Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > 4Tuning International

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 30-04-07, 12:09   #31
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Vacante in Romania - 2007

cate-va poze din RO , Cj ,Dub aerop
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picture 045.jpg
Views:	39
Size:	604.7 KB
ID:	259494   Click image for larger version

Name:	Picture 046.jpg
Views:	42
Size:	612.5 KB
ID:	259495   Click image for larger version

Name:	Picture 047.jpg
Views:	33
Size:	555.2 KB
ID:	259496  

Click image for larger version

Name:	DSC00001.JPG
Views:	43
Size:	500.7 KB
ID:	259497  
CJ-01-WOB is offline  
Old 08-06-07, 20:56   #32
Florin_Tei


Stage 5
 
Florin_Tei's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 426
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Vacante in Romania - 2007

mai sunt 2 luni si SAR PUTEA sa ma duc in tara ! DE ABIA ASTEPT!Cu respect !
Florin_Tei is offline  
Old 24-06-07, 23:20   #33
WTX_SUA

Stage 1
 
WTX_SUA's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 18
Default Re: Vacante in Romania - 2007

Da ar fi frumos sa ne intalnim mai multi romani din afara tarii daca are cineva o proponere astept
WTX_SUA is offline  
Old 06-07-07, 13:49   #34
RaZvY_

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 463
Default Re: Vacante in Romania - 2007

Pe mine ma asteapta autobahn in 11 iulie , pe 12 ajung in Romania. Abia astept sa ajung odata in tzara.
RaZvY_ is offline  
Old 06-07-07, 21:32   #35
Florin_Tei


Stage 5
 
Florin_Tei's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 426
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Vacante in Romania - 2007

Drum bun frate ! Cu respect !
Florin_Tei is offline  
Old 27-07-07, 00:15   #36
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Vacante in Romania - 2007

zbor spre bucuresti pe 30 Septembrie prin frankfurt, si ma intorc pe 24 Octombrie



pt aia care zic ca e varza si nu mai vin in romania.... pacat... eu am plecat de 10 ani, si in timpul asta am venit de 4 ori in romania... de fiecare data lucrurile arata mai bine, si se misca incet incet spre cum ar trebui sa fie... dupa mine perioada cea mai grea pt romania a trecut, si acum incet incet ne aliniem cu restul lumii...

cel putin venind de peste ocean, venirea in europa e ca venirea pe o alta planeta, si sunt multe lucruri care sunt aici si nu sunt acolo, si multe lucruri care sunt acolo care nu le avem aici... eu cel putin ma distrez de fiecare data cand vin, si de data asta vin si cu un prieten de-al meu canadian care de cativa ani tot vrea sa vina...

nu stiu cum e in europa, dar in america de nord romanii au o reputatie foarte buna, si multi dintre prietenii mei de exemplu vor sa viziteze... asta ma face foarte fericit, pentru ca cu cat vin mai multi bani straini in romania, cu atat o sa fie mai bine pt cei de acolo, deci va sugerez tuturor daca puteti, sa va incurajati prietenii sa viziteze europa si romania, pt ca si noi avem o tona de locuri si lucruri de vazut si incercat... Eu zic ca nu mai avem de ce sa ne fie rusine, DACA am avut vreodata, si ca e timpul sa-i ajutam pe cei care au ramas cat de mult putem

in fine, sper sa fie ceva show-uri ceva in perioada cand sunt acolo, sa vad si eu scena de tuning din romania first hand
AlliedComposites is offline  
Old 31-07-07, 16:52   #37
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Vacante in Romania - 2007

Noi cred ca sarim pana la iarna de drumu pana in Ro .. poate in alta parte a Europei acuma in aug-sept
CJ-01-WOB is offline  
Old 01-08-07, 04:06   #38
cls21b_EVO

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,266
Default Re: Vacante in Romania - 2007

Quote:
Originally Posted by bloodfart View Post
zbor spre bucuresti pe 30 Septembrie prin frankfurt, si ma intorc pe 24 Octombrie



pt aia care zic ca e varza si nu mai vin in romania.... pacat... eu am plecat de 10 ani, si in timpul asta am venit de 4 ori in romania... de fiecare data lucrurile arata mai bine, si se misca incet incet spre cum ar trebui sa fie... dupa mine perioada cea mai grea pt romania a trecut, si acum incet incet ne aliniem cu restul lumii...

cel putin venind de peste ocean, venirea in europa e ca venirea pe o alta planeta, si sunt multe lucruri care sunt aici si nu sunt acolo, si multe lucruri care sunt acolo care nu le avem aici... eu cel putin ma distrez de fiecare data cand vin, si de data asta vin si cu un prieten de-al meu canadian care de cativa ani tot vrea sa vina...

nu stiu cum e in europa, dar in america de nord romanii au o reputatie foarte buna, si multi dintre prietenii mei de exemplu vor sa viziteze... asta ma face foarte fericit, pentru ca cu cat vin mai multi bani straini in romania, cu atat o sa fie mai bine pt cei de acolo, deci va sugerez tuturor daca puteti, sa va incurajati prietenii sa viziteze europa si romania, pt ca si noi avem o tona de locuri si lucruri de vazut si incercat... Eu zic ca nu mai avem de ce sa ne fie rusine, DACA am avut vreodata, si ca e timpul sa-i ajutam pe cei care au ramas cat de mult putem

in fine, sper sa fie ceva show-uri ceva in perioada cand sunt acolo, sa vad si eu scena de tuning din romania first hand
Foarte frumos, in sfarsit cineva care imi impartaseste gandirea despre RO, ma mir sincer, crede ma...vino in Buc, daca e poate ne intalnim iti arat eu tuning-ul first hand si distractie...crede ma, atat doar sa fiu si eu inca in tara.
cls21b_EVO is offline  
Old 01-08-07, 09:26   #39
Urban per4mance


Stage 5
 
Urban per4mance's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 310
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Vacante in Romania - 2007

Cat am fost in tara nu credeam ca voi zice v'o'data ca mie dor de Romania...saracie,birocratie la tot pasul,coruptie..dar unde nu sunt toate astea?Sincer,am vazut aici unii mai amaratzi decat ai nostrii,coruptie este si aici la greu,stau ceva mai bine cu birocratzia dar..

Mi-e dor fratziilor de muntii aia care se vad in orizont acasa,de apa aia d la munte curata,de painea aia faina d cartofi...multe-s bune acasa..mai nou si strazile..cel putzin in BV

Aveam d gand sa merg doar de craciun da' nu rezist atat,ma duc un weekend in sept.sa-mi vad copii apoi 2-3 sapt de craciun..abea astept..numa' bine

Last edited by Urban per4mance; 01-08-07 at 09:28.
Urban per4mance is offline  
Old 01-08-07, 21:41   #40
Florin_Tei


Stage 5
 
Florin_Tei's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 426
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Vacante in Romania - 2007

Daca o sa fie totul bine o sa plec la sfirsitul saptamanii viitoare ! De abia astept ! Vacanta placuta si drum bun la toti ! Cu respect !
Florin_Tei is offline  
Old 01-08-07, 23:43   #41
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Vacante in Romania - 2007

Quote:
Originally Posted by cls21b_EVO View Post
Foarte frumos, in sfarsit cineva care imi impartaseste gandirea despre RO, ma mir sincer, crede ma...vino in Buc, daca e poate ne intalnim iti arat eu tuning-ul first hand si distractie...crede ma, atat doar sa fiu si eu inca in tara.
da desigur, si mai ales daca si tie iti place berica cred ca o sa ne intelegem bine de tot

in bucuresti vin... stateam in drumul taberei inainte
AlliedComposites is offline  
Old 02-08-07, 00:26   #42
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Vacante in Romania - 2007

Quote:
Originally Posted by Urban per4mance View Post
Cat am fost in tara nu credeam ca voi zice v'o'data ca mie dor de Romania...saracie,birocratie la tot pasul,coruptie..dar unde nu sunt toate astea?Sincer,am vazut aici unii mai amaratzi decat ai nostrii,coruptie este si aici la greu,stau ceva mai bine cu birocratzia dar..
asa e... cred ca avantajul principal insa e ca in "vest" ai mult mai multe oportunitati de a ajunge departe in viata, si e mult mai usor sa ai o viata buna daca doar nu esti fraier... dupa mine oricine de aici care a fost crescut intr-o familie cat de cat normala, nu are nici o scuza sa nu-si faca scoala, si sa nu munceasca si sa faca bani... si fara scoala, poti sa faci o tona de munci necalificate sau la care trebuie un minim de scoala, si traiesti bine... nu e nici o scuza dupa mine sa ajungi lefter aici....


Quote:
Originally Posted by Urban per4mance View Post
Mi-e dor fratziilor de muntii aia care se vad in orizont acasa,de apa aia d la munte curata,de painea aia faina d cartofi...multe-s bune acasa..mai nou si strazile..cel putzin in BV
tre sa calatoresti ori in vestul canadei sau americii sa vezi muntii stancosi

nu stiu, dar dupa mine sunt multe locuri mult mai misto decat romania care si ele trebuie vizitate... de exemplu mie imi place in caraibe (am fost in cancuun, si in dominicana), si imi pare rau, dar nu se compara cu plajile din romania cat mi-ar place mie romania... aici in calgary e un sentiment destul de puternic ca realistic IN CALGARY nu e nimic grozav de facut, deci cand suntem in oras, toti muncim pe rupte, si facem bani, ca sa ne putem permite sa ne caram de aici si sa vizitam cat mai multe alte locuri in alte colturi din lume cat mai des si daca stai sa te gandesti, nici nu mai conteaza unde traiesti, ca oriunde ai fi, esti la mai putin de 24 de ore de mers cu avionu departare, si nimeni nu te opreste sa te duci cat de des vrei
AlliedComposites is offline  
Old 02-08-07, 03:14   #43
Urban per4mance


Stage 5
 
Urban per4mance's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 310
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Vacante in Romania - 2007

Ai perfecta dreptate...am vazut in italia niste peisaje de am inebunit...si munte si mare...in viena simti nivelul ridicat de cultura parca in aer..lume elevata,au niste sculpturi de ramai..sunt multe locuri frumoase la care mai nou,avem si noi acces si care d multe ori sunt mai ieftine..realitatea e ca peissjele din Ro nu ar mai fi asa ''interesante'' daca as avea copii mei aici cu mine...Cand incepi sa t socializezi in alta tara,nimic nu t leaga d casa,probabil se scimba treaba cu dorul d Ro..Cat despre facut bani...se poate si in Ro daca esti istetz si muncesti ceva mai mult decat restul lumii..eu ultimii 3ani in Ro am facut taxi cu masina mea si faceam 1000-1200$ daca munceam 12-14 ore /zi..incet incet va fi bine si acasa sa speram..scuze pt off topic
Urban per4mance is offline  
Old 03-08-07, 00:10   #44
cls21b_EVO

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,266
Default Re: Vacante in Romania - 2007

Quote:
Originally Posted by bloodfart View Post
da desigur, si mai ales daca si tie iti place berica cred ca o sa ne intelegem bine de tot

in bucuresti vin... stateam in drumul taberei inainte
Sincer nu mi prea place mie berea, dar vedem cum facem, o vodca cu mere nu te coafeaza?
Cu siguranta sunt multe alte locuri mai frumoase ca cele din RO., dar acolo nu te simti ACASA.
Iar fetele/femeile din RO...sa fim seriosi, cel putin generatia asta....mori de p*la sculata...
cls21b_EVO is offline  
Old 03-08-07, 01:45   #45
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Vacante in Romania - 2007

ale tineretii valuri
CJ-01-WOB is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -