Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 31-07-12, 22:18   #16
nesscar

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[VW]
Default Re: Cum schimbi culoarea la masina ( in talon )

Quote:
Originally Posted by cangri View Post
Pei de unde stiu ca e aceeasi masina?
Tu poate te duci cu alta si ai schimbat doar placutele de inmatriculare.
si la mine motoru e cu susta morti masi de hoti ... muie rar(
nesscar is offline   Reply With Quote
Old 08-10-12, 09:35   #17
fictive

Stock
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 7
Default Re: Cum schimbi culoarea la masina ( in talon )

am si eu o intrebare legata de subiectul acest... as vrea sa imi schimb culoarea la masina... si masina ar mai avea mici probleme care nu le pot rezolva acum... la rar cand merg se face doar identificare masinii sau se trece prin toate testele? ca ma gandesc ca schimb culoarea si dupa pic raru si o sa am o super culoare la masina care o sa stea pe bara)
fictive is offline   Reply With Quote
Old 21-10-12, 12:11   #18
georgecostea

Stage 2
 
georgecostea's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 36
Default Re: Cum schimbi culoarea la masina ( in talon )

Trebuie sa mearga proprietarul neaparat la schimbarea culorii ?

La mine vrea cineva sa isi schimbe culoarea si a cumparat masina de la cineva pe care il cunostea fara procura... e tot pe numele fostului care e plecat din tara. se poate schimba culoarea chiar daca nu e proprietarul in acte ?
georgecostea is offline   Reply With Quote
Old 30-12-12, 01:26   #19
Robert Coca
Peugeot Driver

Stage 5
 
Robert Coca's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2,062
Member of:
[4Rally]
[PEUGEOT]
Default Re: Cum schimbi culoarea la masina ( in talon )

Eu m-am dus doar cu o copie dupa buletinul proprietarului din CIV. A fost 95 lei modificare civ. Eu am trecut si motor fara serie si culoarea in carte. Iti verifica seriile de pe motor si caroserie si cam atat.

N-am ajuns inca la politie sa schimb talonul dar urmeaza.
__________________

#Peugeot 306 Sedan 1.8TD Tel: 0748.313.819 | Y!M: coca_roby
Robert Coca is offline   Reply With Quote
Old 20-07-13, 15:57   #20
gionutz5

Stock
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 3
Default Re: Cum schimbi culoarea la masina ( in talon )

Salut,

Am un Leon albastru (Albastru si in Talon) si vreau sa schimb cu o alta nunta de albastru, ceva mai inchis spre negru. este nevoie sa mai merg la RAR daca pastrez tot codul de culoare Albastru numai ca mai inchid putin culoarea? Multumesc!
gionutz5 is offline   Reply With Quote
Old 10-08-13, 17:23   #21
laurentik

Stock
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2
Default Re: Cum schimbi culoarea la masina ( in talon )

Ciao, am si eu cateva intrebari daca se poate, deci am avut masina furata in italia (inmatriculata in rom) am gasit-o dupa doua luni insa putin avariata si fara certificatul de inmatriculare..si acum 1) cum reusesc sa vin cu masina in rom fara certif de inmatr ;2) daca o repar aici (italia) si vreau sa-i schimb si culoarea daca tot trebuie alt certificatde inmatr unde sa trec si rotile pt ca eu le aveam de 16 si am cumparat pe 17'' Multumesc pt raspuns
laurentik is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -