Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 17-01-10, 23:51   #751
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Masini Americane in Romania?

De regula seriile VIN sint pe rama parbrizului in interior rama care e practtic si rama din spate a bordului. Ca s-o modifici trebuie sa dai jos bordul, parbrizul si s-o re-pansonezi. Cam multa munca. La asta se adauga ca e si in compartimentul motor pe firewall si pe placuta traversei din fata radiatorului in partea de sus la care se adauga eticheta de pe usa din stinga si o pansonare pe undeva in portbagaj in zona rotii de rezerva (cel putin la Firebird asa este).
Ca sa falsifici datele masinii, e cam mult de lucru.
Eu banuiesc ca cineva (un fost posesor) ia schimbat bordul sau cel putin partea de sus a dash-ului unde fereastra prin care se vede VIN-ul este mai mica si acopera una sau doua din cifre.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 17-01-10, 23:57   #752
DAFTEK

Stage 5
 
DAFTEK's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 520
Default Re: Masini Americane in Romania?

OFFTOPIC AGAIN! "Poate ar fi mai bine un nou thread pentru problema asta"

Nu este deloc multa munca si nu trebui sa dai parbrize jos. Fiecare masina are locurile de vin amplasate diferit cu peste 30 de locuri tipice. Iti spun din experienta ca daca acest vin de pe bord este 100% fara eroare de tipar pe acest forum inseamna ca este fals si nu exista in baza de date.

Bump! poze masini Americane in Romania..
__________________
Anonymous
_________motorsport

Last edited by DAFTEK; 17-01-10 at 23:59.
DAFTEK is offline   Reply With Quote
Old 18-01-10, 00:47   #753
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Masini Americane in Romania?

adevaru ca in ani 90 pocaiti or facut tot felu de magarii cu masinile duse in romania ! am avut si eu un le baron cu vin clonat prin `98 si stiu cum e, sunt sigur ca masina e facatura saracu nu stie ce are dar poate putem sa-i dam de capat , nu as fi mirat ca vin numberul real sa apara pe undeva ca furat sau neplatit la vreun dealer
draculas is offline   Reply With Quote
Old 18-01-10, 08:54   #754
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Masini Americane in Romania?

tocmai ce mi-am luat weekly pass pentru barrett-jackson clasic car auction . Mama ce-o sa fie acolo
uitativa la lista de masini pe www barrett-jackson com e nebunie
draculas is offline   Reply With Quote
Old 18-01-10, 09:38   #755
Qveta

Stage 3
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 108
Default Re: Masini Americane in Romania?

Quote:
Originally Posted by draculas View Post
tocmai ce mi-am luat weekly pass pentru barrett-jackson clasic car auction . Mama ce-o sa fie acolo
uitativa la lista de masini pe www barrett-jackson com e nebunie
Ma uit si la preturile lor
Qveta is offline   Reply With Quote
Old 18-01-10, 09:50   #756
Qveta

Stage 3
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 108
Default Re: Masini Americane in Romania?

Quote:
Originally Posted by sergini0 View Post
Baieti, ce pot sa spun, este unul din cele mai frumoase topic-uri de pe 4tuning, l-am citit azi pe tot cu atentie deoarece cautam o americana "legendara" pe care sa o desenez... Mi-au atras atentia Crown Victoria, Mercury Grand Marquise, Chevy Caprice si Chrysler Imperial 73. Este si in Buzau un Lincoln de prin '80 care e incredibil de impunator, foarte mare si foarte masiv. Mi-au placut americanele de mic cand le vedeam prin filme, gen Crown Victoria, Cadillac-urile in 4 usi, etc. Sunt niste masini foarte frumoase dar din pacate nu sunt deloc practice (la noi in tara), si nu este suficient sa fii pasionat, trebuie sa fii un pasionat cu bani... Nu ma omor dupa americanele vechi gen Camaro SS/ Shellby GT500 Eleanor si alte muscle-uri de sute de cai putere, cel mai mult imi plac sedan-urile masive si lowriderele, foarte frumoase mai sunt Cadillac Brougham si DeVille, dupa suv-uri si pick-up-uri nu ma omor, poate putin la suv-urile de politie (Chevrolet Tahoe- modelul vechi).
Acum lasand de o parte gusturile mele am o intrebare, credeti ca sunt sanse ca in tara noastra sa se ajunga la niste taxe decente astfel incat sa fie posibila intretinerea si utilizarea unei americane mai pretentioase?
Da! sigur ca da! La noi in tara se pot inmatricula masinile mentionate de tine dar ca si vehicule istorice! despre modul lor de exploatare este durerea! cele mentionate de tine sunt din gama premium, si motoarele pe aceasta gama sunt de-a dreptul nesimtite! daca in anii 60 erau de 5,7 6,4 7,4 in anii 70 masinile au crezcut in dimensiuni, motoarele de asemenea ajungandu-se la capacitati mult prea mari pana la 8,4 - nu stiu de existenta unor motoare mai mari! In anii 80 s-au mai temperat putin, gasim motoare de 5 litrii, de 4,5 dar si moatarele mari anterioare!
Ce sa iti spun! Ca individ mancat in palma de un caddy deville 77 cu motor de 7,4 am renuntat la idee pentru ca cheltuielile de 100 de km rivalizau cu inkirierea unui elicopter! asa ca........
Depinde de gusturi!
Uite! mie mi-a venit o idee! Daca te pricepi la mecanica - dar bine de tot! Poti pastra caroseria si optiunile unui premium american si ii poti adapta un motor mai eficient! Spre exemplu la Caddy--- ca sa nu ii strici faima, poti sa ii adaptezi un northstar! Bine......asta este un compromis care ii va altera mult din mirosul de autentic dat deanul de fabricatie!
Mult succes!
Qveta is offline   Reply With Quote
Old 18-01-10, 09:53   #757
Qveta

Stage 3
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 108
Default Re: Masini Americane in Romania?

Quote:
Originally Posted by draculas View Post
adevaru ca in ani 90 pocaiti or facut tot felu de magarii cu masinile duse in romania ! am avut si eu un le baron cu vin clonat prin `98 si stiu cum e, sunt sigur ca masina e facatura saracu nu stie ce are dar poate putem sa-i dam de capat , nu as fi mirat ca vin numberul real sa apara pe undeva ca furat sau neplatit la vreun dealer
Despre ce baron este vorba? convertible? culoare? Sa speram ca nu e al meu! Cu toate ca l`am identificat prin mai multe vinuri - inclusiv pa capota de fata in partea stanga pe interior deasupra filtrului de aer!
Qveta is offline   Reply With Quote
Old 18-01-10, 14:49   #758
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Masini Americane in Romania?

convertible da era rosu si nu cred ca e al tau ca la al meu iam dat foc
draculas is offline   Reply With Quote
Old 18-01-10, 15:05   #759
Qveta

Stage 3
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 108
Default Re: Masini Americane in Romania?

cum dracu?
Qveta is offline   Reply With Quote
Old 18-01-10, 18:16   #760
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Masini Americane in Romania?

pai era un gunoi de masina si am avut full casco deci am fabricat un scurt si l-am lasat sa arda ,that was fun
draculas is offline   Reply With Quote
Old 18-01-10, 18:31   #761
Qveta

Stage 3
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 108
Default Re: Masini Americane in Romania?

Quote:
Originally Posted by draculas View Post
pai era un gunoi de masina si am avut full casco deci am fabricat un scurt si l-am lasat sa arda ,that was fun
Pacat! sunt niste masini bune! Cu muuult mai bune decat...........
De fapt lasa....................da sunt niste gunoaie! Ai dreptate! Mai era si clonata!
Qveta is offline   Reply With Quote
Old 18-01-10, 18:32   #762
Qveta

Stage 3
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 108
Default Re: Masini Americane in Romania?

Cred ca asa o sa fac si eu cu a mea! O sa ii dau foc si imi cumpar un lancer! Nu masina constipatilor! Originala....Dodge Lancer!!
Qveta is offline   Reply With Quote
Old 18-01-10, 20:40   #763
patrick1980

Stock
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1
Default Re: Masini Americane in Romania?

ai idee c motor sar putea p citroenul din 1930?il vinde la 1000 de euro?
patrick1980 is offline   Reply With Quote
Old 18-01-10, 20:57   #764
Qveta

Stage 3
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 108
Default Re: Masini Americane in Romania?

Quote:
Originally Posted by eMH View Post
Qveta...te-ai suparat rau,vad
Misto saab`ul ! Bafta cu el!
Qveta is offline   Reply With Quote
Old 18-01-10, 22:38   #765
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Masini Americane in Romania?

Mda,si mie imi place,din pacate lumea se inghesuie numai la Mertane sau BMW...
eMH is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -