Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Hunedoara / Deva

Reply
 
Thread Tools
Old 12-01-12, 11:13   #16
sirgalahad61

Stock
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 2
Default Re: Noua taxa auto si pentru masinile inscrise

nu stiu daca am inteles bine dar guvernu s-a grabit deja ,azi dimineata a dat la stiri ca noua taxa intra in vigoare de vineri
sirgalahad61 is offline   Reply With Quote
Old 14-01-12, 09:56   #17
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Noua taxa auto si pentru masinile inscrise

taxe in romania? fugi d-le de aici imposibil. romania se sustine numai din industrie si turism.
))))))))
ondin is offline   Reply With Quote
Old 14-01-12, 10:33   #18
MAKALU

Stage 2
 
MAKALU's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 55
Default Re: Noua taxa auto si pentru masinile inscrise

Quote:
Originally Posted by ondin View Post
taxe in romania? fugi d-le de aici imposibil. romania se sustine numai din industrie si turism.
))))))))
ce mai conteaza acum cativa gologani in plus sau in minus important este ca suntem in ue(mue) si ne aliniem standardelor occidentale.simt eu ca nu va tine prea mult asta ,iar o alternativa ar fi sa o inscriu la bg.cum iar sta unei dacii vai de mama ei cu nr de bg?
__________________
[/CENTER][SIGPIC][CENTER]
MAKALU is offline   Reply With Quote
Old 14-01-12, 11:24   #19
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Noua taxa auto si pentru masinile inscrise

bine ca nu ne alinieaza inca pretul la gaz sau energie electrica cu cel al europenilor, ca atunci chiar am muri de foame.
ondin is offline   Reply With Quote
Old 14-01-12, 14:37   #20
MAKALU

Stage 2
 
MAKALU's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 55
Default Re: Noua taxa auto si pentru masinile inscrise

Quote:
Originally Posted by ondin View Post
bine ca nu ne alinieaza inca pretul la gaz sau energie electrica cu cel al europenilor, ca atunci chiar am muri de foame.
bine ca nu aliniaza salariile ca atunci nu stim ce am face.in alta ordine de ideii ce vom face? ,hai sa facem niste modificari la masini sa nu mai consume carburanti,eu ma gandeam sa nu mai mergem cu ele si facem economie si la carburanti si la ozon deabia nu se mai fac gauri nugre sau cum le zice (efect de sera)cred.am mai spus o data,suntem prea mici pentru un razboi as de mare.ps.ce parere aveti de legea sanatati cere mai avea putin?am avea vreo sansa sa patim si noi asa ceva?
MAKALU is offline   Reply With Quote
Old 14-01-12, 16:15   #21
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Noua taxa auto si pentru masinile inscrise

Quote:
Originally Posted by MAKALU View Post
ce mai conteaza acum cativa gologani in plus sau in minus important este ca suntem in ue(mue) si ne aliniem standardelor occidentale.simt eu ca nu va tine prea mult asta ,iar o alternativa ar fi sa o inscriu la bg.cum iar sta unei dacii vai de mama ei cu nr de bg?
Hmmmm,nu se merita.Eu zic ca pe la 20 de milioane gasesti o Dacie care a fost inmatriculata dupa 2007
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 14-01-12, 16:35   #22
MAKALU

Stage 2
 
MAKALU's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 55
Default Re: Noua taxa auto si pentru masinile inscrise

Quote:
Originally Posted by AnDrEiCa View Post
Hmmmm,nu se merita.Eu zic ca pe la 20 de milioane gasesti o Dacie care a fost inmatriculata dupa 2007
am o troaca ,la bani astia nu poti lua decat o alta troaca data cu crema,frumoasa pana la prima ploaie .sunt si mai ieftine dar nu pot fi numite masini
MAKALU is offline   Reply With Quote
Old 14-01-12, 18:46   #23
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Noua taxa auto si pentru masinile inscrise

Si credeti ca e mai avantajos sa bagi un faras de Dacie din 96' pe Bulgaria?
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 14-01-12, 20:07   #24
Schumi1

Stage 4
 
Schumi1's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 196
Default Re: Noua taxa auto si pentru masinile inscrise

E avantajos sa iesim cu totii in piata Universitatii unde sunt batrani si tineri care protesteaza.!!!
Schumi1 is offline   Reply With Quote
Old 14-01-12, 20:32   #25
MAKALU

Stage 2
 
MAKALU's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 55
Default Re: Noua taxa auto si pentru masinile inscrise

Quote:
Originally Posted by Schumi1 View Post
E avantajos sa iesim cu totii in piata Universitatii unde sunt batrani si tineri care protesteaza.!!!
care 10/20 care mai scriem pe aici .am primit de la un amic un mail,sa nu mai cumpar bemzina de la benzinariile amendate.la cata benzina iau eu 10 ron pe zi nu cred ca o sa falimenteze aia vreodata.dar orice minune tine doar 3 zile,o sa cada base si vor veni altii poate mai destepti .alte subiecte nu gasim? decat de (fraieri astia)
MAKALU is offline   Reply With Quote
Old 15-01-12, 02:55   #26
nesscar

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[VW]
Default Re: Noua taxa auto si pentru masinile inscrise

Din pacate pentru unii si altii vineri la ora 00 00 a intrat legea in vigoare. Din fericire dupa 1 saptamana mai exact 8 zile de umblat pe la RAR, politie, primarie, primarie branisca, fisc, finante, statii autorizate itp si multe altele joi am reusit si am inscris la limita masina. Asa ca am mai ramas in final am ramas cu una singura la care a intrat taxa... dar ce sa ii facem ii dam pace si ne vedem de drum proteste nu se vor organiza pentru ca nu avem cu cine e simplu... toti stau si vb aiurea pe net dar nimeni nu iasa afara prefera caldurica din casa si e destul de normal... dar totusi fiind un popor... o natiune ar trebui sa ne ajuntam ... insa din pacate nu noi... nu Romania...
__________________



Repar spoilere auto,camioane,carene scutere,motociclete,atv-uri preturi fara concurenta
Dezmembrez Golf 1 Diesel - 1983
Citroen Saxo Benzina - 2000
Opel astra F Benzina - 1994
Ford Mondeo 2.5 V6 - 1997
Vw golf - 2004 1900 SDI
nesscar is offline   Reply With Quote
Old 17-01-12, 00:38   #27
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: Noua taxa auto si pentru masinile inscrise

Stati in casa ca mai sunt taxe in manecile lor
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 17-01-12, 17:16   #28
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Noua taxa auto si pentru masinile inscrise

au vandut tot, degeaba mai protestati acum, ca-i tarziu si acum nu mai poate nimeni sa salveze tara asta.
ondin is offline   Reply With Quote
Old 17-01-12, 22:52   #29
nesscar

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[VW]
Default Re: Noua taxa auto si pentru masinile inscrise

Quote:
Originally Posted by ondin View Post
au vandut tot, degeaba mai protestati acum, ca-i tarziu si acum nu mai poate nimeni sa salveze tara asta.
da ma doare"n p#$% ) din partea mea bage lege pe cacare... ca ma cac pe jos) nu imi pasa daca la alti nu le pasa de ce mi-ar pasa mie nu ? ***) in mom de fata la lafai cu un redbull si o pizza family langa mine... e bine frate si asa rau )
nesscar is offline   Reply With Quote
Old 18-01-12, 12:58   #30
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Noua taxa auto si pentru masinile inscrise

stati linistiti ca cei bogati au sa fie mereu bogati si cei saraci cum au mai fost.
orice regim vine si pleaca, dar aceste reguli nu se schimba, in cel mai bun caz unul sarac se mai ridica si el putin cat sa isi permita una alta insa nu va ajunge nici in visele lui ca cel bogat.
supercomic este faptul ca primii, cei bogati si putini ii exploateaza pe cei multi si saraci, invers proportional regulii conform careia majoritatea decide si cei aflati in inferioritate numerica se supun vrand nevrand.
__________________
VW - Das Auto - Golf - H.H. The black beast.
Are you GTI enough?

Smile or die sofer premiat
Stiu ca sunt rau, dar excelez in asta, deci sunt bun
Atentie la motociclisti in trafic.Pot sa dea peste voi.
فولكس فاجن هي أروع سيارة
ondin is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -