Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > 4Tuning International

Reply
 
Thread Tools
Old 04-04-07, 05:27   #136
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

sa nu mai aud de bmw am avut m5 si l-am dar cat am putut de repede am avut 330ci dupa 2 luni l-am dus inapoi la dealer JUNGHI o fost ca masina rezistenta in sua pentru bani putin e honda accord de prin 93 aia e masina de tras pe ia iar masina de facut figuri EVO rules ! cu evo am pisat de la m3 corvette lamborghini si alte besini de masini scumpe fara nici cea mai mica problema , multi spun e dar e lamborghini sau e corvette sau e m-classe SO WHAT ! ma pis pe ele personal ,masini de bani multi si de figuri ! porsche e si el pe acolo cu al sau carerra sau gt-turbo ! vorbesc din ceea ce stiu multi de pe formu asta sunt experti in masini dar pentru iei masina tare e considerat un urs din 1900 toamna sau vreun opel kadett obosit de ani si masini tari or vazut pe strada filme sau la expozitii ! Daca vrei masina sa marga nu te uiti la bani iar daca te uiti atunci nu te plange !
draculas is offline   Reply With Quote
Old 04-04-07, 19:20   #137
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

Draculas, daca-ti dau un #Vin poti sa ma ajuti sa-mi spui istoricul masinii? Am gasit alta masina, tot din state si vreau sa stiu care-i faza cu ea
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 04-04-07, 19:49   #138
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

sigur tata baga mare dar eu zic sa mil trimiti pe mail direct draculas_99@yahoo.com
draculas is offline   Reply With Quote
Old 05-04-07, 01:20   #139
odh_bmw

 
odh_bmw's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 36
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

Quote:
Originally Posted by draculas View Post
sa nu mai aud de bmw am avut m5 si l-am dar cat am putut de repede am avut 330ci dupa 2 luni l-am dus inapoi la dealer JUNGHI o fost ca masina rezistenta in sua pentru bani putin e honda accord de prin 93 aia e masina de tras pe ia iar masina de facut figuri EVO rules ! cu evo am pisat de la m3 corvette lamborghini si alte besini de masini scumpe fara nici cea mai mica problema , multi spun e dar e lamborghini sau e corvette sau e m-classe SO WHAT ! ma pis pe ele personal ,masini de bani multi si de figuri ! porsche e si el pe acolo cu al sau carerra sau gt-turbo ! vorbesc din ceea ce stiu multi de pe formu asta sunt experti in masini dar pentru iei masina tare e considerat un urs din 1900 toamna sau vreun opel kadett obosit de ani si masini tari or vazut pe strada filme sau la expozitii ! Daca vrei masina sa marga nu te uiti la bani iar daca te uiti atunci nu te plange !

Frate eu nu vrea sa ma cert cu tine dar mentalitatea ta lasa de dorit ...
M3 sau Lambo sau alte masini ... nu sunt "besini de masini" ca pierd pe 400 m cu un evo.
Cu ce esti tu mai presus de unu care are un urs vechi de 20 ani in care a bagat bani? Eu zic ca oamenii aia sunt adevaratii pasionati. Care au curajul sa readuca o masina la viata. Sa o desfaca in bucati si sa o recompuna. Ca asa e usor sa ai banii si dai comanda la un evo. Orice prost cu bani isi permite un evo. Pe cand , numai un adevarat pasionat isi permite sa aiba un urs facut cu bun gust.
Pasiunea nu se masoara in timpul care iese la finalul unei curse.
si inca 1 chestie .... Care e definitia unei masini tari ?
Dintre un bmw m3 din 88 si un evo9 din 2007 eu as alege bmw-ul. Sincer.

Ps: 1.incearca sa folosesti niste semne de punctuatie astfel incat sa fie lizibil ce scrii. 2.vorbeste frumos. daca ai un limbaj de golan nu castigi nimic.

Numai bine !
odh_bmw is offline   Reply With Quote
Old 05-04-07, 01:47   #140
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

Quote:
Originally Posted by draculas View Post
sigur tata baga mare dar eu zic sa mil trimiti pe mail direct draculas_99@yahoo.com
ok bun, sun la dealer sa-l aflu si-ti trimit mail, ms mult

parerea mea e ca si unu care-si ia EVo e pasionat, poate altfel de pasionat dar oricum tot pasionat ramane avand in vedere ca da atatia bani pe o compacta performanta cand ar putea de banii aia sa ia ceva mult mai luxos si spatios. Cei cu masini mai vechi sunt alt gen de pasionati si nu i-as discredita deloc nici pe ei.

Last edited by pimp_lex; 05-04-07 at 01:50.
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 05-04-07, 02:40   #141
alex_g
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

Odh e un baiat pe forum din Craiova,prieten de-al meu care are f multe cunostiinte in domeniul tuningului si e mare pasionat de masini,ce vina are el ca posibilitatile lui se limiteaza la un oltcit? si cu ce sunt mai presus unii proprietari de masini care restaurate(NU cu mana lor) se cred superiori pe aici pe forum si sunt plini de figuri?ca le-au dat parintii bani? daca imi dadeau ai mei bani nu mai munceam ca nebunu sa-mi iau suspensie 1 luna,treceam una din cartile de credit prin bancomat si pac avem ce-mi doream,eram considerat pasionat atunci?aaa,am uitat sa precizez ca sunt rau vazut printre asa zisii pasionati de masini, conduc o masina de varsta prietenei si un Turbo Diesel,as vrea sa-i vad pe ei bagand benzina din banii lor si masini cumparate muncite de ei, si cand ma refer la bagat benzina nu zic de cativa litri sa ne rupem in figuri prin centrul orasului,stiti si voi ce distante sunt aici la noi,numai o iesire la discoteca cu prietenii si dusul lor acasa am facut usor 30km itr-o seara.

draculas nu e baiat rau numai ca din cand in cand mai da cu batul in balta
  Reply With Quote
Old 05-04-07, 11:46   #142
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default

odh_bmw serios incep sa cred ca tu stai cu ,capul intr-o groapa fiule cum poti sa compari tehnologia de acum 20 de ani cu ceea ce este acum ?
Cu ce sunt mai presus decat un urs obosit hmm , sa vedem : suspensie inteligenta asistata de 3 calculatoare , transmisie integrala permanenta cu posibilitate de transfer de pe o punte pe alta foarte usor , confort , putere fiabilitate si look atragator ! ce altceva mai trebe ?
Cat despre limbajul de cartier asta se mai intampla dar asta nu insemana ca sunt ceva semianalfabet dupa cum crezi tu .
Si daca tu ma consideri prost ca am dat niste bani pe o masina pe care tu sincer tre sa mai muncesti vre-o 10 ani sa ti-o poti permite nu prea ai ce sa cauti pe aici , parerea mea, oricine poate sa ia un jaf si sa-l descompuna ca sa-l restaureze dar iti trebe putin tupeu sa faci acelasi lucru cu o masina pe care ai platit 40.000 $ ca si mine .
Eu evou l-am desfacut bucati sa ajung cu el la performanta de a bate pe 400 metri sau pe freeway orice altceva !

Alex_g tu ai impresia ca mie mi-a dat cineva vreun ban ? te inseli omu eu cand am ajuns in america am ajuns cu 200$ in buzunar dar cu un contract de munca foarte bun si dupa ala cu putin noroc am reusit sa fac niste treburi faine ! stiu cum e sa vrei ceva si sa nu-ti poti permite si de aceea eu fac in asa fel incat sa am aproape tot ceea ce imi doresc !


EDIT : bibibip . RO .. daca credeti ca aveti de impartit impresii/contuzii/iluzii .. faceti-o pe PM
MErsi
WOB

Last edited by CJ-01-WOB; 05-04-07 at 20:02.
draculas is offline   Reply With Quote
Old 05-04-07, 20:04   #143
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

Quote:
Originally Posted by draculas View Post
Cu ce sunt mai presus decat un urs obosit hmm
Vali daca cineva citeste asta sigur il pusca rasul ! Ursule
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 06-04-07, 00:55   #144
odh_bmw

 
odh_bmw's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 36
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

Quote:
Originally Posted by draculas View Post
odh_bmw serios incep sa cred ca tu stai cu ,capul intr-o groapa fiule cum poti sa compari tehnologia de acum 20 de ani cu ceea ce este acum ?
Cu ce sunt mai presus decat un urs obosit hmm , sa vedem : suspensie inteligenta asistata de 3 calculatoare , transmisie integrala permanenta cu posibilitate de transfer de pe o punte pe alta foarte usor , confort , putere fiabilitate si look atragator ! ce altceva mai trebe ?
Cat despre limbajul de cartier asta se mai intampla dar asta nu insemana ca sunt ceva semianalfabet dupa cum crezi tu .
Si daca tu ma consideri prost ca am dat niste bani pe o masina pe care tu sincer tre sa mai muncesti vre-o 10 ani sa ti-o poti permite nu prea ai ce sa cauti pe aici , parerea mea, oricine poate sa ia un jaf si sa-l descompuna ca sa-l restaureze dar iti trebe putin tupeu sa faci acelasi lucru cu o masina pe care ai platit 40.000 $ ca si mine .
Eu evou l-am desfacut bucati sa ajung cu el la performanta de a bate pe 400 metri sau pe freeway orice altceva !

Alex_g tu ai impresia ca mie mi-a dat cineva vreun ban ? te inseli omu eu cand am ajuns in america am ajuns cu 200$ in buzunar dar cu un contract de munca foarte bun si dupa ala cu putin noroc am reusit sa fac niste treburi faine ! stiu cum e sa vrei ceva si sa nu-ti poti permite si de aceea eu fac in asa fel incat sa am aproape tot ceea ce imi doresc !


EDIT : bibibip . RO .. daca credeti ca aveti de impartit impresii/contuzii/iluzii .. faceti-o pe PM
MErsi
WOB

Ti-am mai zis ca nu compar masinile. E o chestie de preferinta. Eu as prefera Bmw m3 de acum 20 ani. Si nu , nu te consider prost ! Eu nu imi fac parere despre om pe internet.
Trust me, nu o sa parasesc lumea pasonatilor din cauza ca nu am bani sa imi iau evo.

Respect pt ceea ce ai reusit. Nu am dorit sa creez o cearta. A fost o simpla discutie in care mi-am spus punctul de vedere.
odh_bmw is offline   Reply With Quote
Old 06-04-07, 01:21   #145
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

foarte bine pentru ca nici eu nu caut cearta cu nimeni ,poate ca vreodata ai sa ai sansa sa mergi cu un evo preparat si poate ca-ti vei schimba parerea ,
o fi m3 dar acum 20 de ani tehnologia era cat de cat limitata aici cred ca esti de acord cu mine ! nu zic prima mea masina tare a fost un m3 din 86 deci stiu ce spui si sunt de acord cu tine sunt masini puternice dar si-o trait traiu zic eu mai ales una care a stat in romania in ultimi 10 ani
draculas is offline   Reply With Quote
Old 06-04-07, 06:05   #146
alex_g
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

Quote:
Originally Posted by alex_g View Post

Am o intrebare pentru cei din Canada: de unde imi iau matrac?(chestia ala telescopica)


Up

sunt foarte interesat

  Reply With Quote
Old 06-04-07, 10:48   #147
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

matrac ce-i aia ma la ce se utilizeaza ?
draculas is offline   Reply With Quote
Old 06-04-07, 17:38   #148
alex_g
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

Quote:
Originally Posted by draculas View Post
matrac ce-i aia ma la ce se utilizeaza ?
Se utilizeaza pentru a face masaj gratuit arabilor & bosniacilor de pe taxi cand li se umfla neuronul de atata prostie.E o chestie telescopica,cand apesi pe buton se mareste in genul unei bate dar nu asa de lung.
  Reply With Quote Received Infraction
Old 08-04-07, 07:04   #149
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

a bulan telescopic interesanta ideea cauta pe net sunt sigur ca sunt siteuri specializate care il vand
draculas is offline   Reply With Quote
Old 08-04-07, 07:47   #150
nea' turbina

 
Join Date: Jul 2004
Posts: 46
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

ba baietzi,
am lipsit cateva saptamani, si unde sa dus treadul???

Hai relaxativa
si un Paste fericit!
nea' turbina is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -