Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > PROMOTII pe 4TuningRO

PROMOTII pe 4TuningRO PROMOTII si REDUCERI acordate de firmele de tuning celor care spun "Am citit pe 4Tuning"

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 06-03-08, 13:36   #16
foryou

Stock
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 5
Default Re: Solutie Revolutionara De Spalare Si Lustruire Auto Fara Utilizarea Apei

Pentru cei SCEPTICI dar INTERESATI ,care nu sunt convinsi ca acest produs este bun ,ii rog mai intai sa testeze produsul sau sa participe la o demonstratie si dupa aceea sa faca comentarii pe forum. ( asta atunci cand vor avea ce comenta).Pana atunci va rog sa va abtineti de la a face afirmatii nefondate.Totodata le aduc la cunostinta ca aceasta solutie curata ,nu zgaraie vopseaua ci o protejeaza in timp.Daca au reusit in nici 1 an sa ajunga sa acopere distributia la nivel national, eu zic ca produsul e OK si binevenit pe piata in ROMANIA.Eu le urez succes ...
foryou is offline  
Old 06-03-08, 13:41   #17
foryou

Stock
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 5
Default Re: Solutie Revolutionara De Spalare Si Lustruire Auto Fara Utilizarea Apei

Meguiars...???cine a auzit de ei ???asta ca lucrezi tu cu ei ...neinteresant,sincer.
sunt pe piata in ROMANIA ???
Daca erau si produsele erau ok ,sigur stiam si noi de ei dar deocamdata stim de ELEVENONE care e un produs ieftin si rentabil si cunoscut la nivel national .Te invit sa-l testezi ...
foryou is offline  
Old 06-03-08, 13:54   #18
foryou

Stock
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 5
Default Re: Solutie Revolutionara De Spalare Si Lustruire Auto Fara Utilizarea Apei

Ca sa nu mai zic ca.. 500ml sa speli 5 masini deja e fictiune curata )) 100ml la masina.. get real...

Ai testat produsul si ai constatat asta ??? Nu cred,verifica mai intai si dupa posteaza un raspuns aici.
Ai un distribuitor in Bucuresti ,eu zic sa-l contactezi si sa te convingi.
Razvan Atanasiu Mobil: 0727 89 89 63
foryou is offline  
Old 09-03-08, 10:43   #19
bazzuk

Stage 1
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 12
Default Re: Solutie Revolutionara De Spalare Si Lustruire Auto Fara Utilizarea Apei

multi useri "fantoma" care lauda produsul , pararea mea este ca acest produs nu face fata noroiului mai ales daca circuli si prin ilfov cu masina sa se umple de noroi care de abia il inlaturi cu vaccumul cu presiune , iar acest "ajax" ce poate sa-i faca noroiului decat sa-l inmoaie la suprafata iar cand dai cu acea laveta minunte sa iti cada si vopseaua si kitul de pe masina. intradevar pt showroom uri este ideal pt a nu le mai spala cu apa a muta masinilie etc .. .dar acolo este vorba de o cantitate mica de praf cam ce se strange pe birou intr-o saptamana.
bazzuk is offline  
Old 10-03-08, 00:09   #20
BogdiB
Ford Driver

Stage 2
 
BogdiB's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 57
Member of:
[FORD]
Default Re: Solutie Revolutionara De Spalare Si Lustruire Auto Fara Utilizarea Apei

cred ca face fatza bine pe o masina prafuita nimic mai mult ...
BogdiB is offline  
Old 10-03-08, 09:22   #21
HaRdHouse
Skoda Driver

Stage 5
 
HaRdHouse's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 809
Member of:
[SKODA]
Default Re: Solutie Revolutionara De Spalare Si Lustruire Auto Fara Utilizarea Apei

lasati omul sa isi prezinte produsul..nu mai fiti asa rautaciosi poate chiar isi face treaba nu aveti de unde sa stiti
HaRdHouse is offline  
Old 10-03-08, 13:56   #22
is 03 nba

Stage 4
 
is 03 nba's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 250
Default Re: Solutie Revolutionara De Spalare Si Lustruire Auto Fara Utilizarea Apei

Vreau si eu un Flacon cu tot cu laveta si ce mai e.Cum comand?
is 03 nba is offline  
Old 10-03-08, 14:47   #23
marius_eugen

Stage 5
 
marius_eugen's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,497
Member of:
[INSANE RACERS]
Cool Re: Solutie Revolutionara De Spalare Si Lustruire Auto Fara Utilizarea Apei

1. Ma intereseaza pana la urma la ce pret este un tub de 500 ml de solutie de curatare .

2. Nici eu nu cred ca poti sa cureti de 5 ori masina dintr-un singur tub . Si eu imi fac de obicei singur detailing-ul masinii si ale prietenilor si iti spun ca la un spalat bun , normal , folosesti cam 70 - 80 ml de ceara lichida , adica faci puf-puf cu ea pe toata suprafata masinii si apoi mai dai o data cu apa pentru limpezire . Cat timp tu trebuie sa dai pe toata suprafata sia sta nu numai pulverizat , ci si ca sa uzi complet suprafata ( pentru a fi vorba de " pulverizare pe suprafata murdara, particulele de ELEVEN ONE inconjoara si izoleaza moleculele de murdarie, le distanteaza si le desprinde de pe suprafata vopsita, inainte de a incepe stergerea. Procesul se numeste emulsificare " ) Nu poti sa izolezi si sa le distantezi cat timp suprafata nu este destul de imbibata cu solutie !
Apoi nu numai ca trebuie sa dai pe masina , dar mai trebuie sa pulverizezi si pe carpa , astfel incat sa se creeze acel contact ud-pe-ud , pentru a nu zgaria si a matui vopseaua !
Parerea mea este ca din 500 ml mai mult de 3 spalari decente nu poti face si spun asta , gandindu-ma la o masina de talia celei care o detin si nu la o masina de talia X5 / ML .
Nu poti sa speli masina la contra-aripi , sau pe undeva unde trebuie jet de apa , asta e clar , dar produsul se recomanda celor care au masina depozitata undeva unde este doar praf sau eventual dupa vre-o ploaie ...
Eu personal il voi folosi doar pe post de polish/ceara .

3. Astept detaliile pe privat sau chiar aici !
marius_eugen is offline  
Old 10-03-08, 23:16   #24
pablo.odg

Stage 3
 
pablo.odg's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 91
Member of:
[Opel]
Default Re: Solutie Revolutionara De Spalare Si Lustruire Auto Fara Utilizarea Apei

Am vazut filmultetul de pe youtube si sincer aceeasi treaba as fi putut s-o fac si cu un servetel umed. Masina aia era doar putin prafuita. In conditiile astea cred si eu ca "speli" 4-5 masini cu solutia "revolutionara de spalare si lustruire auto".
PS: pachetul de servetele umede e doar 1.5 lei.
pablo.odg is offline  
Old 12-03-08, 05:15   #25
GODLESS
Colectionar Machete

Stage 5
 
GODLESS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 433
Default Re: Solutie Revolutionara De Spalare Si Lustruire Auto Fara Utilizarea Apei

Quote:
Originally Posted by foryou View Post
Daca au reusit in nici 1 an sa ajunga sa acopere distributia la nivel national, eu zic ca produsul e OK si binevenit pe piata in ROMANIA.Eu le urez succes ...
In romania pot sa vinzi si *** daca sti cum sa-l impachetezi si sa-l preziniti ...

Eu nu sunt lamurit cu niste amanunte foarte importante ...
1. De ce nu se zice exact ce contine produsul (ingredientele chimice) expresie de genul : "alti componenti foarte fini." componenti aia sunt atat de fini incat nu se pot mentiona ?
sau "polimeri speciali" ... si polimerii sunt asa de speciali incat nu merita mentionati ?
Poate ca unii dintre noi nu au lipsit la orele de chimie si am fi curiosi sa stim compozitiile chimice ... si sa vedem cat de ecologici sunt ...

2. Pai daca este asa de ecologic si de natural de ce irita ochii ?
"• In caz de contact cu ochii, spalati zona atinsa abundent cu apa 10-15 minute.
• Daca iritatia persista, consultati un medic. Nu ingerati produsul ! "
Chiar daca-ti dai cu sucul de lamaie (foarte natural si ecologic) in ochi care are 5% acid si un PH de la 2 la 3 nu trebuie sa te speli 10-15 min , sa inteleg ca produsul contine un acid mai puternic ? oare cat de daunator este vopselei in timp (2-3 ani) acest lucru ?

3.Ce inseamna EMULSIFICARE ? Va spun eu ... nimic ! e un cuvant inventat de voi ca suna bine ...
voi atii explicat asa :
"Ce inseamna emulsificare ?
Emulsiile sunt sisteme constituite din apa, ulei si surfactanti, constituind lichide unice, relativ optic isotropice, stabile termodinamic si se obtin prin emulsifiere . "

Sa luat prima fraza de pe Wikipedia ca sa explicati emulsiile (nici macar nu sa colsultat DEX-ul ) sa adaugat "si se obtin prin emulsifiere" si nu sa spus defapt nimic despre ce inseamna emulsificare . Si de la emulsie, emulsifiere sa ajungi la emulsificare e cale foarte lunga ...
Dar ma rog, e un joc frumos de cuvinte si sa folosesti cuvinte mari pe care nu le stie nimeni , si suna pompos ...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	123.jpg
Views:	203
Size:	300.6 KB
ID:	479010  

Last edited by GODLESS; 12-03-08 at 05:20.
GODLESS is offline  
Old 17-03-08, 21:49   #26
Crystal_Method

Stage 2
 
Crystal_Method's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 33
Default Re: Solutie Revolutionara De Spalare Si Lustruire Auto Fara Utilizarea Apei

Eu am incercat produsul, l-am primit gratuit pt ca am o spalatorie auto si am fost interesat de cea ce face.
Scurt si la obiect nu poate inlocui o spalare cu jet de apa desi ar fi fost foarte bine, se poate folosi la masini putin prafuite, dar in nici un caz la masini nespalate de 3-4 zile.
Cine isi da aici cu parerea despre Meguiars ar trebui macar sa stie ca sunt cam cei mai tari in "car care" si daca nu sunt la noi pe piata ( desi sunt) asta nu inseamna ca nu sunt buni.
Importator de Meguiars este Top LAC Glassurit.

Desi ar fi fost frumos sa fie adevarat sa speli o masina cu 150 ml de solutie nu este si nu cred ca o sa fie prea curand.
Crystal_Method is offline  
Old 18-03-08, 11:21   #27
Johann

Stock
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 3
Default Re: Solutie Revolutionara De Spalare Si Lustruire Auto Fara Utilizarea Apei

Pe scurt, nu am nici o treaba cu cei de la 111 am o masina neagra, care o fost si expusa la romexpo, am folosit 111 atat in expo cat si dupa (adica azi), mie unul mi e pare genial. Sunt convins ca daca masina este plina de noroi sau mai stiu eu ce nu face fata, eu in mod normal spal masina odata la 2 zile, si era plina de zgarieturi fine, probabil de la "pielea" cu care o sterg dupa ce o spala (zgarieturile au iesit la polish inainte sa bag masina la romexpo). La romexpo am spalat masina de vreo 5 ori cu aceasta solutie (se punea praf la greu am folosit 2 kituri). Am spalat-o din nou azi, si inca nu are nici cea mai mica urma de zgarieturi. Dureaza pana in 15 min sa o spal. Mie unul imi place, in ideea ca nu dureaza mult, si decat sa stau la cozi odata la 2 zile, mi-o fac singur in fata casei.

Acum fiecare cum crede, dar cel mai bine in opinia mea este sa incercati si sa vedeti si voi ce si cum. Eu personal, maniac de fel, zic ca la testarile de mine e OK, sa vedem ce se intampla de acum incolo. Daca constat ca se intampla ceva negativ postez imediat, trust me
Johann is offline  
Old 18-03-08, 14:32   #28
mareo

Stage 5
 
mareo's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,507
Default Re: Solutie Revolutionara De Spalare Si Lustruire Auto Fara Utilizarea Apei

si eu miam cumparat la 4tuning, si am spalat masina pentru prima data ieri si pot sa zic...ca am venit cu ea de la bucuresti, am prins si ploaie..si sa dus foarte bine...de 5 ori cred ca se poate spala...mai ales ca masinuta mea e mica deci incercati produsul inainte sa vorbiti ( fara sa stiti cum e defapt ).

bafta si incercatil , nu e scump si nu o sa v`a para rau
mareo is offline  
Old 18-03-08, 16:15   #29
Alexis_turbo

Stage 3
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 157
Member of:
[AUDI]
Default Re: Solutie Revolutionara De Spalare Si Lustruire Auto Fara Utilizarea Apei

Am si eu! Sunt foarte multumit de el! Si scuterul si masina le curat foarte rapid!
Alexis_turbo is offline  
Old 19-03-08, 17:11   #30
Bass-Evolution
Honda Driver

Stage 5
 
Bass-Evolution's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 610
Member of:
[Honda]
[4Rally]
Default Re: Solutie Revolutionara De Spalare Si Lustruire Auto Fara Utilizarea Apei

Quote:
Originally Posted by foryou View Post
Meguiars...???cine a auzit de ei ???asta ca lucrezi tu cu ei ...neinteresant,sincer.
sunt pe piata in ROMANIA ???
Daca erau si produsele erau ok ,sigur stiam si noi de ei dar deocamdata stim de ELEVENONE care e un produs ieftin si rentabil si cunoscut la nivel national .Te invit sa-l testezi ...


Nici de Mark Lewinson sau de Ken Ishiwata nu a auzit multa lume, dar tot cei mai buni raman. Doar pentru ca o companie nu e ahtiata dupa acapararea unei pieti nu inseamna ca nu sunt cei mai buni. De inventii din astea americanesti ne-am saturat cu totii. Iar ce am vazut la tuning days e fix apa de ploaie. 1 Aia nu era masina murdara, 2 ala nu e spalat si protejat al vopselei. Daca masina mea ar arata dupa o spalare asa de zgariata pe cat era cea pe care ati facut voi demonstratiile i-as da baiatului de la spalatorie repede, fara multa vorba factura de la vopsitorie... Get real...

In ceea ce priveste folositul pe masina mea, iti multumesc pentru intentie, raman fidel apei...
__________________

'95 Subaru Impreza WRX GC8
'96 Renault Megane Coach
'95 Honda Civic EG9

www.EvolutionDetailing.ro - polish, reconditionari faruri, tratamente interioare si multe altele.
Bass-Evolution is offline  
Closed Thread


- Copyright 2024 4Tuning -