Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Hunedoara / Deva

Reply
 
Thread Tools
Old 03-08-09, 08:05   #286
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Help Thread

o duci la tuning?
ondin is offline   Reply With Quote
Old 03-08-09, 09:06   #287
Marius3k
Ford Driver

Stage 5
 
Marius3k's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,226
Member of:
[FORD]
Default Re: Help Thread

Quote:
Originally Posted by BaLaurzor View Post
Baieti , am si eu o intrebare , are careva o platforma sa ma ajute si pe mine sa transport o masina din hd in oradea ? Hai ca dau acolo "de o ciorba" ... Doar intreb , nu e treaba batutu in cuie
Ai nevoie de sofer, sau de platforma?
Marius3k is offline   Reply With Quote
Old 03-08-09, 09:42   #288
mozolici_hd

Stage 5
 
mozolici_hd's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 724
Default Re: Help Thread

Stiu eu pe cineva cu platforma,am numarul de la un prieten ca si el a avut nevoie sa isi duca masina pe platforma ca a busito pe serpentine la baraj.Personal nu il stiu pe cel cu platforma,dar suna si vorbeste cu omul.Uite numarul 0728628300
__________________
Nu goni mai tare decat poate ingerul tau pazitor sa zboare
mozolici_hd is offline   Reply With Quote
Old 03-08-09, 10:53   #289
BaLaurzor
Skoda Driver


Stage 5
 
BaLaurzor's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,507
Member of:
[SKODA]
[4Tuning International]
Default Re: Help Thread

Quote:
Originally Posted by ondin View Post
o duci la tuning?
nu , am o jetta1 de vanzare in caz ca nu ai vazut pe forum si am gasit cumparator din oradea si el credea ca o poate duce pe roti , dar nu poate , are ceva mici defectiuni si atunci sunt curios sa vad cat e o platforma (p.s. am primit pe jetta un golf2 destul de fainut)

Quote:
Originally Posted by Marius3k View Post
Ai nevoie de sofer, sau de platforma?
amandoua

Quote:
Originally Posted by mozolici_hd View Post
Stiu eu pe cineva cu platforma,am numarul de la un prieten ca si el a avut nevoie sa isi duca masina pe platforma ca a busito pe serpentine la baraj.Personal nu il stiu pe cel cu platforma,dar suna si vorbeste cu omul.Uite numarul 0728628300
mersi mult
__________________
As long as the police didn't see it , I didn't do it

A mea Skoda Fabia
http://www.attac-tuning.ro/
BaLaurzor is offline   Reply With Quote
Old 05-08-09, 22:41   #290
F.R.Sonic


Stage 5
 
F.R.Sonic's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,074
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[4Tuning International]
[Opel]
[SUBARU]
Default Re: Help Thread

Am si eu nevoie de niste vopsitorii mai calumea din hunedoara sau deva..imi trebuie pt un prieten!
Hai cu vopsitoriiiiilleee
F.R.Sonic is offline   Reply With Quote
Old 06-08-09, 00:14   #291
Creative256
CITROEN Driver

Stage 5
 
Creative256's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,708
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Help Thread

Eu am avut aripa spate indoita, am rezolvat la Kelemen in Deva, dar nu stiu ce bani cere ca am facut pe casco. In principiu o lucrat bine, si chiar tre sa mai merg o data pt mici puncte de la pietre si un scuter in bara fata . Daca vrei iti dau nr de tel si vb cu omu.
__________________
--->Citroen C3
Creative256 is offline   Reply With Quote
Old 06-08-09, 01:05   #292
driver_xs

Stage 5
 
driver_xs's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 616
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Help Thread

help needed azi am avut un accident in sensul giratoriu ca in imagine. tipul cu passat-ul negru zice ca eu sunt de vina ca nu i-am acordat prioritate cand de fapt el trebuia sa imi acorde mie. nu stiti careva sa imi ziceti, am sau nu dreptate?

p.s. dupa cum stiu, tipii de pe benzile interioare trebuie sa acorde prioritate tipilor de pe benzile exterioare
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Untitled.jpg
Views:	82
Size:	26.4 KB
ID:	1035519  
__________________
Big Truck

Last edited by driver_xs; 06-08-09 at 01:11.
driver_xs is offline   Reply With Quote
Old 06-08-09, 01:35   #293
BaLaurzor
Skoda Driver


Stage 5
 
BaLaurzor's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,507
Member of:
[SKODA]
[4Tuning International]
Default Re: Help Thread

Quote:
Originally Posted by driver_xs View Post
help needed azi am avut un accident in sensul giratoriu ca in imagine. tipul cu passat-ul negru zice ca eu sunt de vina ca nu i-am acordat prioritate cand de fapt el trebuia sa imi acorde mie. nu stiti careva sa imi ziceti, am sau nu dreptate?

p.s. dupa cum stiu, tipii de pe benzile interioare trebuie sa acorde prioritate tipilor de pe benzile exterioare
du-te si zi sa-si ia ochelari si sa citeasca legislatia , e vinovat el
BaLaurzor is offline   Reply With Quote
Old 06-08-09, 02:30   #294
fratzika


Stage 5
 
fratzika's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,135
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Help Thread

Quote:
Originally Posted by driver_xs View Post
help needed azi am avut un accident in sensul giratoriu ca in imagine. tipul cu passat-ul negru zice ca eu sunt de vina ca nu i-am acordat prioritate cand de fapt el trebuia sa imi acorde mie. nu stiti careva sa imi ziceti, am sau nu dreptate?

p.s. dupa cum stiu, tipii de pe benzile interioare trebuie sa acorde prioritate tipilor de pe benzile exterioare
1-nu stiu sincer unde scrie in legislatie si daca scrie de asa ceva...eu chiar nu stiu de treaba asta cu "prioritate de banda in giratoriu"....chestia e ca fiecare din voi trebuia sa fie pe o banda....asta e clar....si....

2-probabil si normal vinovat este cel care era mai in spate...trebuia sa vada ce face cel din fata lui.....ok...in situatia asta eu zic ca vinovat este intradevar tipul cu passatul dupa schita ta....pt ca daca nu ma insel el a intrat in tine si te-a acosat....asta doar daca nu i-ai taiat tu fata brusc....

3-politia la ce concluzie a ajuns????(probabil amandoi vinovati)
__________________

My favorite car, Z350.
fratzika is offline   Reply With Quote
Old 06-08-09, 02:32   #295
BaLaurzor
Skoda Driver


Stage 5
 
BaLaurzor's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,507
Member of:
[SKODA]
[4Tuning International]
Default Re: Help Thread

Quote:
Originally Posted by fratzika View Post
1-nu stiu sincer unde scrie in legislatie si daca scrie de asa ceva...eu chiar nu stiu de treaba asta cu "prioritate de banda in giratoriu"....chestia e ca fiecare din voi trebuia sa fie pe o banda....asta e clar....si....

2-probabil si normal vinovat este cel care era mai in spate...trebuia sa vada ce face cel din fata lui.....ok...in situatia asta eu zic ca vinovat este intradevar tipul cu passatul dupa schita ta....pt ca daca nu ma insel el a intrat in tine si te-a acosat....asta doar daca nu i-ai taiat tu fata brusc....

3-politia la ce concluzie a ajuns????(probabil amandoi vinovati)
politisti cred ca aleg fifty/fifty sau suna un prieten
BaLaurzor is offline   Reply With Quote
Old 06-08-09, 08:04   #296
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Help Thread

e simplu la giratoriu daca urmeaza sa faci imediat dreapta stai pe exterior, daca vrei sa te roresti de nebun trebuie sa alegi interiorul. si nu se mai loveste nimeni cu nimeni.
__________________
VW - Das Auto - Golf - H.H. The black beast.
Are you GTI enough?

Smile or die sofer premiat
Stiu ca sunt rau, dar excelez in asta, deci sunt bun
Atentie la motociclisti in trafic.Pot sa dea peste voi.
فولكس فاجن هي أروع سيارة
ondin is offline   Reply With Quote
Old 06-08-09, 08:17   #297
mozolici_hd

Stage 5
 
mozolici_hd's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 724
Default Re: Help Thread

El a gresit pentru ca nu s-a incadrat pe banda care trebuie.Am desenat cu rosu cum se merge in giratoriu.Acuma fara suparare dar cei din deva desi au multe sensuri giratorii nu stiu sa le faca.Si in mine era sa intre o gramada si asta din cauza ca nu se incadreaza pe care banda trebuie
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	untitleda.jpg
Views:	95
Size:	82.9 KB
ID:	1035569  
mozolici_hd is offline   Reply With Quote
Old 06-08-09, 09:42   #298
Kedy
AfterDark Racing Member


Stage 5
 
Kedy's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,847
Member of:
[AfterDark Racing]
[FORD]
[DACIA]
[4Tuning International]
Default Re: Help Thread

Quote:
Originally Posted by F.R.Sonic View Post
Am si eu nevoie de niste vopsitorii mai calumea din hunedoara sau deva..imi trebuie pt un prieten!
Hai cu vopsitoriiiiilleee
0724309737 - Radu Cosma service-ul de peste drum de Macon. Avea un vopsitor bun cand am avut eu nevoie.

0722876287 - Costea Nicolae Valentin (Copilu creed ca el e vopsitor)
0744790838 - Costea Nicolae Mircea(batranul e administratorul) service-ul de la Santandrei sunt meseriasi rau tipi dar cam scumpi. Acolo si-a vopsit dadi BMW-ul si mie mi-o facut aripa spate dreapta cand am gasit-o infundata si o iesit belea nu iti dai seama ca o fost atinsa.
__________________
Kedy is offline   Reply With Quote
Old 06-08-09, 13:10   #299
sNap7
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,566
Member of:
[Honda]
Default Re: Help Thread

Si Skoda si Honda le-a facut Radu Cosma si Passat-ul unui prieten si sunt foarte multumit de ambele lucrari. Zicea cineva pe aici ca sa nu mergeti la el ca fac vopsitorii mizerie prin masini, ca umbla cu ele si asa mai departe. Eu din 3 masini cate stiu facute la el niciuna nu a avut vreuna din problemele de mai sus..
__________________
Dura lex, sed lex!
sNap7 is offline   Reply With Quote
Old 06-08-09, 15:38   #300
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Help Thread

Quote:
Originally Posted by mozolici_hd View Post
El a gresit pentru ca nu s-a incadrat pe banda care trebuie.Am desenat cu rosu cum se merge in giratoriu.Acuma fara suparare dar cei din deva desi au multe sensuri giratorii nu stiu sa le faca.Si in mine era sa intre o gramada si asta din cauza ca nu se incadreaza pe care banda trebuie
asa este, te incadrezi cat mai pe exterior daca stii ca vrei sa iesi la prima si nu stai ca boul pe interior sa ii blochezi pe toti ca mergi tu prin tot sensul pe exterior.
e ca si cum ai iesi de pe autostrada direct de pe banda de depasire.
dar din pacate asa se circula in Ro, plus ca multi nu stiu ca s-a schimbat modificarea si acorzi prioritate la intrare in giratoriu, ca inainte era taman pe dos.
ondin is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -