Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > 4Tuning International

Reply
 
Thread Tools
Old 28-01-07, 12:27   #166
Nicknamed_13


Stage 5
 
Nicknamed_13's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 921
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: AMERICAN vs.EUROPEAN vs. JAPONESE

Bineinteles ca un v8 va avea sanse foarte bune sa scoata timp mai bun 1/4 mile decat un VTEC sau poate si evo/wrx pt ca doar au cuplu mare si sa fim seriosi sunt totusi motoare 5000cmc+ asta ar fi culmea sa soarba si benzina si sa mai fie si slabe. Dar ce te faci cand le scoti frumos de pe liniutza si le pui in fatza cateva viraje. Tare mult as vrea sa vad un v8 luand virajele mai bine ca un evo , rx-7 sau nsx. Nimeni nu spune ca americanele sunt slabe dar ca orice lucru in lumea asta au si ele avantaje si dezavantaje.
__________________
"WARNING!!!! Objects seen in the mirror appear to be losing!"

"Let's try it again from a roll"

Honda Prelude H22A JDM Spec
https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura/56205-93-prelude-type-jdm-2-2i-vtec-h22a.html
Nicknamed_13 is offline   Reply With Quote
Old 28-01-07, 16:44   #167
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: AMERICAN vs.EUROPEAN vs. JAPONESE

Quote:
Originally Posted by draculas View Post
3SGE bai nene se pare ca tu suferi de ceva sincer , modestie nemodestie au fost si sunt inca unele ale mele pentru ca am avut banu si mi-am permis tu probabil ca ai fi avut mai multe in situatia mea dar vad ca esti la celica din 19xx toamna daca atata ai putut asta e nu e vina mea si nici a ta e vina naturii dar poate odata si odata o sa ai si tu ceva mai din secolu 21 pana atunci have fun
**some text missing**
Poate ca chiar imi face placere sa ma dau cu masina mea din 19xx toamna si sa vad fraierii ca tine plin de basinii. Sincer. chiar nu ma intereseaza ca iau ban atata timp cat ti-am expus parerea mea! Bafta in continuare in cruciada ta de a-ti arata talentele si masinile de pe strada ce le vezi si visezi ale tale. Eu macar am aratat-o pe a mea. Amarata cum este dar e a mea si sunt mandru de ea!

TE ROG NU JIGNII !
DRACULAS ASTA ITI SUNA SI TIE ! LA URMATORU AVETI AVERTISMENT ! ... STITI VORBA AIA : FIECARE CU ***DA MASII !
gOOD LUCK SI REVENITI LA TOPIC !

WOB
__________________

Last edited by CJ-01-WOB; 28-01-07 at 21:54.
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 28-01-07, 18:02   #168
fishbone

Stage 5
 
fishbone's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of:
[Moderators]
Default Re: AMERICAN vs.EUROPEAN vs. JAPONESE

Oameni, gizas, incercati sa va dezobisnuiti de ticul de a scrie "sincer" la tot pasul. E ca si cand restul ce spuneti sunt minciuni.

draculas, daca ai fost de atatea ori la drag race ma gandesc ca ai si niste time slips. Stii vorba aceea, ce-i in mana nu-i minciuna.
Spuneai de consum. Afla ca un H4 de la Subaru dus la 350 cai mananca mai mult decat un LS-ul de pe GTO, care vorba aia e un V8 de 6 litri si care stoc are 50 de cai peste H4-ul tunat ...
__________________
Subaru Legacy GT Stage 2
fishbone is offline   Reply With Quote
Old 28-01-07, 18:09   #169
fishbone

Stage 5
 
fishbone's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of:
[Moderators]
Default Re: AMERICAN vs.EUROPEAN vs. JAPONESE

Nu mai pot da edit.
Quote:
asa ca nu le mai ridica in slavi v8 ca or fi ele puternice dar numa pana la un punct !
Uite vezi, asta e o problema destul de mare a unora. Daca o persoana vine cu un argument balansat de partea cealalta a problemei, e clar, ridicam in slavi. Nu am ridicat in slavi nici un V8, am spus doar ca sunt mai potente decat cred unii si mai performante decat le considera unii. Fireste ca au o limita, dar vezi tu, limita asta este ceva mai incolo, atat din punct de vedere al mecanicii cat si a pretului fata de orice 4-banger. Un LS sau Hemi raspunde mult mai bine la un CAI decat un VTEC.

Repetati dupa mine. There is no replacement for displacement.
fishbone is offline   Reply With Quote
Old 29-01-07, 06:28   #170
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: AMERICAN vs.EUROPEAN vs. JAPONESE

3sge .. vrei poze cauta-le pe aici pe forum ca multe dintre ele le-am postat
... **loads of text missing***

relax Draculas
WOB

Last edited by CJ-01-WOB; 29-01-07 at 18:14.
draculas is offline   Reply With Quote
Old 29-01-07, 14:00   #171
alex_g
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: AMERICAN vs.EUROPEAN vs. JAPONESE

Draculas tu cam depasesti limita,nu e prima daat cand esti luat la intrebari pe forumul asta datorita porumbeilor ce-i scoti.
  Reply With Quote
Old 08-02-07, 10:44   #172
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: AMERICAN vs.EUROPEAN vs. JAPONESE

Zi zau oltene acuma sa ma ierte dumnezeu dar cred ca am condus si am avut mai multe masini decat 90% din pusti ce posteaza aici in lipsa de ocupatie , si la multe dintre subiecte am dreptate cu toate ca pentru uni par SF ce sa-i faci multi vede putini pricepe , de la tine care totusi stai peste ocean ma asteptam la ata atitudine dar daca atata poti asta e .
draculas is offline   Reply With Quote
Old 08-02-07, 15:45   #173
fishbone

Stage 5
 
fishbone's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of:
[Moderators]
Default Re: AMERICAN vs.EUROPEAN vs. JAPONESE

draculas, oi fi condus tu multe masini la vremea ta, din pacate nu prea sti ce inseamna tact, diplomatie si bun simt in discutii.
fishbone is offline   Reply With Quote
Old 08-02-07, 20:12   #174
alex_g
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: AMERICAN vs.EUROPEAN vs. JAPONESE

Quote:
Originally Posted by draculas View Post
Zi zau oltene acuma sa ma ierte dumnezeu dar cred ca am condus si am avut mai multe masini decat 90% din pusti ce posteaza aici in lipsa de ocupatie , si la multe dintre subiecte am dreptate cu toate ca pentru uni par SF ce sa-i faci multi vede putini pricepe , de la tine care totusi stai peste ocean ma asteptam la ata atitudine dar daca atata poti asta e .
Fii modest si lasa-i pe altii sa te laude.Am observat ca majoritatea canadienilor sunt modesti si poti vorbi cu ei aproape orice de la egal la egal.Felicitari daca ai avut masinile pe care le-ai enumerat mai sus,multi dintre noi si-ar dori sa conduca asa ceva,inca o data putin modestie nu strica Numai araboii sunt plini de ei si ingamfati de zici ca sunt trimisii lui D-zeu...

Cat despre remarca ta ca atat pot eu ma fac de data asta ca nu am vazut.



Quote:
Originally Posted by fishbone View Post
draculas, oi fi condus tu multe masini la vremea ta, din pacate nu prea sti ce inseamna tact, diplomatie si bun simt in discutii.
De acord cu tine.
  Reply With Quote
Old 22-02-08, 14:04   #175
Xtremer

Stage 2
 
Xtremer's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 68
Default Re: AMERICAN vs.EUROPEAN vs. JAPONEZE

Toate sunt bune la ceva. Europenele au lux si viteza, japonezele sunt masini de drift (rx7 si altele). Dar filmul asta arata care-s cele mai bune: https://www.youtube.com/watch?v=YtxfbxGz1u4 chiar dak e tunata la max, dar e cea mai buna la 1/4 mila (parerea mea)
Xtremer is offline   Reply With Quote
Old 23-02-08, 07:48   #176
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: AMERICAN vs.EUROPEAN vs. JAPONEZE

sunt sigur ca japonezii numai la drift se gandesc cand fac o masina.

jesus!
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -