Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > 4Tuning International

Reply
 
Thread Tools
Old 15-03-11, 17:26   #541
CoCaine
Audi Driver


Stage 5
 
CoCaine's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,291
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[4Tuning International]
Default Re: SPANIA

Singurul motiv care mi-a venit in minte ar fi poluarea fonica sau cum naiba se cheama.. pe romaneste galagia care o fac alarmele.. Cand mi-au spart geamul la masina m-am dus sa ma interesez de o alarma cu senzori de perimetru si atunci mi-a spus ala de la magazinul la care am fost ca e interzis sa folosesti sonorul la alarma si ca nu si-ar avea rostul investitia.. nici nu auzise de alarma Viper.. si nu i-am dat de inteles ca vreau masina Dodge Viper
__________________
Audi S2
CoCaine is offline   Reply With Quote
Old 16-03-11, 00:03   #542
wu_vladutz
Fanatik MotorSport Member


Stage 5
 
wu_vladutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 663
Member of:
[Fanatik MotorSport]
[VW]
[4Tuning International]
[Competitor CNCA]
Default Re: SPANIA

Deci, ati primit raspunsul de la Cocaine ... spanioli idioti,iar conceptiile lor si mai idioate

@OchoSB : eu unul sunt liber oricand, 7/7 zile, 24/24 ore Numai sa dati zvon si ne strangem ... daca nu la un gratar, macar la o barfa mica !

Numai bine !
__________________
VW Polo 6N 1.6 - 75cp
VW Golf IV 1.9 TDI - 90cp--->131cp
VW Golf IV 1.9 TDI - 101cp--->140cp
VW Golf V 1.9 TDI - 105cp--->???cp


My Photos --- https://forum.4tuning.ro/album.php?u=37215

Instalatii Xenon, LED-uri SMD, folie faruri/stopuri, Polish faruri/stopuri, Alarme auto, Senzori de parcare, Faruri daylight Dectane, Stopuri pe LED Dectane, Angeleyes, LED-marker BMW, Chiptuning, Anulare filtru de particule ! http://bhp-tuning.ro
wu_vladutz is offline   Reply With Quote
Old 16-03-11, 13:01   #543
Patrulei
Toyota Driver


Stage 5
 
Patrulei's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 1,131
Member of:
[4Tuning International]
[SEAT]
[Toyota]
[4Rally]
Default Re: SPANIA

Quote:
macar la o barfa mica !
+1111
Patrulei is offline   Reply With Quote
Old 16-03-11, 16:20   #544
CoCaine
Audi Driver


Stage 5
 
CoCaine's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,291
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[4Tuning International]
Default Re: SPANIA

Pai hai sa stabilim o intalnire undeva prin Madrid, intr-o parcare de centru comercial, cum se intalnesc spaniolii la ilegale si nu numai in parcarea de la Kinepolis.. sau ceva de genul, nu neaparat gratar, ca ala implica mai mult timp liber si poate nu dispune toata lumea..
CoCaine is offline   Reply With Quote
Old 16-03-11, 16:34   #545
wu_vladutz
Fanatik MotorSport Member


Stage 5
 
wu_vladutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 663
Member of:
[Fanatik MotorSport]
[VW]
[4Tuning International]
[Competitor CNCA]
Default Re: SPANIA

La asta ma gandeam si eu .. dar cum nu suntem decat cativa prin Madrid si prin imprejurimi, e cam greu ... macar noi,cei de aici sa ne intalnim . Cum am mai spus, eu sunt dispus oricand . Hai sa stabilim un loc si o ora si sa postam aici, care vine sa stim si noi o treaba
wu_vladutz is offline   Reply With Quote
Old 16-03-11, 22:45   #546
Fixius


Stage 5
 
Fixius's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 3,976
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[MERCEDES]
[VW]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: SPANIA

Quote:
Originally Posted by Patrulei View Post
Esti cam "lenes"nu`ti place sa cauti)atjmotor.com
Da baietii ti`am spus pregatesc masini pt drift si alte ceele...
Subaru rosu a castigat time attack 2009 la alcaniz.
Uite cateva poze din taller
nu m-a prea interesat, pt ca am fost la o concentratie tuning acum cativa ani, si am vazut o tentativa de concurs de drift, si de atunci mi-am spus ca nu voi mai plati veci in spania ca sa vad concursuri de drift in spania )



probabil sunt lenes cum lucrez 10 ore pe zii si dorm putin ) probabil ca nu am fost atent cand am citit :P
__________________
Fixius is offline   Reply With Quote
Old 16-03-11, 22:51   #547
Fixius


Stage 5
 
Fixius's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 3,976
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[MERCEDES]
[VW]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: SPANIA

Quote:
Originally Posted by wu_vladutz View Post
Deci, ati primit raspunsul de la Cocaine ... spanioli idioti,iar conceptiile lor si mai idioate

@OchoSB : eu unul sunt liber oricand, 7/7 zile, 24/24 ore Numai sa dati zvon si ne strangem ... daca nu la un gratar, macar la o barfa mica !

Numai bine !


spaniolii astia sunt al dracu de retardati, natie mai resdusa ca asita, numa taranii de la noi din var de mute mai vezi )


dar alarma viper, e un pic mai desteapta decat alarmele care se vand la noi in tara la 100 lei

deaceea costa in jur de 500$


tu ziceai ca la polo ai numerele de romania inca ?
Fixius is offline   Reply With Quote
Old 16-03-11, 22:52   #548
OchoSB

 
OchoSB's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 243
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: SPANIA

In final eu nu am liber de pasti, poate doar sambata, daca e sa organizati ceva si e sambata dupamasa sau duminica poate reusesc sa vin

Vlad in legatura cu statia si subwooferul atunci o lasam pe sambata cand am drum in madrid, mai vorbim pana atunci.
__________________
Wir Lieben Autos
OchoSB is offline   Reply With Quote
Old 16-03-11, 22:58   #549
Fixius


Stage 5
 
Fixius's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 3,976
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[MERCEDES]
[VW]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: SPANIA

Quote:
Originally Posted by CoCaine View Post
Pai hai sa stabilim o intalnire undeva prin Madrid, intr-o parcare de centru comercial, cum se intalnesc spaniolii la ilegale si nu numai in parcarea de la Kinepolis.. sau ceva de genul, nu neaparat gratar, ca ala implica mai mult timp liber si poate nu dispune toata lumea..

e buna ideea dar eu inca nu am masina, si sunt cam departe de madrid, daca e s-o i-au pe jos )

plus ca mi-ar prinde bine sa imi spune-ti cu cateva zile inainte, sa imi fac si eu planurile sa am cu ce sa vin si unde sa raman peste noapte :P

sau veni-ti aici :P
Fixius is offline   Reply With Quote
Old 17-03-11, 00:24   #550
madicioco


Stage 5
 
madicioco's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 900
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
[Fiat]
[Nissan]
[Mitsubishi]
Default Re: SPANIA

Quote:
Originally Posted by Fixius View Post
nu m-a prea interesat, pt ca am fost la o concentratie tuning acum cativa ani, si am vazut o tentativa de concurs de drift, si de atunci mi-am spus ca nu voi mai plati veci in spania ca sa vad concursuri de drift in spania
eu cred ca nu ai fost la concentratia potrivita pt ca sunt cativa specializatii in ale driftului si aici in spania ,in spania una e concentratie de tuning si alta e organizarea de curse si drifturi si se cam confunda ,pt ca omu care nu cunoaste cand merge la o concentratie se gandeste ca o sa gaseasca numai liniute si drifturi dar astea aici se organizeaza numai pe circuit sau pe piste special amenajate si plus de asta iti trebuiesc muuuuuuulte autorizatii sa organizezi asa ceva ,pe cand o concentratie imediat se face o aprobare de la ayutamiento ,doi trei sponsori si ai puso de concentratie unde vin unspe zeci de masini care isi arata care mai de care chitul mai gros pe masina si atat
uite aici unii care se ocupa cu ceva de genu https://www.youtube.com/watch?v=ac0ZTJsQB7o si mai sunt
madicioco is offline   Reply With Quote
Old 17-03-11, 15:02   #551
Fixius


Stage 5
 
Fixius's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 3,976
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[MERCEDES]
[VW]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: SPANIA

probabil ai si dreptate, dar in comparatie cu ce vezi la noi in tara...

la noi daca e organizat de 4tuning le vezi pe toate intr-un eveniment

si primele dati cand veneam in madrid acolo, la sa ceva mergeam si deaceea am ramas asa dezamagit

dar tot nu e asa de spectaculos cum sunt la noi in tara
Fixius is offline   Reply With Quote
Old 17-03-11, 15:16   #552
Patrulei
Toyota Driver


Stage 5
 
Patrulei's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 1,131
Member of:
[4Tuning International]
[SEAT]
[Toyota]
[4Rally]
Default Re: SPANIA

In Spania nu am asistat la nici un eveniment din astadar eu ma multumesc ca avem circuite ceea ce baietii din romania isi doresc...odata la o luna iti permiti sa iesi pe unul din ele si sa te dai cu masina...
Fiecare persoana merge pe tuning`ul care`i placeextrem,clean etc nu ai vazut aici majoritatea care au masini facute sunt "tiganii" aici:Psi alea facute fara gust )dar sunt"tigani"care au masini si simply cleanasta depinde de cei duce pe ei capul
__________________
Patrulei is offline   Reply With Quote
Old 17-03-11, 15:54   #553
CoCaine
Audi Driver


Stage 5
 
CoCaine's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,291
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[4Tuning International]
Default Re: SPANIA

Quote:
Originally Posted by Fixius View Post
la noi daca e organizat de 4tuning le vezi pe toate intr-un eveniment
Esti in urma rau de tot cu stirile.. 4Tuning nu s-a mai implicat de ceva timp in organizari de evenimente, mai exact de cand au dat chix cu organizarea K.O.E. Drag la Bucuresti
Evenimentele de drift sunt organizate de F.R.D. (Federatia Romana de Drift) iar evenimentele de drag racing sunt organizate de DragRacing Events..
Sunt curios anul asta ce va organiza 4T in afara de 4Tuning Days.. care va avea "concurenta" oricum..

Anul trecut aveam obisnuinta de a-mi cumpara lunar revista "Maxi Tuning" dar la un moment dat mi s-a urat, majoritatea masinilor erau kitsch in opinia mea.. dar astea sunt gusturile spaniolilor,asa e "moda" lor.. In schimb vedeam poze de la evenimente si am ramas cu o impresie f buna, chiar daca nu am participat inca la evenimente de Tuning.. organizarea lor mi se pare f ok, au multe premii,etc.
CoCaine is offline   Reply With Quote
Old 17-03-11, 23:14   #554
madicioco


Stage 5
 
madicioco's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 900
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
[Fiat]
[Nissan]
[Mitsubishi]
Default Re: SPANIA

Quote:
Originally Posted by Patrulei View Post
In Spania nu am asistat la nici un eveniment din astadar eu ma multumesc ca avem circuite ceea ce baietii din romania isi doresc...odata la o luna iti permiti sa iesi pe unul din ele si sa te dai cu masina...
Fiecare persoana merge pe tuning`ul care`i placeextrem,clean etc nu ai vazut aici majoritatea care au masini facute sunt "tiganii" aici:Psi alea facute fara gust )dar sunt"tigani"care au masini si simply cleanasta depinde de cei duce pe ei capul
eu nus tigan mahsunt roman get be get
madicioco is offline   Reply With Quote
Old 18-03-11, 13:41   #555
wu_vladutz
Fanatik MotorSport Member


Stage 5
 
wu_vladutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 663
Member of:
[Fanatik MotorSport]
[VW]
[4Tuning International]
[Competitor CNCA]
Default Re: SPANIA

@Fixius : Polo l-am vandut in octombrie, cand am fost in RO Da, pe Golf am in continuare numere de romania si NU am de gand sa le schimb In toamna dau o fuga pana acasa sa-i fac ITP-ul sa mai stau linistit inca 2 ani de zile ...

@Cocaine : cand iesim mestere la o bere ? Da un semn cand ai timp, ca oricum vreau sa ajung prin Rivas sa`mi iau niste SMD-uri de la un magazin de acolo ca am inteles ca sunt mai ieftine.

@OchoSB : Oricand ai timp, ma anunti si mergem, nu e problema

Apropo ... are cineva drum saptamana viitoare pe la Adrian la taller, ca nu stiu exact unde este ( am fost acum 2-3 ani pe acolo, din gresala ) si as vrea sa ma duc sa vad cat ma costa prelungirea ( "bad boy" ) si cand are timp sa mi`o faca ...

Numai bine !
wu_vladutz is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -