Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Hunedoara / Deva

Reply
 
Thread Tools
Old 10-04-11, 23:44   #151
VIRUSDEVA

Stage 4
 
VIRUSDEVA's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 249
Default Re: Mecanici si meseriasi ( recomandari si plangeri )

cunoaste careva un tablagiu bun? am niste indoituri mici la usi si una mai mare si lunga bonus ca nu stie lumea sa intre in parcari

Nici o indoitura nu e adanca si as prefera sa fie indreptata....decat sa o kituiesc mai bine schimb usa
VIRUSDEVA is offline   Reply With Quote
Old 11-04-11, 11:11   #152
flaviusbmw

Stage 2
 
flaviusbmw's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 28
Default Re: Mecanici si meseriasi ( recomandari si plangeri )

Quote:
Originally Posted by VIRUSDEVA View Post
cunoaste careva un tablagiu bun? am niste indoituri mici la usi si una mai mare si lunga bonus ca nu stie lumea sa intre in parcari

Nici o indoitura nu e adanca si as prefera sa fie indreptata....decat sa o kituiesc mai bine schimb usa
Da iti spun eu unde....Dute la ACR Deva si cauta-l pe domnu Hotea Mircea. Vezi ca pe acolo pe langa spalatoria auto pe la usile alea mari galbene e atelierul lui.

Eu am mai trimis un vecin caruia i s-a reparat bine o usa pt ca a deschis-o si din spate alta masina a iesit din parcare si i-a facuto praf si i-a lucrato meticulos. Iti pot face o poza sa vezi dar asta mai spre seara ca plec acum.
flaviusbmw is offline   Reply With Quote
Old 11-04-11, 11:19   #153
VIRUSDEVA

Stage 4
 
VIRUSDEVA's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 249
Default Re: Mecanici si meseriasi ( recomandari si plangeri )

Quote:
Originally Posted by flaviusbmw View Post
Da iti spun eu unde....Dute la ACR Deva si cauta-l pe domnu Hotea Mircea. Vezi ca pe acolo pe langa spalatoria auto pe la usile alea mari galbene e atelierul lui.

Eu am mai trimis un vecin caruia i s-a reparat bine o usa pt ca a deschis-o si din spate alta masina a iesit din parcare si i-a facuto praf si i-a lucrato meticulos. Iti pot face o poza sa vezi dar asta mai spre seara ca plec acum.
Nu trebuie poza..merg pe incredere..merci
VIRUSDEVA is offline   Reply With Quote
Old 30-04-11, 00:24   #154
K11llarmy>>UHE<<

Stage 4
 
K11llarmy>>UHE<<'s Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 173
Default Re: Mecanici si meseriasi ( recomandari si plangeri )

stiu si eu un mecanic bun...si mie mia schimbat cutia de viteze cu ambreiaj si un suport motor si imi merge acuma batranica de rupe
si nu lucreaza scump... care doreste sa apeleze la el sami dea un pm...
Il cheama Boji Ioan si are atelierul peste drum de fier vechi acolo langa CASITO (sau toma)
__________________
Si mi se rupe de ce crede lumea
Atata timp cat DACIA mea ruleaza ca lumea
K11llarmy>>UHE<< is offline   Reply With Quote
Old 19-08-11, 16:48   #155
ovimatrix

Stage 1
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 20
Default Re: Mecanici si meseriasi ( recomandari si plangeri )

Stie cineva ceva despre dmn Ciobi din Simeria ? am auzit ca ar fi un mecanic bun insa ma gandeam ca cer cateva sfaturi aici.
ovimatrix is offline   Reply With Quote
Old 19-08-11, 20:35   #156
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: Mecanici si meseriasi ( recomandari si plangeri )

Quote:
Originally Posted by ovimatrix View Post
Stie cineva ceva despre dmn Ciobi din Simeria ? am auzit ca ar fi un mecanic bun insa ma gandeam ca cer cateva sfaturi aici.
Am fost eu de vreo cateva ori la el si am plecat multumit, doar sa aiba timp.
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 20-08-11, 13:15   #157
ovimatrix

Stage 1
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 20
Default Re: Mecanici si meseriasi ( recomandari si plangeri )

Quote:
Originally Posted by xxdadixx View Post
Am fost eu de vreo cateva ori la el si am plecat multumit, doar sa aiba timp.
Pai acuma din pacate cam peste tot este asa ca toata lumea cauta un mecanic bun care sa nu-si bata joc de masina, eu l-am primit recomandare de la domnu Istvan. Am o problema cu turbo pe undeva se consuma ulei destul de mult iar turbina am inteles ca nu are probleme ca i-am facut teste in 2 locuri iar una dintre ele a fost facuta in ungaria deoarece mi-am schimbat softu si am inteles ca ori e de la paletii de la turbo ori se pierde pe altundeva uleiul (parte mecanica care prin soft/electric nu iti arata) si mai am probleme cu fulia de la compresorul de clima si de aceea intrebam daca e mecanic bun.
ovimatrix is offline   Reply With Quote
Old 20-08-11, 17:35   #158
ovimatrix

Stage 1
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 20
Default Re: Mecanici si meseriasi ( recomandari si plangeri )

De asemenea daca sti sa imi recomanzi un vopsitor bun (vreau sa vopsesc 2 elemente din crom si o grila) si un electricean bun ( vreau sa montez un sistem hallow me home universal) si sa mai fie si din HD ar fi si mai bine mai ales daca mi-ai lasa si nr lor de telefon .
ovimatrix is offline   Reply With Quote
Old 20-08-11, 18:59   #159
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: Mecanici si meseriasi ( recomandari si plangeri )

Quote:
Originally Posted by ovimatrix View Post
De asemenea daca sti sa imi recomanzi un vopsitor bun (vreau sa vopsesc 2 elemente din crom si o grila) si un electricean bun ( vreau sa montez un sistem hallow me home universal) si sa mai fie si din HD ar fi si mai bine mai ales daca mi-ai lasa si nr lor de telefon .
Ce masina?
Cred ca la partea electrica te poate ajuta Marius3k , trimite-i un pm.
Vopsitor nu stiu liber, eu am programare dupa mijlocul lui Septembrie la Vali de la Santandrei.
__________________
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 20-08-11, 20:22   #160
ovimatrix

Stage 1
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 20
Default Re: Mecanici si meseriasi ( recomandari si plangeri )

Quote:
Originally Posted by xxdadixx View Post
Ce masina?
Cred ca la partea electrica te poate ajuta Marius3k , trimite-i un pm.
Vopsitor nu stiu liber, eu am programare dupa mijlocul lui Septembrie la Vali de la Santandrei.
Un Audi A4 B6 1.9 TDI motor AVF. Acu ca si parte de vopsit eu cred ca nu e mare branza vreau sa fac negru mat acele dreptunghiuri cromate dupa cum bine sti care il are orice audi, unu e sus unu e jos si mai vreau vopsita si grila de jos deoarece nu e plastic si a inceput sa se cam dupa vopseaua de pe ea. Ca si parte electrica o sa incerc sa iau legatura pe cine mi-ai recomandat. Ms
ovimatrix is offline   Reply With Quote
Old 20-08-11, 22:19   #161
K11llarmy>>UHE<<

Stage 4
 
K11llarmy>>UHE<<'s Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 173
Default Re: Mecanici si meseriasi ( recomandari si plangeri )

stiu si eu un electrician bun are atelierul langa depozitul t&o il cheama nicu.nu lucreaza scump.
K11llarmy>>UHE<< is offline   Reply With Quote
Old 20-08-11, 22:20   #162
Marius3k
Ford Driver

Stage 5
 
Marius3k's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,226
Member of:
[FORD]
Default Re: Mecanici si meseriasi ( recomandari si plangeri )

Csobi e FOARTE bun mecanic, doar sa aiba timp. Cel mai bine se merge cu programare. Despre follow-me-home, se poate monta, nu e mega-filozofie.
Marius3k is offline   Reply With Quote
Old 27-12-11, 21:55   #163
virtualmind

Stage 4
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 186
Default Re: Mecanici si meseriasi ( recomandari si plangeri )

Vreau sa va "recomand" o spalatorie din Deva si anume cea din dorobanti, langa B.A. (nu dau nume pentru ca nu vreau sa fac reclama). Am ramas "placut" surprins sa vad, ca dupa ce mi-au spalat si scaunul de la pasager, bonus (lasandu-mi usa de la pasager intre-deschisa), s-au simtit foarte jigniti atunci cand le-am aratat ce "cadou" mi-au facut.
Pe langa faptul ca nici macar nu i-au interesat de ceea ce au facut, mai si incercau sa o de-a la intors ca "nu-i nimic", "lasa ca ii numa apa" (si spuma)...Imi pare rau ca dupa un an de spalat masina doar acasa, personal, am facut gresala de a o duce la spalatorie.
__________________
https://forum.4tuning.ro/238-zona-com...sh-faruri.html --- Reconditionare faruri si stopuri

www.intretinere-auto.blogspot.com/ --- Un mic ajutor pentru frumusetea masinii tale

http://www.cureledepiele.ro/ --- cele mai frumoase modele de curele, 100% piele naturala...confectionate manual
virtualmind is offline   Reply With Quote
Old 29-12-11, 15:52   #164
nesscar

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[VW]
Default Re: Mecanici si meseriasi ( recomandari si plangeri )

eu pe Voicu nu il recomand PUNCT e mizer si vorbeste de sus are preturi mare si stai 20 minute sa iti raspunda la o intrebare. mai bine NU
nesscar is offline   Reply With Quote
Old 31-12-11, 00:27   #165
Akai

Stage 4
 
Akai's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 257
Member of:
[Hyundai]
[VW]
Default Re: Mecanici si meseriasi ( recomandari si plangeri )

A fost cineva la Auto Check Center in Hunedoara ?
http://static.panoramio.com/photos/o...l/61820648.jpg
Niste pareri pozitive sau negative se poate ?
Akai is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -