Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > 4Tuning International

Reply
 
Thread Tools
Old 23-01-07, 19:16   #76
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Romania Membra U. E.

pe termen lung cred ca este un avantaj intrarea Romaniei in UE, insa pe termen scurt, nu.
da, poti sa te misto mai usor prin Europa....si cam atat.
In rest, Romania o sa devina si mai mult decat pana acum, o piata de desfacere pt produsele europei de vest, si romanu o sa le cumpere ca bineinteles, sunt mai bune ca alea romanesti ca doar nu-s din Romania (idei preconcepute tipice ale romanului). Economia principalelor puteri din Europa nu merge teribil si aceste asa zise aduagari ale saracilor din est la comunitate este un prilej bun pt ei sa mai faca bani. Preturile, deja mari o sa se mai mareasca, mai ales in aria serviciile care pana acum erau inca la preturi rezonabile in Romania fata de vest.

Pe termen lung insa, se va mai schimba....sper eu si totusi nivelul de trai si nivelul economiei interne o sa creasca. Eu sper ca in primul rand toata vrajala asta cu aderarea macar sa mai schimbe putin sistemul judiciar si sa mai elimine din coruptia existenta la momentul asta.
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 24-01-07, 23:19   #77
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Romania Membra U. E.

le schimb din pricina ca ma plictisesc repede si sper ca poate cine stie odata si odata sa ma pot duce la aston martin dealer si sa-mi asez preacinstitul ass intr-un DB9 si sa plec cu el platit jos dar pana atunci vorba ta precum sosetele asa si masinile , masina in sua este o chestie foarte necesara din pricina distantelor mari si transportuli in comun care inafara de marile centre urbane nu este asa dezvoltat
draculas is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -