Iulian GTO is offline   Reply With Quote
Old 20-05-09, 22:56   #500
baluba

Stage 3
 
baluba's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 140
Default Re: DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - editia a doua - 17 Mai 09 - TULCEA

poze sau filmulete are cineva cu evo 9 albastru????va rog frumos......
baluba is offline   Reply With Quote
Old 20-05-09, 23:36   #501
Lucian0

Stage 3
 
Lucian0's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 139
Default Re: DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - editia a doua - 17 Mai 09 - TULCEA

Quote:
Originally Posted by Iulian GTO View Post
Eu nu va inteleg pe voi si pe asa zis "arbitrii",va-ti facut de tot *** si nu ati putut da o explicatie concreta nici pana in ziua de azi.Acum faptul e consumat,dar esti nesimtit la felul cum ai putut sa dai din umeri si te faceai ca nu stii nimic,cand te-am intrebat:
-dar finala?...
si mi-ai raspun:
-"asta a fost."..si imi aratai cum s-au asezat A6+BMW-ul la start...
si te-am intrebat putin nelamurit...
-sa inteleg ca e finala mica,dar eu cand ma dau?
raspunsul tau a fost:
-"asta a fost finala mare,daca vrei intreaba pe arbitrii."..
si cand m-am dus la nenea arbitru,cel din masina,imi flutura o foaie si-mi zice:
ai pierdut.
....mi-a picat fata...
As vrea sa stiu si eu cine era la finish,in momentul cand s-au facut acele calificari...piramidale.

Cei de la finish m-au aplaudat si m-au felicitat!
Cum e posibil ca cei de la linia de start sa ia decizii de capul lor????

nu comentez timpii...sunt aberanti,cred ca au cronometrat cand au vrut si cum au vrut.

Inca o intrebare mai am la tine:
-Cum poti sa scrii AB...sa inteleg ca am abandonat???...eu? Care am start la linia de start sa ma dau si ma tot plimbati cu vorba...

Acum o mie de vorbe,un ban nu fac!
Sa inteleg ca sunt anumite persoane favorizate si au vrut cu orice scop sa iasa in evidenta???...sau ar trebuii sa ma asez la start cu vreo scula de masina de zeci de mii de euro???...ma p...sh pe iei si cu una de cateva sute!!!

Cum se face ca nu exista nici o penalitate la nici o masina din toate graficele???
Sa inteleg ca nu s-a furat nici un start,sau celulele de la linia de start erau doar de ornament???

Eu ma bucur ca am ajuns la aceasta etapa,am participat,multumesc organizatorilor pentru efortul depus....sa speram ca data viitoare veti fi putin mai atenti la minusurile care au fost.
Probabil ca grupa S6 nu a fost de prea mare interes...ca na, "racerii" au masini pe benzina, nu pe lemne.
Oricum, finala mare la care stiam ca am participat si eu cu BMW`ul albastru, s`ar parea ca e alta pe rezultatele pe care le`am vazut aici, din care sincer nu inteleg pe ce loc am iesit. De la organizatorii de acolo am inteles ca pe locul 2, cum spunea si GTO, mi`au dat si premiu. S`or fi sucit dupa ce am plecat...poate nu dadea ceva la socoteala. Oricum eu am venit si am sa vin si alta data pt. ca imi place, nu ca sa castig, dar nu`mi place tziganeala.
Lucian0 is offline   Reply With Quote
Old 20-05-09, 23:52   #502
ianyST

Stage 3
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 152
Default Re: DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - editia a doua - 17 Mai 09 - TULCEA

Quote:
Originally Posted by Iulian GTO View Post
Eu nu va inteleg pe voi si pe asa zis "arbitrii",va-ti facut de tot *** si nu ati putut da o explicatie concreta nici pana in ziua de azi.Acum faptul e consumat,dar esti nesimtit la felul cum ai putut sa dai din umeri si te faceai ca nu stii nimic,cand te-am intrebat:
-dar finala?...
si mi-ai raspun:
-"asta a fost."..si imi aratai cum s-au asezat A6+BMW-ul la start...
si te-am intrebat putin nelamurit...
-sa inteleg ca e finala mica,dar eu cand ma dau?
raspunsul tau a fost:
-"asta a fost finala mare,daca vrei intreaba pe arbitrii."..
si cand m-am dus la nenea arbitru,cel din masina,imi flutura o foaie si-mi zice:
ai pierdut.
....mi-a picat fata...
As vrea sa stiu si eu cine era la finish,in momentul cand s-au facut acele calificari...piramidale.

Cei de la finish m-au aplaudat si m-au felicitat!
Cum e posibil ca cei de la linia de start sa ia decizii de capul lor????

nu comentez timpii...sunt aberanti,cred ca au cronometrat cand au vrut si cum au vrut.

Inca o intrebare mai am la tine:
-Cum poti sa scrii AB...sa inteleg ca am abandonat???...eu? Care am start la linia de start sa ma dau si ma tot plimbati cu vorba...

Acum o mie de vorbe,un ban nu fac!
Sa inteleg ca sunt anumite persoane favorizate si au vrut cu orice scop sa iasa in evidenta???...sau ar trebuii sa ma asez la start cu vreo scula de masina de zeci de mii de euro???...ma p...sh pe iei si cu una de cateva sute!!!

Cum se face ca nu exista nici o penalitate la nici o masina din toate graficele???
Sa inteleg ca nu s-a furat nici un start,sau celulele de la linia de start erau doar de ornament???

Eu ma bucur ca am ajuns la aceasta etapa,am participat,multumesc organizatorilor pentru efortul depus....sa speram ca data viitoare veti fi putin mai atenti la minusurile care au fost.
sa fie clar -astea sunt rezultatele pe acrele-am primit aseara pe mail-pot confirma colegii mei ca si eiau primit acelasi lucru...

ia cu castigatorii la grupa ta a fost hotararea albitrilor pentru ca eu nu m-am bagat.

binenteles ca acestia sunt timpii cei mai buni pentru fiecare iar daca vrei sa aflii toti timpii o sa fac un efort si ii pun pe net asa cum sunt scrisi tot de ei.

oricum maine am cd-ul cu toate cursele si o sa ma edific si eu..

iar despre timpi ,nu stiu cat sunt de exacti dar asdorii sa va intreb ...
Cati dintre voi v-ati mai cronometrat pana acum .

Eu personal stiu doar 2 masini cronometrate in Ungaria (am fost acolo) RS6 si Pepy - si zic eu ca e destul de aproape ( daca iau in calcul si temperatura )
ianyST is offline   Reply With Quote
Old 20-05-09, 23:55   #503
ianyST

Stage 3
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 152
Default Re: DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - editia a doua - 17 Mai 09 - TULCEA

A scuze si Sebastian dar nu am retinut timpul lui sa fac comparatie..
ianyST is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 00:25   #504
ruf*

Stage 2
 
ruf*'s Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 25
Default Re: DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - editia a doua - 17 Mai 09 - TULCEA

filmulete sau poze cu gtc-ul alb aveti, rog un p. m. multumesc.
ruf* is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 00:40   #505
Pinky

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 228
Default Re: DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - editia a doua - 17 Mai 09 - TULCEA

Quote:
Originally Posted by baluba View Post
poze sau filmulete are cineva cu evo 9 albastru????va rog frumos......
vezi aici, chief!

https://www.youtube.com/watch?v=z_Yg3...eature=related
https://www.youtube.com/watch?v=SlnnT...eature=related
https://www.youtube.com/watch?v=M1cQV...eature=related
https://www.youtube.com/watch?v=oB3Qh...eature=related

ala cu noi 2 cu "zici ca-i metrix!" este moartea pasiunii
comentariile sunt mai grave decat cursa )
felicitari inca o data!
Pinky is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 01:39   #506
MOUZE

Stage 5
 
MOUZE's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,287
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - editia a doua - 17 Mai 09 - TULCEA

Nu am stat sa citesc toateee paginile ca de fiecare data fiecare are ceva de impartit cu fiecare....
pot spune ca a fost ce-a mai tare cursa de pe anul asta pana acum...dpmdv.dupa 3 tzepe consecutive...a fost o minune

ce nu mi-a placut...ca asa e romanul carcotas si tre sa gaseasca mereu ceva de comentat,grupele mi s-au parut putin ciudate poate ca era mai bine cu clase A,B,C etc...un astfel de sistem stiu ca au si ungurii dar in fine...poate la ei merge mai bine

nu in ultimul rand...tzaranii de se bagau mereu in fatza nu ca noi fraieri de rand care luau coada de la intrarea pe pista ca idee...tot am apucat sa ma dau de 10ori si asa cu coada luata de la capat....
__________________
TRANSPORT AUTO & ASISTENŢǍ RUTIERǍ!!! 0721 157 976 !!!
MOUZE is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 02:45   #507
Marian20
Ford Driver

Stage 5
 
Marian20's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 448
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - editia a doua - 17 Mai 09 - TULCEA

nu cred ca e cazul sa mai repet si eu ceea ce au spus ceilalti despre organizare... buna pana la un anumit punct si cam atat... dar timpii.... timpii sunt la pamant... masina pe care am facut-o si la aceste eveniment adik volvo 480 are timp mai bun decat mine si foarte apropiat de daniwmk m-a pus foarte tare pe ganduri... oricum tinand cont de timpii dati de voi... o "sufragerie" care face 14.77 pe 402m eu zic ca e mai mult decat ok... bine acum nu stiu daca ar trebui sa tin cont de timpul pt volvo care e 14.55... oricum "sufrageria" o sa o mai vedeti si poate in toane mai bune data viitoare ...
P.S.: daca are careva filme pe aici as vrea sa le postati
Marian20 is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 06:55   #508
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - editia a doua - 17 Mai 09 - TULCEA

Oameni buni......ce nu am stiut noi la inceputul acestei colaborari cu AutoCrono era faptul ca ei ne puteau oferi o cronometrare PT RALLY........nicidecum una pt DRAG.De aceea timpii sunt asa cum sunt....de aceea era plecarea aceia la 0 (ZERO)...de aia se tot furau starturi.....si de aia timpii is nerealisti.Daca va uitati pe documentul atasat de Iany......o sa recunoasteti grafica specifica unor timpi de rally......"plecare la ora......sosire la ora". Nu va mai spun ca la un moment dat cei de la Auto Crono au fost depasiti de situatie in momentul in care le-am prezentat subgrupele.(si era de inteles....la ei la raliu se ia fiecare concurent dupa numarul de concurs).Una peste alta,stiu ca e usor sa arunci cu noroi.....stiu ca s-au intamplat si niste chestii nu tocmai frumoase,dar........nu se mai poate schimba nimic.......insa putem promite ca la editia urmatoare aceste minusuri nu v-or mai exista.Eu vreau sa multumesc participantilor,vreau sa multumesc si tzaranilor care se bagau in fata(fara ei pt cateva secunde as fi putut crtede ca nu sunt in Romania).....si va mai asteptam si la editia viitoare.
__________________
Dacia Nova 2.0 16v Turbo on gt28rs....Rats on Cocaine...E34 Turbo....Porumbar turbo fara blocant
Imi deschid bordel!!!
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 07:20   #509
MauS

Stage 5
 
MauS's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,375
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - editia a doua - 17 Mai 09 - TULCEA

Problema este ca pe langa cei vechi si "oamenii curselor din Romania" (asta ca sa folosesc o metafora des intalnita pe acest thread ) apar tot felul de babuini cu figuri in cap care critica ei organizarea si grupele, inclusiv pe organizatori. Nu spun ca nu au fost minusuri insa per total a fost cea mai reusita cursa din acest sezon, noutatea legata de grupe a fost si ea un punct forte. Terminati cu prostiile si cu masinile de dus la piata si inapoi si va rog fiti obiectivi despre eveniment. Bravo baieti, este foarte greu sa "satisfaci" dorintele fiecaruia, cat mai mutini nemultumiti, cu atat mai bine. Din greseli si din mici erori invatam pe viitor sa fie totul ok. Singura problema, dupa parerea mea, a fost cea cu Iulica gto, dar am inteles ca s-a rezolvat ulterior.
__________________
MauS is offline   Reply With Quote
Old 21-05-09, 08:25   #510
powerbmw2001

Stage 5
 
powerbmw2001's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,259
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - editia a doua - 17 Mai 09 - TULCEA

Referitor la cursa au fost citeva minusuri............care speram ca vor fi corectate la evenimentele urmatoare.Nemultumiti vor fi intotdeauna .........pentru ca orice ai face nu poti multumi pe toata lumea.Eu zic ca organizatorii si-au dat toata silinta ca sa iasa ceva bun.Inca nu suntem la nivelul celor de ,,afara" si va mai dura mult pina sa-i ajungem din urma asa ca trebuie sa ne multumim cu ce avem momentam.Eu personal m-am dus pentru distractie ,neavind o masina modificata..........Asteptam editiile urmatoare si iesirea din criza!
PS.DACA ARE CINEVA FILMULETE CU PISICA ROSIE DE GALATI AS DORI SA LE POSTEZE!MULTUMESC !
__________________

powerbmw2001@yahoo.com
powerbmw2001 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -