Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 18-05-05, 12:09   #1
th1nk3r

Stage 4
 
th1nk3r's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 256
Default Tuning la numarul de inmatriculare :D

In ultimul timp dau destul de rar pe aici, o perioada am postat mai putin dar am citit regulat forumul, acum nici pentru varianta asta nu mai am timp... deci, in primul rand, imi cer scuze daca s-a mai discutat problema sau daca am postat la sectiunea gresita.

In al doilea rand, as vrea sa stiu daca a avut cineva ocazia sa vada cu ochii lui sau sa testeze in Romania spray-ul reflectorizant pentru a evita filmarea numarului de inmatriculare prezentat la http://www.stopphotocops.com/ - ma intereseaza mai ales daca stiti de existenta vreunui test cu radarele aflate in dotarea politiei romane. Multumesc anticipat
__________________
Colorata maine-i gataaaa...!
th1nk3r is offline  
Old 18-05-05, 12:18   #2
d3rutat
 
Join Date: May 2005
Posts: 0
Default

daca ai fi citit acel site, ai fi vazut ca e pt ap radar cu FLASH. ori gaborii nostrii nu au flash, au doar o camera video.Chestia aia e f buna pt afara, de ex in franta unde sunt o groaza de radare fixe
d3rutat is offline  
Old 18-05-05, 12:34   #3
th1nk3r

Stage 4
 
th1nk3r's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 256
Default

Chiar si asa, intervin doua intrebari in legatura cu aparatele din dotarea politiei romane: 1. ce se intampla noaptea, daca te filmeaza iluminat de faruri? 2. Pozele care vin acasa cu amenda sunt pur si simplu \"still captures\" de pe film, sau se fac poze separat de film cu acelasi aparat, caz in care e posibil sa aiba si blitz?
th1nk3r is offline  
Old 18-05-05, 12:39   #4
d3rutat
 
Join Date: May 2005
Posts: 0
Default

eu am intrat intr-o masina de politie si n-am vazut nici un flash.Au doar Cilindrul ala alb si o camera. atat.Banuiesc ca au NightShot pt pozele noaptea
d3rutat is offline  
Old 18-05-05, 12:53   #5
th1nk3r

Stage 4
 
th1nk3r's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 256
Default


Fara suparare, da' daca ai ajuns sa intrebi dupa ce te-ai uitat sub capota la un TDI daca are turbina sau nu , lasa-ma sa cred ca e posibil sa-ti fi scapat un lucru asa de minor ca un flash...

th1nk3r is offline  
Old 18-05-05, 15:36   #6
alexutzu
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
alexutzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,128
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

sincer...... de cate ori ai mers tu noaptea si ai vazut masinile de politie cu radar sa te \"blitz-uiasca\"?????
noaptea radarele politiei rutiere au un Nigthshot, exact ca la camerele de filmat, doar ca asta este mult mai performant
__________________

Daca ai ceva de zis, zi cu voce tare. Daca vrei sa taci, taci sa auzi numai tu.


alexutzu is offline  
Old 18-05-05, 17:32   #7
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"alexutzu\"
sincer...... de cate ori ai mers tu noaptea si ai vazut masinile de politie cu radar sa te \"blitz-uiasca\"?????
noaptea radarele politiei rutiere au un Nigthshot, exact ca la camerele de filmat, doar ca asta este mult mai performant
Da!
SEBASTIAN is offline  
Old 18-05-05, 18:24   #8
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

Ca fapt divers, acum vreun an, pe DN1, cam pe unde e selgros, intr-o noapte i-am vazut ca stateau cu vento-ul cu radar pe trotuar, si dadeau flashuri cu farurile.
Si nu cred ca o faceau pentru a te avertiza ca e radar
RoSonic is offline  
Old 18-05-05, 18:51   #9
alexutzu
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
alexutzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,128
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"RoSonic\"
Ca fapt divers, acum vreun an, pe DN1, cam pe unde e selgros, intr-o noapte i-am vazut ca stateau cu vento-ul cu radar pe trotuar, si dadeau flashuri cu farurile.
Si nu cred ca o faceau pentru a te avertiza ca e radar
dar nici ca sa filmeze masinile nu o faceau
alexutzu is offline  
Old 18-05-05, 23:32   #10
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default

lol
mai temperau traficu)..si n-au blitz..iar dk n-a incercat cineva..ar trebui sa incerce...sa dea cu blitzu pe nr noaptea sa vada ce bine se mai vede nr dup-aia...c s-ar tepui singuri....si-orum radarele noastre-s pe unde radio..nu laser, si prea rar am auzit sa vina cuiva poza acasa...defapt am auzit o sg data...dar nu pt radar ci pt o parcare interzisa..asa k tot amenda pe loc ramane, si aici ai incurcat-o dk te-au prins ca ti-ai jmecherit numerele)
__________________
Is it \'cause they like my gangsta walk..Is it \'cause they like my gangsta talk...Is it cause they like my handsome face...Is it cause they like my gangsta way...PICTURE ME ROLLIN\'
LEXUS is offline  
Old 19-05-05, 10:44   #11
robertt_rct

Stage 2
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 43
Member of:
[RACING TEAM BUCURESTI]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"LEXUS\"
lol
si prea rar am auzit sa vina cuiva poza acasa...defapt am auzit o sg data...dar nu pt radar ci pt o parcare interzisa..asa )
in cazul in care ai fost filmat pentru o parcare neregulamentara sau ca ai depasit viteza legala vei primi acasa procesul verbal unde este mentionat:\" filmat video cu aparat PHYTON bla, bla, bla.\" poza se elibereaza la cerere, contra-cost dupa ce ai achitat amenda. cu exceptia depasirii vitezei regulamentare, mai gasesti lipit pe geamul masinii si o \"felicitare\" cu acelasi text.
robertt_rct is offline  
Old 19-05-05, 13:38   #12
alexutzu
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
alexutzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,128
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"LEXUS\"
lol
..........................si aici ai incurcat-o dk te-au prins ca ti-ai jmecherit numerele)
nu imi aduc aminte ca in codul rutier de la noi din tara sa fie vreo precizare in care sa specifice ca placutele de inmatriculare trebuie sa fie si fotogenice, intr-adevar trebuie sa fie vizibile, nu zice nimic de fotogenie

alexutzu is offline  
Old 19-05-05, 19:35   #13
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default

facetzi un test ... facetzi o poza cu blitz ... cu un aparat foto ... noaptea si o sa vedetzi k nu iese numarul ... asa k faza cu spary`ul . nush ...
Psycho is offline  
Old 19-05-05, 20:05   #14
mike20
Seat Driver

Stage 5
 
mike20's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,096
Member of:
[SEAT]
Default

yo nu prea cred ca spray`ul ala ar avea vreun efect...
mike20 is offline  
Old 19-05-05, 20:46   #15
[T3m]b3||
Midnight Racers Member

Stage 5
 
[T3m]b3||'s Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,570
Member of:
[Midnight Racers]
[BMW]
[2 Roti]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"RoSonic\"
Ca fapt divers, acum vreun an, pe DN1, cam pe unde e selgros, intr-o noapte i-am vazut ca stateau cu vento-ul cu radar pe trotuar, si dadeau flashuri cu farurile.
Si nu cred ca o faceau pentru a te avertiza ca e radar
Stiu si eu treaba asta...
Pot aproba treaba cu flashurile kand trec masini! Kand vad pe radar kai cineva cu viteza \"excesiva\" :P aprind farele kand trece acea masina
__________________
BMW E36 340Ci BMW E30 328CTi VW Golf I 1.3CD Ducati 996S Honda 600RR
[T3m]b3|| is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -