Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > 4Tuning International

Reply
 
Thread Tools
Old 31-03-07, 17:19   #121
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

In alta ordine de idei, am facut ieri drive-test cu un Mustang GT din 99. Sa-mi bag eu ceva cat de fun poate sa fie masina asta. Sunetul este demential, ce sa zic, super super distractiva. Tractiune spate si V8 american. Pacat ca are ceva probleme, multi km si are o provenienta dubioasa(masina din state, propietarul nu stie mai nimic despre ea) ca era chiar o oferta interesanta. Oricum la capitol confort este cam 0 (bine, ma asteptam) deci nu credca ar fi o alegere inteleapta ca daily driver dar asa ca a doua masina e superba.In cativa ani.....
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 31-03-07, 23:33   #122
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

bai gigele da-mi vin numberu si i rulez un carfax si vedem ce si cum
draculas is offline   Reply With Quote
Old 01-04-07, 04:20   #123
///V8///


Stage 5
 
///V8///'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 319
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

hai!!! ia mustangu!!! e manual?
///V8/// is offline   Reply With Quote
Old 02-04-07, 02:44   #124
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

nu, e automat

n-am VIN-ul, ar trebui sa-l intreb pe propietar dar cred ca nici n-o sa stie ce-i ala....nu stiu ma mai gandesc daca s-o iau dar sansele sunt mici ca nu e potrivita ca masina de zi cu zi mai ales aici unde iarna e 5 luni din an...si 2 masini nu pot sa tin + s-ar putea sa fie destul de scump de reparat ce are (airbag light aprins si ABS light aprins).
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 02-04-07, 02:52   #125
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

le repara oricine in 10 minute !

CUM ? 1 surubelnitza .. desfaci ceasurile , scoti becurile ! si la revedere !

Dont mind me
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 02-04-07, 04:50   #126
alex_g
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

Quote:
Originally Posted by pimp_lex View Post
In alta ordine de idei, am facut ieri drive-test cu un Mustang GT din 99. Sa-mi bag eu ceva cat de fun poate sa fie masina asta. Sunetul este demential, ce sa zic, super super distractiva. Tractiune spate si V8 american. Pacat ca are ceva probleme, multi km si are o provenienta dubioasa(masina din state, propietarul nu stie mai nimic despre ea) ca era chiar o oferta interesanta. Oricum la capitol confort este cam 0 (bine, ma asteptam) deci nu credca ar fi o alegere inteleapta ca daily driver dar asa ca a doua masina e superba.In cativa ani.....
Un prieten albanez e la al 3-lea Mustang pana acum,mereu s-a plans de consum si fiabilitate slaba,prima data cand l-am vazut cu noul Mustang v6 cabrio l-am felicitat pentru masina si el putin dezamagit mi-a raspuns ca e nemultumit de consum.De cateva luni si-a luat un Isuzu ca nu ne mai tinea la dinozaur cu consumul
  Reply With Quote
Old 02-04-07, 05:00   #127
alex_g
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

Quote:
Originally Posted by odh_bmw View Post

Alex cum se numeste magazinul ala ?
E la noi in Quebec si trebuie sa fie la MTL alta reprezentanta sau depozit sigur,de la ei am luat telescoape pentru golf si mi le-a adus de la depozitul din MTL.

Uite numarul lor la Quebec:

PIECES D'AUTO ECONOMIQUES INC.

telefon: (418 ) 523-2870
(418 ) 524-4064
fax: (418 ) 523-1018



Am o intrebare pentru cei din Canada: de unde imi iau matrac?(chestia ala telescopica)

  Reply With Quote
Old 02-04-07, 17:53   #128
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

normal ca va consuma mult un Mustang V8...nu poti sa ai si putere si consum mic. Fiabilitatea in general e buna, mai ales motorul e bulletproof dar masina asta care am vazuto eu avea ceva probleme si nu stiu, poate sa fie cum zice WOB, adica scoti ledurile si n-are nimic s-au poate chiar sa fie o problema reala cu ABS-ul si Airbagul.....airbagul cel putin e o chestie foarte periculoasa.
Motivele mele sunt mai mult legate de faptul ca nu-i o masina practica, nu e confortabila, se conduce extrem de greu iarna (si cauciucuri de iarna pe 17 sunt foarte scumpe) ma rog......insa cum ziceam, e clar ca de indata ce pot sa tin 2 masini, pe langa una de zi cu zi voi avea un muscle car!
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 03-04-07, 01:47   #129
///V8///


Stage 5
 
///V8///'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 319
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

la air bag si mie mi se aprinde beculetu, dar poti sa iei siguranta jos sa nu te pomenesti cu el in fata asa din senin. eu am tot cautat-o si inca n-am gasit-o
///V8/// is offline   Reply With Quote
Old 03-04-07, 01:56   #130
odh_bmw

 
odh_bmw's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 36
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

pimp_lex parerea mea este ca mustangul e o masina de fitze , ca sa zic asa
Nu e cine stie ce masina puternica , nu e confortabila , iarna e aiurea si e f lunga , consum f mare ...
Eu in locul tau m-as orienta la un audi a4 ... 1.8T puternic, dragut ...
Depinde de ocazie. De ex maine eu ma duc cu cineva sa vada o masina.
un bmw 528 din 97 .... 5100 $. Trebuie facute cateva ratusari. Cu 1000 - 1500 $ masina va fi perfecta.
odh_bmw is offline   Reply With Quote
Old 03-04-07, 02:22   #131
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

ieftin tare acest 528, cum l-a gasit?

A4 1.8 t quattro sunt ok dar ce-mi permit eu sunt prea vechi+ reputatie proasta la fiabilitate, scumpa la intretinere si fara sa fie modificata cat de cat serios, e lenta mai ales automata. Mustangul V8 nu mi se pare de fitze...a rog depinde de persoana si ce face cu ea, cert e ca la 260 cp nu poti spune ca nu-i puternica. Mie imi place mult de tot dar nu ca singura masina.
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 03-04-07, 04:14   #132
alex_g
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

Quote:
Originally Posted by odh_bmw View Post
pimp_lex parerea mea este ca mustangul e o masina de fitze , ca sa zic asa
Nu e cine stie ce masina puternica , nu e confortabila , iarna e aiurea si e f lunga , consum f mare ...
Eu in locul tau m-as orienta la un audi a4 ... 1.8T puternic, dragut ...
Depinde de ocazie. De ex maine eu ma duc cu cineva sa vada o masina.
un bmw 528 din 97 .... 5100 $. Trebuie facute cateva ratusari. Cu 1000 - 1500 $ masina va fi perfecta.

Cand am venit in Canada numai BMW aveam in cap sa-mi iau...Mergi la concesionar si intreaba asa de curiozitate cat costa un buson de rezervor si o caseta de directie?sa te tii bine sa nu cazi langa tejghea sa nu uitam de asigurare care te f*** rau de tot la buzunar
  Reply With Quote
Old 03-04-07, 05:40   #133
odh_bmw

 
odh_bmw's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 36
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

Quote:
Originally Posted by alex_g View Post
Cand am venit in Canada numai BMW aveam in cap sa-mi iau...Mergi la concesionar si intreaba asa de curiozitate cat costa un buson de rezervor si o caseta de directie?sa te tii bine sa nu cazi langa tejghea sa nu uitam de asigurare care te f*** rau de tot la buzunar

Stiu ... sunt scumpe. Dar nu compari fiabilitatea unui bmw cu fiabilitatea unui mustang. Adica cel putin eu cand imi cumpar masina nu ma uit numai la bani.
In plus, piesa care o cumperi la bmw tine cat 3 piese care le cumperi la honda , hyundai ...sau mai stiu eu ce...
Eu am dat un exemplu BMW !
Daca mi-as cumpara o masina. Primul lucru care m-as intreba ar fi: pt ce imi trebuie masina ?! Adica la ce o voi folosii.

Da tare ieftin bmw. Eh ... dealerul e pretenar cu el. Si i-o da cu exact atat cat a luat-o. Ambele masini eu le-am luat de acolo. Pe tiburon am dat ...1200$ Era in stare buna atunci. Of

Last edited by odh_bmw; 03-04-07 at 05:44.
odh_bmw is offline   Reply With Quote
Old 03-04-07, 06:40   #134
alex_g
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

P*** are alt gust intr-un BMW

  Reply With Quote
Old 03-04-07, 18:11   #135
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

da e foarte ieftin, pe piata masina se vinde cam 8000, decii 5100 e excelent.

Chestia cu piesele BMW care-s mai rezistente e basm. Platesti marca premium asta e clar. Daca niste bujii pe Honda tin 50mii km fi sigur ca alea pt bmw nu tin 150 mii, nici daca dai de 3 ori mai mult pe ele. Bmw e cunoscut pt probleme electrice destule + altele deci nu e nici pe departe regele fiabilitatii. Aici vorbim la modu general nu ca amicu prieteni sotului unchiului are nu stiu ce bmw care n-a avut nimic pana la 1200000km cand a schimbat placutele de frana. Iar chestia ca nu comparam fiabilitatea Mustang cu Bmw, cum ziceam, motoarele puse poe Mustang sunt extrem de fiabile. Si in rest, masina e foarte simpluta, tehnologie veche rau si e foarte solida. De fapt si trebuie pt ca multi posesori le omoara la curse. Doar cu ce e electronic(senzori si alte cacaturi) mai apar probleme ca la toate masinile mai moderne.
pimp_lex is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -