Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > 4Tuning International

Reply
 
Thread Tools
Old 16-06-09, 15:31   #1
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Thumbs up Schimb de experianta intre membrii 4T International

Buna la toata lumea !!!
Mi-a venit ideea dupa ce am observat ca suntem imprastiati peste tot si asta ne-ar putea ajuta intr-un oarecare fel...mai exact ne putem vizita reciproc daca suntem intr-o vacanta sa zicem..departe de casa...sau poate in cazul celor plecati de mult de prin tara..si au vandut tot sau POATE au pierdut la carti ce aveau pe aici nu au unde locui, sua pur si simplu sa-si faca noi si buni prieteni in alte orase, tari .ce ziceti ??? va bagati in actiunea mea ??? Ne leaga pasiunea pentru masini , de ce nu am profita din plin de conexiune net si de conexiunile mobile dintre noi ????

Sper sa nu vi se para absurd si ..astept pe fiecare ( in limita posibilitatilor desigur ) sa-si dea interesul in a sustine si ajuta pe cine poate /daca poate , cu absolut orice , de la o simpla primire in orasul de unde este , poate la un tur al orasului , un sfat despre un restaurant bun sau un hotel ieftin de prin cartierul / zona sa de " activitate ".

Va aflati intr-o excusrie sa zicem , nu v-ar place sa aveti cate un prieten in fiecare oras pe care urmeaza sa-l vizitati ??? poate deja il aveti si treceti pe linga el fara sa stiti , de ce sa vorbim doar pe net, cand ne si putem intalni pe parcursul traseului nostru in diferite tari..??? ne orientam din timp, schimbam numere de telefon , adrese si...ne intalnim la un pahar de vorba , desigur.....sper sa nu fiu aiurea dar...mi s-ar parea prea Ok astept parerile voastre.

Desigur ca am deschis acest subiect pentru-ca-mi plac drumetiile , excursiile auto prin exteriorul tarii ( in fiecare an un alt traseu european momentan, poate si canadian pe viitor...sper ) si poate sunt si altii ca mine...pe care-i astept cu drag....la Iasi.

P.S. Comunicarea face sa dispara distanta .....

Last edited by zorro6299; 16-06-09 at 15:58.
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 17-06-09, 16:44   #2
dzrhd
4Tuning International Member


Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 372
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: CAZAE LA SCHIMB INTRE MEMBRII 4TUNING-DIN TOATA LUMEA

o idee interesanta. pacat ca eu inca nu m-am stabilit sa ma pot implica si eu intr-un schimb de genu
dzrhd is offline   Reply With Quote
Old 18-06-09, 11:49   #3
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Talking Re: CAZAE LA SCHIMB INTRE MEMBRII 4TUNING-DIN TOATA LUMEA

Quote:
Originally Posted by dzrhd View Post
o idee interesanta. pacat ca eu inca nu m-am stabilit sa ma pot implica si eu intr-un schimb de genu
Dar nu zice nimeni ca-i obligatoriu " un schimb " ....uneori e suficient sa-i dai cuiva un sfat , si l-ai ajutat mai mult decat ai crede.... un tur de oras sau cateva " indicii " despre amplasarea radarelor..si tot e bine ( nu as vrea sa fiu inteles gresit , dar nu vreau sa fac schimb cu nimeni de pat-uri....k eu n-am pat cu apa k altii )))) )

La cat mai multe semafoare verzi.....
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 18-06-09, 14:04   #4
dzrhd
4Tuning International Member


Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 372
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: CAZAE LA SCHIMB INTRE MEMBRII 4TUNING-DIN TOATA LUMEA

da am inteles ideea ... dar eu inca sunt in romania .. intr-o luna , maxim 2 plec apoi trebuie sa ma stabilesc .. sa cunosc si eu tara/orasul
dupa aceea voi putea fi ghid in bruxelles/Belgia si amsterdam/Olanda :P
__________________
dzrhd is offline   Reply With Quote
Old 21-06-09, 02:53   #5
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: CAZAE LA SCHIMB INTRE MEMBRII 4TUNING-DIN TOATA LUMEA

Zorro .. cam asta e ideea generala a sectiunii internationale .. de a apropia legaturile intre membrii comunitatii.

Apropo nu te-am vazut prezentat si la orasul tau zice Iasi ..esti in ro ?
__________________

Fresh Touring Origination
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 21-06-09, 11:11   #6
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Talking Re: CAZAE LA SCHIMB INTRE MEMBRII 4TUNING-DIN TOATA LUMEA

Quote:
Originally Posted by CJ-01-WOB View Post
Zorro .. cam asta e ideea generala a sectiunii internationale .. de a apropia legaturile intre membrii comunitatii.

Apropo nu te-am vazut prezentat si la orasul tau zice Iasi ..esti in ro ?
Yep, am inteles eu care-i ideea de " interational " dar parca e mai direct si la obiect acest subiect unde doream sa scrie fiecare ....unde pleaca..si care-i traseul lui...si daca este careva de pe forum care doreste sa ne cunoastem .....spune in ce oras este si cum se poate lua legatura cu el ...cred ca ar fi prea frumos, nu ??? ( ne intalnim schimbam o vorba...poate facem o liniuta si....mai vedem noi

Yep , sunt inca in Iasi , dar sunt cam tot timpul pe drumuri....atat in tara cat si prin Europa ( ungaria , germania , italia , franta , spania ,...si poate la anu Canada ) in fiecare an un alt traseu desigur auto


P.S. Viteza ucide..nu te lasa inselat ...viata are prioritate !!!
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 21-06-09, 12:39   #7
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Schimb de experianta intre membrii 4T International

Personal am luat legatura intr-un fel sau altul cu toti membrii 4 tuning care sunt in Irlanda .. cu unii am devenit chiar foarte buni prieteni , chiar housemates si lista ar putea continua .
baietii din NZ se intalnesc regulat (sau se intalneau ) de asemenea exista legaturi intre cei din USA, Canada, Italia , Spania si multe altele ..

Cred ca o sa gasim sprijin si suport in orice tara ce are membrii pe forumul asta ..


Desi sectiunea nu are extrem de multa activitate , sunt sigur ca a fost de folos in numeroase ocazii pt cei departe de casa .
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 28-06-09, 19:14   #8
NONE
4Tuning International Member


Stage 5
 
NONE's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 837
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Schimb de experianta intre membrii 4T International

Dacä aveti nevoie de :

Masini
Hoteluri ieftine
Sfaturi, negocieri la masini
Un tur de oras, o cafea/suc etc

Apelati cu încredere
NONE is offline   Reply With Quote
Old 29-06-09, 08:53   #9
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Talking Re: Schimb de experianta intre membrii 4T International

Quote:
Originally Posted by NONE View Post
Dacä aveti nevoie de :

Masini
Hoteluri ieftine
Sfaturi, negocieri la masini
Un tur de oras, o cafea/suc etc

Apelati cu încredere
yes man , desprea asta vorbeam.....despre FAPTE , de vorbe....e plin sait ul.... e full....faptele conteaza cu 99 % mai mult ...mersic.

Viteza ucide , nu te lasa inselat !!!!
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 17:32   #10
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Schimb de experianta intre membrii 4T International

daca vi in Canada pe partea franceza, poti sa apelezi la mine fara probleme pt sfaturi, tur al orasului, samd!
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 17-07-09, 16:53   #11
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Talking Re: Schimb de experianta intre membrii 4T International

Quote:
Originally Posted by pimp_lex View Post
daca vi in Canada pe partea franceza, poti sa apelezi la mine fara probleme pt sfaturi, tur al orasului, samd!
Mersik fain ..probabil chiar o sa apelez....deci fii pe faza....
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 17-07-09, 17:27   #12
Evoluzione
Saab Pilot


Stage 5
 
Evoluzione's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,635
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[FOTO]
[PEUGEOT]
Default Re: Schimb de experianta intre membrii 4T International

Daca vrea cineva invitatii la stand-ul Maserati pentru salone auto, primesc de fiecare data invitatii pe care, o parte, nu le folosesc.
De exemplu, Auto Show Bologna (aveam si invitatie pe circuit pentru MC12 Corsa), Motorshow Barcelona, Salonul de la Geneva... La astea nu am avut cum sa merg, la Geneva am dat invitatiile la un coleg de club si a mers el dar la celelalte, nu au folosit la nimeni si e pacat
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Image 1.png
Views:	183
Size:	514.1 KB
ID:	1010873  
__________________
JET GALORE

˙qɐɐs ʇɐ op ǝʍ sɐ ʇsnɾ `ǝʌıʇɔǝdsɹǝd ʇuǝɹǝɟɟıp ɐ ɯoɹɟ sƃuıɥʇ ǝǝs noʎ uǝɥʍ sʞoo| ʇı ʍoɥ sı sıɥʇ
Evoluzione is offline   Reply With Quote
Old 14-08-09, 15:09   #13
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Talking Re: Schimb de experianta intre membrii 4T International

Plecare din Iasi,maxim 20 august-- Tg Mures -Timisoara - Budapesta - ( undeva prin germania nu stiue exact ) ---- (undeva prin Italia- Venetia , Roma, Torino ) ---( France - Lyon, Paris ) ---Retur Spain ---- Italy ---Ungary --- Homme (maxim 20 sept).Plecare desigur cu auto personal.

Se anunta careva cu un suc din zona in care "patruleaza" ???? Sau sugestii pentru un circuit turistic ,hotell ieftin, motel sau pensiune, sau etc, etc , primesc inca sugestii ......mersic .

O vara placuta in continuare tuturor ( la cat mai multe semafoare verzi si foarte important FARA EVENIMENTE RUTIERE )

Iar o MARE rugaminte , poate stie careva din toti userii 4tuning, o distractie mai tare , in care mi-as putea pierde cunostinta....sa zic ceva genul , parasutism sau ceva asemanator
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 18-08-09, 22:25   #14
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Schimb de experianta intre membrii 4T International

US of A Phoenix AZ cine are drum pe aici fara probleme poate sa ma contacteze si ofer orice ajutor
draculas is offline   Reply With Quote
Old 21-08-09, 13:51   #15
haky01
Opel Driver

 
haky01's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 231
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Schimb de experianta intre membrii 4T International

Quote:
Originally Posted by zorro6299 View Post
Plecare din Iasi,maxim 20 august-- Tg Mures -Timisoara - Budapesta - ( undeva prin germania nu stiue exact ) ---- (undeva prin Italia- Venetia , Roma, Torino ) ---( France - Lyon, Paris ) ---Retur Spain ---- Italy ---Ungary --- Homme (maxim 20 sept).Plecare desigur cu auto personal.

Se anunta careva cu un suc din zona in care "patruleaza" ???? Sau sugestii pentru un circuit turistic ,hotell ieftin, motel sau pensiune, sau etc, etc , primesc inca sugestii ......mersic .

O vara placuta in continuare tuturor ( la cat mai multe semafoare verzi si foarte important FARA EVENIMENTE RUTIERE )

Iar o MARE rugaminte , poate stie careva din toti userii 4tuning, o distractie mai tare , in care mi-as putea pierde cunostinta....sa zic ceva genul , parasutism sau ceva asemanator
anunta-ma cand esti pe la paris. dau un suc
haky01 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -