Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Hunedoara / Deva

Reply
 
Thread Tools
Old 18-09-11, 12:06   #5536
sisu_alinn

Stage 4
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 202
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by ondin View Post
intamplator aveam rezervorul plin, deci o autonomie de vreo 800-900 km, actele la mine, il urmaream in toata europa, daca era cazul, dar era tatal meu in dreapta si mama in spate cu o matusa, si tot imi ziceau sa il las in pace, ca altfel ma intorceam la simeria dupa asta si pana nu isi bloca motorul nu ma opream.


macar e bine totusi ca si-a dat seama in cele din urma ce prostie a facut, ca tot merge el cu masina lui taticu, dar pana nu isi cere scuze personal il vanez in tot judetul ca pe ultimul loser sa ii fac ochelarii aia negrii de vedeta suzeta.

Asa sa-i faci, merita.
sisu_alinn is offline   Reply With Quote
Old 21-09-11, 00:06   #5537
davides

Stage 5
 
davides's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 549
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by SpYk3 View Post
Ceva pareri despre scula asta?ce stie sa faca?Interesat cineva?
http://www.palminfocenter.com/view_story.asp?ID=6073
nimic interesant nu stie sa faca ... il poti folosi ca si un gps daca ai si device, in rest este doat un PDA si atat !
davides is offline   Reply With Quote
Old 29-09-11, 11:34   #5538
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Ce ziceti de asta?

DREPT LA REPLICA
In legatura cu articolul „Campion de Formula 1, tocmai A RUPT un Audi RS6 in gardul unui cartier rezidential din Pipera!”

Conducerea Federatiei Romane de Automobilism Sportiv isi exprima indignarea in legatura cu dovada crasa de incompetenta si dezinformare pe care a dat-o site-ul www.newz.ro, autointitulat „cea mai buna revista a presei romanesti” prin publicarea articolului „Campion de Formula 1, tocmai A RUPT un Audi RS6 in gardul unui cartier rezidential din Pipera! Sotia insarcinata era in masina! (VIDEO)” (http://www.newz.ro/stire/129827/camp...na-video-.html), in data de 27.09.2011, sub semnatura dnei Cristina Ban.
Ii aducem la cunostinta atat dnei Cristina Ban cat si sefilor dumneai care au permis publicarea unui articol cu asemenea titlu, ca in Romania nu exista nici macar circuit de Formula1, cu atat mai putin un campion sau un Campionat. Pentru a sti aceste fapte nu e nevoie de cunostinte de specialitate in domeniul sportului, ci de cunostinte minime de cultura generala despre tara in care locuiesti si in care te autointitulezi jurnalist si formator de opinie. Mai mult, autoarea articolului nu a avut nici macar impulsul banal de a cauta pe www.google.ro pentru a vedea care este situatia automobilismului sportiv in Romania sau de a suna la FRAS in contextual in care pe www.fras.ro sunt toate datele de contact necesare.
In legatura cu subiectul articolului, ii aducem la cunostinta “jurnalistei” Cristina Ban ca, daca s-ar fi informat asa cum o cer minimele rigori ale acestei meserii, ar fi aflat ca dl Prepelita Dan Sorin, nu doar ca nu este Campion de Formula 1, ci ca nu a participat nici in Campionatul National de Raliuri, asa cum gresit sustine dansa in primul paragraf. E drept ca ne dorim cu totii un pilot atat de talentat incat sa aiba rezultate in toate cele trei Campionate insirate de autoarea textului, insa dl Prepelita Dan Sorin este DEBUTANT in Campionatul National de Viteza in Coasta si a participat doar la 4 din cele 14 etape care s-au disputat pana acum.
Suntem mirati nu doar de lipsa de informare si documentare a autoarei acestui text, ci si de nepasarea sefilor dumneaei sau a editorilor acestui site, care, desi au fost atentionati de numerosii cititorii ai articolului ca nu exista Formula 1 in Romania, nu au facut nici o modificare asupra celor scrise.
Solicitam www.newz.ro sa publice acest drept la replica, insa avand in vedere profesionalismul de care a dat dovada pana acum, avem serioase dubii ca vor tine cont de aceasta solicitare.
Pe aceasta cale, apelam la partenerii media ai FRAS pentru a prelua si promova acest drept la replica, in speranta ca vom mai putea remedia macar partial raul facut. Totodata, reamintim jurnalistilor si publicului ca suntem deschisi oricaror nelamuriri pe care le au atat in legatura cu situatia sportiva a pilotilor licentiati cat si cu desfasurarea Campionatelor Nationale pe care le gestionam.
__________________
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 29-09-11, 11:40   #5539
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

da-o in fras.
ondin is offline   Reply With Quote
Old 01-10-11, 18:25   #5540
K11llarmy>>UHE<<

Stage 4
 
K11llarmy>>UHE<<'s Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 173
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

tubu meu de bass din masina... nui nu stiu ce dar se aude destul de binisor...
https://www.youtube.com/watch?v=mBXyDi0P0j4

Am sa incerc cand am timp sa fac un videoclip cum se aude muzica in masina...
Scuzati calitatea videoclipului este filmat cu telefonul mobil.
__________________
Si mi se rupe de ce crede lumea
Atata timp cat DACIA mea ruleaza ca lumea
K11llarmy>>UHE<< is offline   Reply With Quote
Old 01-10-11, 18:55   #5541
Kedy
AfterDark Racing Member


Stage 5
 
Kedy's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,847
Member of:
[AfterDark Racing]
[FORD]
[DACIA]
[4Tuning International]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by K11llarmy>>UHE<< View Post
tubu meu de bass din masina... nui nu stiu ce dar se aude destul de binisor...
https://www.youtube.com/watch?v=mBXyDi0P0j4

Am sa incerc cand am timp sa fac un videoclip cum se aude muzica in masina...
Scuzati calitatea videoclipului este filmat cu telefonul mobil.
Suna destul de ok astept sa vad cum se aude in masina
Kedy is offline   Reply With Quote
Old 02-10-11, 14:09   #5542
K11llarmy>>UHE<<

Stage 4
 
K11llarmy>>UHE<<'s Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 173
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

si eu sunt curios sa vad cum se aude acuma cu 2 tuburi...ca am mai legat un tub de calculator
Dar o sal leg direct pe casetofon pana reusesc sa achizitionez o statie:X
Cam asa se aude doar cu tubul de camera
https://www.youtube.com/watch?v=flIJbtlmZLM

Last edited by K11llarmy>>UHE<<; 02-10-11 at 14:14.
K11llarmy>>UHE<< is offline   Reply With Quote
Old 15-10-11, 08:50   #5543
F.R.Sonic


Stage 5
 
F.R.Sonic's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,074
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[4Tuning International]
[Opel]
[SUBARU]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Cica la noapte incepe fulguiala...
PS: Cum stati cu gumele de iarna "Obligatorii" cu inscriptia M+S + steluta + virgula + minus + spaga + taxe de cacaO in romania = Love
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	untitled.JPG
Views:	41
Size:	35.4 KB
ID:	2186090  
__________________


Last edited by F.R.Sonic; 15-10-11 at 09:00.
F.R.Sonic is offline   Reply With Quote
Old 15-10-11, 09:30   #5544
sisu_alinn

Stage 4
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 202
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by F.R.Sonic View Post
Cica la noapte incepe fulguiala...
PS: Cum stati cu gumele de iarna "Obligatorii" cu inscriptia M+S + steluta + virgula + minus + spaga + taxe de cacaO in romania = Love
Unii stau mai bine, altii stau mai rau,am un prieten care si-a cumparat gume All season,dar cu profil de tractor ), pt x3,fara nicio inscriptie pe ele, M+S,sau fulgi sau creasta,sunt curios care sanctiuni va strange ).
sisu_alinn is offline   Reply With Quote
Old 15-10-11, 13:47   #5545
Kedy
AfterDark Racing Member


Stage 5
 
Kedy's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,847
Member of:
[AfterDark Racing]
[FORD]
[DACIA]
[4Tuning International]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by F.R.Sonic View Post
Cica la noapte incepe fulguiala...
PS: Cum stati cu gumele de iarna "Obligatorii" cu inscriptia M+S + steluta + virgula + minus + spaga + taxe de cacaO in romania = Love
Eu am doua gume noi tre sa mai achizitionez doua dar o sa imi iau second daca gasesc pe undeva. In alta rdine de idei abia astept zapada sa ma apuc de studiat noul meu hobby pe timp de iarna 'SNOWBOARD'
Click image for larger version

Name:	hd-snowboarding-winter-wallpaper.jpg
Views:	36
Size:	370.4 KB
ID:	2186375

Quote:
Originally Posted by sisu_alinn View Post
Unii stau mai bine, altii stau mai rau,am un prieten care si-a cumparat gume All season,dar cu profil de tractor ), pt x3,fara nicio inscriptie pe ele, M+S,sau fulgi sau creasta,sunt curios care sanctiuni va strange ).
E relativa faza cu amenzile pt cauciucuri de Iarna am auzit ca daca nu este un nene de la RAR cu militianul nu poate sa iti dea amenda plus multe asemenea povesti.
__________________
Kedy is offline   Reply With Quote
Old 15-10-11, 14:00   #5546
*HD_85_GEL*

Stage 5
 
*HD_85_GEL*'s Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,416
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by Kedy View Post
Eu am doua gume noi tre sa mai achizitionez doua dar o sa imi iau second daca gasesc pe undeva. In alta rdine de idei abia astept zapada sa ma apuc de studiat noul meu hobby pe timp de iarna 'SNOWBOARD'
numa sa ai grija ca e c-am riscant, trebuie sa iei lectii de la unu priceput, altfel risti sa rupi cateva oase, tendoane, etc... ... si chiar e pacat sa te "pierdem"
__________________
https://forum.4tuning.ro/signaturepics/sigpic42567_6.gif
*HD_85_GEL* is offline   Reply With Quote
Old 15-10-11, 14:03   #5547
sisu_alinn

Stage 4
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 202
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by *HD_85_GEL* View Post
numa sa ai grija ca e c-am riscant, trebuie sa iei lectii de la unu priceput, altfel risti sa rupi cateva oase, tendoane, etc... ... si chiar e pacat sa te "pierdem"

Oasele se regenereaza, deci nu e problema )
sisu_alinn is offline   Reply With Quote
Old 15-10-11, 14:12   #5548
Kedy
AfterDark Racing Member


Stage 5
 
Kedy's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,847
Member of:
[AfterDark Racing]
[FORD]
[DACIA]
[4Tuning International]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by *HD_85_GEL* View Post
numa sa ai grija ca e c-am riscant, trebuie sa iei lectii de la unu priceput, altfel risti sa rupi cateva oase, tendoane, etc... ... si chiar e pacat sa te "pierdem"
Quote:
Originally Posted by sisu_alinn View Post
Oasele se regenereaza, deci nu e problema )
Sper sa nu rup nimic oricum cred ca o sa platesc vreo cateva lecti la un instructor sa ma invete baza
Kedy is offline   Reply With Quote
Old 15-10-11, 17:14   #5549
F.R.Sonic


Stage 5
 
F.R.Sonic's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,074
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[4Tuning International]
[Opel]
[SUBARU]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Quote:
Originally Posted by sisu_alinn View Post
Unii stau mai bine, altii stau mai rau,am un prieten care si-a cumparat gume All season,dar cu profil de tractor ), pt x3,fara nicio inscriptie pe ele, M+S,sau fulgi sau creasta,sunt curios care sanctiuni va strange ).
Quote:
Originally Posted by Kedy View Post
Eu am doua gume noi tre sa mai achizitionez doua dar o sa imi iau second daca gasesc pe undeva.



E relativa faza cu amenzile pt cauciucuri de Iarna am auzit ca daca nu este un nene de la RAR cu militianul nu poate sa iti dea amenda plus multe asemenea povesti.
Chiar ca e nebunie cu cate informatii au iesit pe la tv si ziare...
tre sa-mi iau si eu o pereche de iarna... ce Pulpa mea tre sa aibe pe ele? mi-a zis un amic ce lucreaza la un shop auto ca e obligatoriu doar M si S ..fara fulg sau creasta de munte sau alte tampenii de acte...
dar totusi o sursa sigura de unde gasim?
F.R.Sonic is offline   Reply With Quote
Old 17-10-11, 14:02   #5550
F.R.Sonic


Stage 5
 
F.R.Sonic's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,074
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[4Tuning International]
[Opel]
[SUBARU]
Default Re: Discutii, povesti, noutati din zona HD/DEVA

Am gasit ceva... :

Conform Directivei Europene 92/23/CE din 31 martie 1992, Consiliul Europei recunoaşte ca anvelope de iarnă pneurile autovehiculelor individualizate cu simbolul M+S, M/S, M-S, M.S., M&S, oricare dintre cele cinci combinaţii fiind acceptată ca atare.
Astfel, chiar dacă unele voci spun că o pereche de anvelope trebuie să prezinte şi câteva semne distinctive, precum un fulg de nea şi o creastă alpină, pe lângă una dintre formaţiile M+S, M/S, M-S, M&S, legea europeană şi legea din România nu stipulează necesitatea prezenţei fulgului de nea sau a crestei alpine pe o anvelopă.
F.R.Sonic is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -