Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > PROMOTII pe 4TuningRO

PROMOTII pe 4TuningRO PROMOTII si REDUCERI acordate de firmele de tuning celor care spun "Am citit pe 4Tuning"

Reply
 
Thread Tools
Old 28-04-07, 20:28   #46
atreidex

Stage 1
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 24
Default Re: Expert Detailing - Folie auto

am si eu o intrebare... as vrea sa-mi inlocuiesc vechile folii de pe luneta + laterale spate [NEomologate] cu un set de folii omologate pentru toate geamurile ... intrebarea este daca se pot da jos la dumneavoastra foliile vechi k nu ma pricep sa le scot pe astea... ma gandesc sa nu zgarii geamul sau ceva... si cat ar costa in plus operatiunea asta?

inca ceva: geamurile vor fi scoase sau se poate aplica folia direct pe ele?
atreidex is offline   Reply With Quote
Old 18-05-07, 08:18   #47
vlad_cielo

Stage 3
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 117
Default Re: Expert Detailing - Folie auto

Am sa pun un feedback dupa o lucrare de detailing exterior.
I-am ales pe ei pentru ca se laudau ca retuseaza mici zgarieturi. O sa fiu scurt. Retusuri OHA!!! Le-am tot zis si pana la urma s-au facut ca ploua. Pe masina mea sunt toate variantele de zgarieturi. Asa ca scuza ca nu se pot face nu exista. Nu am inteles de ce se face reclama la retusuri daca acestea nu se realizeaza. Polish-ul ok. Mai putin ceara de final (vax albina). Comparand cu alte locuri unde au nu stiu ce solutii care fac masina sa arata de pici cand o iei de la ei, aici se da dupa polish cu o ceara cu un buretel (zici ca e din aia din benzinarie), si dupa se sterge. Si aici apare problema. Finalizarea polishului e deplorabila. Masina mea e plina de urme de crema de polish, jantele sunt murdare la interior. Oglinzile masinii si geamurile erau pline de picaturi uscate. Eu unul inteleg cand fac un detailing exterior ca masina trebuie sa arate perfect cand iese de la polish. Imi pare rau dar unde spal eu masina, daca masina arata cum arata cand a iesit dupa o zi intreaga de stat la detailing, trebuiau sa o spele din nou. Nu mi se pare acceptabil curatarea masinii de dupa polish. Oricum intentii bune au( baiatul care a lucrat la masina si-a dat mult silinta), dar se pare ca la finalizare o comit rau. Eu zic ca ar fi doua cauze: acel asa zis furtun cu presiune care e foarte slab si spalatul masinii la final tot de omul care a stat o zi intreaga sa faca polishul.
vlad_cielo is offline   Reply With Quote
Old 18-05-07, 21:36   #48
clubbed

Stage 5
 
clubbed's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 565
Default Re: Expert Detailing - Folie auto

In primul rand imi cer scuze pentru ce s-a intamplat si daca au ramas zone de care nu sunteti multumit o sa va rog sa reveniti (cand aveti timp) pentru corectarea lor. Este pacat ca ati plecat cu masina asa cum spuneti mai ales daca ati observat aceste probleme care puteau fi remediate pe loc si care va asigur ca nu afecteaza calitatea suprafetelor - la prima spalare efectul tratamentului redevine vizibil.

Referitor la retusuri: acestea sunt un serviciu separat de cel platit de dumneavoastra (detailing exterior) si seful de service/receptionera ar fi trebuit sa va dea o cotatie separata in urma cererii dumneavoastra. Nu stiu de ce nu s-a intamplat asta insa retusurile se pot face si ulterior tratamentului de detailing. Cand reveniti pentru micile corectii de care spuneti vi se va spune si cat dureaza/costa respectiva operatiune.

Va va suna maine o colega pentru a stabili impreuna cand puteti reveni.
__________________
EXPERT FOLIE AUTO - SALONUL DE COSMETICA PENTRU MASINA TA - APLICARE PROFESIONALA DE FOLIE AUTO - Detalii si programari : 0726.728.218 / www.expertfolieauto.ro
clubbed is offline   Reply With Quote
Old 18-05-07, 21:43   #49
clubbed

Stage 5
 
clubbed's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 565
Default Re: Expert Detailing - Folie auto

@esso2007: Nu avem asa ceva.Avem in schimb folie speciala (acromatica) de protectie a caroseriei.

@Razvann: In jur de 300 RON pentru folia LLumar.

@razt610: 327 RON pentru luneta+laterale spate- folia Samurai

@arnold902004: Depinde de marca foliei pe care o doresti.Informativ,de exemplu pentru folia LLumar cu 5 ani garantie :luneta+laterale spate (5%) + laterale fata (autorizat-73%) pretul este in jur de 887 RON cu tot cu TVA

@B-10-YBR: ti-am trimis PM.

@atreidex: Se pot demonta la noi vechile folii (tarif:aprox.50 RON/geam) si ar fi chiar indicat,deoarece altfel exista riscul de a se zgaria geamul daca nu aveti uneltele necesare. La noi,la aplicarea de folie autorizata nu se demonteaza nici geamurile nici fetele de la usi!

Pentru programari sunati la nr de telefon : 0726 728 218 ,precizand ca sunteti membru 4TUNING!

Last edited by clubbed; 18-05-07 at 21:47.
clubbed is offline   Reply With Quote
Old 24-05-07, 09:27   #50
razt610

Stage 2
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 55
Default Re: Expert Detailing - Folie auto

Este mare diferenta intre folia cu transparenta 70% si 50%

Eu nu stiu de care sa aleg si as fi foarte curios daca sa aflu parerile celor ce au 50% sau 70% transparenta. Noaptea mai vezi ceva in oglinda din mijloc daca am luneta cu 50% sau 70%.

Niste poze ar fi foarte folositoare

Multumesc
razt610 is offline   Reply With Quote
Old 28-05-07, 12:18   #51
Rookie

Stage 5
 
Rookie's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 461
Default Re: Expert Detailing - Folie auto

Salut ... Pt o Skoda Octavia 2, cat costa de pus folie geamuri fatza-spate + luneta si manopera ?!
Rookie is offline   Reply With Quote
Old 30-05-07, 12:37   #52
cata_marius

Stock
 
Join Date: May 2007
Posts: 6
Default Re: Expert Detailing - Folie auto

Am si eu un Peugeot 307 din 2006, ce imi puteti recomanda, si la ce pret?
cata_marius is offline   Reply With Quote
Old 01-06-07, 13:34   #53
yrandreia

Stock
 
yrandreia's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2
Default Re: Expert Detailing - Folie auto

Buna ziua,

M-ar interesa pentru o Kia Rio Sedan, luneta si laterale, 70% eventual si fata, cat ar costa cu folie 3M? Iar ca bonus, as opta pentru folie pe faruri (in special pe proiectoare). In cat timp se poate realiza cu programare? Programarea cu cat timp se face inainte?

Va spun si de ce ma intereseaza: masina va veni in max 2 saptamani si as vrea sa montez folia inainte sa ajunga la RAR pentru cartea de identitate.

Multumesc
yrandreia is offline   Reply With Quote
Old 09-06-07, 15:10   #54
esso2007

Stage 3
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 112
Default Re: Expert Detailing - Folie auto

Cat m-ar costa la voi o decontaminare si aplicarea unui paint sealent?
esso2007 is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 15:29   #55
Ernest

Stage 5
 
Ernest's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 835
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[BMW]
Default Re: Expert Detailing - Folie auto

cat ma costa pt A4 cel mai inchis si fata si spate si luneta? pt spate si luneta dati autorizatie nu? pt fata nu ma intereseaza autorizatie vreau doar sa am cel mai inchis si p fata
Ernest is offline   Reply With Quote
Old 12-06-07, 00:28   #56
adnan

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 385
Default Re: Expert Detailing - Folie auto

salut
la ce pret ajunge folia cea mai ieftina pe care o aveti (samurai)pt un espero fata+spate+luneta ?
adnan is offline   Reply With Quote
Old 16-06-07, 12:40   #57
alex_nos

Stage 2
 
alex_nos's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 69
Default Re: Expert Detailing - Folie auto

sal......cat m-ar costa pt un cielo folie laterale fata\spate si luneta??
alex_nos is offline   Reply With Quote
Old 20-06-07, 12:25   #58
b0n3s

Stage 3
 
b0n3s's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 81
Default Re: Expert Detailing - Folie auto

salutare, ma intereseaza cat ma costa la un vw golf4 in 2 usi luneta si geanurile din spate, care sunt relativ mult mai mici, cu folie samurai si transparenta 10%.
mutumesc
b0n3s is offline   Reply With Quote
Old 20-06-07, 20:29   #59
sisu_andrei

Stock
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1
Default Re: Expert Detailing - Folie auto

Salut , m-ar interesa si pe mine alicare de folie Samurai pe un Seat Leon.
Cat m-ar costa ( cele mai inchise posibile - spate + luneta + fata) ?
Fara tva se poate?
Cat dureaza aplicarea si cu cat timp inainte trebuie facuta programarea?
Merci
sisu_andrei is offline   Reply With Quote
Old 20-06-07, 23:23   #60
rexx2ch

Stock
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1
Default Re: Expert Detailing - Folie auto

se poate sa aflu cit costa la un mitsubishi pajero laterale+luneta fara laterale fata. folia cea mai inchisa.........
si daca pe laterale fata se pune folia aceea omologata , se potriveste cu restul, adica arata cumva sau e ca la circ?ma refer la diferenta de nuanta! cum se vede?
merci..........
rexx2ch is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -