Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 24-02-10, 22:03   #16
valy91

Stage 3
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 134
Default Re: Transplant motor. Unde?

Quote:
Originally Posted by Supra_Guy View Post
Swap-ul primavara - vara , cam asa. Si eu sunt foarte nerabdator sa simt in sfarsit 2JZ-GTE-ul sub capota. Planuri am destule, bani sa fie.. Single turbo setup, interior piele crem ( Supra TT UK spec), jante mai mari etc etc
Imi place mult pielea cred pe supra. Am vazut cateva. Cat despre single turbo, asta e veste buna. (cat te ajunge swap-ul?)
valy91 is offline   Reply With Quote
Old 25-02-10, 00:52   #17
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default Re: Transplant motor. Unde?

Mergi afara si fa-o ca daca o lasi pe mana la romani .... mai ramane suruburi !
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
Old 25-02-10, 08:12   #18
Supra_Guy
Toyota Driver

Stage 5
 
Supra_Guy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 669
Member of:
[Toyota]
Default Re: Transplant motor. Unde?

Singurul dezavantaj este ca se va pierde un motor foarte bun(cel de pe masina) pe care il voi lasa pe gratis acolo...
M-am gandit initial la adaugarea unui kit single turbo pe motorul existent, dar un KIT bun costa foarte mult si montarea necesita "custom work" + ca motorul este facut ca sa fie aspirat, deci automat ma gadesc la fiabilitatea... (asta chiar daca motorul a depasit deja prin USA pragul celor 1000hp).
__________________
BBC : Of the cars you've owned, which was your favourite?

The Stig : My Toyota Supra [Mk IV, 1992-2002, with three-litre, straight-six twin-turbo engine]. It was berserk fast, with hardened suspension and all the bells and whistles. I think in a track test with a Ferrari it would win. It was incredibly quick and it kept my attention the whole time.
Supra_Guy is offline   Reply With Quote
Old 25-02-10, 18:31   #19
valy91

Stage 3
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 134
Default Re: Transplant motor. Unde?

Si daca lasi acel motor acolo, nu se scade din pretul celui nou? Macar un procent ceva. Cat despre pret, daca nu vrei sa il afisezi astept un PM, daca vrei, normal.
__________________
Rapin' on...
valy91 is offline   Reply With Quote
Old 26-02-10, 12:46   #20
Supra_Guy
Toyota Driver

Stage 5
 
Supra_Guy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 669
Member of:
[Toyota]
Default Re: Transplant motor. Unde?

Quote:
Originally Posted by valy91 View Post
Si daca lasi acel motor acolo, nu se scade din pretul celui nou? Macar un procent ceva. Cat despre pret, daca nu vrei sa il afisezi astept un PM, daca vrei, normal.
Din pacate nu scade din pret, pentru ca motorul nu prea are cautare si nu au ce face cu el.. deh toata lumea vrea GTE . Nu am nici o problema cu afisarea pretului aici, problema cum il iau cei interesati din UK..
Pretul motorului ar fi in jurul sumei de 300E NEG (transportul fiind responsabilitatea celui care il cumpara).

Last edited by Supra_Guy; 26-02-10 at 12:58.
Supra_Guy is offline   Reply With Quote
Old 26-02-10, 14:20   #21
valy91

Stage 3
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 134
Default Re: Transplant motor. Unde?

deci sa inteleg. Motorul il cumperi tu, si platesti transportul pana la garaj? sau ei iti dau motorul cu 300E neg? si manopera? sau un total, cat te-ar ajunge?
valy91 is offline   Reply With Quote
Old 26-02-10, 14:56   #22
Supra_Guy
Toyota Driver

Stage 5
 
Supra_Guy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 669
Member of:
[Toyota]
Default Re: Transplant motor. Unde?

Quote:
Originally Posted by valy91 View Post
deci sa inteleg. Motorul il cumperi tu, si platesti transportul pana la garaj? sau ei iti dau motorul cu 300E neg? si manopera? sau un total, cat te-ar ajunge?
Nu My bad. Nu intelesesem intrebarea. Ai rasp pe PM
Supra_Guy is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -