Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > 4Tuning International

Reply
 
Thread Tools
Old 13-02-11, 13:54   #481
Fixius


Stage 5
 
Fixius's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 3,976
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[MERCEDES]
[VW]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: SPANIA

Quote:
Originally Posted by wu_vladutz View Post
Cumpar jante pe 17', incaltate ... daca ma poate ajuta cineva, rog sa posteze aici.

Modelele care ma intereseaza sunt urmatoarele :

OZ CANOVA
OZ CHRONO
OZ ULTRALEGGERA
OZ 35 ANIVERSARIO
DOTZ HANZO
SPARCO PISTA

oz canova nu ti le recomand, deoarece genul asta de jante merg strict ma couperuri, si in mod special acelor masini la care propietari au investit multi euro in discurile de frana, care au ce arata:P

oz chrono doar daca sunt super late de le un 8.5j in sus care cu adevarat arata super bine daca jantele sunt cu et-ul negativ

jantele spitate pe o masina mica gen polo sau golf nu dau bine, ca s-o faci agresiva tre sa-i pui jante late cu buza, masinile mici castiga agresivitate prin jantel cu buza si un bad look la capota

dar daca iti permiti sa cumpari jante noi OZ ULTRALEGGERA, care ar da bine intr-o nuantza agresica gen portocaliu, sau rosu, eu iti recomand sa-ti iei schmidt care's mult mai rezistente ca ultraleggera si preturile sunt cam la fel

sau barracuda care's la fel de rezistente si merg foarte mult de aspect ca si tipul jantelor de mai sus:
OZ 35 ANIVERSARIO
DOTZ HANZO
SPARCO PISTA

si pt incaltarea jantelor iti recomand gume toyo, care's special pt jante sport si buza care apara janta e mult mai dura decat la celelalte marci si pretul e cu 20 30 euro mai mult

preturi pt barracuda http://www.jms-fahrzeugteile.de/Aluf...7749d3675d8b83

preturi pe schmidt http://www.jms-fahrzeugteile.de/Aluf...7749d3675d8b83
__________________
Fixius is offline   Reply With Quote
Old 13-02-11, 20:58   #482
wu_vladutz
Fanatik MotorSport Member


Stage 5
 
wu_vladutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 663
Member of:
[Fanatik MotorSport]
[VW]
[4Tuning International]
[Competitor CNCA]
Default Re: SPANIA

Merci pt reply ! Mi`am cumparat intre timp niste OZ-uri Hydra pe 17' ... urmeaza sa fac prelungirea la capota ( am vb cu cel care mi-a vopsit capota si plafonul dar nu stiu daca o fac la el pt ca nu a mai facut asta niciodata si nu vreau sa-mi dea bulelea )

Ca sa ma duc la un taller specializat in tuning, fara 200-300 euro nu scap ( fara vopsea ) asa ca prefer sa fac prelungirea in octombrie, cand ma duc in tara sa fac ITP-ul...asta in cazul in care nu gasesc intre timp ceva ieftin pe aici !

Alta problema este cu vopsitul, pot ca sunt f pretentios la culoarea care vreau sa iasa si felul in care vreau sa o fac... aceeasi poveste, la taller de tuning e exagerat de scump !! Am sa mai vb cu cel care mi`a vopsit capota si plafonul, poate reusesc sa vopsesc la el toata masina ...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC05552.JPG
Views:	60
Size:	2.63 MB
ID:	1872071   Click image for larger version

Name:	DSC05562.JPG
Views:	44
Size:	2.26 MB
ID:	1872072  
__________________
VW Polo 6N 1.6 - 75cp
VW Golf IV 1.9 TDI - 90cp--->131cp
VW Golf IV 1.9 TDI - 101cp--->140cp
VW Golf V 1.9 TDI - 105cp--->???cp


My Photos --- https://forum.4tuning.ro/album.php?u=37215

Instalatii Xenon, LED-uri SMD, folie faruri/stopuri, Polish faruri/stopuri, Alarme auto, Senzori de parcare, Faruri daylight Dectane, Stopuri pe LED Dectane, Angeleyes, LED-marker BMW, Chiptuning, Anulare filtru de particule ! http://bhp-tuning.ro
wu_vladutz is offline   Reply With Quote
Old 14-02-11, 01:10   #483
Fixius


Stage 5
 
Fixius's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 3,976
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[MERCEDES]
[VW]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: SPANIA

Quote:
Originally Posted by wu_vladutz View Post
Merci pt reply ! Mi`am cumparat intre timp niste OZ-uri Hydra pe 17' ... urmeaza sa fac prelungirea la capota ( am vb cu cel care mi-a vopsit capota si plafonul dar nu stiu daca o fac la el pt ca nu a mai facut asta niciodata si nu vreau sa-mi dea bulelea )

Ca sa ma duc la un taller specializat in tuning, fara 200-300 euro nu scap ( fara vopsea ) asa ca prefer sa fac prelungirea in octombrie, cand ma duc in tara sa fac ITP-ul...asta in cazul in care nu gasesc intre timp ceva ieftin pe aici !

Alta problema este cu vopsitul, pot ca sunt f pretentios la culoarea care vreau sa iasa si felul in care vreau sa o fac... aceeasi poveste, la taller de tuning e exagerat de scump !! Am sa mai vb cu cel care mi`a vopsit capota si plafonul, poate reusesc sa vopsesc la el toata masina ...

pt vopsit cunosc eu 2 roamani care cred ca ti-ar putea face un pretz bun, o sa vb cu ei, dar tu sa-mi dai un mail cu ce anume doresti exact sa faci...

in ceeea ce prezinta jantele nu-mi plac de nicio culoare, adica daca ti-ai pune un set de discuri de frana mai mari si minim striate ar arta ft bine, si bine'n teles suspensia sport care o lasa mai jos si dispar spatiile alea imense intre cauciuc si aripile masinii

tu incearca sa-ti pui jantele in vanzare, poate apuci sa le vinzi...
si de banii aia iti cumperi alt model, poate ceva mai pline in mijloc ca sa nu se vada discurile alea micutze :P

in ceea ce tine de capota, iti recomand sa-ti faci una din fibra de sticla si la aia sa aplici un bad look e cu cateva sute de grame mai usoara, si la un moment dat fie o vopsesti in culoarea care vrei, fie o imbraci in folie de fibra de carbon, care arata superb :P

te rog sa nu te superi pe mn ca-ti spun parerea mea :P
Fixius is offline   Reply With Quote
Old 14-02-11, 15:25   #484
wu_vladutz
Fanatik MotorSport Member


Stage 5
 
wu_vladutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 663
Member of:
[Fanatik MotorSport]
[VW]
[4Tuning International]
[Competitor CNCA]
Default Re: SPANIA

Am sa schimb discurile de frana si amortizoarele, dar momentan stau cuminte pt ca acum cateva zile mi s`a stricat dvd-ul din masina, deci trebuie sa dau alti 900 euro sa`mi iau unul nou !

Modelul asta de jante imi plac, cele cu buza, la urasc ...sunt oribile

Capota in nici un caz nu o voi face din fibra de sticla, stiu eu ce stiu Vreau pur si simplu` sa`mi fac numai prelungirea.

Nu am sa "lipesc" nimic pe capota ... nu`mi plac astea gen fibra de carbon si alte nebunii din Need For Speed

Cam asa ceva as vrea sa o vopsesc ...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P22-09-10_15.15[1].jpg
Views:	45
Size:	78.3 KB
ID:	1873191  
wu_vladutz is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 00:49   #485
Fixius


Stage 5
 
Fixius's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 3,976
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[MERCEDES]
[VW]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: SPANIA

sau daca iti permiti cumpara-ti o capota de carbon care vin gata cu bad look :P

eu acum vreau sa strang ceva banuti si sa-mi i-au un mk3 si sa-l fac pe gustul meu :P

daca stiti ceva sa ma anuntati :P


pe golful tau i-ar sta bine intr-o culoare deschisa la culoare poate cu ceva perla ft inchisa dar asa in 2 culori nu mai este la moda.

eu ador jantele cu buza, dar cand vine vorba de parcare le urasc, pt ca stii ce greu gasesti un loc de parcare si ce riscuri sunt s-o parchezi la linie :P

dar bine daca tot cumpar ceva jante cu buza nu voi cumpara kinezarii ci ceva calumea si de stiu ca renuntz la jumate din mancare dar tot imi i-au jante calumea :P


aici oare unde se gasesc de cumparat serpisori de inox ?
si kit blow off de cumparat ?
Fixius is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 15:17   #486
adrian gavrila

Stage 4
 
adrian gavrila's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 215
Default Re: SPANIA

salut Vladut. in legatura cu jentile am un client aici in atelier care a schimbat unele dotz hanzo in 17" cu gume aproape noi, pentru unele in 19". si cu prelungirea de capota ,eu nu stiu unde ai intrebat dar ti-a dat un pret foarte mare, asa ca daca vrei, poti sa ma suni si sa vorbim de cea ce vrei sa faci la masina. Poti sa ma suni la 918863340, si datele (adresa), o gasesti in : www.customcarsl.es
salut
__________________
CUSTOM CAR....TUNING IN MOVIMENT www.customcarsl.es
adrian gavrila is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 22:16   #487
wu_vladutz
Fanatik MotorSport Member


Stage 5
 
wu_vladutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 663
Member of:
[Fanatik MotorSport]
[VW]
[4Tuning International]
[Competitor CNCA]
Default Re: SPANIA

Adrian, merci frumos pentru informatii ... Jantele nu le vand, mi-am gasit amortizoare si arcuri la un pret bunicel ( 350 euro ), nu mai stiu exact de cine sunt facute ... vreau sa cobor masina cu cel mult 35mm, sau chiar 30 mm !
Am sa dau o fuga pe la tine pe la atelier, dar sa se mai treaca vremea asta urata ca n-am nici un chef sa ies din casa cand vad cum e afara ! Am sa vin si am sa iti explic exact cum vreau sa o vopsesc si eventual sa-mi faci un pret pt tot ce vreau sa-i fac.

@Fixius : La ce`mi trebuie capota de carbon ? Asta nu`i masina de liniute, ca sa o fac cat mai usoara, etc . Dupa ce termin cu exteriorul, probabil o sa ma apuc si de motor, sa`l duc undeva la 140-150 cp, mai mult nu`mi trebuie ( nu este nimic sigur in legatura cu motorul ). Nu mi`au placut niciodata masinile cu 1029203 cp, pt ca sunt convins ca nu mai traiesc mult dup-aia

Am eu un amic care vinde un golf3, 1.9 tdi, am sa revin cu detalii Iar in legatura cu BOV-u, mai bine nu ... nu se merita .. sunt multe dezavantaje

Numai bine :*

Last edited by wu_vladutz; 15-02-11 at 22:22.
wu_vladutz is offline   Reply With Quote
Old 16-02-11, 01:31   #488
Fixius


Stage 5
 
Fixius's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 3,976
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[MERCEDES]
[VW]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: SPANIA

ce inseamna bov-ul ?

astept detaliile despre mk3-ul ala :P
Fixius is offline   Reply With Quote
Old 19-02-11, 04:12   #489
wu_vladutz
Fanatik MotorSport Member


Stage 5
 
wu_vladutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 663
Member of:
[Fanatik MotorSport]
[VW]
[4Tuning International]
[Competitor CNCA]
Default Re: SPANIA

BOV = blow off vlave

In legatura cu golful, sa dea naiba in el ca am cautat anuntul vreo 30 min si nu l-am gasit I`am lasat msg amicului meu sa imi dea link-ul... Putem merge sa`l vedem oricand , dar mai intai sa il vezi sa iti faci o idee.
Omul e mecanic, l-a pus la punct, a vrut sa-l tina pt el, dar acum a gasit un VW Corrado si vrea sa-l cumpere. Apropo, golf-ul e diesel, am uitat sa iti zic ... 1.9 TDI 90cp .

P.S : E de`al nostru baiatul
wu_vladutz is offline   Reply With Quote
Old 19-02-11, 22:52   #490
wu_vladutz
Fanatik MotorSport Member


Stage 5
 
wu_vladutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 663
Member of:
[Fanatik MotorSport]
[VW]
[4Tuning International]
[Competitor CNCA]
Default Re: SPANIA

@Fixius : Am vb cu omu ...

Vladutz: sal mosu .. lasa`mi te rog linku cu masina
Vladutz: ca vrea cineva sa o vada
Claudiu Luncanu: e vanduta
Claudiu Luncanu: 1250 eur

Ma mai interesez, daca aud ceva te anunt !
wu_vladutz is offline   Reply With Quote
Old 20-02-11, 00:53   #491
cRbL


Stage 5
 
cRbL's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,818
Member of:
[Moderators]
[FOTO]
[4Tuning International]
Default Re: SPANIA

Tuning nu gluma...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Photo0371.jpg
Views:	54
Size:	1.34 MB
ID:	1881916   Click image for larger version

Name:	Photo0372.jpg
Views:	39
Size:	1.21 MB
ID:	1881917   Click image for larger version

Name:	Photo0373.jpg
Views:	43
Size:	1.26 MB
ID:	1881918  

cRbL is offline   Reply With Quote
Old 20-02-11, 18:27   #492
adrian gavrila

Stage 4
 
adrian gavrila's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 215
Default Re: SPANIA

??????
adrian gavrila is offline   Reply With Quote
Old 20-02-11, 20:20   #493
OchoSB

 
OchoSB's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 243
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: SPANIA

crbl sunt atatea masini tunNnIiNG ca deja ne-am obisnuit cu ele

Vinde cineva statie si/sau sub ? ceva decent, nu dispun de multi bani.
OchoSB is offline   Reply With Quote
Old 20-02-11, 20:40   #494
cRbL


Stage 5
 
cRbL's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,818
Member of:
[Moderators]
[FOTO]
[4Tuning International]
Default Re: SPANIA

Din pacate eu inca nu m-am obisnuit cu ele. Si credeam ca la noi e grav...
Apropo, din cate am inteles, aici orice modificare aduci masinii ar trebui sa fie omologata right ? Intrebarea e cam cat ar costa de exemplu o suspensie ( de omologat ) ?
cRbL is offline   Reply With Quote
Old 20-02-11, 20:48   #495
OchoSB

 
OchoSB's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 243
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: SPANIA

Cica in jur la vreo 300 euro te costa sa o omologhezi, dar nu stiu sigur sper sa nu vorbesc prostii, oricum poate stie altcineva ceva mai sigur pt ca si pe mine ma intereseaza.
__________________
Wir Lieben Autos
OchoSB is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -