Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > PROMOTII pe 4TuningRO

PROMOTII pe 4TuningRO PROMOTII si REDUCERI acordate de firmele de tuning celor care spun "Am citit pe 4Tuning"

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 01-03-08, 15:30   #1
ZoliaT
Administrator

Stage 5
 
ZoliaT's Avatar
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 3,316
Member of:
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
Arrow Solutie Revolutionara De Spalare Si Lustruire Auto Fara Utilizarea Apei

SANTAL PROD ROMANIA va ofera in premiera un produs de ultima tehnologie si de inalta calitate al companiei americane Freedom Waterless CAR Wash :


ELEVEN ONE
Solutie ecologica pentru spalat, curatat, polisat, lustruit si protejat fara apa



Spalarea auto fara apa (engl: Waterless Car Wash) este un concept nou si revolutionar de a spala, curata, lustrui si proteja orice suprafata vopsita, din sticla, oglinda, plastic, fibra de sticla, acril, pvc, crom, inox etc. Aceasta tehnica foloseste o solutie de ultima generatie ELEVEN ONE produsa de compania americana Freedom Waterless Car Wash. Stergerea suprafetelor se face cu 2 lavete din microfibra .


11 avantaje intr-1 singur produs de exceptie - ELEVEN ONE :
1. Spala caroseria autoturismelor fara a utiliza apa sau detergenti
2. Indeparteaza murdaria fara a produce zgarierea sau matuirea vopselei
3. Lasa in urma o suprafata curata, stralucitoare, cu un luciu absolut deosebit
4. Protejeaza perfect vopseaua impotriva razelor ultraviolete si a ploilor acide
5. Prin folosirea periodica, duce la disparitia sau atenuarea zgarieturilor vechi
6. Este foarte rapid. Cca.15 minute pt. curatarea si lustruirea unei masini medii
7. NU necesita timp de asteptare pentru uscare, dupa spalarea masinii
8. NU este toxic sau daunator. Nu necesita precautiuni speciale la folosire
9. Este un produs ecologic si biodegradabil . Protejeaza mediul inconjurator
10.Spala, lustruieste oriunde si oricand, fara a fi necesara o tinuta de lucru
11.Spalarea fara apa cu ELEVEN ONE este mai ieftina fata de spalarea clasica


Cand este folosit corect, ELEVEN ONE poate curata, lustrui si proteja masina Dvs. in doar cateva minute, fara prea mult efort. Comparand cu metodele clasice de spalare, uscare, ceruire, acest produs novator scuteste mult din timpul si banii pierduti cu aceste operatii .

ELEVEN ONE curata toate suprafetele de tipul: suprafete vopsite, suprafete cromate, suprafete din fibra de sticla, plastic si sticla. Se utilizeaza atat pe suprafete uscate cat si pe suprafete putin umede.




ELEVEN ONE se utilizeaza pentru spalarea, curatarea, lustruirea si protejarea exterioara a autoturismelor, motocicletelor, camioanelor, remorcilor, rulotelor, motorulotelor, ambarcatiunilor .

ELEVEN ONE nu contine: silicon, ceara, substante toxice sau periculoase, substante derivate din petrol .

ELEVEN ONE este un amestec inovativ si foarte complex de ingredienti: polimeri speciali, sapunuri organice vegetale, surfactanti, agenti de lubrifiere, fossil wax, Brasilian Carnauba wax si alti componenti foarte fini. Este un produs complet organic, biodegradabil si 100% ecologic .

ELEVEN ONE este o formula magica, un produs de ultima tehnologie .

TESTATI-L ASTAZI !


Portiera inainte de spalare cu ELEVEN ONE :


Portiera dupa spalare cu ELEVEN ONE :





Prezentare : Flacon 500 ml cu pulverizator pentru spalarea a 4-5 autoturisme
Pret standard : 7 euro .


OFERTA :
Comandati in magazinul nostru online produse in valoare de minim 100 euro
si primiti discount 15% in loc de 10% , daca ne trimiteti pe formularul de
comanda mesajul : Am citit pe 4Tuning !

Contact :
web site : www.111.ro
vanzari : 0730 111 733
dealeri : 0730 111 059
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	eleven one 1.jpg
Views:	843
Size:	194.2 KB
ID:	468806   Click image for larger version

Name:	eleven one 2.jpg
Views:	693
Size:	148.1 KB
ID:	468807   Click image for larger version

Name:	eleven one 3.jpg
Views:	688
Size:	207.7 KB
ID:	468808  

__________________
| www.4tuning.ro | Masini de vanzare | Bazar Auto | Piese Auto ||
ZoliaT is offline  
Old 01-03-08, 21:26   #2
alecu.1980

Stage 5
 
alecu.1980's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,828
Default Re: Solutie Revolutionara De Spalare Si Lustruire Auto Fara Utilizarea Apei

trimiti si prin posta?astept un raspuns pe mess la alecu.1980
alecu.1980 is offline  
Old 02-03-08, 18:34   #3
Azerty

Stage 5
 
Azerty's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 459
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default Re: Solutie Revolutionara De Spalare Si Lustruire Auto Fara Utilizarea Apei

Frate, no offense, dar asta nu e de spalat, e de curatat.
La noroiul care se aduna pe masinile din romania, nu stiu cum o sa faca fata.
La noi trebuie inmuiat noroiul si inlaturat cu presiune.
Nu e vorba doar de ceva praf.
Mult succes.
Eu unul sunt reticent...
Azerty is offline  
Old 02-03-08, 23:00   #4
dani_bwr

Stage 4
 
dani_bwr's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 230
Default Re: Solutie Revolutionara De Spalare Si Lustruire Auto Fara Utilizarea Apei

si sub aripi cum speli? sau in interiorul rotilor unde se aduna de la placutzele de frana... nu mi se pare un inlocuitor, eventual vara cand se depunde numa praf pe caroserie sau cand o tzii mult in garaj si se pune praf...
dani_bwr is offline  
Old 03-03-08, 14:46   #5
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Solutie Revolutionara De Spalare Si Lustruire Auto Fara Utilizarea Apei

Nici eu nu inteleg cum poate indeparta particulele de praf fara sa zgarie masina.. daca dai cu laveta peste ele.. Nu cred ca solutia asta le dizolva.. ci mai repede cred ca e un fel de Duralube.. intelegeti voi ideea.. )

Ca sa nu mai zic ca.. 500ml sa speli 5 masini deja e fictiune curata )) 100ml la masina.. get real...
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready

Last edited by B|shOp-VR6; 03-03-08 at 14:49.
B|shOp-VR6 is offline  
Old 04-03-08, 10:31   #6
Bass-Evolution
Honda Driver

Stage 5
 
Bass-Evolution's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 610
Member of:
[Honda]
[4Rally]
Default Re: Solutie Revolutionara De Spalare Si Lustruire Auto Fara Utilizarea Apei

Povesti si reclama... inca o treaba inventata de americani, prezentata de un mos de 70 de ani care e in industria auto inca din '63 si care pentru inca 60 de dolari pe luna, face reclama si la asa ceva. Sunt la randul meu sceptic in ceea ce priveste abilitatile acestui produs de a "spala" o masina. Lucrez la o reprezentanta auto si ma gandesc ca eventual ar fi un produs ok pentru intretinerea unei masini de showroom sau pentru pregatirea unei masini expusa la un show, desi si aici sunt producatori renumiti peste care trebuie sa treci si dau un singur exemplu Meguiars...
__________________

'95 Subaru Impreza WRX GC8
'96 Renault Megane Coach
'95 Honda Civic EG9

www.EvolutionDetailing.ro - polish, reconditionari faruri, tratamente interioare si multe altele.
Bass-Evolution is offline  
Old 05-03-08, 00:08   #7
Eleven One

Stock
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 9
Default Re: Solutie Revolutionara De Spalare Si Lustruire Auto Fara Utilizarea Apei

Se pare ca ai oarecare interese cu firma data de exemplu. De ce nu iti deschizi un forum separat cu aceasta tema si vii aici sa faci reclama acelui brand ?
Eleven One se vinde in toate judetele din tara . Clientii sunt inclusiv show-roomuri auto mari . Eu unul nu pot sa inteleg o persoana care este sceptica fata de un produs pe care nu-l cunoaste , dar se repede public sa-si dea cu parerea , fara sa aibe habar despre ce este vorba. Este ca atunci cand intri in vorba intr-o discutie, fara sa stii ce s-a vorbit inainte. Sau gresesc si esti bine informat ?

100 ml de solutie consumata la o spalare nu este deloc fictiune. Pe un autoturism mic se consuma cca 80 ml. Media generala este 110-130 ml cu conditia ca masina sa nu fie exagerat de murdara, caz in care consumul poate sari de 150 ml .

Apropo, nu am inteles comparatia cu Duralube. Nu are nici o legatura cu acest subiect.

Sunt aici sa dau explicatii. Va astept. Bye
Eleven One is offline  
Old 05-03-08, 07:36   #8
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Solutie Revolutionara De Spalare Si Lustruire Auto Fara Utilizarea Apei

Trimiti cumva prin curier si in alte orase ? o sticluta exact cat e necesar pentru spalarea unei masini, cat costa ?
Daniel_Toa is offline  
Old 05-03-08, 13:33   #9
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Solutie Revolutionara De Spalare Si Lustruire Auto Fara Utilizarea Apei

Quote:
Originally Posted by Eleven One View Post
Se pare ca ai oarecare interese cu firma data de exemplu. De ce nu iti deschizi un forum separat cu aceasta tema si vii aici sa faci reclama acelui brand ?
Eleven One se vinde in toate judetele din tara . Clientii sunt inclusiv show-roomuri auto mari . Eu unul nu pot sa inteleg o persoana care este sceptica fata de un produs pe care nu-l cunoaste , dar se repede public sa-si dea cu parerea , fara sa aibe habar despre ce este vorba. Este ca atunci cand intri in vorba intr-o discutie, fara sa stii ce s-a vorbit inainte. Sau gresesc si esti bine informat ?

100 ml de solutie consumata la o spalare nu este deloc fictiune. Pe un autoturism mic se consuma cca 80 ml. Media generala este 110-130 ml cu conditia ca masina sa nu fie exagerat de murdara, caz in care consumul poate sari de 150 ml .

Apropo, nu am inteles comparatia cu Duralube. Nu are nici o legatura cu acest subiect.

Sunt aici sa dau explicatii. Va astept. Bye
Nu am nici un interes.. nu comercializez absolut nimic legat de domeniul auto.. Comparatia cu Duralube era de principiu nu de produs.. la modul ca si ei o ridica in ceruri si cand ai bagat-o in motor dupa ceva timp poti sa-l arunci la gunoi.. acela fiind un produs dedicat (dupa parerea mea) samsarilor care nu vor sa arate clientului ca masina consuma ulei.

Solutia poate fi folosita de firmele mari pentru showroom-uri dar nu cred ca aceste firme au in showroom masini murdare cum sunt cele care circula zi de zi pe strazi. E o diferenta in a spala o masina care circula pe strada si una care sta intr-un showroom. Daca spuneati ca e o solutie de intretinere, care poate da luciu unei masini expuse putin prafuite mai credeam dar ca speli o masina care a circulat o saptamana prin Bucuresti si a mai prins si o ploaie.. lasa-ma sa ma indoiesc de capacitatile acestui produs de a o spala.

O sa fiu la salon si o sa fiu chiar curios cat de murdara va fi masina pe care ziceti ca veti face testul.. iar daca poti sa ne prezinti principiul de lucru al acestei solutii in cazul in care masina nu este doar prafuita ci prezinta chiar urme de pamant uscat pe aripi.. ar fi binevenit.

PS. Imi dau cu parerea pentru ca este un forum public si am acest drept. Daca vroiai doar reclama fara comentarii la ea, trebuia s-o faci sub forma de baner sau sa inchizi topicul.

Last edited by B|shOp-VR6; 05-03-08 at 13:37.
B|shOp-VR6 is offline  
Old 05-03-08, 14:20   #10
Eleven One

Stock
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 9
Default Re: Solutie Revolutionara De Spalare Si Lustruire Auto Fara Utilizarea Apei

Quote:
Originally Posted by B|shOp-VR6 View Post
Nu am nici un interes.. nu comercializez absolut nimic legat de domeniul auto.. Comparatia cu Duralube era de principiu nu de produs.. la modul ca si ei o ridica in ceruri si cand ai bagat-o in motor dupa ceva timp poti sa-l arunci la gunoi.. acela fiind un produs dedicat (dupa parerea mea) samsarilor care nu vor sa arate clientului ca masina consuma ulei.

Solutia poate fi folosita de firmele mari pentru showroom-uri dar nu cred ca aceste firme au in showroom masini murdare cum sunt cele care circula zi de zi pe strazi. E o diferenta in a spala o masina care circula pe strada si una care sta intr-un showroom. Daca spuneati ca e o solutie de intretinere, care poate da luciu unei masini expuse putin prafuite mai credeam dar ca speli o masina care a circulat o saptamana prin Bucuresti si a mai prins si o ploaie.. lasa-ma sa ma indoiesc de capacitatile acestui produs de a o spala.

O sa fiu la salon si o sa fiu chiar curios cat de murdara va fi masina pe care ziceti ca veti face testul.. iar daca poti sa ne prezinti principiul de lucru al acestei solutii in cazul in care masina nu este doar prafuita ci prezinta chiar urme de pamant uscat pe aripi.. ar fi binevenit.

PS. Imi dau cu parerea pentru ca este un forum public si am acest drept. Daca vroiai doar reclama fara comentarii la ea, trebuia s-o faci sub forma de baner sau sa inchizi topicul.

ELEVEN ONE nu este destinat doar pentru saloanele si showroom-urile auto. Ei sunt doar un segment de piata. Ideea este alta . Daca am reusit sa convingem un dealer auto sa spele si sa intretina zilnic cu ELEVEN ONE flota de autoturisme noi din showroom, in valoare de cateva zeci sau sute de mii de euro, as indrazni sa afirm ca putem sa convingem pe oricine. Unii din acesti dealeri au testat ELEVEN ONE in conditii extreme si nici unul din acestia nu a fost dezamagit de rezultate.

In alte tari exista spalatorii auto ecologice fara apa. Iata cum se procedeaza :
Daca masina este foarte murdara, ei spala initial masina cu un jet scurt de apa pentru inlaturarea murdariei grosiere, in special din zona rotilor.

Iata un link cu un filmulet demonstrativ : https://www.youtube.com/watch?v=KfBwz3GSNss

ELEVEN ONE nu este economic sa-l utilizati pe masini foarte murdare pentru ca se va consuma multa solutie si vor fi necesare mai multe lavete. Dar pentru majoritatea cazurilor este perfect de utilizat. Mergeti la o spalatorie auto clasica sa vedeti cate masini care stau la coada sunt exagerat de murdare.

Cititi si cateva pareri ale celor care au utilizat ELEVEN ONE : http://www.111.ro/forum

Apropo, nu va imaginati ca vom spala la expozitie o masina doar putin prafuita.Va fi suficient de murdara pentru a convinge.
Eleven One is offline  
Old 05-03-08, 15:22   #11
m4x

Stage 2
 
m4x's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25
Default Re: Solutie Revolutionara De Spalare Si Lustruire Auto Fara Utilizarea Apei

Lucrez intr-o reprezentanta auto si pot sa va zic ca acest produs chiar da roade. L-am testat atat pe masinile din show-room cat si pe masinile din curte.
Cele din show-room dupa aproximativ 3 stergeri cu solutii se curata f bine doar cu laveta.
m4x is offline  
Old 05-03-08, 19:56   #12
vllad

Stage 2
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 26
Default Re: Solutie Revolutionara De Spalare Si Lustruire Auto Fara Utilizarea Apei

bun am inteles descrierea produsului cat costa dar pot sa comand acasa imi vine un flacon? k la banii astia merita sa incerc sa vad daca e buna .....
vllad is offline  
Old 06-03-08, 08:29   #13
adut
OverSpeed Tuning Club Member

Stage 5
 
adut's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 389
Member of:
[Toyota]
[OverSpeed Tuning Club]
Default Re: Solutie Revolutionara De Spalare Si Lustruire Auto Fara Utilizarea Apei

mie unu mi se pare cam ciudat
parca tot o spalatorie e baza ...si mai rapid si mai sigur ,dupa un drum bucuresti brasov iarna cand e toata masina plina de noroi,sare si zapada....poti sa dai cu fasul asta pana ti se apleaca......
mie unu imi parwe mai mult a wax....
scuze daca gresesc..nu o lua in nume de rau
multa bafta
adut is offline  
Old 06-03-08, 09:55   #14
mariusD

Stage 5
 
mariusD's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 477
Member of:
[AUDI]
[Opel]
Default Re: Solutie Revolutionara De Spalare Si Lustruire Auto Fara Utilizarea Apei

ce mai produs... la masina mea (neagra) apai apar zgarieturi una doua doar daca are o minuscula pietricica si o stergi cu un servetel ceva... si daca mai si dai cu laveta si o imprastii ... nici nu vreau sa imi imaginez tot mai bun e jetul de apa
mariusD is offline  
Old 06-03-08, 13:14   #15
foryou

Stock
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 5
Default Re: Solutie Revolutionara De Spalare Si Lustruire Auto Fara Utilizarea Apei

solutia se poate comanda si pe site sau pe e-mail la nick@111.ro ,sau la unul din reprezentantii zonali .Daca o sa fii atent putin pe www.111.ro vei gasi undeva la contact un distribuitor.VEI fi foarte multumit de rezultate.o zi buna.
foryou is offline  
Closed Thread


- Copyright 2024 4Tuning -