Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > 4Tuning International

Reply
 
Thread Tools
Old 26-08-09, 00:44   #16
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Reputatie de roman!

i hate to call myself a romanian ! oriunde mergi in lumea asta toti cred ca ROMANI E TOT UNA CU RROM si te baga in aceeasi oala ! i hate this MF oare de ce nu o apucat Antonescu sa-i extermine pe toti ! nu sunt rasist de felu meu dar daca ar fi in puterea mea tot ce-i tigan ar trebui sterilizat la nastere sa nu se mai inmulteasca ca gandaci de bucatarie !
draculas is offline   Reply With Quote
Old 26-08-09, 11:11   #17
Seryoga

Stage 4
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 191
Default Re: Reputatie de roman!

Strainul inainte de a comenta ar trebuie sa se uite la cultura,traditia si istoria lui dar cum sa faca el asta cand in societatea de astazi sa fii prost nu e o rusine.
Seryoga is offline   Reply With Quote
Old 25-12-09, 17:42   #18
Mihai90

Stage 5
 
Mihai90's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 653
Default Re: Reputatie de roman!

rromi sunt paraziţii societăţii,ne fac ţara de râs,mai ales când apar în limuzine ascultând porcării cu salam în GERMĂNICA
__________________
100% carpato-danubiano-pontic.
Mihai90 is offline   Reply With Quote
Old 26-12-09, 01:02   #19
m_power87


Stage 5
 
m_power87's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,346
Member of:
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[MERCEDES]
[Street Zone]
Default Re: Reputatie de roman!

Si in zona unde stau eu romanii au o reputatie proasta din cauza ciorilor mai ales pt ca am avut cativa pe aici foarte prostii; de ex unul a furat un buldozer dintr-un santier din apropierea unei banci si a intrat cu el in banca pt a o jefui ... cat de taran prost sa fi... in cateva clipe l-au laut pe sus si au facut la televizor bascalie de noi o luna de zile; altii tot niggers din Craiova au furat dintr-un magazin niste nimicuri si l-au batut pe paznicul care ia vazut, tot judetul a fost impanzit cu pozele lor si in 2-3 zile au fost prinsi culmea este ca am fost in orasul respectiv la o cofetarie chiar dupa isprava lor si vanzatoarea nu mai putea de frica dandu-ne pe langa cafea prajituri gratis iar noi ne amuzam pt ca am vazuto ca avea sub tejghea foaia cu mutrele ciorilor si iam spus sa stea linistita ca avem si noi foaia si nu suntem cei din poze; si multe alte exemple
m_power87 is offline   Reply With Quote
Old 26-12-09, 03:07   #20
Mihai90

Stage 5
 
Mihai90's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 653
Default Re: Reputatie de roman!

Mulţumiţi ciorilor!
Oricum găndiţi-vă că sunt şi destui reduşi care le ascultă muzica şi le iau apărarea,deşi sunt români.Oricum am motivele mele să urăsc aceste borâturi care ne fac ţara de râs
Mihai90 is offline   Reply With Quote
Old 26-12-09, 17:59   #21
Kedy
AfterDark Racing Member


Stage 5
 
Kedy's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,847
Member of:
[AfterDark Racing]
[FORD]
[DACIA]
[4Tuning International]
Default Re: Reputatie de roman!

Au impanzit toata Europa fratilor, i-am gasit peste tot nu la munca care "munceste" canta pe strada
Kedy is offline   Reply With Quote
Old 26-12-09, 18:52   #22
Seryoga

Stage 4
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 191
Default Re: Reputatie de roman!

Quote:
Originally Posted by Kedy View Post
Au impanzit toata Europa fratilor, i-am gasit peste tot nu la munca care "munceste" canta pe strada
Au ajuns si in Canada,ne-au facut de ras furand din casele oamenilor ca in Romania.Acum cativa ani la meciul lui Bute primul rand era ocupat de ciori umflate si cu lanturile da haur la gat.
Seryoga is offline   Reply With Quote
Old 26-12-09, 19:29   #23
D.Y ¬

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,490
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Reputatie de roman!

Eu i-am vazut prin Ulm la Penny, eram cu fratele meu si deobicei vorbim in romana. Si eu nu eram atent si fratele meu mi-a zis sa tac ori sa vorbesc in engleza si erau la usi, cerseau. Dupa ce am terminat cumparaturile cand am iesit, au inceput sa vorbeasca si ei in romana. Dupa in parcare s-au luat la bataie( cred ca se bateau pe profit ) si ia luat politia. =))

Din cauza unor cetateni din Romania, ca or fi romani ca or fi tigani.. noi avem de suferit din cauza lor. Asta e..
D.Y ¬ is offline   Reply With Quote
Old 09-01-10, 03:04   #24
AlexXx-4ti


Stage 5
 
AlexXx-4ti's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 606
Member of:
[4Tuning International]
[Fiat]
Default Re: Reputatie de roman!

Salut pe toti !!
-ce cred alti despre noi nu stiu ,dar mai toti se asteaptä sä le punen ceva la cap ,sä li se fure ceva ,soferi numai cu o pedala de gas de la 200 in sus si mai nou jafuri armate cu jucärii caz in Viena de acum cäteva zile cu pasaport falsificat si sfärsit tragic cel pe care a vrut sä-l jefuiascä avea adeväratä si sa folosit de ea si la läsat rece .
Mai multe de spus nu cred cä mai are rost problema este cä toti suntem aruncati intr-o oalä .
Toate bune
__________________
AlexXx-4ti is offline   Reply With Quote
Old 10-01-10, 14:02   #25
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Reputatie de roman!

Ma cert e ca le e si un pic frica de noi ! Am avut o patanie in Frankfurt.... oleeee. Nu stiam cum sa ajung la un hotel..si intrebam lumea pe strada. Prin un baiat din asta ..mai mult de 18 ani nu cred ca avea! Eram eu , cu tata, cu un prieten de al lui , si cu 2 handralai mari si un pic negrii asa Daca nu tremura baiatu ala saracu...zici ca-l taiam pe loc
E naspa ca se duc toti cersetorii in italia,germania,spania si ne fac de ras si ne cam strica reputatia ( si-asa stricata si-aia).
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 13-01-10, 11:31   #26
ballack

Stage 5
 
ballack's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,025
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Reputatie de roman!

Am lucrat cateva luni in Paris, la un algerian. Romanii, in firma la el, aveau o reputatie f buna. Toti muncitorii ma intrebau daca-l stiu pe George(ultimul roman care a lucrat acolo).Toti ziceau de el ca-i meserias f bun. In schimb, cand auzea lumea ca esti din Romania ... pac-pac : "esti tigan". Mentalitatea strainilor nu cred k o vom schimba niciodata...ei vad si cred doar ceea ce vreau. Noua, astora care trecem pe acolo, nu ne ramane decat sa aratam ca suntem diferiti...
__________________
Citroen Xsara 1.6 16v 110 CP
ballack is offline   Reply With Quote
Old 15-01-10, 08:26   #27
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Reputatie de roman!

noi trebuie sa avem de suferit oriunde in lume din cauza SOIOSHILOR ASTORA, dar ce-i de mirare au ajuns in guvernul romaniei votati de romani !

LAGARE TREBUIE PENTRU ASTIA ! Si pusi la munca fortata , har domnului este destul de munca in romania , sa-i puna la munca sa faca autostrazi !
Astia si-au pierdut dupa parerea mea dreptul la orice libertate fizica si civila , in lagar cu iei si munca! sa-i vad atunci daca le mai arde mana sa danseze pe muzica lu guta , salam,caltabosh sau cum io mai chema pe analfabetii aia de manelisti
draculas is offline   Reply With Quote
Old 07-04-10, 12:37   #28
tomcRft
Audi Driver

Stage 2
 
tomcRft's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 30
Member of:
[AUDI]
Default Re: Reputatie de roman!

Quote:
Originally Posted by ballack View Post
Am lucrat cateva luni in Paris, la un algerian. Romanii, in firma la el, aveau o reputatie f buna. Toti muncitorii ma intrebau daca-l stiu pe George(ultimul roman care a lucrat acolo).Toti ziceau de el ca-i meserias f bun. In schimb, cand auzea lumea ca esti din Romania ... pac-pac : "esti tigan". Mentalitatea strainilor nu cred k o vom schimba niciodata...ei vad si cred doar ceea ce vreau. Noua, astora care trecem pe acolo, nu ne ramane decat sa aratam ca suntem diferiti...
Problema este ca societata actuala este abrutizata de mass media si de ce se vede pe la televizor si asta din lipsa de cultura, de inteligenta si de apreciere a majoritatea persoanelor "nu vreau sa generalizez ca mai sunt si excepti".

Cum pot oare show-urile de "cacao" inspirate dupa stilul american sa aiba atat succes ? Simplu, pt ca nivelul mediu de cultura este ff slab.. Cand ii vad pe astia cum sunt inebuniti dupa hip-hop-ul asta scarbos cantat de niste terminati, incep sa imi pun intrebari.. Am impresia ca orice prost poate fi cantaret in ziua de azi.

La TV arata doar imaginile negative din romania, la tigani le zic "romani", nu fac absolut nici-o diferenta intre noi si ei. Persoana media fiind destul de slaba psihic si mental, mi se pare ff normal sa inghita tot ce se vede, exact ca un porumbel mort de foame.

Pe de alta parte, am vazut si romani romani, nu tigani, cercind la iesirea unui kfc sau alti care vin in tari straine doar pentru scopul de a fura si in niciun fel pentru a lucra. Tocmai de asta, si din ce am zis mai sus, am cunoscut foarte multi romani de aici care s-au detasat din ce in ce mai mult de originiile lor si nu mai vreau sa aiba aface cu romani.

Oricum, cu defecte, cu calitati, tara din care vi tot tara ta ramane, asa ca nu trebuie niciodata sa iti fie rusine de unde esti si ce esti. Asta este parerea mea. Nu o sa neg niciodata originiile mele.
tomcRft is offline   Reply With Quote
Old 07-04-10, 12:56   #29
Lik_focus

Stage 4
 
Lik_focus's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 200
Member of:
[VW]
Default Re: Reputatie de roman!

Toti viseaza,dar nu toti stiu ca "afara" nu te asteapta nimeni.Eu sunt de 3 luni in Germania si inca nu mi am gasit nimic de lucrat,cu toate ca stiu sa vorbesc germana destul de bine pentru 3 luni de curs.Zicea cineva pe un forum ca el nu are de ce sa mearga in Suedia /Danemarca / Germania pentru 800 e,banii astia ii castiga acasa .Plus ca la fiecare sfarsit de saptamana merge in oras la un suc ceva
Lik_focus is offline   Reply With Quote
Old 07-04-10, 13:21   #30
tomcRft
Audi Driver

Stage 2
 
tomcRft's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 30
Member of:
[AUDI]
Default Re: Reputatie de roman!

Eu sunt din punctul de vedere ca daca tot pleci, macar sa pleci cu o munca asigurata si intrun domeniu specializat in care poti sa aspiri la un salariu decent.

Iar 800e este un salariu foarte mare in tara, nu orice roman are salariu ala. Salariu minim in Franta este de 1000e net iar in Germania nu exista salariu minim dar daca lucrezi cele 40 ore/sapt care se lucreaza la ei, in orice domeniu ai fi, ar trebui sa iei peste 1000e si acolo.

Adaugand conditile de trai si posibilitatile din afara, eu consider ca tot mai bine este afara, dar deja dam in alt subiect si ne indepartam de topic .

salariu minim din cateva tari din UE si salariu din RO
tomcRft is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -