Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > 4Tuning International

Reply
 
Thread Tools
Old 17-03-07, 02:28   #106
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

.. fi femeia necesita schimbare cateodata dapai masina

sa ne spui la ce te-ai gandit !
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 17-03-07, 17:20   #107
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

Quote:
Originally Posted by pimp_lex View Post
v-tec? Oho, doar daca imi da cineva una gratis....dar nici atunci ca as vinde-o a doua zi

Tre sa ma corectez putin, exceptie de la ce am zis mai sus fac Accordul coupe V6 2003+, Nsx-ul si Acurele TL, RL, RDX si MDX.

WOB-ule, cu femeia sunt de mai mult timp.....acolo parca n-as schimba permanent, dar sa dau o tura cu alta "masina" asa de schimbare, merge

M-am gandit io la multe, sa vedem ce se va materializa. Rugati-va sa nu apar cu TDI-u pe forum insa, deja am vazut un pret bun la o Jetta GLS TDI(aia cu trapa si alte optiuni calumea) din 2001 si alba (cum vroiam eu, ca toate sunt gri-ul ala banal) dar si asa mi se pare scumpa pt ce putere minabila are (90cp). In rest, sunt niste preturi la Jetta diesel SH de-mi trebuie 5 ani sa-mi recuperez banii din savingurile la pompa

Last edited by pimp_lex; 17-03-07 at 17:24.
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 18-03-07, 06:30   #108
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

JETTA doar GLX sa-ti iei pe benzina motor VR6 altceva nu merita :P iar ca diesel recomand ... nimic chiar asa de scumpa sa fie benzina de sa te determine sa treci pe diesel ?
draculas is offline   Reply With Quote
Old 18-03-07, 17:10   #109
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

benzina e mai scumpa decat in state, cam 3.40 US galonul de 87

si e si problema de buget, eu daca dau pe luna 70$ pe combustibil in loc de 140$ , 70$ diferenta e o suma importanta, si diferenta creste cand creste pretul benzinei. Eu sunt student si traiesc din bursa, chestia asta nu se aplica cand ambii din familie lucreaza si au salarii cat de cat normale. Alte avantaje ale TDI-ului aici sunt ca are valoare f buna de revanzare, chiar fata de 1.8T sau VR6.
Chiar si asa, nu stiu daca banii aia salvati vor merita sacrificiu (sa merg cu ceva care nu-mi place) dar ma mai gandesc.
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 30-03-07, 03:31   #110
odh_bmw

 
odh_bmw's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 36
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

Suferinta
odh_bmw is offline   Reply With Quote
Old 30-03-07, 05:17   #111
///V8///


Stage 5
 
///V8///'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 319
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

cum ai reusit???
///V8/// is offline   Reply With Quote
Old 30-03-07, 05:32   #112
odh_bmw

 
odh_bmw's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 36
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

Poi mergeam pe o strada principala ... cu prioritate ... si mi-a taiat unu calea ( el avea stop ) si ca sa nu il lovesc in lateral ... aveam vreo 70 ... am tras de volan ... si am intrat in bordura. Am lovit cu ambele roti de pe dreapta in bordura ( nu imi dau seama cum ) si am ricosat tot in strada. Dobitocul nici macar nu a oprit sa vada daca am ceva. Si nu i-am luat nici numarul.
Pagubele sunt pe undeva intre 1000 - 1500 $ nush exact ..maine primesc telefon de la garaj.
off
odh_bmw is offline   Reply With Quote
Old 30-03-07, 06:29   #113
alex_g
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

Data viitoare apasa acceleratia si nu mai incerca sa-l feresti,asa iti iei si tu banii pe dauna totala si nu te mai zbati sa-ti repari masina din cauza unui prost. Am intrat pe contrasens sa feresc o baba idioata ce mi-a taiat calea,cine era prostul ce trebuia sa plateasca tot in caz de ceva doamne fereste?eu

De ce costa asa de mult reparatiile? baia de ulei are ceva?bratele la suspensie?
  Reply With Quote
Old 30-03-07, 06:48   #114
odh_bmw

 
odh_bmw's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 36
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

Quote:
Originally Posted by alex_g View Post
Data viitoare apasa acceleratia si nu mai incerca sa-l feresti,asa iti iei si tu banii pe dauna totala si nu te mai zbati sa-ti repari masina din cauza unui prost. Am intrat pe contrasens sa feresc o baba idioata ce mi-a taiat calea,cine era prostul ce trebuia sa plateasca tot in caz de ceva doamne fereste?eu

De ce costa asa de mult reparatiile? baia de ulei are ceva?bratele la suspensie?
e un fier mare , care face legatura intre rotile din spate , nush cum se numeste. e indoit si trebuie schimbat ... si bratele la suspensie decat la roata afectata
si in fata e un fier in forma unei farfurii ... care este in spatele discului de frana + niste articulatii + furtunele, firele si toate cele care s-au rupt ( s-a tarat putin cu roata sub
+ 1 janta + 2 cauciucuri
Caroseria a avut foarte putin de suferit , din fericire

Am zis sa nu fiu nenorocit. Avea pe cineva in dreapta ... daca il loveam din plin, acel cineva din dreapta avea putine sanse sa traiasca. Daca sa zicem ca accelera el si il agatam putin .. i se intorcea masina si se facea praf.

In momentul asta iau in calcul sa renunt la masina.
odh_bmw is offline   Reply With Quote
Old 30-03-07, 11:10   #115
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

ce masina e ? si daca vrei ma pot uita eu dupa piese pe aici poate le gasim mai ieftine cu toate ca ce-i spus tu acolo pare sa fie cat de cat serios sasiul nu-i afectat ? pentru ca daca e cat de putin afectat renunta la masina si ia altceva
draculas is offline   Reply With Quote
Old 30-03-07, 15:23   #116
alex_g
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

In quebec e un magzain de piese economice unde gasesesti cam tot la preturi reduse si garantie pe viata.La Mtl nu e?Nu o poti repara pe asigurare?
  Reply With Quote
Old 30-03-07, 17:31   #117
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

presupun ca n-ai asigurare decat 1-side, nu?

Incredibil....ce sa zic, imi pare rau sa aud asta, sunt multi dobitoci pe strazi din pacate! Daca s-au defectat toate alea la impact nu ma mira sa fie 1000-1500 dauna, se poate si mai rau....de aia cateodata te gandesti mai bine sa ai asigurare pe 2 parti dar in cazul asta nici n-a fost vina ta si jigodia a plecat la locul faptei.Unii pur si simplu isi risca viata numai ca sa-ti taie calea....se bazeaza pe omenia celorlati dar nu s-a gandit boul ca daca intri in el poate sa moara!

La masina nu renunta daca vrei s-o mai tii si n-ai bani de alta. Dar daca vroiai oricum s-o vinzi in curand e clar ca nu merita sa faci toata reparatia.
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 31-03-07, 02:39   #118
odh_bmw

 
odh_bmw's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 36
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

pai este un tiburon din 98
m-au sunat de la garaj si am fost acolo sa vad ce si cum.
mi-au gasit toate piesele. cateva sunt noi ..si restu de la scrap
mi-a dat foaie cu toate piesele:

1 disque .... 50 $
frame complet ariere... 450 $
table avant ..... 70 $
Boots cardan ins ... 50 $
Mas .... 90 $
flat .... 7 $
Alignement .... 50 $
Cardan rebuit .... 100 $
timpul ( in jur de 6-7 ore ) .... 315 $

adunate dau ..... 1182 $
+ taxele .... dau fix 1350 $

M-am gandit sa repar masina. Deci ea va fi gata pana vineri daca nu apare ceva neasteptat.

Aveam 2 solutii.
1.Lasam tiburonul asa si imi cunparam alta masina cu banii pe care ar fi trebuit sa ii dau pe reparatii.
2. Ori il reaparam.

M-am gandit ca daca iau alta masina ... la banii astia iau deja ceva cazut + ca tre sa mai bag bani in ea ... si nah .. nu rezolvam nimic.
Asa pe la tiburon am facut ce era de facut ... deci era masina in perfecta stare de functionare inainte sa o lovesc. in plus m-am indragostit de ea. Toti creca stiti cum e sa tii la o masina. Oricum ar fii ea

Alex cum se numeste magazinul ala ?
odh_bmw is offline   Reply With Quote
Old 31-03-07, 02:48   #119
odh_bmw

 
odh_bmw's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 36
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

am uitat sa zic .. dah ..e asigurata pe 1 parte. Asigurarea nu acopera nimic. Nu am luat numarul tipului , nimic.
odh_bmw is offline   Reply With Quote
Old 31-03-07, 17:11   #120
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: CANADA:Montreal/Quebec/Ontario/Toronto(and area)-tuning,show,curse

hehe, puteai sa iei masina mea cu banii aia

dar serios, daca nu aveai inca alti bani sa iei ceva mai scump normal ca nu merita s-o vinzi. Plus mi se pare ca ai iesit bine la bani (1350) pt tot ce e a fost stricat. Eu am lucrat la piese si stiu preturile si mai ieftin de cat ai acum n-as fi putut nici eu sa-ti fac sau ma rog o diferenta foarte mica (bine, ca oricum acuma nu mai lucrez acolo dar ziceam asa)
pimp_lex is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -