Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > 4Tuning International

Reply
 
Thread Tools
Old 01-09-09, 12:59   #331
silviu_dodo

Stage 3
 
silviu_dodo's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 141
Default Re: Prezentati-va ( Driver SPEC.)

multumesc la fel si tie si tuturor!
silviu_dodo is offline   Reply With Quote
Old 01-09-09, 13:19   #332
D.Y ¬

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,490
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Prezentati-va ( Driver SPEC.)

Quote:
Originally Posted by silviu_dodo View Post
Salut tututor! Numele meu este silviu si ultimi 3 ani i-am petrecut intre romania si israel datorita unei boli (leucemie)si in continuare fac acest drum la tel-aviv .Sunt detinatorul unui bmw e 30 324 d din '86 si mi-ar face placere daca se poate sa ma alatur acestei comunitati. Suma respectelor si va urez drumuri bune.

Bine ai venit Sliviu!!!
Sperăm că te vei simţii bine alături de noi.
Să te faci sănătos cāt mai curānd!!!
D.Y ¬ is offline   Reply With Quote
Old 01-09-09, 13:50   #333
dzrhd
4Tuning International Member


Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 372
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Prezentati-va ( Driver SPEC.)

bine ai venit alaturi de noi multa sanatate din partea mea si numai bine
dzrhd is offline   Reply With Quote
Old 02-09-09, 07:17   #334
silviu_dodo

Stage 3
 
silviu_dodo's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 141
Default Re: Prezentati-va ( Driver SPEC.)

Quote:
Originally Posted by dzrhd View Post
bine ai venit alaturi de noi multa sanatate din partea mea si numai bine
Va multumesc frumos! azi ma internez iar ptr ultima cura cu citostatice si dupa aceea decolez in israel inapoi ptr ca ma asteapta celulele stem ce le am inghetate acolo. adica ma vor ''tuna'' din nou !
__________________
BMW POWER
silviu_dodo is offline   Reply With Quote
Old 02-09-09, 22:44   #335
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Prezentati-va ( Driver SPEC.)

bun venit si spor la postat.
Ai grija de tine
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 03-09-09, 01:58   #336
silviu_dodo

Stage 3
 
silviu_dodo's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 141
Default Re: Prezentati-va ( Driver SPEC.)

Quote:
Originally Posted by CJ-01-WOB View Post
bun venit si spor la postat.
Ai grija de tine
Multumesc frumos! Promit sa am.
silviu_dodo is offline   Reply With Quote
Old 03-10-09, 01:54   #337
spahiudrifter19
BMW Driver

 
spahiudrifter19's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 105
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Prezentati-va ( Driver SPEC.)

hop si eu,am 20 de ani(la profil e 24 k mam grabit sa fac profil)de fel din bucuresti dupa care mam mutat langa bucuresti,iar in ultimi 3 ani de zile stau in u.k. intr-un orasel numit high wycombe la vreo 15 minute de londra.
pasiunile mele sunt masinile in special bmw-urile e30 si e36,femeile bune si clubbing-ul.
am venit in u.k in vacanta acum vreo trei ani si am decis sa raman aici,lucrez in constructii(calificarea mea ar fi fost inspector in protectia mediului,dar ramanand aici nu mi-am terminat scoala),in special mansarde,lucrez in parteneriat cu un pakistanez si un jamaican.
masina mea este un e30 325i pe doua usi,an fabricatie 1991,motor m20b25,174 de cai,masina are 168 din fabrica dar are filtru de aer k&n 57i si iam mai pus io niste folie izolanta termic c am citit pe un site ca mai castig vreo 3-4 cai de acolo,89.000 de mile,da mai bine dati la link la semnatura si o vedeti acolo,cam asta e tot

Last edited by spahiudrifter19; 03-10-09 at 02:01.
spahiudrifter19 is offline   Reply With Quote
Old 03-10-09, 10:33   #338
D.Y ¬

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,490
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Prezentati-va ( Driver SPEC.)

Quote:
Originally Posted by spahiudrifter19 View Post
hop si eu,am 20 de ani(la profil e 24 k mam grabit sa fac profil)de fel din bucuresti dupa care mam mutat langa bucuresti,iar in ultimi 3 ani de zile stau in u.k. intr-un orasel numit high wycombe la vreo 15 minute de londra.
pasiunile mele sunt masinile in special bmw-urile e30 si e36,femeile bune si clubbing-ul.
am venit in u.k in vacanta acum vreo trei ani si am decis sa raman aici,lucrez in constructii(calificarea mea ar fi fost inspector in protectia mediului,dar ramanand aici nu mi-am terminat scoala),in special mansarde,lucrez in parteneriat cu un pakistanez si un jamaican.
masina mea este un e30 325i pe doua usi,an fabricatie 1991,motor m20b25,174 de cai,masina are 168 din fabrica dar are filtru de aer k&n 57i si iam mai pus io niste folie izolanta termic c am citit pe un site ca mai castig vreo 3-4 cai de acolo,89.000 de mile,da mai bine dati la link la semnatura si o vedeti acolo,cam asta e tot
Bine ai venit!!
Sper să te simţi bine alături de noi!!
D.Y ¬ is offline   Reply With Quote
Old 03-10-09, 14:21   #339
dzrhd
4Tuning International Member


Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 372
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Prezentati-va ( Driver SPEC.)

bine ai venit
cand ai drum prin belgia anunta-ma
dzrhd is offline   Reply With Quote
Old 03-10-09, 16:16   #340
Evoluzione
Saab Pilot


Stage 5
 
Evoluzione's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,635
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[FOTO]
[PEUGEOT]
Default Re: Prezentati-va ( Driver SPEC.)

Bun venit
Evoluzione is offline   Reply With Quote
Old 08-11-09, 20:34   #341
V1RuS
4Tuning International Member


Stage 5
 
V1RuS's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 391
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[BMW]
Default Re: Prezentati-va ( Driver SPEC.)

Salut tuturor
Numele meu este Ionutz , porecla virus.
Sunt nascut/crescut in bucuresti , acuma stau in cypru de 6 luni.
Acasa am o dacie 1310 si un opel astra, aicea un urs care l-am achizitionat de o saptamana
Ora la fel ca in Romania
__________________
Eu cat traiesc,Nu mor
Te ai nascut original!Nu muri o copie!


V1RuS is offline   Reply With Quote
Old 08-11-09, 21:10   #342
D.Y ¬

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,490
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Prezentati-va ( Driver SPEC.)

Quote:
Originally Posted by V1RuS View Post
Salut tuturor
Numele meu este Ionutz , porecla virus.
Sunt nascut/crescut in bucuresti , acuma stau in cypru de 6 luni.
Acasa am o dacie 1310 si un opel astra, aicea un urs care l-am achizitionat de o saptamana
Ora la fel ca in Romania
Bine ai venit!
Ce faci prin Cipru ? Facultate sau muncă sau te-ai mutat definitiv ?
Ştiu de la fratele meu că e tare acolo.
D.Y ¬ is offline   Reply With Quote
Old 08-11-09, 21:50   #343
Evoluzione
Saab Pilot


Stage 5
 
Evoluzione's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,635
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[FOTO]
[PEUGEOT]
Default Re: Prezentati-va ( Driver SPEC.)

Salut si bun venit aici, Virusel
Evoluzione is offline   Reply With Quote
Old 10-11-09, 06:55   #344
Seryoga

Stage 4
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 191
Default Re: Prezentati-va ( Driver SPEC.)

O mica prezentare scrisa in 2008:

Numele meu e Alex,prietenii imi spun dpx,nascut in 86 si de mic crescut printre fiare alaturi de tatal meu(inginer) impart aceeasi pasiune cu unii dintre noi:masinile.De 5 ani stau in Canada insa originar sunt oltean 100% din Craiova.Printre masini am crescut de mic,tata avand un mic service si o mica companie de transpoturi,la noi acasa erau mereu insirate motore,piese,masini...de aici a inceput totul.La liceu m-am inscris la profilul tehnic,Traian Vuia dar nu am mai apucat sa-l termin pentru ca am pasarit tara,aici am reluat studiile in limba franceza cu scopul de a deveni inginer.Nici aici nu m-am lasat de masini,si aici am 2 cutii de viteze,un motor,un Golf dezmembrat,o suspensie completa Honda,o chiulasa Honda ...si multe altele.Acum 2 ani s-a deschis primul garaj JDM din orasul meu,nu aveam stare deloc,dupa cursuri ma duceam zilnic la garaj sa admir masinile,petreceam ore in sir uitandu-ma la ele,in mintea mea era paradisul parcarea aia de 70 de masini plina de :rx7 FC,FD,Pulsar,s600 blindat, 300zx,skyline r32-r33 gtr sau gts,supra,nsx,silvia s13,14,15,lexus,civic turbo...unele modificare la greu,altele nu.Usor am inceput sa ma imprietensc cu proprietarii,un fost prieten tocmai isi prepara masina la ei dupa reteta mea: h22 cu pistoate de h23,axe cu came,supape,arcuri,fulii distributie super usoare si reglabile,calculator resoftat si cateva lucruri pe care le uit acum,masina a scos pe dyno 245hp si 207whp,cuplata la o cutie de Accord cu rapoartele lungi(decizia nu imi apartine) masina batea usor un 300zx N\A ,un 325 sau un vr6.Profitand de greselile mecanicului la ora aceea am reusit sa-l inlatur ramanand singurul mecanic din garaj(prin cunostiinte nu va ganditi la altceva) si asa am ajuns mecanic pentru singurul garaj JDM din oras specializat in vanzari de masini rhd,motoare si piese JDM.M-am specializat numai in Honda facand transplanturi pentru Civic cele mai multe cu: h22,b18c1,b18c5,b16,d16,d15,b18b,b20 sau Accord si Prelude dupa cerere. M-am reprofilat pe reparatii si instalari piese de performanta pentru Skyline,aici am dat singur primul motor de skyline jos,aici am invatat cum sa conduc un Skyline,aici am realizat singura conversie din provincia noastra a unui Skyline r32 in r34 http://www. g h o s t r a c i n g t e a m .r o /forum/index.php?topic=315.msg6177#new ,spatele acestei masini fiind realizat de mine,am castigat un premiu la cel mai mare salon din oras cu el,am participat la un concurs de drifturi,eu in cerculete cu noul skyline, fiind obisnuit cu Silvia, in compania NSXului galben cu wide body,unic in Canada,aici am condus cea mai puternica masina din viata mea pana acum:Skyline r32 gtr 550whp cu o lista imensa de modificari serioase...fenomenal,singura masina de care mi-a fost frica s-o duc pana la extrem,era o bruta,am mai condus masini de 500whp dar nici una nu se compara cu ea,era unica.Ducem masinile la inspectie in afara orasului la 50km tur-retur,cea mai mare placere,toti ma invidiau pentru asta,aici mi-am trait o parte din viata alaturi de rx7 si o urmarire ca in filme,300zx,skyline,supra,pulsar 350hp,Silvia 400whp,Civic turbo...tot ce avea 4 roti,cam 150 de masini in total. Am reusit sa vindem 80 de masini intr-un an,peste 100 de motoare si zeci de transplanturi,garajul mergea perfect,unii insa au fost deranjati si au actionat in mod legal sau ilegal asupra activitatii.Eu nu am facut asta pentru bani,nu ma plang ca am avut destule beneficii si am invatat destule,am facut-o din pasiune,in anul urmator mi s-a propus de deschidem un garaj cu vanzari de motoare in Romania,mi s-a propus sa devin actionar,am refuzat ambele oferte.Munca de la garaj ocupa f mult timp si am neglijat scoala, plecam la 8 dimineata la scoala si ma intorceam la 9 seara acasa de la garaj, 6 zile din 7,scopul meu a fost sa-mi satisfact o placere nu sa fac un tel in viata din asta,asa ca m-am reprofilat pe scoala.Garajul merge prost acum,mafia locala a decis inchiderea lui,am fost oprit de peste 15 ori de militie,o masina statea frecvent in fata casei,eu m-am mutat 4000km mai la vest intre timp,singurul regret pe care-l am e ca iarna asta eu eram cel care trebuia sa mearga la tokyo sa cumparam masinile pentru garaj...cine stie cu alta ocazie ca mai e timp!

Last edited by Seryoga; 10-11-09 at 06:58.
Seryoga is offline   Reply With Quote
Old 10-11-09, 09:20   #345
Kedy
AfterDark Racing Member


Stage 5
 
Kedy's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,847
Member of:
[AfterDark Racing]
[FORD]
[DACIA]
[4Tuning International]
Default Re: Prezentati-va ( Driver SPEC.)

Welcome
Kedy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -