Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Hunedoara / Deva

Reply
 
Thread Tools
Old 27-01-09, 16:20   #796
RaceDr1v3r

Stage 3
 
RaceDr1v3r's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 129
Default Re: Hunedoara - Accidente

Acum 1h la Santuhalm, din cauza nerespectarii distantei 3 masini lovite.Un tir nu a mai apucat sa se opreasca lovind in spate o platforma cu remorca, aceasta lovind la randul ei un logan.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	27012009(002).jpg
Views:	371
Size:	214.4 KB
ID:	769787   Click image for larger version

Name:	27012009(003).jpg
Views:	84
Size:	205.5 KB
ID:	769788   Click image for larger version

Name:	27012009.jpg
Views:	87
Size:	211.6 KB
ID:	769789  

__________________
=>Power is nothing without control<=
RaceDr1v3r is offline   Reply With Quote
Old 27-01-09, 16:27   #797
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Hunedoara - Accidente

bine ca nu o fost loganu intre ele...asa conduc turcii..
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 27-01-09, 16:29   #798
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Hunedoara - Accidente

nu ai cum sa opresti tir ul incarcat in 5 m ca te impinge spatele inainte si distractia e gata.
ondin is offline   Reply With Quote
Old 27-01-09, 16:41   #799
RaceDr1v3r

Stage 3
 
RaceDr1v3r's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 129
Default Re: Hunedoara - Accidente

Quote:
Originally Posted by ondin View Post
nu ai cum sa opresti tir ul incarcat in 5 m ca te impinge spatele inainte si distractia e gata.
Dar nici sa mergi bara in bara cu 70-80 km/h cu tirul
RaceDr1v3r is offline   Reply With Quote
Old 27-01-09, 16:48   #800
sNap7
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,566
Member of:
[Honda]
Default Re: Hunedoara - Accidente

Exact aia vroiam sa zic si eu RaceDr1v3r. Daca acel sofer de TIR ar fi respectat limita de viteza impusa pe acel terasament drept dar si distanta de circulatie dintre autovehicule sigur nu s-ar fi ajuns in situatia asta. Sa nu uitam ca TIR-urile sunt dotate cu sistem de franare inclusiv pe rotile remorcii care atunci cand e incarcata ajuta la franare.

Unii soferi de TIR sunt la limita imbecilitatii !
__________________
Dura lex, sed lex!
sNap7 is offline   Reply With Quote
Old 27-01-09, 17:06   #801
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Hunedoara - Accidente

Quote:
Originally Posted by sNap7 View Post
Exact aia vroiam sa zic si eu RaceDr1v3r. Daca acel sofer de TIR ar fi respectat limita de viteza impusa pe acel terasament drept dar si distanta de circulatie dintre autovehicule sigur nu s-ar fi ajuns in situatia asta. Sa nu uitam ca TIR-urile sunt dotate cu sistem de franare inclusiv pe rotile remorcii care atunci cand e incarcata ajuta la franare.

Unii soferi de TIR sunt la limita imbecilitatii !
uni imbecili de soferi mai circula la diagrama si mai sunt platiti si la km si ii mai fwt si dispeceri la cap sa ajunga cat mai repede de aia merg ca nebuni si se intampla atatea ..si mai e si o mare imbecilitate in capul lor de genu :eu sunt mare nu are ce sa mi se intample..
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 27-01-09, 17:17   #802
sNap7
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,566
Member of:
[Honda]
Default Re: Hunedoara - Accidente

In cea mai mare parte din cazuri cred ca "eu sunt mare nu are ce sa mi se intample" e motivul pentru care se intampla accidentele astea. Personal am auzit din gura unui tirist fraza asta..
sNap7 is offline   Reply With Quote
Old 27-01-09, 17:45   #803
SpYk3
Dacia Driver

Stage 5
 
SpYk3's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,076
Member of:
[DACIA]
Default Re: Hunedoara - Accidente

assholes in loc sa se gandeasca de doua ori.unii mai au si masini mici,dar nu cred ca gandesc la asta...ca se pot afla si ei in masini mici si sa vina un tirist ca si el si sa-l ia pe
SpYk3 is offline   Reply With Quote
Old 28-01-09, 06:22   #804
neutrino006

Stage 3
 
neutrino006's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 149
Member of:
[DACIA]
Default Re: Hunedoara - Accidente

regula "eu sunt mare nu are ce sa mi se intample" nu se aplica numai la cei cu tiruri... din pacate.... de cate ori nu se intampla accidente cu autoturisme conduse de indivizi cu o astfel de mentalitate...? dar mnoh... nu le poti cere mai mult!
neutrino006 is offline   Reply With Quote
Old 29-01-09, 07:47   #805
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Hunedoara - Accidente

aseara la Santuhalm un tanar statea cuminte in mijlocul drumului prizonier intr-un logan dupa ce a stricat un gard de beton, asteptand descarcerarea sa il scoata din masina, politia, etc...iar in partea cealalta un audi nu avea mai nimic.
__________________
VW - Das Auto - Golf - H.H. The black beast.
Are you GTI enough?

Smile or die sofer premiat
Stiu ca sunt rau, dar excelez in asta, deci sunt bun
Atentie la motociclisti in trafic.Pot sa dea peste voi.
فولكس فاجن هي أروع سيارة
ondin is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 18:51   #806
robu

Stage 3
 
robu's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 89
Member of:
[Opel]
Default Re: Hunedoara - Accidente

nu stiu daca se poate numi accident, dar e f amuzant
Ieri 30.01.09 in parcare la Real un Chevrolet Matiz rasturnat.
nu stiu prea multe detalii, doar ca in masina erau 2 fete, o blonda si o bruneta
chiar nu`mi dau seama cum au reusit, poate stie careva mai multe
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imag136.jpg
Views:	256
Size:	176.2 KB
ID:	775066   Click image for larger version

Name:	Imag138.jpg
Views:	254
Size:	182.2 KB
ID:	775067   Click image for larger version

Name:	Imag139.jpg
Views:	259
Size:	162.4 KB
ID:	775068  

robu is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 20:23   #807
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Hunedoara - Accidente

o fi tras frana de mana)
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 31-01-09, 22:19   #808
Kedy
AfterDark Racing Member


Stage 5
 
Kedy's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,847
Member of:
[AfterDark Racing]
[FORD]
[DACIA]
[4Tuning International]
Default Re: Hunedoara - Accidente

Cat de "TAMBA" poti sa fii? pun pariu ca era blonda la volan
Kedy is offline   Reply With Quote
Old 01-02-09, 07:21   #809
fratzika


Stage 5
 
fratzika's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,135
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Hunedoara - Accidente

..probabil un cos pe rotile "nesupravegheat" le-a lovit din dreapta
fratzika is offline   Reply With Quote
Old 01-02-09, 12:53   #810
BaLaurzor
Skoda Driver


Stage 5
 
BaLaurzor's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,507
Member of:
[SKODA]
[4Tuning International]
Default Re: Hunedoara - Accidente

Quote:
Originally Posted by fratzika View Post
..probabil un cos pe rotile "nesupravegheat" le-a lovit din dreapta
hahahahahhahaha nu mai pot de ras =))))
BaLaurzor is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -